Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 1:29

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6

Kas jus paskatino susidomėti fantastika?
Man šią mintį pakišo tėvai 16%  16%  [ 14 ]
Mokyklos (arba miesto) bibliotekoje radau knygų, kurios paskatino susidomėti 34%  34%  [ 31 ]
Didžiausią įtaką padarė tik filmai 1%  1%  [ 1 ]
Mane sudomino draugų (bendraklasių) pomėgiai 17%  17%  [ 15 ]
Susidomėjau neseniai 3%  3%  [ 3 ]
Nežinau jokios priežasties, kuri paskatino tai daryti 16%  16%  [ 14 ]
Žaidimai, žaidimai ir dar kartą žaidimai 13%  13%  [ 12 ]
Total votes: 90
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-05 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 2004-03-12 17:17
Posts: 159
Location: Vilnius
Kai buvau maža, įvairiausias knygas iš bibliotekos man atnešdavo tėvas. Jis taip pat buvo sukaupęs šiokią tokią fantastinės literatūros kolekciją. Kai dešimties metų vieną po kitos perskaičiau Klarko „2001 odisėją“ ir Jefremovo „Andromedos ūką“, likau pakerėta visam likusiam gyvenimui. Komunizmas kaip utopija manęs nepiktino, priešingai nei jo apraiškos tuo metu itin audringoje realybėje :) Fantasy susidomėjau tik dar po aštuonerių metų, kai perskaičiau „Žiedų valdovą“, ačiū draugei už patarimą – originalo kalba. Filmais (ir fantastiniais, ir iš vis kinu) – irgi pakankamai vėlai. Tačiau smarkiai. O dabar kada nors gal ir į larpg nueisiu :D

_________________
Tai ne paprastas žiedas, o kažkoks prietaisas! – Z.Bobyr


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-05 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Viena iš pirmųjų perskaitytų knygų (dar gerokai prieš einant į mokyklą) - jau fantastinė: S. Lagerlef "Stebuklingos Nilso kelionės". Ir tai yra turbūt vienintelė knyga, kurią skaičiau daugiau nei 2 kartus (o kiek tiksliai, jau pamečiau skaičių, bet bent kokius 5-6 tikrai esu skaitęs).
Paskui į rankas pakliuvo Bredberio apsakymų rinkinukas (neatsimenu, koks) - mama didelė Bredberio ir bendrai fantastikos gerbėja, patarė perskaityt. Taip ir susižavėjau. Pirmiausia SF (skaičiau turbūt viską, kas papuldavo po ranka - pradedant Vernu, baigiant "Napoleono Revanšu" :D; paskui atsirinkau 'arčiau širdies esančius' - tą patį Bredberį, Harisoną, Simak'ą, dar keletą kitų).
Gal septintoje klasėje susidomėjau fentezi - klasiokas labai išgyrė PFAF serijoje išleistus 'Forgotten Realms' romanus. Perskaičiau, patiko. Nuo tada ėmiau 'žvejoti' ir fentezi. Po metų į rankas pakliuvo "Žiedų Valdovas". Sugraužiau labai greitai, tačiau labai didžiulio įspūdžio nepaliko, susižavėjimas atėjo vėliau.
Dabar skaitau turbūt vien fantastiką (žinau, išsilavinimo spraga, bet ką jau padarysi :D), domiuosi ir kinu, RPG, LARPG (nors negaliu pasakyti, kad labai aktyviai dalyvauju).

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-07 16:16 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-07 15:43
Posts: 15
Nuo vaikystes megau skaityti , prisimenu kaip 2 ar 3 klaseje kirsdavau pasakas ir nuotykiu knygas... Berods , 5 klaseje as bibliotekoje uztikau spinta su Zenito knygomis, nezinau kas paskatino paimti viemais ju, bet galbut tai jog islindus is pradiniu klasiu kambarelio ( pas mus bibliotekoje 1-4 klasiu mokiniu knygoms buvo skirta atskira patalpa ) zavejo iki tol uzdraustas vaisius.. O jau poto skaiciau vien tik zenito knygas. Deja , bibliotekoje ju buvo mazokai gal koks 10 ar 20 ir galiausiai teko paimti i rankas eridano knyga ( is pradziu nenorejau , bo man labai jau suaugeliski pasirode eridano knygu paveiksleliai ) Veliau jau beveik vien tik eridano kuryba ir skaiciau - kitaip turbut ir negalejo buti , juk pirmoji eridano knyga kuria paeme mano dar palyginus nekalti drebantys vaiko pirstai buvo H.Harrisono "Plienine ziurke".
Na o fantastinius filmus as visuomet labiau megau nei tarkime nuotykinius.
Net ir dabar labiausiai vertinu psichologinius ir fantastinius filmus ( na dar ir pasakas - kalbantys arkliai jega :!: )
Siaip tai nemanau ,jog i fantastika pastumejo artimieji tetis vaikysteje siek tiek domejosi SF, dede savo lentynoje taip pat turi keleta eridano knygu , taciau apie tai suzinojau jau tik tuomet kai pati inikusi skaiciau fantastines knygas. O mama, na vien jau jos fraze " Fantastika sugadins tau gyvenima " ko verta. Na , kiekvienas turi savo nuomone ir siaip ji man tik gero linki , bet visdelto... :o


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-12-29 20:50 
Offline

Joined: 2005-12-20 23:36
Posts: 9
Location: Alytus
Mane fantastika sudomino mama.Labai prastai mokėjau skaityti-skaitydavau skiemenimisi(ki to laiko nebuvau perskaitęs nė vienos knygos ir jomis visai nesidomėjau :roll:) ir mama atnesė paskaityti knygas "Kalavijų rikis"ir"Kalavijų valdovai".Patiko viršelis(iki tol tokių nebuvau matęs),tad pradėjau skaityti,o pradėjęs jau negalėjau atsitraukti.Paskui pradėjau skaityti kitas eridano knygas,patiko "tyrų"leidžiamos knygelės,o iš zenito kažkaip nieko ir neperskaičiau.Dabar esu tikras fantastikos gerbėjas,o kitų knygų perskaičiau nedaug.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-12-30 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 2005-07-31 18:08
Posts: 401
Location: Vilnius
Šiaip kad ir koks esi didelis fantastikos gerbėjas, siūlyčiau skaityti netik fantastines knygas :wink:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited