Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 11:24

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

Kas jus paskatino susidomėti fantastika?
Man šią mintį pakišo tėvai 16%  16%  [ 14 ]
Mokyklos (arba miesto) bibliotekoje radau knygų, kurios paskatino susidomėti 34%  34%  [ 31 ]
Didžiausią įtaką padarė tik filmai 1%  1%  [ 1 ]
Mane sudomino draugų (bendraklasių) pomėgiai 17%  17%  [ 15 ]
Susidomėjau neseniai 3%  3%  [ 3 ]
Nežinau jokios priežasties, kuri paskatino tai daryti 16%  16%  [ 14 ]
Žaidimai, žaidimai ir dar kartą žaidimai 13%  13%  [ 12 ]
Total votes: 90
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
Man prasidėjo nuo gilioj vaikystėj perskaitytos "Laiko mašinos". Įspūdis buvo toks, kad nuo to laiko praktiškai kitų žanrų ir neskaitau. ;)

Dėl Verno, pamenu, gal kokių 11 metų perskaičiau tokią knygutę apie fantastiką ir nu niekaip nesupratau, kodėl Verną priskyrė fantastikai. Povandeninis laivas, pamanykit. Kas tame fantastiško -- va kiek jų visur plaukioja! ;)

O "Andromedos Ūko" komunistinė visuomenė iki šiol išlieka baisiausias dalykas, kokį teko skaityti. Nei Orwellas, nei tuo labiau Kingas taip neišgąsdino.

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-21 12:11
Posts: 362
Location: Sankt-Peterburgas
Sunku tiksliai konstatuoti kas tiksliai mane paskatino domėtis fantastika. Kaip ir keletas kitų, kurie jau čia aprašė savo patirtis, su fantastiką pirmąkart susidūriaus skaitydamas tokias vaikų tarpe devinto ir dešimto dešimtmečių sandrūroje populiarias ir dažnai pasitaikydavusius knygas kaip A.Lindgren "Ronja plėšiko duktė", Ž.Verno romanai (manau tik kelis galima priskirti fantastikai) ir pan., tačiau kadangi jas tuo metu skaitė visi mano bendraamžiai, kurie aplamai turėjo polinkį į knygų skaitymą, nemanau, kad būtent tos knygos sukėlė mano susidomėjimą fantastika. Lemiamas lūžis, manau, įvyko 93-94 m., kada į mano, tuomet dar tik paauglio rankas, beveik vienu laiku pateko PFAF 14 knyga, kurios tikslaus pavadinimo jau nebepamenu, ir kažkuris tuomet ėjusio laikraštuko "Kaukas" numeris, kuriame buvo straipsnelis apie "Karius ir magus". Ši pirmoji mane pasiekusi informacija apie rpg, drauge su neseniai skaitytos knygos (tuomet ji mane visai šauniai įtraukė, berods net du-tris kartus perskaičiau) įspūdžiais paakino sukurti setingą, kurio pagrindą sudarytų minėtos knygos pasaulis bei pradėti meistrauti. Parašiau laišką Dorado klubui, domaudamasis kaip būtų galima gauti karmagių taisykles, kaulus etc., gavau į jį berods G.Beresnevičiaus rašytą atsakymą apie tai, kad tai man atsieis kažkiek litų, kurių mano moksleiviškoje kišenėje ir kiaulėje taupyklėje tiek nebuvo, nors kalba ir ėjo apie dabar juokinga atrodančią 12 ar pan. Lt sumą. Tai mane privedė prie sprendimo imtis savarankiškų veiksmų, tad ppasidariau flamsteriais, pieštukais, kreidelėmis etc. kokius penkis - šešis žemėlapius (kartografinė fantastika, heheh 8) ) ir pagal improvizuotą sistemą (no system rpg, heh :lol: ) pravedžiau keletą sesijų po ranka pasisukusiems bendraamžiams žaidėjams. Kadangi likau nepetenkintas savo žaidėjų komanda, o kitokių neturėjau, ši iniciatyva netruko baigtis, bet paliko neišdildomą įspūdį, kelis vien tik neužgimusio meistro mintyse įvykusius kampeinus, kelis vis dar kažkur dulkančius žemėlapius (turėtų neblogai dabar atrodyti, jei pelės nesugraužė :D ), meilę fantastinei litaratūrai bei iki šiol vis dar galutinai nepasotintą troškulį rpg.

Tai va, atsiprašau, jei priverčiau ką žiovauti skaitant šią rašliavą, pradėjau norėdamas brūkštelti vos kelis sakinius bet gi prisiminimai įtraukė - tpfu, sentimentalus darausi :stupidme:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 16:38 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
Kartu su pasakomis tevai skaitydavo Hobita ;] Pradejes skaityt skaiciau Zemes mergaite, Sanikovo Zeme. Na paskui standartiskai - Eridanas, Imperija, rpg...

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 20:08 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-28 22:58
Posts: 653
Location: Discordia
bonis wrote:
Kartu su pasakomis tevai skaitydavo Hobita ;]
Butent ;) dar ir dede mano zenito ir kitomis knygomis apsikroves buvo... Is esmes per fantastika ismokau skaityti rusiskai :D

_________________
It is by will alone I set my mind in motion...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Niekada nebuvau 100% fantastu. Megau pasakas, perskaiciau praktiskai visa "Pasaulio Pasaku" serija. "Ateivius is Niekur" perrasiau ranka ir masinele, nes negalejau gauti knygos "visam laikui". Skaiciau "Zenito" serija is bibliotekos. Bet "Drasiuju Keliai" patiko labiau. Manau, kad esu per daug eklektikas, kad uzsikabinciau tik ant fantastikos. Fantastines knygos, filmai ir zaidimai yra mano top'e, bet ten dar yra ir nemazai ne fantastikos.

Turbut todel ir neradau (neieskojau) nei "Dorado"/"Fenikso" klubu, nei "Lituanikonu". :roll:

Renesansinis Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 21:48 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Mano dabartine situacija, tiesa sakant, analogiska Raimondo nupasakotajai. Fantastika - viena is hobio krypciu, bet (nezinau, gerai cia ar blogai) tikrai ne pagrindine. Stovi po muzikos (t.y. melomanijos ;) ir apskritai kurybos ;)

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-20 23:13 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
krakadyla wrote:
Dėl Verno, pamenu, gal kokių 11 metų perskaičiau tokią knygutę apie fantastiką ir nu niekaip nesupratau, kodėl Verną priskyrė fantastikai. Povandeninis laivas, pamanykit. Kas tame fantastiško -- va kiek jų visur plaukioja! ;)
jeigu neklystu, tais laikais kai vernas parashe ta romana povandeniniu laivu dar nebuvo? :roll:

o susidomejimas fantastika prasidejo vos ne standartishkai, videokaukas ir eridano auksine fantastikos kolekcija :D

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-21 0:04 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
zhukaSS wrote:
krakadyla wrote:
Dėl Verno, pamenu, gal kokių 11 metų perskaičiau tokią knygutę apie fantastiką ir nu niekaip nesupratau, kodėl Verną priskyrė fantastikai. Povandeninis laivas, pamanykit. Kas tame fantastiško -- va kiek jų visur plaukioja! ;)
jeigu neklystu, tais laikais kai vernas parashe ta romana povandeniniu laivu dar nebuvo? :roll:
Achioo, Zhukai, kad apshvietei...;)

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-21 0:31 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
zhukaSS wrote:
jeigu neklystu, tais laikais kai vernas parashe ta romana povandeniniu laivu dar nebuvo? :roll:
Buvo: http://www.submarine-history.com/

Beje, Nautilius kai kuo stipriai atsilikes nuo siuolaikiniu povandeniniu laivu, o kai kuo juos tebepralenkia.

Visu greiciu pirmyn Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-06-21 1:38 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
Raimondas wrote:
Beje, Nautilius kai kuo stipriai atsilikes nuo siuolaikiniu povandeniniu laivu, o kai kuo juos tebepralenkia.
ale ir bjaurus tu, Raimundai. :wink: galejai pasakyti kas ir kaip ten su Nautilius. :)

o kad ne OT:
pradejau pasaulio pasaku serijos, hobitas, Vernas, eridanas (kapiniu ir mirties planetos). nu ir tada jau buvo... 8)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited