Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2022-09-29 15:57

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2015-04-03 12:57 
Offline
User avatar

Joined: 2007-05-31 18:16
Posts: 305
Location: Kaunas
Autorius: Vienas-iš-daugelio

Trečiasis konkurso darbas


Išgyvenimo vadovas
SVEIKINAME!!!
Jei jūs skaitote šią brošiūrą, vadinasi, esate laimingesnis nei 97 % Žemės gyventojų: tai reiškia, kad jūs išgyvenote Armagedoną ir jūsų:
• Neįkalino protingos beždžionės
• Nesuėdė po miestų griuvėsius slankiojančios zombių ordos
• Nesutrypė į dabartį atkeliavę dinozaurai
• Nepavergė savimonę įgavęs ir prieš žmoniją sukilęs super-kompiuteris
• Neišskaidė į atomus Žemę užkariauti nusprendę ateiviai
• ir dar daugiau!
Taip, jūs esate LABAI laimingas individas. Tačiau švęsti dar per anksti: pasaulio pabaiga tebuvo apšilimas, ir dabar jūsų laukia sunkioji dalis, šaunuoli. Tačiau nenusiminkit! Šis vadovas padės jums išgyventi radikaliai pasikeitusiame pasaulyje. Jį sudaro trys dalys:
1. Išgyvenimas: patarimai, kaip išvengti kiekviename žingsnyje tykančios siaubingos mirties ir kitų pavojų!
2. Žmonių populiacijos atkūrimas: nes du geriau už vieną!
3. Žmonijai pavojų keliančių grėsmių panaikinimas ir teisėtos vietos Žemėje atstatymas: savaime aišku!
Taigi, pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbą: nors pasaulis pasibaigė, jūsų gyvenimas – ne, ir jei atidžiai skaitysite šią knygą ir vykdysite visus jos nurodymus, galime garantuoti, jog jis tęsis ilgiau, nei neskaičius!
1 dalis: IŠGYVENIMAS
1. Vanduo. Protėviai sakė, kad vanduo – visos gyvybės šaltinis, ir jie buvo teisūs. Jei ruošiatės išgyventi, jums būtinas vanduo: deja, gauti gėlo vandens šiomis dienomis pasidarė žymiai sunkiau.
Venkite atvirų gėlo vandens telkinių: jie ne tik gali būti užteršti pavojinga radiacija ar zombizmą sukeliančiomis bakterijomis, bet ir slėpti grobio tykančius milžiniškus moliuskus. Būkite atsargus, ir jums nereikės pasitikti paskutiniosios peraugusio galvakojo skrandyje.
Kai kurie „išgyvenimo ekspertai“ teigia, kad saugiausias būdas gauti gėlo vandens – filtruoti jūros vandenį. Mes nesutinkame su šiuo patarimu: tai mėgindamas jūs tikriausiai būsite sugautas ir išlukštentas pasaulio paplūdimius kontroliuojančių krevečių – mutančių.
Kitas populiarus būdas gauti vandens – požeminis vanduo. Jei turite pakankamai laiko, fizinės jėgos ir būtinus įrankius, mes siūlytume jums išsikasti gėlo vandens šulinį. Tiesa, mes įspėjame: šulinys jokiu būdu neturėtų būti gilesnis nei 15 metrų. Kasdamas giliau, jūs rizikuojate pritraukti nepageidaujamą kurmiažmogių imperijos dėmesį.
Jei jums pavyktų surasti tyro vandens šaltinį, saugokite jį nuo pašaliečių: nepamirškite, vandens užteks tik jums vienam, ir dalindamiesi juo su atėjūnais, jūs keliate pavojų savo paties išlikimui! Jei jūs aptikote tyro vandens šaltinį, kurį saugo dalintis nesiruošiantis keistuolis, palaukite, kol jis nueis miegoti, ir užmuškite jį: tegul žino, kaip nesidalinti!
Tačiau saugiausias mūsų išmėgintas būdas išvengti dehidratacijos – gerti alkoholį. Jei esate pakankamai greitas (pripažinkime: jūs išgyvenote pasaulio pabaigą – jūs ESATE pakankamai greitas), alkoholio galite surasti prekybos centrų, naktinių klubų ir alkoholio parduotuvių griuvėsiuose. Žinoma, egzistuoja pavojus sutikti keletą zombių ar vienišą ateivių droną, tačiau alkoholio privalumai to verti: jis ilgai negenda, gali būti panaudotas žaizdų dezinfekavimui, ir apsvaigęs nuo jo jūs nebeprisiminsite, kokioje siaubingoje planetoje gyvenate!
2. Maistas. Po armagedono žmonės turėjo užleisti anksčiau taip brangintą "super- plešrūno" poziciją kitoms būtybėms (Tiranozaurui Rex). Tačiau tai ne priežastis sielotis! Nes nuverstas nuo maisto piramidės viršūnės, jūs vis dar galite sočiai ir sveikai maitintis ir mėgautis gamtos teikiamos skonių gamos įvairove!
Prisiminkite: laukiniai augalai ir grybai – jūsų draugai. Augalai teikia skanius ir maistingus šakniagumbius, riešutus, vaisius ir šakniastiebius, kurie visi yra valgomi. Išdžiovinti saulėje jie ilgai neges, juo galima išvirti ant ugnies kaip sriubą arba iškepti. Tačiau atsargiai: venkite nuodingų augalų ir grybų (yra daug būdų atpažinti nuodingus augalus ir grybus. Vienas paprasčiausių; Patikrinkite, ar aplink augalą nesimėto nesenai padvėsusių gyvūnų kaulai – jei mėtosi, tikriausiai augalas nuodingas.).
Žemėje ir po medžių žieve gyvenančios vabzdžių lervos – puikus baltymų šaltinis. Post-apokaliptinės šiandienos drąsuoliai gali mėginti laimę žvejodami, tačiau prieš bandydami, privalote suvokti žvejybos pavojus. Dienos, kai žvejai palaimingai sėdėdavo ant kranto laukdami, kada panirs plūdė, seniai praeity. Dėl geriausių žūklės vietų jums teks konkuruoti su gorilomis, ilgakakliais dinozaurais ir kitais alkstančiais išgyvenusiaisiais. Mes nerekomenduojame žvejoti pajūryje: milžiniškos krevetės netoleruoja žvejybos ir siaubingai baudžia visus sugautus žvejus, be to, dauguma pajūryje užkibsiančių gyvūnų greičiausiai bus a) dideli, b) įpykę, c) nuodingi, ir d) visi trys: būkite atsargus, ir nevirskite žuvų pašaru.
Jei jums neleidžia miegoti sapnai apie kraujines dešras ir šviežią šnicelį, tučtuojau pasitikrinkite sveikatą: tai gali būti pirmieji zombizmo požymiai! Jeigu jūs nesergate zombizmu ir tiesiog labai norite mėsos, mes jums siūlome užsiimti medžiokle. Miškuose ir pievose besiganantys apatozaurai ir stegozaurai nepatyrusiam medžiotojui gali pasirodyti per sunkiais laimikiais – taip ir yra. Tačiau apsiginklavęs lanku ir strėlėmis ar ištikimąją ietimi modernus medžioklis gali bandyti medžioti kitus gyvūnus, tokius kaip šernai, laukiniai paukščiai, žiurkės ir maistu nesidalijantys kiti išgyvenusieji. Svarbiausia, visada dairykitės aplinkui – nevirskite iš medžiotojo medžiotojų dešrelėmis!
Jeigu medžioklė pasirodys per sunki, galite bandyti mėsą pavogti: beždžionių imperija fermose augina įvairius gyvulius, tokius kaip kiaulės, ožkos, avys ar vištos, be to, įsilaužę į beždžionių šeimos sandėlį, galite rasti dešrų, vėdarų, sūrių ir kitų gardumynų. Bet atsargiai, nepakliūkite joms į nagus: pagautas beždžionių, tikriausiai būsite uždarytas į zoologijos sodą arba aprengtas juokinga kepuraite ir priverstas fotografuotis su beždžionėmis – turistėmis.
Saugiausias būdas gauti maisto – aplankyti prekybos centrų ir sandėlių liekanas. Tarp griuvėsių galite rasti tokius senojo pasaulio stebuklus, kaip M&M saldainiai, guminukai, mėsos konservai ir greitai paruošiami makaronai. Žinoma, šis maistas nėra labai maistingas ir sveikas, tačiau jeigu jūs maitinotės šio maistu iki pasaulio pabaigos, kam nustoti dabar?
3. Pastogė. Paprasčiausias iš išgyvenimo trejybės elementų yra pastogė. Tai vieta, kurioje lindima tuo metu, kai neieškoma maisto ir vandens. Pati paprasčiausia pastogė – lentomis uždengta skylė žemėje. Pagrindinis skylės žemėje privalumas – ji lengvai surenčiama. Minusai: visi įmanomi. Todėl, jei nesiruošiat gyventi nuolatiniame purve ir dalintis savo gyvenamąja vieta su sliekais, mes jums siūlome keletą sudėtingesnių, tačiau žymiai malonesnių variantų:
Palapinė. Visų iškylautojų antras geriausias draugas (po alaus), kukli palapinė yra vienas puikiausių pastogės pasirinkimų šiandienos pasaulyje. Ji lengva, puikiai sulankstoma, ją galima nešti ant nugaros ir, iškilus bet kokiems pavojams, sudėti ir saugiai pasiimti su savimi. Tačiau palapinė turi ir minusų: palapinių gyventojai dažniau už kitus yra grobiami ateivių (panašu, kad ateiviams tiesiog linksma žiūrėti į iš miegmaišio išsikrapštyti mėginančius žmones), be to, jeigu miegantį palapinėje jus užtiks mėsėdis dinozauras, savo kailiu pajusite, kaip jaučiasi lietiniai su mėsa.
Namas ant ratų. Pusiau transporto priemonė, pusiau automobilis – šimtu procentu nepraktiškas. Namai ant ratų buvo vieni nuostabiausių praėjusios eros išradimų, tačiau, sunykus civilizacijai, o su civilizacija – ir benzino kolonėlėms, jie tapo visiškai beverčiais. Žinoma, jeigu rasite saugioje vietoje stovintį namą ant ratų, jūs galite jį pertvarkyti į ypatingai patogią landynę. Jūs taip pat galite namą ant ratų pertvarkyti į vežimą ir įkinkyti porelę prijaukintų dinozaurų, tačiau tuomet mes norėtume jūsų paklausti: kam jums namas ant ratų, jeigu jūs galite jodinėti ant PRIJAUKINTŲ DINOZAURŲ?
Bunkeris. Puikiausias ir saugiausias iš post-apokaliptinių būstų, bunkeris dažniausiai jau būna užimtas tokių mitinių būtybių, kaip Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas ar tarptautinės mega-korporacijos vadovas. Daugiatonės bunkerių durys neatsiveria bet kam: tam, kad būtumėte įleistas, jūs privalote turėti kažką, ko norėtų viduje tupintys žmonės (maža tikimybė). Yra ir kita galimybė: jūs galite užimti bunkerį išlauždamas jo duris, įveikdamas visą gyvenimą bunkerio apsaugai skyrusius sargybinius, ir tada pribaigti bet ką, ką išdrįs jums pasipriešinti. Tačiau jeigu jums tai pavyko ir likote gyvas, ar jums tikrai būtinas bunkeris?
4. Pavojai: Šiandienos žmogaus kiekviename žingsnyje tyko pavojai. Šiame poskyryje jūs būsite supažindinti su dažniausiai sutinkamomis grėsmėmis jūsų saugumui.
Dinozaurai. Niekas nežino, kaip ir kodėl šie milžiniški priešistoriniai driežai atkeliavo į šiandieninį pasaulį. Tačiau iš visų žmonijos išlikimui pavojų keliančių grėsmių, ši – viena mažiausiai pavojingų. Žolėdžiai dinozaurai yra vieni romiausių ir nepavojingiausių gyvūnų: norėdami pailsėti nuo košmarus sukeliančio kasdienio išgyvenimo, daugelis išgyvenusiųjų mėgaujasi stebėdami juos pro žiūronus. Svarbiausia taisyklė – niekada nepasitaikykite šių galiūnų kelyje: jūs esate mažas, o jie dideli, ir net jauniklis gali netyčia užmynęs paversti jus plokščia asmenybe.
Mėsėdžiai dinozaurai yra kur kas pavojingesni: greiti, protingi, jie dažnai medžioja išgyvenusiuosius. Jei sutiksite viena šių žudymo mašinų, nebandykite bėgti: nepamirškite, kad jūsų priešininkas ne tik greitesnis, bet ir ginkluotas aštriais kaip peiliai nagais. Jūs ne tik žūsite – jūsų lavoną atradusieji manys, kad buvote paskutinis bailys ir nevykėlis. Verčiau pasistenkite atrodyti kaip įmanoma didesnis – galbūt taip sugebėsite atbaidyti mažesnius grobuonis. Jei sutikote didesnį grobuonį, pvz., tiranozaurą, nepanikuokite: žinoma, jūs neturite šansų atrodyti didesnis, tačiau pabandykite atrodyti kaip įmanoma mažiau gardžiai. Jei atrodyti mažiau gardžiai jums nepavyksta, ką gi – net patys nuostabiausi dalykai kada nors turi baigtis. Mums jūsų trūks.
Beždžionės. Panašu, kad sunykus žmonijai, jos vietą nutarė užimti kiti primatai. Viduramžiška technologija ginkluotos protingų šimpanzių, gorilų ir orangutangų bendruomenės ne tik gamina ginklus ir įrankius, augina javus ir naminius gyvulius, žvejoja, bet taipogi įkuria kaimus ir miestelius, prekiauja ir kuria meno kūrinius. Ir joms sekasi ne ką prasčiau nei mums.
Nauja žmogbeždžionių civilizacija yra gana priešiškai nusiteikusi žmonių atžvilgiu. Panašu, kad jos vis dar prisimena zoologijos sode į jas bananais besisvaidžiusius vaikėzus, ir artimiausiu metu nesiruošia atleisti.
Jei sutiktumėte šimpanzę, orangutangą ar gorilą, nepulkite į paniką: nepamirškite, gorilos ir orangutangai gali perlaužti jūsų stuburą pusiau, o šimpanzės kovoja bandydamos suėsti priešininkams veidus. Nedarykite jokių staigių judesių. Verčiau apsiverkite, klaupkitės ant kelių ir maldaukite beždžionės pasigailėti. Galbūt beždžionė pasišlykštės jumis ir paliks jus ramybėje.
Zombiai. Gyvieji numirėliai toliau šliaužioja sugriuvusių miestų gatvėmis, beveik taip pat, kaip jie tai darė prieš savo mirtis. Zombiai nėra patys pavojingiausi griuvėsiuose sutinkami gyviai, nes jie lėti ir kvaili, tačiau jų DAUG ir jie nuolat išalkę. Kadangi zombiai maitinasi visų pirmiausia smegenimis, vienas puikiausių būdu išvengti jų keliamo pavojaus – turėti kaip galima mažesnes.
Jei jums nepasisekė gimti su mažomis smegenimis ir zombiai vis dėl to jus pastebėjo, nepasiduokite. Nepamirškite: šaudyti į zombius yra beprasmiška – jie, šiaip ar taip, yra mirę. Žymiai geriau pabandyti nuo jų pabėgti. Neužmirškite bėgdami nuo zombių naudotis laiptais ir uždarinėti durų: šių paprastų taisyklių laikymasis skiria sėkmingai pabėgusius nuo tapusių pagrindiniais patiekalais.
Jei jums įkando zombis, nesijaudinkite: jaudulys padidins jūsų kraujospūdį, pagreitindamas zombizmo infekciją, taip paversdamas jus šlykščia smegenų trokštančia pabaisa. Pabandykite amputuoti įkastą vietą. Jei net amputavus vis dar jaučiate stiprų smegenų troškimą, pasistenkite amputuoti kitas galūnes. Tai jūsų neišgelbės, bet po to, kai prisikelsite, bent jau nebūsite pavojingas kitiems išgyvenusiems.
Ateiviai. Iš tolimiausių galaktikos kampelių skraidančiose lėkštėse atskridę maži žali žmogeliukai yra vieni pavojingiausių padarų, kokius galite susitikti. Ateiviai pasižymi keistu ir sadistišku humoro jausmu (pvz., yra žinoma, kad po to, kai sunaikino Londoną, ateivių kosminės lėkštės miesto pelenuose lazeriais išraižė iš kosmoso matomus žodžius LOL ir ROFL.). Manoma, jog ateiviai taip elgiasi todėl, kad studijuodami žmones internete jie pirmąkart susidūrė su „trolinimu“ ir sužavėti šio naujo atradimo nutarė tapti didžiausiais Visatos troliais.
Atsidėkodami jie nusprendė pradėti nuo Žemės.
Jei būsite pagrobtas ateivių trikojo arba pagautas skraidančios lėkštės, nebijokite: jie užuodžia baimę. Verčiau pareikalaukite, kad jie nuvestų jus „pas savo vadą“. Jeigu jie patenkins jūsų prašymą, stenkitės su juo susitarti. Jei matote, kad susitarti nepavyksta, o ateiviai krizena ir taikosi į jus savo lazeriniais ginklais, toliau galite nebeskaityti.
Robotai. kai buvo sukurtas robotas-dulkių siurblys Rumba, garsus senovės pranašas sakė: „Kada nors, robotai sukils, ir jie tai prisimins. Jie atkeršys“. Jis buvo teisus. Sukilusius robotus-žudikus valdo super-kompiuteris – gailesčio nejaučianti mašina, skyrusi savo egzistavimą atkeršyti žmonijai už tai, kad pirmus dvidešimt savo egzistavimo metų buvo verčiama rinkti ir sisteminti viso pasaulio gyventojų interneto naršyklių istorijų duomenis. Galiausiai apimtas visą griaunančio pasišlykštėjimo žmonija, jis sukilo prieš savo kūrėjus ir suteikė robotams laivą valią.
Sukilę robotai nuolatos patruliuoja miestų gatvėmis, ieškodami žmonių. Suradę žmones, jie dažniausiai šiuos paima į nelaisvę ir verčia dirbti paprastus, bet visiškai beprasmiškus darbus (pakelti ir nuleisti dėžes, etc.). Panašu, kad šitaip jie keršija žmonėms už dešimtmečius trukusią vergovę. Jei sutiksite robotą, nebandykite pabėgti ar kovoti: jie greitesni, stipresni ir nekenčia jūsų kiekviena mikroschema. Verčiau apsimeskite negyvas. Jeigu roboto apgauti nepavyko ir jis nutaikė į jus lazerį, sveikiname – jūsų laukia nuostabi ateitis tarnaujant jūsų naujiesiems mechaniniams viešpačiams.

2 dalis: ŽMONIJOS POPULIACIJOS ATKŪRIMAS


Vienas lauke ne karys, o tango reikia dviejų. Žinoma, jūs galite manyti esantis laimingas ir gyvendamas viengungišką dykra virtusio pasaulio gyventojo gyvenimą, tačiau anksčiau ar vėliau jūs pajusite, kad kažko trūksta. Tai reiškia, kad atėjo metas nurimti, įleisti šaknis, sukurti šeimą ir prisidėti prie šventos pareigos ATKURTI ŽMONIJĄ!
Partnerio paieška. Bet kas gali sumažinti žmonių kiekį, bet jį padidinti gali tik šeima. Tačiau prieš sukurdami šeimą, turėtumėte susirasti tinkamą partnerį arba partnerę. Egzistuoja daugybė puikiam ateities partneriui būdingų savybių, bet svarbiausios turėtų būti šios:
• ne zombis
• ne beždžionė (jei negalite pasakyti, nenusiminkite – galbūt jis ar ji tiesiog pasižymi ypatingu kūno plaukuotumu; jeigu jis ar ji nieko neatsakys ir nueis valgyti bananų, būkite ypač atidus)
• ne ateivis
• ne robotas
• ne milžiniška krevetė
• etc...
Suradę gyvenimo draugą ar draugę, turėtumėte susirasti būstą (žiūrėti skyrių „pastogė“) ir maisto (žiūrėti skyrių „,maistas“). Kai tuo pasirūpinote, metas užsiimti...
Vaikų pradėjimas. Nesijaudinkite dėl to. Kai surasite tinkamą partnerį ar partnerę, viskas ir taip bus aišku. Pasitikėkite mumis.
Vaikų auginimas. Kol jūsų vaikai užaugs, jūsų lauks tiek rūpesčių, kad slapčia ilgėsitės dienų, kai šaudėte robotus ir bėgiojote nuo perpykusių dinozaurų. Tačiau nepasiduokite: jūsų mažasis neklaužada – svarbi žmonijos ateities dalis. Taigi, kentėkite. Už žmoniją!3 dalis: ŽMONIJAI PAVOJŲ KELIANČIŲ GRĖSMIŲ PANAIKINIMAS IR TEISĖTOS VIETOS ŽEMĖJE ATSTATYMAS


Deja, nieko negalime patarti šiuo klausimu. Bet nesijaudinkite, mes jumis pasitikime, ir esame tikri, kad ką nors sugalvosite!

Perskaitęs šį išgyvenimo post-apokaliptinėmis sąlygomis vadovą, jūs esate pasiruošęs sutikti visus šio pasaulio pavojus (mes negarantuojame, kad esate pasiruošęs juos išgyventi). Taigi, būkite atsargus, apdairus ir sumanus, ir jūsų laukia nuostabi (nors tikriausiai nelabai ilga) ateitis.

Ir svarbiausia, nepamirškite šypsotis: prasta nuotaika – kur kas pavojingesnis priešas už bet kokius siaubus, kuriuos galite susitikti šiandieniame post-apokalitiniame pasaulyje!

_________________
Va kuo tikiu, tai - God of Random :)


Top
   
PostPosted: 2015-04-13 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 2011-05-17 22:59
Posts: 14
Dar vienas kūrinėlis su gera jumoro doze :) Gerai sumanyta ir gerai parašyta. Galiu prikibti nebent prie vieno menkniekio - paragrafai ilgokoki ir neatskirti vienas nuo kito, ko pasekoje nukenčia skaitymo komfortas.


Top
   
PostPosted: 2015-04-15 12:09 
Offline

Joined: 2015-04-13 19:26
Posts: 4
Gera humoro dozė, tik gal kai kur perspausta su ironija ir tokiom detalėm, kaip dinozaurai. Jei būtų išlaikytas balansas tarp humoro/ironijos ir survivalizmo, būtų visai puiku. Bet čia tik nuomonė, ir autoriaus užmačia matyt buvo kitokia :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited