Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 0:39

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 67 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-13 14:14 
Offline

Joined: 2005-07-12 20:31
Posts: 84
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
jago wrote:
Bet frazė "Yra dalyku, kuriu neimanoma irodyti. Bet taip pat neimanoma irodyti, kad jie neteisingi." kai kalbama apie matematiką (plačiąja prasme) vistiek užmušanti.
Uzmirsti Giodelio teorema? http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6del ... ss_theorem :wink:
Tikslus smūgis į paširdžius :shyza: :D . Nors čia jau galima pradėti demagogiją: Giodelio teorema galioja pirmos eilės logikoje ir reiškia kad yra teoremų, kurių teisingumo/klaidingumo negalime įrodyti duotoje aksiomų sistemoje. Tačiau mes galime įrodyti kad negalime įrodyti teisingumo/klaidingumo ;) Bet kokiu atveju taškas Raimondui.
whuzzy wrote:
Irodyk arba paneik nors viena matematikos aksioma.
Nieko nėra paprasčiau. jos yra teisingos. Pagal apibrėžimą ;) Reikėtų skirti teiginius "teisingas" matematine prasme ir "teisingas" plačiąja prasme. Matematikoje bet kokią teoriją gali papildyti bet kokia aksioma tol kol ji netampa prieštaringa. Šiaip gali ir prieštaringą aksiomų aibę paimti, bet tada neįdomu, tokioje teorijoje bet koks teiginys yra vienodai ir teisingas ir klaidingas. Skirtumas tarp aksiomos ir teisingumo ir "mano teiginys teisingas nes aš taip teigiu" yra tas, kad aksiomos naudojamos išvesti tolimesniems teiginiams. Paprastai jos imamos "sveikai teisingos" kad gauti "sveikai suvokiamą" sistemą. Antru atveju mes negauname jokios konstruktyvios naudos, kadangi prielaidos nenaudojame tolimesniuose samprotavimuose, ty nepadarome jokių išvadų.
whuzzy wrote:
Beje, kaip angliskai neuraliniai tinklai?
Lietuviškai neuroniniai. Angliškai neural networks http://en.wikipedia.org/wiki/Neural_networks ;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-13 22:46 
Offline

Joined: 2006-09-17 14:32
Posts: 16
jago wrote:
Nieko nėra paprasčiau. jos yra teisingos. Pagal apibrėžimą
Šiaip mes jau nukrypom nuo temos ir šitas ginčas nėra esminis. Bet, kadangi aš esu labai užsispyres (toks jau mano bjaurus charakteris :lol: ), tai vis tiek pabandysiu įrodyt savo teisybę, arba bent jau paaiškint ką turėjau galvoj.

Dabar matau mes jau nebesutariam, ką reiškia zodis "įrodyti". Aš turejau omeny, kad Lobočevskis bandė "įrodyti" penktą Euklido postulatą per kitas geometrijos aksiomas ir taip "įrodyti", kad tas postulatas nėra aksioma. Jis laikė, kad, jei aksiomą galima įrodyti per kitas aksiomas, tai ta aksioma nebėra aksioma. Jam nepavyko. Tada jis paneigė tą aksiomą ir bandė įrodyti jos teisingumą prieštaros metodu. Visi žinom, kuo tai pasibaigė. Taigi, manau, galima teigti, kad aksiomos negalima nei įrodyti nei paneigti, nes tada tai nebebus aksioma. (Jei dėl ko nors klystu, tai manau mane su malonumu pataisysit :))
jago wrote:
Kadangi neaišku kaip "tavo" algoritmas veikia, galime teigti kad jis generuoja atsitiktinius algoritmus. Per be galo daug laiko jis sugeneruos ir tą tinkamą uždaviniui spręsti.
Tai va, tą dalyką, kad mano programa generuoja atsitiktinius algoritmus aš laikiau akivaizdžiu dalyku. O tą dalyką, kad programa generuodama atsitiktinius algoritmus kada nors sugeneruos reikiamą, aš laikau aksioma - teiginiu, kurio neįmanoma įrodyt, bet ir neįmanoma paneigt

_________________
Ignorance is bliss...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-14 5:24 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
whuzzy wrote:
Dabar matau mes jau nebesutariam, ką reiškia zodis "įrodyti". Aš turejau omeny, kad Lobočevskis bandė "įrodyti" penktą Euklido postulatą per kitas geometrijos aksiomas ir taip "įrodyti", kad tas postulatas nėra aksioma. Jis laikė, kad, jei aksiomą galima įrodyti per kitas aksiomas, tai ta aksioma nebėra aksioma.
mane kamuoja deja vu. kaip tave jago?

tai kas mokykloje vadinama aksioma, tiksliau būtų vadinti postulatu. :P
tu postuluoji, kad "per tašką šalia tiesės galima nubrėžti vieną ir tik vieną tiesę lygiagrečią duotajai". iš šito postulato išplaukia plokščios arba Euklidinės erdvės savybes (pvz. trikampio kampų suma). jei tu postuluosi, kad gali nubrėžti be galo daug tiesių, ar nei vienos. gausi kreivą erdvę, su visomis is to sekančiomis pasekmėmis. :)
whuzzy wrote:
Tai va, tą dalyką, kad mano programa generuoja atsitiktinius algoritmus aš laikiau akivaizdžiu dalyku. O tą dalyką, kad programa generuodama atsitiktinius algoritmus kada nors sugeneruos reikiamą, aš laikau aksioma - teiginiu, kurio neįmanoma įrodyt, bet ir neįmanoma paneigt
aksioma - 1. dedukcinės sitemos pradinis teiginys, priimamas be įrodymo ir sudarantis kitų teiginių įrodymo pagrindą; 2. savaime suprantama tiesa, įrodymų nereikalingas teiginys.
postulatas - teiginys, priimamas be įrodymų, kaip viena iš aksiominu metodu pagrįstos mokslinės teorijos pradinių prielaidų. (iš TŽŽ - 1985m.)

tad tavo teiginį "programa generuodama atsitiktinius algoritmus kada nors sugeneruos reikiamą", aš laikyčiau prielaidą. bet tik ne aksioma. :wink: o prielaidos turi bjaurią savybę, dažnai jos būna neteisingos... :-P


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-14 12:10 
Offline

Joined: 2005-07-12 20:31
Posts: 84
Location: Vilnius
Jauja wrote:
mane kamuoja deja vu. kaip tave jago?
Jap. Pasitraukiu mokslo progresui iš kelio ir leidžiu jam toliau progresuoti. Mane matyt pernelyg senamadiškai mokė. Vieną kartą prieš tokius rimtus argumentus dar galiu pasišakoti, bet kai jie pakartojami - nieko nebegaliu į tai atsakyti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-14 23:34 
Offline

Joined: 2006-09-17 14:32
Posts: 16
Et, vadinkit jūs tuos terminus kaip norit, ne juose esmė. Svarbiausia, kad bent jau supratot, ką norejau pasakyti (tikiuosi) :)

_________________
Ignorance is bliss...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-15 16:44 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
whuzzy wrote:
... Svarbiausia, kad bent jau supratot, ką norejau pasakyti (tikiuosi) :) ...
Supratom, kad tavo nuomonė apie mokslą labai romantiška :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-11-17 0:31 
Offline

Joined: 2006-09-17 14:32
Posts: 16
:?
Suprasiu tai kaip komplimenta :lol:

_________________
Ignorance is bliss...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 67 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited