Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 14:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: erepublik (v2)
PostPosted: 2012-07-10 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Žaidimo reklama teigia, kad šiame politiniame pasaulio modelyje kiekvienas žaidėjas pats pasirenka, kuo norėtų būti: kariu, verslininku, politiku ar spaudos magnatu. Akivaizdu – pasirinkimai nėra lygiaverčiai. Galima sakyti, kad bent kelios skirtingos žaidėjų grupės vienu metu žaidžia erepublik, ir tai yra gana skirtingi vienu metu toje pačioje erdvėje žaidžiami interaktyvūs žaidimai.

Drįsčiau išskirti bent jau šias keturias žaidimo strategijos kryptis:

1. Kariavimas už realiojo pasaulio pinigus. Tai greičiausias būdas padaryti žaidime karjerą. Nesu to bandęs (nesu sumokėjęs nė lito), todėl galiu tik numanyti masterkadrerių patiriamą malonumą, bet nėra jokios abejonės, kad jų įtaka žaidimui milžiniška.

2. Kitas įtakos auginimo kelias – politika. Žaidime realizuotas rinkimų mechanizmas gerai modeliuoja tiek baltasias, tiek juodasias technologijas. Svarbi politinio proceso dalis vyksta šalia žaidimo – skaipu ir kitais interaktyvaus bendravimo formatais (kol kas man ir šito pavyko išvegti). Reputacija ir diplomatija, įtaka ir gebėjimas organizuoti – erdvės kur pasireikšti tikrai yra.

3. Trolingas. Žaidimo mechanika (spaudos modulis, komentarai) pritaikyta specifiniam pasilinksminimo formatui. Visai įmanoma linksmintis plačiu kvailiojimo spektru, nuo kaimietiškų juokelių, iki gilesnės ironijos ir subtilių falsifikacijų. Žaidimo politinis modelis palaiko net ir galimybę infiltruotis į svetimą šalį ir užgrobti jos valdžią.

4. Įvaizdžio kūrimas savo leidžiamo laikraščio straipsniais, iš vienos pusės, yra tam tikra subtili ir elegentiška trolingo atmaina. Iš kitos pusės - tai gali suteikti nemažai RPG pojūčio ir ilgainiui gali turėti teigiamų politinių, karinių ir ekonominių pasekmių.

Jau beveik metus kasdien skiriu šiam žaidimui nuo 15 iki 45 minučių, su atidesnio skaitymo ir įdomesnio rašymo išimtimis. Kai kuriuos svarbesnius savo straipsnius išvardyju:

2011-ųjų vasara
Daugiau nei tūkstantis aktyvių ePiliečių
Fabrikanto kelias
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės eStatutas

Šia trumpa replika nesiekiau nei išsamiai paaiškinti žaidimo esmės, nei siekti kokios nors asmeninės naudos. Tačiau, jei susidomėjote, kviesčiau registruotis per mano nuorodą:

http://www.erepublik.com/en/referrer/Fabrikantas

Grąžinsiu Jums VISUS man už tai skiriamus prizus ir plačiau pakonsultuosiu vidinės komunikacijos priemonėmis. Rudenį mėginsiu suburti bajorų luomą. Prisijunkit?

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject: Re: erepublik (v2)
PostPosted: 2012-07-15 7:04 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
Esu jau apie tai rašęs, bet laikas bėga ir vis susikaupia naujų duomenų, be to, štai vienas mano draugų (in-game friend) Giedrius Wraith klausia pm apie mano eksperimentus su ekonomika...

Nuo kada ir kuo tapau beveik viskas matosi profilyje, tik jame nesimato įmonių, na, bet apie viską iš eilės.

[ img ]

Tikriausiai neįmanoma parašyti strateginio gido naujokams (pirma vystyk tą, paskui aną), mat erep pasaulis gan sparčiai kinta, be to, kiekvienas žaidėjas ateina su savo preferencijom ir galimybėm.

Manosios, galiu beveik po metų kasdienio žaidimo konstatuoti, yra šios:

1. Nemokėjau ir neketinu mokėti nė lito (kad būtų romantiškiau, vadinu tai kova sus sistema).

2. Jungiuosi beveik visiškai kasdien, bet sugaištu ne itin daug laiko. Atvirai tariant, skiriu spaudai maždaug tik pat laiko, kiek jo skiriu mygtukams (suprantama, rašymas užtrunka dešimteriopai ilgiau, nei skaitymas).

3. Bendrauju tik komentarais ir pm. Sinchronas (skaipas, irc) pernelyg įtrauktų, be to, spaudos modulį reikia visokeriopai remti, jis yra viena iš šio žaidimo gerųjų pusių. Beje, mano straipsniai yra beveik meno kūriniai, visus juos galima skaityti ir dabar...

4. Esu linkęs daryti mažiau, bet reguliariau, gal dėl tos priežasties niekada nesu nieko samdęs...

Labai greit susigaudęs, kad kariavimas tik stabdytų mano ekonominį augimą, žaidimo pradžioje apsisprendžiau beveik nekariauti (išimtis – lengvosios karinės misijos). Situacija buvo palanki: botas pirko brangiau nei dabar, todėl vysčiausi lėta eksponente: viską pardavęs kaupiau litus, kuriuos vis dėjau į žaliavų gamybos įmones:

[ img ]

Ekonominio kelio pabaigoje salietros kasyklą pirkausi kas 5-6 dienas, o darbo užmokestį valiuta (tuomet ji dar buvo, dirbau šalyje su aukštesne alga) kasdien versdavau auksu (0,15-0,20 per d. !).

Kaip jau rašiau, ši ekonominė stadija man užtruko net 7 mėnesius, jos metu man pakako vienos 500 HP sesijos per dieną. Kada ir kodėl perėjau į „karinio sporto“ režimą? Jau rašiau – kai nustojo augti national rank:

[ img ]

Pasibaigus septintam mėnesiui nuo prisiregistravimo, national rank sustojo ties 800 riba, tuomet supratau, kad reikia ką nors keisti.

Nuo to laiko parduodu tik žaliavų perviršį, o visus ginklus iššaudau.

Maisto pasigaminu daugiau, negu reikalauja MO, todėl iki vasaros bėgiojau paskui Mercenary, bet a) atšilus orui sumažėjo virtualaus laiko, b) atsirado True Patriot ir divizijos, todėl Mercenary nustojo apsimokėti.

Pastaraisiais mėnesiais visą maistą viš MO taip pat parduodu. Tai šiek tiek pakelia įplaukas (žaliavų kainos krito tiek, kad svarstau, ar nevertėtų jų visiškai padengti Q1 įmonėmis) ir taupo laiką.

Kaip matyti iš grafiko, national rank dar kyla, ber artėja prie plato fazės. Panašu, kad rudenį turėsiu vėl keisti strategiją.

Rezervų dar yra. Nemedžioju raketomis, nes stebiu ginklų kainas ir: a) laukiu, kol praslinks jas tonizuojančios laikinosios misijos, b) mąstau apie organizuotą laisvąją ekonominę zoną (laisvą nuo mokesčių bajorų turgų).

[ img ]
(raketos kaina desante ir BH litais)


Be to, kol kas treniruojuosi tik po 15 str. Na, už 100 litų turiu pasistatęs laipynes (climbing center), iš spaudos žinau, kad jos prie q3 apsimoka, bet kažkaip visą auksą suėda gamybos pastatai, kuriems jaučiu lengvą nostalgiją, tad kol kas ir nelaipioju.

Bus daugiau. Išsimaudykit kokiam ežere.

http://www.erepublik.com/en/referrer/Fabrikantas

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited