Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 22:05

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: 2013-03-10 20:38 
Offline
User avatar

Joined: 2007-05-31 18:16
Posts: 305
Location: Kaunas
Pirmasis konkurso kūrinys

Autorius Spurga


Šarlatanas

Ir vėl tik kelios monetos. Mintyse jis atsiduso.
Na ką, bent sargyba šiandien neprisikabino ir neatėmė savo dalies. Vakar jiems jau buvo atseikėta daugiau nei padoriai. Vakar buvo turgaus diena. Ir norinčių sužinoti savo ateitį, ar bent tų, kuriems kišenėje buvo viena moneta per daug, tikrai atsirado.
Per keletą paskutiniųjų bastymosi metų teko gana gerai perprasti žmones ir suvokti, ko jie tikisi ir ko jiems reikia. Svarbiausias dalykas, kurį teko įsisąmoninti, – tai kad žmonės trokšta būti apgauti. Melas jiems visada mielesnis už tiesą. Nors ir tiesa kartais tokia, jog geriau jos garsiai neminėti.
Ateities matymas, pranašystės dovana, ar gal šiuo atveju labiau prakeiksmas. Sugebėjimas iš delno ir akių pasakyti, kada ir kaip žmogus mirs. Žinoma, jei jo galas arti. Todėl kas kartą bendraujant su klientu, kai niekas neįvykdavo, tarsi akmuo nuo širdies nusirisdavo.

Netikėtai priešais akis išdygo figūra su gobtuvu ant galvos. Pasigirdo balsas:
- Labas, nepabėk. Yra reikalų.
- Sveiki, sveiki. Kuo galėčiau padėti? - greitas žvilgsnis aplink. Išėjimas iš skersgatvio užstotas figūros. Traukti atgal ilgas kelias. Nors tikrai pavys, jei norės. O užantyje užkištu duonriekiu peiliu vis viena naudotis ne pagal paskirtį kažin ar pavyktų.
- Aš atstovauju magų gildiją, ir, mūsų žiniomis, jūs pas mus mieste jau kurį laiką uždarbiaujate be licenzijos.
- Atleiskit, aš mokėjau sargybai, nejau jie mane apgavo ir nesusitarė su jumis? - Kaip tai magų gildija. Apie ką čia dabar peizėji? Niekada net gandų apie tai negirdėjau. Nėra tokio dalyko. Būna, jog didikai turi ką nors po šonu, kas išdidžiai vadina save burtininku ar alchemiku, bet jie net didesni šarlatanai nei aš.
Oo ar čia prie šono ką tik ne kalavijo rankena apsiausto kampą kilstelėjo? Geriau jau atiduosiu ką turiu, gal bent gyvą paliks. Pirmas kartas, kai nemuša, o gražiai pinigų prašo.

- Na, su mumis jie nesusiekė dėl jūsų. Aiškiai ne tam, kam reikia, savo pinigus patikėjote, - kažkaip apmaudžiai ištarė vyriškis.
- Kiek man reikėtų jums susimokėti? Aš nenoriu nemalonumų.
- Pirmiausiai reikia licencijos, tuomet bauda, jog dirbote be jos...
- Suprantama, suprantama. Juk visi čia esam draugai. Kaip suprantu, netgi kolegos. Žiūrėkit. Daug aš neturiu. Bet va licencijai ir jums, ar bent jums, kad tik nemalonumų nebūtų, o po to jau žiūrėsim, ką galima padaryti. Ateisiu gavęs daugiau pinigų, kur liepsite, - neleidau pabaigti. Niekur gi su tavim neisiu, licencijos ir nereikia. Nežinau, kiek tu sugalvojęs, bet jei kur nors tavo istorija grius, su ja nusitempsi ir mane. Geriau jau atiduosiu kapšelį su keliomis monetomis ir tais beverčiais stiklo rutuliukais, kuriuos ir nešiodavau tik tam, kad neišspirtų iš smuklės galvodami, jog pinigai pasibaigė.
- Štai, prašom, - tyčia barkštelėjau jam tiesiamą kapšelį. - Tai kaip, ar susitarėme?
- Na, kaip už pirmą nusižengimą, tai ir įspėjimo pakaks. Sakykim.
- Ačiū, - pradėjau lankstytis. Ir refleksyviai ištiesiau ranką.
Jis taip pat ištiesė ir spustelėjo. Iš akių mačiau, jog netyčia jis taip padarė. Apžaidžiau jį. Pažiūrėjo ne kaip į auką, o kaip į klientą... Paspaudė ranką, pažiūrėjo į akis...
Nežinau, liūdėti ar džiaugtis dėl to, ką pamačiau. Jis mane apiplėšė. Paliko be skatiko. Bet mirties aš niekam nelinkiu.
Vizija. Tamsi patalpa. Kažkur ant statinės dega žvakė. Mano pašnekovas yra surištas ir klūpi. Jam ant kaklo apsuka virvę. Kitą jos galą permeta pro lubų siją.
Norėjau užsimerkti. Bet viskas ir taip vyko mano galvoje. Kokia prasmė.
Budelis aiškiai stiprus kaip jautis. Kitą virvės galą tempe tik savo rankomis, o plėšikas, pakilęs pusmetrį nuo žemės, dar bando muistytis. Bet po kiek laiko nurimsta.
Paskutinės akimirkos vaizdas buvo, kaip tas pats mano kapšelis dzingtelėdamas atsiduria budelio delne.
Pats nepajutau, kaip nuleisdamas akis ir žengdamas atatupstas leptelėjau:
- Gaila, kad Bartalomėjus vakare susirinks visas skolas, - kas tas Bartalomėjus?...

_________________
Va kuo tikiu, tai - God of Random :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited