Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2021-10-22 11:58

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
PostPosted: 2012-08-09 12:34 
Offline
User avatar

Joined: 2006-04-01 14:33
Posts: 223
Kadangi pats prisidedu prie reikalo, tai negaliu nepasidalint. Mea culpa...

E–žurnalas „GameON“: už turinį mokėkite tiek, kiek norite!

Rupjūčio 9 dieną internete pasirodė pirmasis lietuviško e–žurnalo „GameON“ numeris. Tai analogų Baltijos šalyse neturintis, 130 puslapių leidinys apie video žaidimus, video žaidimų pramonę ir kultūrą, skiriantis ypatingą dėmesį Lietuvos aktualijoms. Pirmąjį žurnalo numerį parengė jungtinė tinklaraštininkų ir žurnalistų komanda. „GameON“ jau dabar galite skaityti nemokamai interneto tarnyboje ISSU arba parsisiuntę PDF formatu iš žurnalo svetainės http://www.gameon.lt.

„Porą metų padirbėję su tinklaraščiu supratome, kad toks formatas ne visiškai atitinka mūsų lūkesčius ir misiją, kurią užsibrėžėme vykdyti. Tinklaraščiai rašomi ir skaitomi spontaniškai, tad turinys „pasimeta“ tarp skirtingų įrašų, ir kartais mums būdavo tiesiog sunku ištransliuoti vieną ar kitą mintį. Susidarė įspūdis, kad dėl turinio ir temų kaitos, prarandame kontekstą. Tapome dar vienu žaidimų apžvalgų portalu, nors iš tiesų siekiame propaguoti domėjimąsi žaidimų kultūra.
Galbūt tai skamba paradoksaliai, bet e–žurnalo formatas leis mums būti lankstesniems, o kruopščiai atrinktas ir sugrupuotas turinys bus patogus skaityti. Visi mėnesio tekstai vienoje vietoje papildys vienas kitą, tad kiekvienas rašinys turės tam tikrą kontekstą“, — apie savo sprendimą aukoti dalį tinklaraščiams skirto laiko pasakoja vienas žurnalo kūrėjų Artūras Rumiancevas.

Pirmasis žurnalo numeris yra bene daugiausiai puslapių turintis video žaidimams dedikuotas leidinys Lietuvos istorijoje. Vartydami žurnalą rasite interviu su video žaidimų kūrėjais iš Lietuvos ir užsienio, naujausių video žaidimų apžvalgas, finansines įžvalgas, autorių rekomendacijas ir komentarus, šviežias elektroninio sporto naujienas ir kita. Pirmame „GameON“ numeryje taip pat svečiuosis ir viešnia iš užsienio, garsi video žaidimų kritikė ir video žaidimų kultūrą analizuojančių publikacijų autorė Leigh Aleksander.

„E–žurnalo formatas mums atveria naujas galimybes žaisti su savo pomėgiais. Internete nėra popieriaus kainų ir spaudos lankų, tad visi puslapiai priklauso mums! Tai lyg „Dievo režimo“ kodo aktyvavimas leidyboje, kai kurdami puslapius ir rikiuodami temas mes galvojame tik apie tai, kaip autoriai nori pateikti savo turinį, ir kokia forma jis bus mieliausias skaitytojui. Žurnalo puslapių kiekis nebus pastovus, jų darysime lygiai tiek, kiek reikia, kad būtume visiškai patenkinti savo darbu ir tekstų kokybe. Jokio pilstymo iš tuščio į kiaurą, siekiant užkamšyti skyles“, — savo sprendimą ignoruoti popierių komentuoja žurnalo redaktorius Gediminas Tarasevičius. — „Tiesa, dizainą mes kuriame taip, kad nutarę atspausdinti leidinį, galėtume tai daryti kad ir rytoj, tačiau kol kas tokių planų nėra“.

Žurnalas bus platinamas nemokamai, remiantis „mokėkite kiek norite“ principu. „Jei perskaitę žurnalą nutarsite jį paremti, galėsite taip ir padaryti. Tačiau kol kas „GameON“ yra leidžiamas ir išlaikomas tik gryno troškimo dalintis žaismo džiaugsmu“, – su šypsena teigia žurnalo bendraautorius Mantas Svidras. — „Skatinsime ir patys platsinsime leidinį P2P tinkluose. Manome, kad šie tinklai patys savaime yra svarbūs ir reikalingi, tad šio žurnalo išleidimas mums pasitarnaus ir kaip savotiškas lietuviškų P2P tinklų tendencijų ir kultūros tyrimas. Nepaisant to, kad nuolatos griežtai pasisakome prieš piratavimą, mes toli gražu nepritariame tiems absurdams, kuriuos nuolat krečia Lietuvoje dirbantys autorinių teisių kūrėjai. Tiesiog stengiamės kuo subtiliau atitaisyti jų padaromą žalą. Juk visuose ginčuose svarbiausias — tarpusavio supratimas, o be nuolatinio, abipusio bendravimo jis, deja, neįmanomas“.

„GameON“ bus leidžiamas kas mėnesį.

Šalia įvairių žaidimos rinkos profesionalų-kankinių veikalų yra ir mano Endless Space recenzija, pamąstymai apie SimCity social ir dar šis tas. Get some!

_________________
Even in death I still serve!


Top
   
PostPosted: 2012-08-09 13:01 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Nepavyko rasti, kaip ten parsisiųst, dar neišėjo? :)

Apskritai inicityva sveikintina, tik akivaizdu, kad visi mokės 0 litų. Čia vis dar Lietuva. Net ir užsienyje panašūs bandymai baigdavosi juokingom sumom.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2012-08-09 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 2006-04-01 14:33
Posts: 223
Vyrai tada dar tik uploadino, aš pabuvau eager beaver. Bet dabar jau rimtai, come get some ;D

_________________
Even in death I still serve!


Top
   
PostPosted: 2012-08-10 11:04 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
'Document not found' :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2012-08-11 0:26 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Atsisiųsti pdf pavyko tik pasikapsčius puslapio source kode. :)
Per puslapį http://www.gameon.lt/pdf.html jo atsisiųsti neišeina, o vartyti naršyklėje nepatogu, nes elgiasi jis gan keistai, pvz., savo nuožiūra peršoka nuo vidurio atgal į pirmą puslapį, kas, švelniai tariant, kartais šiek tiek erzina.

O pats žurnalas skaitosi visai smagiai ir verčia mane susimąstyti apie tai, kad tikrai laikas kompiuterį atnaujinti...

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
PostPosted: 2012-08-11 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-06 23:43
Posts: 6
Aš turbūt būsiu vienintelis piktas ir neišsimiegojęs,
bet kategorija "Literatūra" WTF?

Šitas forumas turi kategoriją "apie viską"
Ateidamas čia tikiuosi sužinoti apie knygas, o ne apie žaidimus.


Top
   
PostPosted: 2012-08-11 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Čia gi žurnalas, tipo literatūra :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2012-08-11 16:25 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1513
Location: Vilnius
Perkėliau prie žaidimų kur ir priklauso.

Dėl klausimo kad reklama - taip reklama, bet nematau tame nieko blogo jei žmonės turi ką pasakyt (tik skiltis ne į temą) apie dalykus kurie gali būt įdomus forumo lankytojam (geimai, doh) :)


Top
   
PostPosted: 2012-08-12 9:44 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Čia kaip ir offtopic'as, bet ką tik vienu prisėdimu pabaigiau „Spec Ops: The Line“. Didelis ačiū artojui už apžvalga žurnale, kuri paskatino tai padaryti, ir didelis ačiū JcDent už šito žurnalo pareklamavimai, kuris paskatino perskaityti tą apžvalgą. :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
PostPosted: 2012-08-21 18:34 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
O aš būsiu dar piktesnis ir jau kaip dėsiu... :curse:
Visas tas Dievo Režimas, artojas ir viskas kas su jais susiję yra lietuviškasis IGN, Gamespot, RPS variantas. Kažkokia keista kultūra susiformavusi žaidimų apžvalgininkų tarpe. Man regis, kad tie populiarūs, skaitomi žurnalų, tinklapių autoriai net nelabai aiškiai supranta kas apskritai yra tie "video žaidimai"... Case in point. Imkim šitą ghoul minėtą „Spec Ops: The Line“ apžvalgą. Apie patį žaidimo mechanizmą, AI parašyta vos keletas sakinių, o siužetui, apipavidalinimui skiriami keletas puslapių. Nu užkniso mane jau visi tie filmais bandantys apsimesti žaidimai - nei iš jų gaunasi padorūs žaidimai, nei padorūs filmai. ŽAIDIMŲ apžvalgininko, kritiko pareiga lyg ir būtų pastebėti tokius dalykus, bet vietoj to imamasi girti dalykus, kurie žaidime turėtų būti antraeiliai. Rinka reaguoja į tai ir užsipildo visokiu šlamštu (ME, Dragon Age, Gears of War ir pan.).

Civilization V papildymo apžvalga - vėlgi, visiškai jokios perspektyvos į Civilization seriją, apskritai visą strateginių žaidimų žanrą. O juk Civ5 yra prastesnė strategija nei, tarkim Civ4. Papildymas netgi nebando ištaisyti giluminių Civ5 problemų (nors didžiausių iš jų ir neištaisytų niekas). Bet vis tiek, pakankamai vidutiniško žaidimo, pakankamai vidutiniškas praplėtimas sugeba gauti aukščiausią įvertinimą.

Ir taip kiekvienas straipsnis... Geriausia, ko gali tikėtis, tai gauti žaidimo "feature" aprašymų, o apie kokią nors gilesnę analizę, sąveiką su kitais to paties žanro žaidimais nėra ką kalbėti (patirties stoka?).
Bet kaip jau sakiau, čia - globali žaidimų apžvalgininkų problema. Iš dalies aš juos ir suprantu, pats toks buvau, rašai tai, ką lengviausia prastumti, kas reikalauja mažiausiai pastangų. Bet tai nereiškia, kad jie nėra apgailėtinos gyvybės formos esančios vos laipteliu aukščiau reklamos agentų ir PR šliužų.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited