Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 14:11

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
PostPosted: 2012-08-31 23:25 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Tačiau nelabai suprantu Sovijaus pretenzijų esmę. Didioji dalis review kurių skaičiau teigia, kad Mechanicks are mediocre grafika passable, tačiau istorija atperka viską kitką. Konkrečiai šitas žaidimas jei būtų vertinamas tik per mechaninę prizmę būtų nieko vertas ir nebūtų prasmės jį žaisti kai gali pasiimti ką nors mechaniškai geriau išdirbto. Tačiau galutiniame rezultate Spec Ops: The Line įsitvirtino kaip labai kokybiškas produktas, kuris netgi savo silpnąsias puses (Mechaniką) Išnaudoja geriau negu kiti žanro atstovai. Ir paskaičius Ghoulio postą supratau, kad Artojas savo review padarė viską tvarkingai.
Remdamasis Crawfordo apibrėžimu patalpink Spec Ops: The Line į jam skirtą grupę... Kuo remdamasis tu jį ten patalpinai? Siužetu? Grafika? Ne, mechanizmu.
Priskirk šitą žaidimą kokiam nors žaidimų žanrui... Kuo remdamasis tu jį priskyrei? Siužetu? Grafika? Atmosfera? Ne, mechanika.
Atrodo, kad pagrindinis skiriamasis žaidimų bruožas, jų esmė, kuri juos atskiria nuo visų kitų veiklų (filmų, knygų, muzikos) yra mechanizmas. Skirtumas tik tas, kad technologijų dėka video žaidimai gali apipinti tą mechanizmą ir visomis kitomis meno rūšimis (muzika, kinematografija). Bet aš sakau, nereikia pamesti kelio dėl takelio. Jei siužetas, muzika ir visa kita netarnauja mechanizmui, tai toks žaidimas jau nebėra žaidimas, o filmas, su žaidimų intarpais. Bet štai populiariausi apžvalgininkai, žaidimų žurnalai, forumų lankytojai man sako, kad mechanizmas nėra svarbiausias ir pagrindinis žaidimų bruožas, kad visi tie aksesuarai (kurie istoriškai kompiuteriniuose žaidimuose nuo pat pradžių vaidino pagalbinį vaidmenį) yra tiek pat, o kartais ir dar labiau, svarbūs. Tai štai aš ir apverkiu tokią susidariusią padėtį, kuomet video žaidimų kriterijai, apibrėžimas yra ant tiek išskystinti, kad po "gero" žaidimo vardu gali slėptis praktiškai bet kas, turintis bent minimalias elektroninio interaktyvumo užuomazgas.
Bet man atrodo, tokio "globalinio" žaidimų apibrėžimo šalininkai nelabai suvokia, kur gali tai nuvesti. Jei žaidimuose imsime labiausiai vertinti siužetą, galų gale neišvengiamai susidursime su sritimi, kurioje siužetas vaidina pagrindinį (ar vieną pagrindinių) vaidmenį - knygas ir filmus. Tuomet natūraliai kils poreikis juos lyginti, o čia žaidimai neprilygs nei knygoms, nei filmams... Būtent todėl Ebertas gali sakyti, kad žaidimai nėra ir nebus menas ir jis bus teisus. Nes jei vertinsime per siužeto prizmę, žaidimai pasieks filmų lygį tik patys tapę filmais.

Na, o kad išlaikyti postą į temą štai dar vienas akmuo į žurnalo daržą... Kviestinė "žvaigždė" Leigh Alexander... really??
Negėda pataikauti žemiausiems "geimerių" instinktams, spausdinant šitą degradavusios "chick gamer" kultūros pažibos šlamštą? Kas toliau, Felicia Day? O, žinau, iJustine! Galėtų ji jums ir kokį eilėraštuką suraityti, kurį pati dar ir įdainuotų, galėtumėt pridėti mp3 atsisiuntimui. Visiškai niekam tikęs, blog'o įrašo stiliaus "straipsniukas" - jokių įžvalgų, analizės ar bent įdomios istorijos iš žaidimų industrijos. Įdėtas vien todėl, kad autorė yra internetinė įžymybė...


Top
   
PostPosted: 2012-09-01 1:37 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Po teisybei, aš iš dalies pritariu Sovijui. Man gavosi toks paradoksas, kad galėdamas žaisti pakankamai didelius grafinius reikalavimus keliančius žaidimus, daugiausiai žaidžiu tokį... na, visiškai grafiškai neišraiškingą, bet žaidimą :) Ir konkrečiai jo atveju yra toks įdomus dalykas: yra to žaidimo versija ir su labai afigiena grafika, bet... ten tiesiog yra techninių/mechaninių dalykų, kurie lyg ir nieko ypatingo, bet nulemia, tai, kad javos ikonėlės, bėgiojančios po ekraną, nusveria vos ne 3d modelius :)

Taip, kad Sovijus irgi iš dalies teisus, IMHO bet jau kai kuriais aspektais :)


Top
   
PostPosted: 2012-09-01 9:27 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-11 22:31
Posts: 910
Location: Vilnius
sovijus wrote:
Remdamasis Crawfordo apibrėžimu patalpink Spec Ops: The Line į jam skirtą grupę... Kuo remdamasis tu jį ten patalpinai? Siužetu? Grafika? Ne, mechanizmu.
Priskirk šitą žaidimą kokiam nors žaidimų žanrui... Kuo remdamasis tu jį priskyrei? Siužetu? Grafika? Atmosfera? Ne, mechanika.
Atrodo, kad pagrindinis skiriamasis žaidimų bruožas, jų esmė, kuri juos atskiria nuo visų kitų veiklų (filmų, knygų, muzikos) yra mechanizmas.
Visos tiek pirmo, tiek trečio asmens šaudyklės turi tokią rudimentinę mechaniką, kad net kalbėti apie ją neina. Point and click and click again. Laikas nuo laiko vaistinėlę pasikelti ar apkabą pakeisti. Va visa mechanika. Ir aš tikrai nematau prasmės visą straipsnį skirti tam, kad aptarinėti šituos elementarius veiksmus. Šaudyklėse svarbu įsijautimas, kad žaidėjas patikėtu tuo kas vyksta ir todėl grafika, garsas ten yra labai svarbu, o valdymas ir mechanika viso labo neturi trugdyti tam. Apie tai ir reikia kalbėti, nes jau seniai niekas nieko naujo šaudyklių mechanikoje neišrado. Čia tas pats kas būti nepatenkintu Schwarzeneggerio ar Stalonės filmų siužetu - jis ten tik priežastis, kad viską susprogdinti, išmalti blogiukams snukius ir išgelbėti princesę. Taipkad The Line apžvalga yra visomis prasmėmis teisinga, nes akcentuoja tai kas tame konkrečiame žanre yra svarbu. Ir asmeniškai man žaidimas labai patiko būtent dėl siužeto, dėl grafikos, dėl garso, nes tokią mechanika aš jau mačiau dešimtyse kitų žaidimų ir nieko naujo ji neparodė.
Mechanika svarbu ten, kur ji yra kertinis akmuo - strategijos, simuliatoriai ir pan dalykai. Ten grafika tampa antraeiliu dalyku, nors ir nepraranda aktualumo. Ir paprastai tokių žaidimų review grafika pamini pačiam gale fraze iš operos "gražu, bet nieko stebūklingo".
Reikia jausti kada pirmoje vietoje turi stovėti grafika, kada siužetas, o kada mechanika, nes visų žanrų ant vieno kurpaliaus neužmausi.

_________________
"Dead is dead. Parts are parts. Dead guys is parts" - Ripperjack


Top
   
PostPosted: 2012-09-16 16:18 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Gambler wrote:
Visos tiek pirmo, tiek trečio asmens šaudyklės turi tokią rudimentinę mechaniką, kad net kalbėti apie ją neina. Point and click and click again. Laikas nuo laiko vaistinėlę pasikelti ar apkabą pakeisti. Va visa mechanika. Ir aš tikrai nematau prasmės visą straipsnį skirti tam, kad aptarinėti šituos elementarius veiksmus. Šaudyklėse svarbu įsijautimas, kad žaidėjas patikėtu tuo kas vyksta ir todėl grafika, garsas ten yra labai svarbu, o valdymas ir mechanika viso labo neturi trugdyti tam.
Tai man sako, kad tu nemėgsti šaudyklių, kaip žaidimų, tau juos reikia apipinti kitais potyriais (audiovizualika, siužetu), kad jie tau būtų bent pakenčiami. Čia panašiai, kaip eiti žaisti krepšinio (futbolo, whateva) su savo bičų chebra socializacijos tikslais, o ne dėl pačio žaidimo.


Top
   
PostPosted: 2012-09-16 18:32 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-11 22:31
Posts: 910
Location: Vilnius
sovijus wrote:
Tai man sako, kad tu nemėgsti šaudyklių, kaip žaidimų, tau juos reikia apipinti kitais potyriais (audiovizualika, siužetu), kad jie tau būtų bent pakenčiami. Čia panašiai, kaip eiti žaisti krepšinio (futbolo, whateva) su savo bičų chebra socializacijos tikslais, o ne dėl pačio žaidimo.
Vienas iš dviejų - arba tu trolis, arba šiaip skubi daryti išvadas (greičiausiai pirmas atvejis). Yra dar trečias variantas - tu CS'o 1.6 fanas (grafika atgyvenusi kaip reta, siužeto 0, bet yra mistinė Mechanika).
Doom'o laikai jau seniai praeityje, kai šaudyklės buvo tik šaudymas ir oponentai sėdėdavo kantriai tavęs laukdami 1 kvm nišoje sienoje. Doom'as (mano mėgstamiausias žaidimas savo laiku), jei žiūrėti į tavo apibūdinimą, yra ta true šaudyklė - siužeto 0 (jis juk nereikalingas), vizualiai dabar atorodo irgi 0, lieka tik tu, monstrai ir ištikimas šotganas, bet ten mechanikos irgi 0. Point and click. Net nuostabiai gražus pirmasis Crysis turėjo lygiai tą pačia mechaniką. Nieko naujo niekas neišrado. Viskas iki ko dasigalvojo kūrėjai yra nedidelės papildomos funkcijos, kurios iš esmės nieko nekeičia: tu pamatai priešą, taikiklis atsiduria ties juo, kairiojo pelės klavišo paspaudimas. Apie ką čia kalbėti? FPS ir TPS yra tas grynas žanras, kur nereikia jokių papildomų paaiškinimų kas ten bus. O kadangi su šita dalimi viskas kaip ir aišku, galima skirti laiko kitkam - grafikai, garsui, siužetui. Galima vis dar sėdėti ir gainioti LAN'e Doom'ą ar tą patį CS'ą ir snobiškai žiūrėti į visus tuos žaidžiančius CoD, BF3 ar TF2 ir sakyti, kad tai popsas ir nerimta, nes true vyrai renkasi old school'ą. Bet kai iš manęs paprašo 50 eurų už šaudyklę aš noriu gauti kažką daugiau nei spraitus, bėgimą iš taško A į tašką B ir monstrus lendančius iš už kiekvieno kampo. The Sixties Are Over Man (c) by 51st state.

_________________
"Dead is dead. Parts are parts. Dead guys is parts" - Ripperjack


Top
   
PostPosted: 2012-09-16 20:18 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Tai tau gi nepatinka šaudyklių žanras, kaipo toks, todėl žinoma tau visi mechaniniai skirtumai yra trivialūs. Bet šio žanro fanui mechanikoje yra daugybė skirtumų: lygių dizainas, AI, multiplayer (jei toks yra), ginklai, papildomi mechanizmai (pvz. kostiumo sistema Crysis).
Be to, nereikia čia tos vaikiškos dichotomijos - arba vien super siužetas, gera grafika, arba mechaniškai geras atlikimas. Ką aš (ir kiti panašūs troliai) sako, kad pirmiausia reikia gero žaidimo mechanizmo, o po to jį jau galima apipinti ir Bacho muzika, šekspyriškais dialogais ir t.t.


Top
   
PostPosted: 2012-09-16 22:55 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-11 22:31
Posts: 910
Location: Vilnius
sovijus wrote:
Tai tau gi nepatinka šaudyklių žanras, kaipo toks...
Įdomu kur aš taip pasakiau? Tai tavo išvada, įdomi išvada, bet tebūnie. Man labai patinka šaudyklės, tai mano mėgstamiausias žanras. Bet ten nėra progreso. Ten jo niekada nebuvo.
sovijus wrote:
Bet šio žanro fanui mechanikoje yra daugybė skirtumų: lygių dizainas, AI, multiplayer (jei toks yra), ginklai, papildomi mechanizmai (pvz. kostiumo sistema Crysis).
Lygių dizainas? Nebeegzistuojantis dalykas. Jau n metų tai tiesioji liniją iš taško A į tašką B ir rašyti kažką apie tai beprasmiška. Yra pora sandbox'iniu projektų (Far Cry 2 pvz.) ir viskas.
AI? Vis dar neegzistuojantis dalykas. Geriausiu atveju jie sugeba pasislėpti už ko nors, bet paprastai vienintelė jų stiprioji vieta yra kiekis. Galima būtų prisiminti F.E.A.R., bet ten buvo ne AI - ten tiesiog visi kambariai turėjo galimybę užeiti iš nugaros.
Multiplayer? Vienintėlis dalykas dėl ko verta pirkti šaudyklę, nes single playeris šaudyklėse yra tapęs rudimentiniu dalyku. MP tu žaidi prieš gyvus žmones ir paprastai jie pasistengia padaryti gerą lygių dizainą būtent ten.
Ginklai? Džentelmeno rinkys kiekvienam žaidime - kažkas daužyti iš arti (raudonas laužtuvas), pistoletas, SMG, automatas, kulkosvaidis, RPG ir Big F... Gun visose savo inkarnacijose. Kai kas įmeta lašelį egzotikos prismindami lankus arba arbaletus. Kas turi pinigų ima realius modelius, kas neturi - sugalvoja savo. Fantastiniai žaidimai pakeičia jų išvaizdą, bet principas lieka tas pats. Dabar tapo madinga riboti jų kiekį pora vnt., bet tai niunsai kurie neturi esminio skirtumo.
Papildomi mechanizmai? Jie biški praskaidrina bendrai liūdną peizažą, bet vėlgi 99,8% to pačio Crysis laiko kostiumas stovėdavo Armor režime.
sovijus wrote:
Be to, nereikia čia tos vaikiškos dichotomijos - arba vien super siužetas, gera grafika, arba mechaniškai geras atlikimas. Ką aš (ir kiti panašūs troliai) sako, kad pirmiausia reikia gero žaidimo mechanizmo, o po to jį jau galima apipinti ir Bacho muzika, šekspyriškais dialogais ir t.t.
Dichtomijos nereikia, bet tokia realybė - arba vienas, arba kitas. Laiko ir pinigų viskam niekada nebūna didžiuosiuose projektuose (greitai, kokybiškai, pigiai - pasirinkite du). Aš labai norėčiau pamatyti šaudyklę su geru sandboxiniu pasauliu, įdomiomis užduotimis, įsimintinais personažais, puikia atmosfera, realistiška fizika, šiuolaikine grafika ir garsu, minimaliu kiekiu klaidų, bent link 40 valandų žaidimo ir už 50 eurų. Paimčiau dvi kopijas - sau ir draugui.
Kadangi lygių dizainas nebeegzistuoja, AI vis dar neegzistuoja, o ginklai seniai visiems atsibodę kam autoriui eilinį sykį spardyti mirusį arklį ir kartoti visiems ką jie ir taip žino? Lieka tik siužetas ir audiovizualinė dalis apie kurią galima pakalbėti, ir ten bent jau yra ką pasakyti.

_________________
"Dead is dead. Parts are parts. Dead guys is parts" - Ripperjack


Top
   
PostPosted: 2012-09-18 17:17 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
sovijus wrote:
Jei žaidimuose imsime labiausiai vertinti siužetą, galų gale neišvengiamai susidursime su sritimi, kurioje siužetas vaidina pagrindinį (ar vieną pagrindinių) vaidmenį - knygas ir filmus. Tuomet natūraliai kils poreikis juos lyginti, o čia žaidimai neprilygs nei knygoms, nei filmams... Būtent todėl Ebertas gali sakyti, kad žaidimai nėra ir nebus menas ir jis bus teisus. Nes jei vertinsime per siužeto prizmę, žaidimai pasieks filmų lygį tik patys tapę filmais.
I call this bullshit. Jau nuo KOTOR laikų, kurie buvo prieš dešimt metų, žaidimai ne tik kad prilygsta savo siužetu knygoms/filmams, bet kai kuriais atžvilgiais juos net lenkia.
Gambler wrote:
Visos tiek pirmo, tiek trečio asmens šaudyklės turi tokią rudimentinę mechaniką, kad net kalbėti apie ją neina. Point and click and click again. Laikas nuo laiko vaistinėlę pasikelti ar apkabą pakeisti. Va visa mechanika. Ir aš tikrai nematau prasmės visą straipsnį skirti tam, kad aptarinėti šituos elementarius veiksmus.
and this.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-09-21 17:23 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Gambler wrote:
Laiko ir pinigų viskam niekada nebūna didžiuosiuose projektuose (greitai, kokybiškai, pigiai - pasirinkite du).
Jei mėgsti žaidimus, tai pasirinkimas - akivaizdus ir tik vienas.
Taigi, visi žinom, kad (beveik) visos naujos šaudyklės čiulpia, todėl nusistatykim naują standartą jų vertinimui, pagal kurį visas šlamštas taps geru dalyku? Galima ir šitaip, bet aš nesiruošiu taip nuolaidžiauti ir apverkiu situaciją, kuomet dauguma tam pataikauja, ergo mano whine'as šitoje temoje.
zhukaSS wrote:
I call this bullshit. Jau nuo KOTOR laikų, kurie buvo prieš dešimt metų, žaidimai ne tik kad prilygsta savo siužetu knygoms/filmams, bet kai kuriais atžvilgiais juos net lenkia.
emmm... ne? Vienintelis man žinomas pavyzdys, Planescape: Torment, geriausiu atveju būtų labai vidutiniškas filmas/knyga, jei jam taikytum filmų/knygos vertinimo kriterijus.


Top
   
PostPosted: 2012-10-16 13:05 
Offline

Joined: 2012-10-16 12:58
Posts: 1
Gal per vėlu veltis, tačiau mechaniniai skirtumai apžvalgoje paminėti:

"Pažadas nebuvo įgyvendintas. Smėlio audros iš esmės yra iš anksto numatyti efektai, nevaržantys žaidėjo, bet tuo pat metu ir nepasiūlantys nieko daugiau, nei analogiški reiškiniai bet kurioje kitoje šaudyklėje. Smėlio sankaupos... Na taip, jų yra šen bei ten, bet pasakysiu atvirai, dažnu atveju tiesiog nušauti niekšus yra gerokai lengviau ir efektyviau, nei akimis ieškoti apdairiai paslėptų, trapių objektų."

Nes ką mechaniškai turėjo ši šaudyklė įdomesnio tai būtent galimybę išnaudoti aplinką, tačiau išpildyta buvo ne taip, kaip buvo galima tikėtis. Mechaninius žaidimų skirtumus mes pastebime, tačiau mūsų tikslas nėra žaidimų mokslas, nes jis aktualesnis žaidimų kūrėjams, o ne žaidėjams. Tikrai nesitikime, kad žurnalas patiks kiekvienam.

G.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited