Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 14:05

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 17:57 
Offline

Joined: 2005-01-22 23:22
Posts: 5
Location: Vilnius- Šiauliai
Kai kuriuos, matau, tikrai įtakoja. Gal net per daug...

Na jo...gražiai čia mane sudirbo :oops:

,,Žmogus- mitinė būtybė, be mitų jis neišgyventų.'' Čia ne mano žodžiai, berods Froidas( tiksliai nepamenu) taip pasakė. Ir manau, kad tai gryna teisybė.

,,Jei tu sukiesi vien fantastų ratelyje, galbūt tokių nesutinki''. Tarp mano pažįstamų nėra nei vieno padoraus fantasto- būtent ne iš fantastų irgi kartais tenka išgirsti tokių pavyzdžiu.

,,Ne, tai nebuvo mitas, kaip jau rašiau aukščiau. Tai buvo filmas ( apie STtar warsus). Jei tai buvo toks paprastas filmas, kodėl žmonės jo buvo taip įkvėpti? Kodėl rusai jį draudė it pasiutę?

,, Aš irgi esu fantastikos mylėtojas, bet nustokim ją painioti su realybe.''Na, pardon, nepykit, bet dar ant tiek nenukvakau, kad painiočiau ją su realybe. Aš tik domiuosi fantastine literatūra, nes pats mėgstu pakeverzoti ką nors science fictiono tema :)

,,Žmonės pasidarė pernelyg protingi ir nebetiki tuo, ko nemato.


Asmeniškai aš tikiu elektronais. Nors gyvenime nesu matęs.

Na, joa. Berods apie pasaulio suvokimą kalbėjau, ne apie elektronus. Beje, nuvažiuok į kaimą pas babulkas ir pradėk joms aiškinti apie subatomines daleles- vargu bau, jos tavim patikės.

Galvokit ką norit, o aš visvien manau, kad fantastiniai kūriniai turi įtakos tų mitų formavimuisi. kaip aš ten rašiau?-SUDARO DALĮ TOSIOS MITOLOGIJOS. Tai nereiškia, kad VISĄ, bet įtakos turi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 20:33 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Haukas wrote:

,,Žmogus- mitinė būtybė, be mitų jis neišgyventų.'' Čia ne mano žodžiai, berods Froidas( tiksliai nepamenu) taip pasakė. Ir manau, kad tai gryna teisybė.
Nuo to, kad taip manysi, tai netaps teisybe de facto. Gal gali kaip nors pagrįsti?
Quote:
,,Ne, tai nebuvo mitas, kaip jau rašiau aukščiau. Tai buvo filmas ( apie STtar warsus). Jei tai buvo toks paprastas filmas, kodėl žmonės jo buvo taip įkvėpti? Kodėl rusai jį draudė it pasiutę?
Todėl, kad tai buvo mitas? Ar todėl, kad tai buvo geras filmas? :lol:
Quote:
Na, joa. Berods apie pasaulio suvokimą kalbėjau, ne apie elektronus.
O elektronai - ne pasaulio dalis? Ar ne suvokimo? :lol:
Quote:
Beje, nuvažiuok į kaimą pas babulkas ir pradėk joms aiškinti apie subatomines daleles- vargu bau, jos tavim patikės.
Kai rašei "žmonės tiki tik.." galvojau, kad turi omenyje visus ar bent daugumą žmonių, o ne išimtinai kaimo bobulytes ;)
Quote:
Galvokit ką norit, o aš visvien manau, kad fantastiniai kūriniai turi įtakos tų mitų formavimuisi. kaip aš ten rašiau?-SUDARO DALĮ TOSIOS MITOLOGIJOS. Tai nereiškia, kad VISĄ, bet įtakos turi.
Heh, čia stipriausias argumentas :roll:

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 21:27 
Offline

Joined: 2005-01-22 23:22
Posts: 5
Location: Vilnius- Šiauliai
ehhhhhh...
berods man lieka viena išeitis.
:sprint:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 22:59 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
Mm pvz zhmones ish tu lajku ish kuriu mitologija "atejo" state shventyklas dievams ir juos garbino. Dabar kas stato shventykla terminatoriui? meldzhiasi jam?

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-24 0:06 
O vargeli...
Taigi mitologija- tai ne maldos dievams. Tai- pasaulio suvokimas. Arba aš čia išvis nieko nebesuprantu. Keičiam temą


Top
   
 Post subject: taigi
PostPosted: 2005-01-24 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-21 12:11
Posts: 362
Location: Sankt-Peterburgas
Atsakyčiau į temos pavadinime esantį klausimą ir taip, ir ne. Ne kiekvienas šiuolaikinės fantastikos kūrinys, kokia forma jis bebūtų sukurtas, papildo žmonių mitologiją papildomais dariniais. Manau, kad daugiausiai šiuolaikinių mitų kuria populiariosios vaizdinės fantastikos kūriniai (tipo X-files). Taip pat esu įsitikinęs, jog šiais laikais lieka labai mažai universalių mitų. Tokių, kuriais tikėtų kiekvienas šio laikmečio žmogus. Postmodernizmas..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-24 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 17:15
Posts: 465
Location: Klaipėda
Nomadai. del mitu butinumo. Frodas tikrai neieina i mano megstamiausiu filosofu bei psichologu 10-tuka, bet manau cia jis teisus.
Pagalvokim - dabar techninis amzius. tikim viskuo ka matom (savo ar prietaisu akim :P ). taigi pagal viska shitame racionalizmo amziuje nera vietos mitam. jie visi turetu buti arba irodyti ir tapti faklais arba paneigti ir atmesti, ar ne? tai kodel jie vis dar egzistuoja? nesakau kad yra mitas(ai) kuris egzistuoja globaliai ir absoliuciai visi juo(jais). antikos mitai irgi nefiguravo senoves kinijoje ar ne? bet tamtikram kontingente mitai egzistuoja. paprasciasias pavyzdys amerikonu "urban legends"...

_________________
People are divided into two groups: those, who divide people into groups and those who don't.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-24 13:07 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Manau, kad daugiausiai šiuolaikinių mitų kuria populiariosios vaizdinės fantastikos kūriniai (tipo X-files)"

Tikrai kuria? Kartais ne atspindi? ;)

Paimkim ta pati X-Files pavyzdi. Jo pagrindine ideja - samokslo teorijos.
Pacios samokslo teorijos (ir susijusios su ateiviais, ir ne) pradejo atsirasti sestajame desimtmetyje. Tuo tarpu X-Failai pradeti kurti tik 93-iaisias, jei neklystu.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-24 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-21 12:11
Posts: 362
Location: Sankt-Peterburgas
Tikrai kuria? Kartais ne atspindi? ;[/quote]

gal greičiau ir tai, ir tai. Kaip bepažvelgtum - šiais laikais, kada didžioji dalis informacijos žmones pasiekė ne senobiniais būdais, tokiais kaip iš kartos į kartą šeimoje ar giminėje žodine arba raštiška forma perduodama patirtis ar asmeninis išgyvenimas, o įvairiomis globaliomis priemonėmis aka tv, i-netas etc., tiems, kurie gimė vėliau nei šeštas ar septintas dešimtmečiai pradiniu atitinkamų mitų šaltiniu galėjo tapti ir X-f (arba Matrica arba X-menai, arba dar kažkas). Ne per seniausiai (prieš keletą mėnesių) probrėkšmom skaičiau kažkokį straipsnelį delfiuje apie tai, jog atlikus tyrimus nustatyta, kad vis daugiau žmonių maišo realųjį pasaulį su Holivudo sukurtais siužetais. Su nuostaba sužinojau, jog esama nemažai žmonių, kurie tikėjo, kad realus istorijos personažas buvo Konanas barbaras, tačiau manė, jog Napoleonas (ar kažkoks kitas išties iškilus istorinis lyderis, tiksliai nepamenu) tebuvo kino filmo personažas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-24 16:06 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"tiems, kurie gimė vėliau nei šeštas ar septintas dešimtmečiai pradiniu atitinkamų mitų šaltiniu galėjo tapti ir X-f (arba Matrica arba X-menai, arba dar kažkas)"

Tada reiktu susitarti del apibrezimo "mitas". Mano surpatimu, tai yra mistinio pobudzio pasakojimas, orientuotas i socialines/lokalines grupes pasaulio suvokima/religija.

O kaip X-menai itakojo tamstos pasaulio suvokima? ;)

Sufleruoju: tai yra pasakos. Ne mitologija, o folkloras/neofolkloras. Gana skirtingi dalykai.

Ar "Ziedu Valdova" tu irgi priskirtum mitui ? :)

P.S. Del Matricos - cia jau panasiau i siuolaikini mita.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited