Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 23:22

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-26 19:13 
Offline

Joined: 2003-03-17 21:55
Posts: 1123
Location: Vilnius
nadyras wrote:
leisk atspesiu - Donskis
neatspejai :P , Pleshnys

_________________
Kentek, kazoke, - atamanu tapsi


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-10-26 20:26 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
A, du straipsniai is "Zaidimu-holiku" serijos:

http://www.davidmccandless.com/articles ... ore_go.htm
http://news.com.com/2100-1040-881673.html

Atrodo, atitinka sita topika, jei ne, kelkite i zaidimu skyriu.

Zaidejas Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2004-11-02 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-30 15:37
Posts: 51
Location: ....where my dreams are....
Viskas yra patologija, jei nera jokiu ribu ir pamirstamas saltas racionalus protas.

Bet visuomene (kalbu apie savo draugus, seima ir pazistamus) galvoja, kad jei domiesi fantastika, tai esi keistuolis. Butent tokia mane ir laiko. Tevai tik pasijuokia ir visada mesteli komentara, kad tai jaunystes pomegis. O vyresnis turi subresti ir mesti tuos jaunatviskus uzsiemimus. Kazkaip man tai nelabai priimtina. O gal su metais pomegis tik stipres? Baisiausia butu, jei ir as pati po kiek laiko pradeciau taip galvoti.

Mano atveju as susidomejau fantastika tada, kai mano fantaziju nesugebejo patenkinti klasikine literatura. Man truko to vaizdingumo, tokiu nerealiu "svaiciojimu": drakonai, magija, kitos planetos ir tarpzvaigzdiniai karai ir t.t.

_________________
Viskas prasideda nuo svajonių: ir karas, ir taika, ir meilė, ir kūryba...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 0:31 
Offline

Joined: 2005-02-10 9:26
Posts: 13
Location: Vilnius
va... manau, kad zmones, kurie laisvalaiki leidzia uzsiiminedami magija ar drakonais, yra jautresni ir pazeidziamesni uz kitus surambejusius tautiecius. Is to isplaukia... paziurekim... ne, i tai suplaukia... na, tiek to. Ka norejau pasakyt: taip, aisku, jie bega nuo realybes (dazniausiai daug komplikuotesnes) i fantasy pasauli, kuris kaip taisykle, skistomas i daugiau gera ir maziau gera. Juk ne taip skaudu savo gyvenima leisti mastant apie visas imanomas demonu rusis nei apie etines genu inzinerijos problemas... Fantastine literatura irgi yra... hm... na, literaturiniu ir meniniu ir dar keliais poziuriais ne tokia vertinga kaip koks Kirkegoras ar Marquezas, ir tik del to, kad joje butent begama nuo sunkios relybes. Ir, be abejo, susizavejimas fantastika geras tuomet, kai asmenybe jau kazkiek issivysciusi (pvz, ne taip kaip kazkoks vaikas kuris, megdziodamas teletabius isoko i kanalizacijos sulini... nejuokinga :D ). Kiek esu maciusi sios rusies zmoniu, neatrodo kad jiems stigtu paprasciausio isprusimo (nepriklausancio nuo kazkokio asmeniniu savybiu, o esancio tik del to, kad suvokiama, kad tai tikra ir ilgalaikiska) O kadangi nemaza dalis aplinkiniu taip ir neperzengia TV3 Pagalbos ir Stiliaus zurnalo ribu, tai fantastai turetu buti ir imlesni ir intelektualesni uz ta likusia mase. O mano nuomone, ir imlumas, ir jautrumas yra isugdomi (cia galgi irgi reiketu pagrist, bet sitas mano pranesimas ir taip gavosi netrumpas, taigi gal prie progos kada kita karta...). O vat butu ganetinai idomu surengt anonimine apklausa kokia dalis fantastu yra is visokiu degradu seimu (na, labiau nusmukusiu uz vidurki), o kokia- is kiek intelektualesniu uz vidurki seimu. Ok, apklausos ideja nekokia, bet manau, daug daug didesne dalis bus tu, kurie nuo vaikystes susidure su tokiom vertybem kaip protingumas, dvasinio gyvenimo turtinimas, jautrumas ir pan.

Na, paziurekim, ka as cia irodziau? :lol:


Hm. Visko buna. Gal kita syki geriau iseis. :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 1:11 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
:?
tai vaaa kodel man patinka fentezi..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 11:11 
Kažkaip, kad žmonės, kurie domisis fantastika, yra jautresni, tikai nepagalvojau. Bet tai gana rimtas argumentas. Ir teisybės yra jame tikrai nemažai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 14:08 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Quote:
O vat butu ganetinai idomu surengt anonimine apklausa kokia dalis fantastu yra is visokiu degradu seimu (na, labiau nusmukusiu uz vidurki), o kokia- is kiek intelektualesniu uz vidurki seimu
hm...nors pasakyta laaabai nekorektishkai, bet tau neatrodo, kad zhmones ish "degradu" sheimu gali begti nuo tikroves naudodamiesi fantastika? o senas geras faktas, kad vaikai dazhnai tampa labai nepanashus i savo tevus, t.y. "maishtauja"? bet kokiu atveju, su tokiais teiginiais reiktu kiek atsargiau shvaistytis..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 16:17 
Zinoma, suprantu kad tai buvo itin nesubtilu, bet ir siaip juk tai mano nuomone :) Negaliu garantuoti, bet pastebejau toki desninguma kad vaikai is hm... tokiu seimu daugiausiai ir patampa gatviniais urlaganais, zemesniojo lygio forseliais ir panasaus pobudzio pilieciais. O stai susidomejimas fantastika nekyla is daugybes seimyniniu ir siaip socialiniu problemu. Man atrodytu, kad tokie problemu apsupti dazniau ne bega (juo labiau i drakonu ir magu pasauli), o priesinasi viskam, kam imanoma priesintis (iskaitant mena, kultura ir kt.). Ir as kalbu ne vien teoriskai, bet ir paciai teko kazkiek susidurti su situo forsiskuoju pasauliu. O maishtas visuomet tera pereinamasis laikotarpis (beje, manau kad vaiku priesinimasis tevu poziuriui i gyvenima nera labai veiksmingas, juk vaikas, mazas, silpnas, nuo pat kudikystes susiduria su tokiu auklejimu ir poziuriu, ir tai negali nepaliktu jo mastyme ryskiu pedsaku)... gerai, kitasyk kontroliuosiu save su tokiais issireiskimais, bet kazkaip supyliau vakar viska kas buvo ant sirdies :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 16:20 
Offline

Joined: 2005-02-10 9:26
Posts: 13
Location: Vilnius
Ech... sitas svecias buvau as :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-02-19 16:40 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
tiesiog makiavelishka veikimo schema:parashai posta, o po to pats ji patvirtini taip, kad visiems pasirodytu, kad turi palaikyma ish shalies. turi politiko gyslele.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 46 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited