Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-20 0:45

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Arcanum
PostPosted: 2006-08-21 15:17 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Adis wrote:
Čia apie Arcanum. Visų pirma, pakankamai daug yra jį žaidusių, bet nedaug perėjusių. Kiek teko susidurti, daugumai užknisa, ir gana greitai. Ir tą pilnai suprantu. Jei esi exploreris (pvz. kokiu esu aš :), Arcanumo pasaulis yra per didelis ir per monotoniškas. Sakyčiau, tam tikra gigantomanija ;)
Čia, žinoma, neketinu argumentuotai įrodinėti, kad Adžiui ar kam kitam Arcanumas iš tiesų patiko tik jie to nesuprato :), bet su keliais dalykais nenoriu sutikti ;)

Kodėl didelis pasaulis yra kliūtis exploreriui? Juk tada gali jį pereidinėti vėl ir vėl, vis atrasdamas kažką naujo. (Pavyzdžiui, aš Arcanumą spėjau pereiti gal 7 kartus įvairiais būdais, pakol užkniso).

Dėl kitų dalykų taip - gausybė bugų, gausybė nenuoseklumų ar prieštaravimų, neišbaigtos siužeto linijos, netgi daug absurdų*. Ir visgi tai yra mano mėgstamiausias (ir apskritai vienintelis mėgstamas) cRPG, patikęs net labiau už fallout'ą. Jau iki pykinimo atsibodusios high fantasy pasaulyje post-nuclear ar steampunk'as yra tikra atgaiva :)

* Keli absurdų pavyzdžiai (spoil):

1. Tokie veikėjai, kaip Nasrudinas ar Arronaxas ten pristatomi vos ne už pusdievius, savo galiomis sugebėję naikinti ištisus miestus (pvz., Arronaxas sunaikino Vendigrothą). Tuo tarpu juos užmušti yra kaip du pirštus...

2. Į Isle of Despair antrą kartą nebegali nuvykti. To priežastis - nei vienas kapitonas nenori ten tavęs vežti. Tačiau kaip paaiškinti, kad antrą kartą ten negali nuvykti net turėdamas savo laivą?

3. Vakare paskui bet kurio shopo savininkus galima nueiti į jų miegamąjį, kur stovi skrynios su daug daiktų. Kad bičai eina miegoti nekreipdami dėmesio į svetimų chebrą, stovinčią šalia, jau savaime absurdas. Dar linksmiau, kai bandant kirviu atidaryti jų skrynią, NPC pabunda ir puola muštis...bet, tip: jie nepabunda, skrynią išsprogdinus dinamitu. Išbandyta. Visi skrynioje buvę daiktai, suprantama, po sprogimo sveikutėliai.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-21 16:19 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
Quote:
Kodėl didelis pasaulis yra kliūtis exploreriui? Juk tada gali jį pereidinėti vėl ir vėl, vis atrasdamas kažką naujo. (Pavyzdžiui, aš Arcanumą spėjau pereiti gal 7 kartus įvairiais būdais, pakol užkniso).
Mane asmenishkai uzh*iso explorinti, per daug vietos :lol:
Quote:
1. Tokie veikėjai, kaip Nasrudinas ar Arronaxas ten pristatomi vos ne už pusdievius, savo galiomis sugebėję naikinti ištisus miestus (pvz., Arronaxas sunaikino Vendigrothą). Tuo tarpu juos užmušti yra kaip du pirštus...
Chia, imho, crpg cliche. Jeigu veikejas pagal story turetu buti uber, tai "in real" jis dazhniausiai nieko ipatingo neparodo.
O shiaip gal jau pats galejei sunaikint ishtisus miestus? :)

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-21 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Nu niekaip nesugebėjau įsibėgėti su Arcanumu. pradėjau gal tris kartus ir nuėjus visai nedaug labai koktu darosi.jau net nepasakysiu kas ten labiausiai kniso...

O dėl trečio nelogiškumo varianto tai welcome to CRPG item managment :).

Šitas komiksas ilustruoja kad ir kitur visokių nelaimių pasitaiko :) :
http://www.worldofwar.net/comics/heroes ... /index.php


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-21 18:44 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
Kodėl didelis pasaulis yra kliūtis exploreriui? Juk tada gali jį pereidinėti vėl ir vėl, vis atrasdamas kažką naujo.
Primenu, kad rašiau:
Quote:
Arcanumo pasaulis yra per didelis ir per monotoniškas.
Problema yra ne dydis, o santykis tarp dydžio ir įvairumo. Nežinau, bent jau man Arcanume buvo toks jausmas, kad kur beeitum, vis tiek viskas atrodo taip pat, skiriais tik vietovardžiai. Falloutuose erdvės buvo mažiau, bet ji buvo įvairi.

Beje, dėl vietovardžių - nežinau, gal čia tik man ta problema egzistuoja, bet daug vietovardžių ir asmenvardžių dėl savo painumo ar neįprastumo (ar originalumo - turbūt galima ir taip pasakyti) niekaip neįsimena ar nesusisieja su vizualine informacija. Kas tik kelia painiavą, erzina, ir gadina žaidimo malonumą. Beje, ne vien Arcanume. Morrowinde taip pat.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-21 20:40 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Arcanumo idėja man patiko, netgi labai. Bet labiausiai pasigedau balanso tarp magijos ir technologijos (su magija gali gauti tą patį, ką ir su technologija, tik fatigue pointai tai atsistato, o išmėtyti objektai negrįžta).

Plius, dar vienas bug'as (spoiler):
Molotovo kokteilių mėtymas, kaip ir kai kurie kiti veiksmai, nenaudoja action points. Išvada - įeinam į combat'ą, pribėgam prie monstro, pasiliekam 1 action point, ir tada jį užmėtom 891256 kokteiliukais, kol jis nudvesia. Išeinam iš kombato, grįžtam į artimiausią miestą ir pusę metų knaisiojamės po šiukšlių dėžes, kol prisirenkam pakankamai skudurų ir butelių, iš kurių vėl daromės molotovkes.
P.S. vat ką iš tiesų slepia tie prasigėrę bomžų veideliai, tikrinantys konteinerius prie daugiabučių ;)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-22 2:47 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Problema yra ne dydis, o santykis tarp dydžio ir įvairumo. Nežinau, bent jau man Arcanume buvo toks jausmas, kad kur beeitum, vis tiek viskas atrodo taip pat, skiriais tik vietovardžiai. Falloutuose erdvės buvo mažiau, bet ji buvo įvairi.
Čia teisybė. Todėl aš ir sakau, kad fallouto pasaulis "didesnis". Arcanumo gal ir didesnis geografiškai, nelyginau, bet žymiai mažesnis įvairovės prasme.

Quote:
Beje, dėl vietovardžių - nežinau, gal čia tik man ta problema egzistuoja, bet daug vietovardžių ir asmenvardžių dėl savo painumo ar neįprastumo (ar originalumo - turbūt galima ir taip pasakyti) niekaip neįsimena ar nesusisieja su vizualine informacija.
Uj, Arcanum vietovardžiai man labai patinka, lengvai įsimena ir taip toliau :) Bet šią problemą suprantu, skaitydamas eilinę vidutinišką fantasy knygą beveik visada su ja susiduriu.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-22 2:49 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Plius, dar vienas bug'as (spoiler):
Molotovo kokteilių mėtymas, kaip ir kai kurie kiti veiksmai, nenaudoja action points. Išvada - įeinam į combat'ą, pribėgam prie monstro, pasiliekam 1 action point, ir tada jį užmėtom 891256 kokteiliukais, kol jis nudvesia. Išeinam iš kombato, grįžtam į artimiausią miestą ir pusę metų knaisiojamės po šiukšlių dėžes, kol prisirenkam pakankamai skudurų ir butelių, iš kurių vėl daromės molotovkes.
O čia jau kažką supainiojai, tikrai naudoja. Dėl visa ko dabar dar sykį pasitikrinau :) Nedaug, bet naudoja. Neribotą kiekį neprimėtysi :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-08-22 11:14 
Offline

Joined: 2005-10-11 17:39
Posts: 275
nesu didelis "exploration" zaidimu fanas, bet is cRPG Arcanum man paliko viena is geriausiu ispudziu. Tarp kitko, daug geresni nei Fallout 2, kuri galu gale patingejau uzbaigineti.
Ne viskas Arcanume logiska, taciau pasaulis sugalvotas idomus ir suteikta daug galimybiu personalizuoti ir vystyti veikeja.
Idomus vien jau magijos ir technologiju "nesutarimas" ("Magu, gabenanciu fireball ir dar kazkokius skrolius, i traukinius neileidziam!!!" :) )


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited