Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 19:18

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 128 posts ]  Go to page « 16 7 8 9 1013 »
Author Message
 Post subject: aha
PostPosted: 2006-03-28 21:26 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Pjovejas wrote:
Ogi tokių taškų kiek tik nori. Nuo kraupiausių (pvz., raupų vakcinos neišradimas, Kubos krizės XX a. kitoks posūkis) iki šiap turėčiančių pasibaigt geruoju, nes taip sakan pragaras yra gerais norais grįstas :) (pvz., Jėzaus išgelbėjimas, jei toks egzistavo). Galima ir šiaip kažką kultūrai naudingo nuveikti, pvz., iš už kampo nukneckint Puškino žudiką. Fantazijai ribų nėra - paimk istorijos vadovėlių, ar kiekvienos dienos laikraštį ir rasi ką kitaip pakreipti :)
Aha. O, jei esi labai labai piktas ir nori, jog butu paraleliniu pasauliu be tu "velnio neshtu ir pamestu" homo sapiens sapiens, tiesiog nukeliauji i praeiti 70 000 metu atgal (daug mazh) ir ishtruchini kokiu nors budu tik 2000 primityviu piliechiu :twisted: (juokingas skaichius palyginus su IIWW auku kiekiu, tiesa?).
Ir - zhmonijos nebutu, civilizacijos nebutu :oops:
Kodel? Ogi todel, jog tais tolimais "minusineje laiko skales puseje" laikais zhmoniu populiacijos kiekis buvo sumazhejes viso labo iki 2000 individu :oops: (To deka dabar musu visu DNR taip panashus)

Va ir straipsnis apie tai - jei kam idomu: http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/2975862.stm

(P.S. idomus momentas - kas butu pakeitus va toooki singuliarini tashka :wink:... arba - o ko chia smulkintis - pachia "Big bum" pradzhia :lol: )

P.S.2 Neduokit fantastam laiko mashinos - sugriaus pasauli :lol: (ish smalsumo)

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-28 22:44 
Offline

Joined: 2006-03-22 14:13
Posts: 27
Location: Alytus
Akela - tu nesupyk bet jei butu ta laiko masina ir galimybe keliauti laiku tu turbut nertum i krumus nes man tavo poziuris, i galimus padarinius, atrodo labai pesimistiskas :) sory jei ka :)

_________________
Kiekvieno nuomone yra svarbi.... :)


Top
   
 Post subject: nu nu
PostPosted: 2006-03-29 0:29 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Norstar wrote:
Akela - tu nesupyk bet jei butu ta laiko masina ir galimybe keliauti laiku tu turbut nertum i krumus nes man tavo poziuris, i galimus padarinius, atrodo labai pesimistiskas :) sory jei ka :)

O tu ka, мерзопакостник* , bandai apkaltint mani bailumu? O gal i snuki nori? Einam mushtis!
(Chia joke, jei ka, nesupyk :wink: )

Tada - jei butu laiko mashina - as buchiau labai labai labai griezhtas "laiko patrulis" :lol: (chia taip apie mani ish shono pasake - ne as sugalvojau, jei ka :wink: )

O shiaip - ishskyrus paskutines fantazijas - tai net ne mano pozhiuris, o oficialus protingu dedzhiu, kurie ish teorines fizikos duona uzhsidirba, pozhiuris. Tai juos ir kaltink pesimizmu.

P.S. Pesimistas - tiesiog gerai informuotas optimistas :wink:

мерзопакостник* (c Sapas)

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Last edited by Akela on 2006-03-29 0:54, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 0:52 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Jauja wrote:
jei nepazeidziamas priezastingumo rysys, fizikos desniai kelioniu nedraudzia. realizacija uzsiima kitas universitetas :-P
Ar tik vienas priežastingumo dėsnis visą fiziką sudaro?
Šiaip nesu fizikas, o ir BRT esu tik paviršutiniškai pavartęs, nekalbant jau apie Minkovskio darbus, tai ginčytis nepradėsiu, tačiau man atrodo, kad pagal dabar populiarius modelius laiko tėkmė yra vienakryptė ir judėjimas kita kryptimi neįmanomas.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 2:36 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
ghoul wrote:
Ar tik vienas priežastingumo dėsnis visą fiziką sudaro?
ne. taciau jis kaip ir vienintelis kisantis pagalius i laiko masinos ratus...
ghoul wrote:
Šiaip nesu fizikas, o ir BRT esu tik paviršutiniškai pavartęs, nekalbant jau apie Minkovskio darbus, tai ginčytis nepradėsiu, tačiau man atrodo, kad pagal dabar populiarius modelius laiko tėkmė yra vienakryptė ir judėjimas kita kryptimi neįmanomas.
na dabar autoritetingi fizikai lazinasi del laiko masinu ir kelioniu laike. :wink:
o laiko kelione yra isvada is ivykiu sukeitimo laiko skaleje.
pavadink minetus ivykius A - praeitis, B - dabartis. Kaip jau minejau, jei ju nesieja priezastis-pasekme, tai juos gali sukeisti laiko skaleje. ir jei pries tai laiko skaleje budavo A, tada B, tai sukeites gausi B, tada A. ziurint kitu kampu apsukai laiko tekmes krypti. :)
sunkesne uzduotis rasti ivykius, kuriu nesieja priezastis-pasekme.

btw. visa tai yra is "klasikines" fizikos. jei lysti i BRT ir bleeding-edge teorijas, tai laikas (kartu su visu erdvelaikiu) igyja forma, menamaja dedamaja, kilpas ir kt. blogus dalykus. nenoriu lysti, nes:
a) nesu tame toks kietas kaip noretusi;
b) visos tos teorijos sunkiai suvokiamos klasikiniais-mechanistiniais ivaizdziais t.y. diskutuoti be formuliu labai sunku, o kai rasoma formule, viskas ir taip aisku :nuobodu:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 13:05 
Offline

Joined: 2006-03-22 14:13
Posts: 27
Location: Alytus
Akela - viskas ok as taip pat apsaugoje buciau ir nenoreciau nieko keisti tiesiog mums reikia susitaikyti su tuo kas yra ir kas bus nes pakeisti visiskai priesingai manau butu sunku ir nelabai turbut imanoma :)
Tik as dar karta noriu pasikartoti:"jei kas ir israstu laiko masina ( jei tai imanoma zinoma) tai nemanau jog turedamas tokia informacija kam nors neatsargiai pasakotu tai butu daugiau nei paslaptis , zinant galimybes ir pasekmes."
O mano manymu laiku kada nors keliausime, gal ne musu karta bet kokia 3 ar 4 tai tikrai, nes kodel as taip manau, kadangi nemanau kad sis net fizikoje paliestas klausimas taip ir liks klausimu, jei nebutu net menkiausios galimybes tai tada niekas ir nekalbetu , na cia man taip atrodo... gal as ir klystu :)

_________________
Kiekvieno nuomone yra svarbi.... :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 14:18 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
jei nebutu net menkiausios galimybes tai tada niekas ir nekalbetu
1. Kalbetu tie, kurie neismano fizikos tiek, kad zinotu, jog nera net menkiausios galimybes.

2. Tam, kad suzinoti, ar ta menkiausia galimybe egzistuoja ar ne, reikia dalyka tyrineti ir, tuo paciu, kalbeti.

3. Jei dabar pradesim kalbeti apie galimybe pasiversti vilku nelyginant vilkolakiai, tai tokia galimybe atsiras?


(siuo as neteigiu kad galimybe keliauti laiku neegzistuoja beigi neteigiu, kad ji egzistuoja)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Jauja wrote:
btw. visa tai yra is "klasikines" fizikos. jei lysti i BRT ir bleeding-edge teorijas, tai laikas (kartu su visu erdvelaikiu) igyja forma, menamaja dedamaja, kilpas ir kt. blogus dalykus.
Emmm, o kas ta „klasikinė fizika“? Jei tu apie klasikinę mechaniką, tai ji nieko bendro su šiuo klausimu neturi, nenagrinėja ji laiko savybių. IMHO, neįmanoma nagrinėti erdvėlaikio atsiribojant nuo reliatyvistinės fizikos. Nors, dar kartą pakartosiu, aš ne fizikas, taigi, galiu ir klysti :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-29 15:19 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Ghoulis ir Gijas man įrodė, kad aš klystu...

[IMHO/]
O dėl Jaujos pasakymų apie radimą priežastim-paskme nesusijusių dalykų. Tai manau, kad čia daugiau paklaidos nustatymo problema, o ne dalykų radimo. bo jai jau imti apskritai ant kiek tai susiję tai manau kažkokią neitikėtinai maža dalimi visi dalykai yra susiję (Bent jau tuo kad egzistuoja vienoje visatoje.)
[IMHO]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-31 3:59 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
Na as apmasciau kas atsitinka jei mirstu ateity? Griztu as praeti automatiskai nes mires ateity trukdau Visatos desniam.Ar subyru as ateity i molekules ateity ir dar kazkaip mirstu vienu metu praeity?
Siaip mano nuomuone keliautojai is praeities turetu but nemirtingi.Nes ju gimtuosiuos laikuos laikas irgi ejo ir jie dalinai gyveno ir ten...
Laukiu aiskinimu is cia susirinkusio pareleliniu pasauliu klubo :) ...Dar fiziku kvadratas gal irgi ka ismastys :) ...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 128 posts ]  Go to page « 16 7 8 9 1013 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited