Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 3:25

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-03 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
Man atrodo zmones be fantazijos pavydi rasytojams ir fantastams ... Cia baisiausia trauma


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-03 18:15 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Man teko sutikti zmoniu kuriem fantastika nesocijuojas su nieku geru ir kaip keiksmazodis"

Na tai nereaguoji i tokius, ir tiek. Nematau problemos. Vieni kreivai ziuri i fantastus. Kiti - i poetus. Treti - i sachtininkus. Koks skirtumas? Visiems neitiksi.

"Man atrodo zmones be fantazijos pavydi rasytojams ir fantastams ..."

O ar tu gatves urlaganui pavydi triju juosteliu ant treningo? Juk jam tai irgi vertybe, o tau - idiotizmas. Pagal tokia logika ir jis tave gali pakaltinti pavydu :P

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-03 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Pažįstu ne vieną nefantastą, taip pat ir tokių, kurie, vos tik paminėjus kažką susijusio su fantastika, mažų mažiausiai pavarto akis, o už akių turbūt ir išvis nelabai gražiai apkalbinėja.
Bet man tai netrukdo. Jie turi savų pomėgių, aš - savų. Kol man nepradedama aiškinti, kad 'Tolkienas/Zelazny/[bet kokia kita nugirsta fantasto rašytojo pavardė] - tik pasakos vaikams, o vat Škėma/Putinas/Tolstojus/[bet kokia kita visuotinai pripažinto klasiko pavardė] - tai jau tikrai literatūra', tol man visiškai nerūpi, ką jie apie mane galvoja.
Su gimine problemų neturiu - tėvai patys fantastikos mėgėjai, kiti artimi giminaičiai bent jau jai nepriešiški, o su tolimesniais retai bendrauju :) Na o draugai (tie tikri draugai, ne šiaip "draugai") - visi daugiau mažiau fantastai. Galima pamanyti, kad bendrauju su labai uždaru ratu žmonių, bet taip nėra :) Ir su žmonėmis galima pasišnekėti ne tik apie fantastiką ;)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 12:00 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-02 18:18
Posts: 350
Location: Vilnius
Laiqua wrote:
Ir su žmonėmis galima pasišnekėti ne tik apie fantastiką ;)
Butent.

O jei savo gyvenime fantastika iskeli kaip absoliuta (t.y. tau daugiau niekas neidomu ir jokioj kitoj srity nesijauti bent kazkiek kompetetingas), tai nieko stebetino kad zmones, nesusije su fantastika, turi bendravimo su tavim problemu. Jei taip nera, ir tu su zmonemis bendrauji pakankamai laisvai, tai jokiu problemu su "antifantastais" tau iskilti neturetu :)
A, jo, galimas ir dar vienas variantas (jokiu butu netaikau to niekam is siame forume esanciu): tau 12-15 metu ir fantastika tau yra "kazkas toookio", t.y. jautiesi esas FANTASTAS (afigiennai isskirtine, niekeno nesuprasta, taciau geniali asmenybe) "kruciausia" to zodzio prasme. Na, is tokio poziurio, kaip jau sakiau, isaugama. Arba ne :)

_________________
Is it real, or is it edhead?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 13:51 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Kažkaip nesigirdi konstruktyvesnės diskusijos. Žmogus aiškiai paprašė pasidalinti subtiliasniais bendravimo niuansais o ne "Nenori? Nu ir viso gero" (Jei ką ne taip supratau tikiuosi būsiu pataisytas)

Su savo dabartine mergina susipažinau Universitete ir labai ilgą laiką, net ne tai kad laikiau palaptyje, bet elementariai laviravau aplikui savo pomėgių tema. Mokiausi dviejose mokyklose vienoje (Kėdainiuose) iki šiol esu vadinamas Ufu kitoje, nors mokiausi tik metus (Vilniuje) visiems buvo tolerantiškai Po... (Skaito fantastiką... So?). Taigi momentą kai pasisakau kas man įdomu stengiausi atidėti nes galėjau tikėtis apsoliučia bet kokio įvertinimo ( o neigiamą išgirsti taip nesinori...).

Heh vėliau sužinojau kad ji mane pirma kartą pastebėjo kai aš su kažkuo dėl fantastinės knygos ginčyjausi (tais laikais kai dar jų skaitydavau gana dažnai...). Taigi vėliau sėkmingai perskaičiau jos pačios "Wiedzmin"ą originalo kalba ir nupirkau jai "Genomą 3000" su autoriaus parašu...

O dėl bendravimo niuansų: Jei "antifantastas" nėra/(nenusimato į) labai aritmas žmogus galima rasti/sukurti buferinę bendrų pomegių zoną kurioje gali su juo bendrauti. Vat jai "antifantastas" yra artimas žmogus teks eiti į kompromisus ir arba vienam nusileisti arba abiem... Paprastai antifantasais būnama arba jei nežinoma gero pavyzdžio arba jei būta susidurta su Labai blogu pavyzdžių. Taigi gieriasai matyt būtu pasistengti ir surasti (jau pažystant kažkiek žmogų) kažkoki kūrini ar autorių, ar filmą galų gale kuris paliktu tam žmogui teigiamus jausmus. Paprastai kelių patinkančių pavyzdžių turėtų pakakti, kad toks dalykas kaip fantastika neatrodytu žmogui kaip velnio išmislas...

Vat jei tai idėjinis "antifantastas" tai bus sunku ir ką tokiu atveju patarti net nelabai ir žinau...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 21:32 
Offline

Joined: 2003-03-17 21:55
Posts: 1123
Location: Vilnius
Mano manymu jei 'fantastas' mano, kad yra dar kazkokie 'nefantastai' ir diskutuoja apie santykius su JAIS, tai cia jau asmeniniai kompleksai ir vaikystes traumos, vos ne negru rasizmas ar zydu antisemitizmas.

_________________
Kentek, kazoke, - atamanu tapsi


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 23:31 
Offline
User avatar

Joined: 2005-03-25 21:03
Posts: 61
Na, nesakyk, Snowcow, kad niekada neteko susidurti su zmonemis, su kuriais lyg ir normaliai bendrauji, bet kai uzsimeni, kad labai megsti fantastika, ir net dalyvauji fantastu veikloje, gali pajusti jeigu ne atvira priesiskuma, tai bent jau svelniai "nurasanti" poziuri? Arba, rasydamas CV i rimta firma, nejaugi taip jau laisvai parasysi, kad vienas is tavo pomegiu (jeigu ten reikalauja nurodyti tokius) yra fantastika? Man tikrai teko susidurti, ir kartais pasijauti nelabai jaukiai.
Zinoma, su savo draugais, tarp kuriu yra nemazai "visisku nefantastu" bendrauju visiskai ramiai ir normaliai, taciau uzmezgant naujas pazintis tikrai ne visada skubu "prisipazinti". Na, kad ir jeigu pasakau naujiems pazystamiems, kad rasau, akutes ju daznai suzimba, bet jeigu paklausus "ka rasai?", atsakau, kad "fantastika", akutes, o ir pokalbis trumpam priblesta. Ka gi, bendravimas tesiasi ir toliau, bet preskas skonis lieka.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 23:42 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
kwietkelis wrote:
Arba, rasydamas CV i rimta firma, nejaugi taip jau laisvai parasysi, kad vienas is tavo pomegiu (jeigu ten reikalauja nurodyti tokius) yra fantastika? Man tikrai teko susidurti, ir kartais pasijauti nelabai jaukiai.
Na, čia žiūrint ant ko "užsirausi". Saviškiam CV drąsiai rašau fantastika - ir jau pirmasis darbdavys į tai atkreipė dėmesį - nes irgi ją mėgsta. 8)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-10-04 23:59 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Arba, rasydamas CV i rimta firma, nejaugi taip jau laisvai parasysi, kad vienas is tavo pomegiu (jeigu ten reikalauja nurodyti tokius) yra fantastika?"

Nzn kiek rimta yra firma, kurioj as dabar dirbu, bet speju, jei nebuciau "prie fantastikos" (ir jei nebuciau uztartas tokiu paciu asmenu), joje dabar nedirbciau. Nei pagal pomegius, nei pagal galimybes.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject: taaigi
PostPosted: 2005-10-05 0:05 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
kwietkelis wrote:
Na, nesakyk, Snowcow, kad niekada neteko susidurti su zmonemis, su kuriais lyg ir normaliai... .
Yra tame tiesios lashas, gal net visas kibiras... :lol:
Shiaip "ne klano" zhmones galima suprasti - jei fantastika kazhkam "terra incognita", tai ir jos fanas paslaptingas/nesuprantamas/neprognozuojamas.
O, kieno elgesio negali prognozuoti, to bijo (ar kazhkas tokio)

Dar daugiau, kai kuriems fantastika asocijuojas su silpnoka nuotykinio zhanro literatura ir pigiais mazho biudzheto filmais, kuriuose fantastiniai tik "guminiai monstrai".

(Aishku, shlamshto fantastikoje toks pat procentas, kaip ir kitur, bet kai kuriuos zhmones atstumia jau pats 'principas' - chia bus ne apie iprasta/miela/brangia realybe aplink)

Vienzho, jei atvirai :lol: ash ir nepuolu visiems ish eiles pasakoti apie shi savo hobi. Galbut koks savisaugos instinktas suveikia :nuobodu:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited