Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 22:31

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-10 0:35 
Offline
User avatar

Joined: 2004-07-19 10:46
Posts: 792
Location: Vilnius - Klaipeda
Akela wrote:
nadyras wrote:
Mano siaip pagrindinis teiginys - kad RPG zaidimas kazkaip atkartoja ankstesniam raidos etapui budingas elgesio formas ;) Tai ir idomiausia
Kaip ir, pvz, mediko profesija atkartoja vaikystes zhaidima "daktarais", kario - "kariais", koks nors konstruktoriu fanas stoja i KTU mechanika ir veliau kazhkur konstruoja kokias gamybos linijas ar dar ka, mergaites "zhaidzhia lelem"... na ir "prisizhaidzhia" kada nors :wink:

Galime teigti, jog "gyvenimas, kaip ir RPG zhaidimas, kazkaip atkartoja ankstesniam raidos etapui budingas elgesio formas".
Vat puiku, uzgriebet pagrindini idomuma, tik ne is tos puses. Zaidimas daktarais - pasiruosimas. Mediko darbas - realus veiksmas.
RPG - pasiruosimas. Kam???? Vat cia ir esme.

_________________
ar tamsa atsiranda is nieko
jei nieko is viso nera


Top
   
 Post subject: joke
PostPosted: 2006-01-10 0:38 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Lord Sauron wrote:
...kartais maloniau pagalvoti, kaip išrūkyti nekromantą iš jo bokšto, nei kur gauti pinigų sąskaitai už elektrą ;)
Chi chi :lol: O tuo metu paraleliniame pasaulyje nekromantas su draugais bokshte zhaidzhia rpg. Veiksmas vyksta baisiai keistame pasaulyje, kuriame neveikia iprasta magija, o nekromantas turi sugalvoti ish kur gauti pinigu saskaitai uzh vielomis tekanchius magishkus "fluidus" (elektra) apmoketi :wink:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject: kode gi...
PostPosted: 2006-01-10 0:51 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
nadyras wrote:
...RPG - pasiruosimas. Kam???? Vat cia ir esme.
Na, galima pagalvot ir sugalvot... Taigi sakykim, RPG ir suaugusiems padeda toliau treniruoti ishkalba, sprendimu priemimo greiti, analitini mastyma (jei game scenarijus nera bukas)... etc :) Galu gale tobulinti psichologijos zhinias - zhaisdami zhmones isijauchia ir ju emocines reakcijos buna stebetinai panashios i reakcijas realiose gyvenimishkose situacijose. (Asmeniskai as pora kart maciau kolegu zaideju akyse asaras zuvus isgalvotam bet mielam personazui :)

Shiaip pagalvojus (bus savotiskas pasiulymas) - jei kas turit kokia baime - iveikite ja zaisdami RPG, tai paskui lengviau iveiksite ja ir realybeje :wink:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject: Re: joke
PostPosted: 2006-01-10 3:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Akela wrote:
Lord Sauron wrote:
...kartais maloniau pagalvoti, kaip išrūkyti nekromantą iš jo bokšto, nei kur gauti pinigų sąskaitai už elektrą ;)
Chi chi :lol: O tuo metu paraleliniame pasaulyje nekromantas su draugais bokshte zhaidzhia rpg. Veiksmas vyksta baisiai keistame pasaulyje, kuriame neveikia iprasta magija, o nekromantas turi sugalvoti ish kur gauti pinigu saskaitai uzh vielomis tekanchius magishkus "fluidus" (elektra) apmoketi :wink:
OT. Buvo kazkokiame apsakyme/knygoje (rusu? Oldziu? Djacenku? "Lietuvos ateitys"?) ir "Spellcasting 101: Sorcerers Get All the Girls" zaidime.

Burtininkai tikrai gauna visas merginas, o vat elektrikai... Raimondas


Last edited by Raimondas on 2006-01-10 3:24, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-10 3:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
nadyras wrote:
RPG - pasiruosimas. Kam???? Vat cia ir esme.
O kaip psichologai ziuri i laisvalaiki is viso? Kazkodel Nadyras prilygina RPG darbui (medikams, kareiviams, inzinieriams ir t.t.). Mano nuomone, tai arciau kitu laisvalaikio praleidimo budu, kurie nera pasiruosimas niekam.

Nors sutinku su Akela, kad RPG kazka duoda, bet ir tenisas kazka duoda Raimondas


Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-11 11:40 
Offline
User avatar

Joined: 2003-01-30 12:44
Posts: 175
Location: Vilnius
Akela wrote:
... mane bent metus ikalbinejo/kviete pradet zhaist - atsisakinejau :lol: nes atrode vaikishkas uzhsiemimas. ...
Matai, man paprasciau. Nes mano galvoje kazkaip niekad nebuvo asociacijos "vaikiskas" = "blogas", "vaikiskas" = "nesubrendes", "vaikiskas"="primityvus" ir t.t.
Netgi atvirksciai, vaikiskumas man asocijuojasi su fantazijos protrukiais, nesuvarzytu stereotipais pasaulio matymu ir t.t. Vadinamieji "rimti zmones" dazniausiai buna tiesiog pilki ir nuobodus ;)

Is kitos puses... Sakoma gi kad vyrai niekad neuzauga ;)

(NB: siuo atveju as sneku apie _uzsiemimus_ arba kokia nors veikla - zaidimus pvz. Ne apie zmoniu santykius. Suaugusiu zmoniu santykiai irgi kartais virsta "vaiku darzeliu", kai jie negali kokio "kastuvelio" pasidalint arba isizeidzia del smulkmenu. arba izeidineja del smulkmenu. Arba.... zodziu tai sux)

_________________
Whiskey Tango Foxtrot, over?


Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-11 16:10 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
nadyras wrote:
RPG - pasiruosimas. Kam???? Vat cia ir esme.
o man atrodo, kad esme tame, kad nadyras baisus ir piktas trolis :) atsakyk man geriau - kam yra pasiruoshimas televizoriaus ziurejimas, alchogolio vartojimas bare ar.. ka ten dar daro "suaugusieji" ? :>


Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-12 1:45 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Snark wrote:
Akela wrote:
... mane bent metus ikalbinejo/kviete pradet zhaist - atsisakinejau :lol: nes atrode vaikishkas uzhsiemimas. ...
Matai, man paprasciau. Nes mano galvoje kazkaip niekad nebuvo asociacijos "vaikiskas" = "blogas", "vaikiskas" = "nesubrendes", "vaikiskas"="primityvus" ir t.t.
Man ir "vaikiskas" nereiskia "blogas", tachiau reiskia "vaikiskas" = "nesubrendes", "vaikiskas"="primityvus" ir "vaikiskas"="man nebeidomus, nes tai praeitas etapas". Juk paprastai vaikams skirtos zhaidimu sistemos yra paprastesnes ir primityvesnes bei sprendzhia butent vaikams aktualias problemas. Suaugusiems neidomias (pvz, ka sako karvute? o ka sako katinelis? o ka pasake shuniukas?...).

Tai va :wink: Ko gero chia ir yra tas "tiesos momentas" -- RPG - tiesiog evoliucionaves vaikishkas zhaidimas (?). Na, zhaidejai uzhaugo ir zhaidimas uzhaugo. Vaikui jis per sunkus. Suaugusiam - pac tas :wink:

Vat, ta proga imsiu ir pafantazuosiu, koks galetu buti "3-io levelio RPG". (PC game neliesiu - ten atskiri desniai) Na, jei 1 levelis - vaiku zhaidimai kieme "karus" ir tt, 2 levelis - D&D, GURPS...; 2,5 levelis - LRPG (?) ; ir shtai pagaliau 3 levelis... taaigi. :lol:

Sakykim, tai... kosminis turizmas :lol: Na ne, juokauju - tiesiog ta pramoga fantastishka ir fantastishkai brangi. Hmmm, o jei ish tiesu 3 levelio RPG butu game, i kuri metami miljonai. Game, kuri gali zhaist nedaug zhmoniu - arba tie, kurie disponuoja didelem leshom (metamom i game), ir galintys jame buti "verchais", bei tie, kurie gali i geima kazhkiek investuoti, ir, nors turedami "mazhiau balso", visgi veikti zhaidimo eiga.

Tokiame zhaidime kur nors "laisvose zhemese" turetu ishaugt ishtisi fantastishki miestai ir - galbut - begiotu robotizuotos pabaisos - tokie papiktinti ir perauge "aibo" pro-proanukiai :) (Pabaisos po kovos ishduotu "bilietuka" - ponulis suestas :lol: ) Vienzho, kazhkas sukryzhminus Disnilenda ir RPG - ir pazhiuret yra i ka, ir pasportuot tuo pat metu, bei adrenalino ir emociju sochiai. Dar svarbu - jei galvele neblogai veikia - uzh tai ir turetu bonusai paeit, net jei nedisponuoji didelem bapkem...
Ir tt... na nebesvaigsiu chia, einu valgyt :wink: )

P.S. (atbegau ish virtuves :lol: ) ten, kur rashiau "levelio", labiau tiktu "kartos" :)

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-12 13:03 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Akela wrote:
<...>Sakykim, tai... kosminis turizmas :lol:<...>
Ogi PFAF serijoje buvo išleista knyga (tik, po šimts balrogų, neatsimenu nei autoriaus, nei pavadinimo :() apie tokį kosminio lygio LARPą - su erdvėlaiviais vietoj žirgų, planetomis vietoje miestų ir tarpžvaigždine erdve vietoj dykumų ir vandenynų. :)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject: Re: aha...
PostPosted: 2006-01-12 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-01-30 12:44
Posts: 175
Location: Vilnius
Akela wrote:
Snark wrote:
... mano galvoje kazkaip niekad nebuvo asociacijos "vaikiskas" = "blogas", "vaikiskas" = "nesubrendes", "vaikiskas"="primityvus" ir t.t.
Man ir "vaikiskas" nereiskia "blogas", tachiau reiskia "vaikiskas" = "nesubrendes", "vaikiskas"="primityvus" ir "vaikiskas"="man nebeidomus, nes tai praeitas etapas". Juk paprastai vaikams skirtos zhaidimu sistemos yra paprastesnes ir primityvesnes bei sprendzhia butent vaikams aktualias problemas. Suaugusiems neidomias (pvz, ka sako karvute? o ka sako katinelis? o ka pasake shuniukas?...).
Ee, viso pirma mes su vaikiskumu skirtingus vaiko amzius asocijuojam.
Man vaikiski zaidimai - tai kareiveliai, konstruktoriai, kazokai-pleshikai ("kazkaki-razbojniki"), indenai-kaubojai, modeliukai visokie (pageidautinai funkcionuojantys) ir t.t.
T.y. vaikas jau puikiausiai zino ka sako karvute ir shuniukas, puikiausiai orientuojasi pasaulyje ir kartais zino apie ji daugiau (arba kitaip) negu suaugusieji. (pvz jis _zino_ kad pacioje shito mishko gilumoje yra tvenkinys, kuriame gyvena kokia nors pabaisa ;) Ir kad miske pilna vilku. Ir kad.. na ir t.t.)
Nu taip, jis nezino kaip veikia akcijos, birzhos, turi tik bazini suvokima apie fizika, biologija ir chemija (jei aplamai turi.. na kazka jau turetu zinoti)
Toks vaikas jau turi savo vertybiu sistema, ganetinai sudetinga santykiu schema ir taip toliau. Mokosi vis dar zhaibishkai, ir visas pasaulis jam - didele pilna paslapciu ir atradimu vieta.
Vienzho 8-13 metu.
Akela wrote:
Vat, ta proga imsiu ir pafantazuosiu, koks galetu buti "3-io levelio RPG". (PC game neliesiu - ten atskiri desniai) Na, jei 1 levelis - vaiku zhaidimai kieme "karus" ir tt, 2 levelis - D&D, GURPS...; 2,5 levelis - LRPG (?) ; ir shtai pagaliau 3 levelis... taaigi. :lol:
Tai tuomet 2.8 yra visokie rekonstruktoriai, kurie tkrus sharvus gaminasi, live steel turnirus ruosia, ginklus pagal tikras senovines metodikas daro...
Nes is vienos puses tai nera ju pagrindinis "tikras" vaidmuo (kaip 'role') gyvenime, is kitos puses - as real as it can be.
Na ir gal bet koks hobis, kuris yra 'real', bet nedaromas del pinigu uzdirbimo/pragyvenimo - alpinizmai visokie ir t.t.

_________________
Whiskey Tango Foxtrot, over?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited