Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 23:22

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 9 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 10:00 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Panašu, kad buvau nesuprastas (Arba mane nenorėjo suprasti). Pasvaičiojimai kaip tave 400+? metų išlaiko valstybė, kad esi kažką reiškiantis galios mazgas pasaulyje ir žmonių visuomenėje...

Pirma: jei ilgaamžiškumas duoda 500 metų kokybiško gyvenimo (O ne ant 450 metų ištempto senatviško marazmo kai tampi našta visiems ir viskam) tai nematau priežasties kodėl valstyvė proporcingai (O gal ir daugiau negu taip) pratestu darbo amžių taigi ne 65 metai ir į penciją o 450 metų ir tada į penciją. Ir taip tikrai būtu nes ta siaubingai maža populiacijos dalis negalės išlaykyti n kartų didesnės pedsininkų dalies sau ant sprando... Taigi neturėkite iliuzijų jog jai ilgai gyvensi gyvenimas bus butinai geras.

Antra: Jei jau taip yra su ta visa galia kodėl tu vaikščiojantis su 300 metų senumo upgradais turėtum būti krūtesnis už jaunimėli su gerokai naujasniais? Ir apskritai jai visi turi upgradus tai kodėl TU esi krūtesnis? O jei ne visi tai ar ne faktas, kad tu juos užsitarnavai (gavai, pirkai?), nereiškia, kad dar prieš visus upgradus buvai Žmogus vertesnis už daugumą. Ir taip jau gaunasi kad upgradai kaip ir nereikalingi (nebent tuštybei patenkinti)
Quote:
Va čia labai gali būti, kad ir užmuštų. Tik man jos, kaip tuščios abstrakcijos, nėra svarbios. Ir jau tuo labiau nepalyginamai mažiau svarbios už ilgaamžiškumą ar nemirtingumą
Talk about nevertinimą ko turi... Vertybės kurios buvo svarbios nuo pat žmonijos susikūrimo dabar staiga tampa "tuščios abstrakcijos"... Iš tavęs, nomadai, gautusi perfect Vampyras (Viskas vardan pratęsto gyvenimo).

Quote:
Turėdamas prieš akis amžinybę, turėčiau kvalifikaciją įvairiose srityse ir darbą galėčiau pastoviai keisti. Jau vien mokslo srity kokios erdvės atsiveria...
Vėl atrodo, kad esi vienas pasulyje... Taip darbdaviai ir norės kaitalioti darbuotojus kaip kojines ateinančius iš visiškai nesusijusių sričių, kai yra expertai su 100 stažu?
Quote:
Kokias pozicijas turėsiu, iš tokių vertinsiu. Koks skirtumas, kaip pavadinsi
Bah netgi dabar gyvendamas žmogus per savo "nesveikai" trumpą gyvenima radikaliai keičia požiūrį į begalą dalykų (elementarus pavyzdys vaiko požiūris ir 20tmečio į žaidimus kieme smėlio dėžėje). Pažiūrėjau savo maximalistinius jaunatviškus pasvaičiojimus įrašytus į video juostą prieš 5 metus ir būčiau pradėjęs juoktis jai verkti nesinorėtu... O tu ramia ranka į tai numoji ir nesvarbu kad gal būt smerki save 100tmečiams kančios ir skausmo kai visas pasaulis apie tave keičiasi o tu su juo nespėji...

Vienoje Lukjanenko knygoje (Spektras) buvo aprašyta rasė kengūropodobnų padarų kurie gyveno tik pusę metų. Ir nežiūrint nieko jie buvo geriau išsivystę negu žmonės ir savo gyvenimus nugyvendavo daug pilniau ir laimingiau už amžinybę (jų požiurų) gyvenančius žmones...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 13:30 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Ar pasiupgradinęs iki tol kad galėtu backupuoti atminti ir įgudžius, Keisti savo fizinius pajėgumus at will ir t.t. Vis dar išliksi žmogumi? O jei nebebūsi žmogumi tai ar gali vertinti toky egzistavimą iš žmogaus pozicijų?
Galima būtų pradėt gilintis į tai, ką reiškia „žmogus“, bet kam to reikia ir koks skirtumas? Na, tarkime nebūsiu žmogus. So what?
Aivaras wrote:
Dar pora dalykų užstrigusių man visame šitame ginče:
a) Niekur nefiguruoja jokie KITI žmonės. Ar tavo artimieji ir sanykiai tarp jų nesikeis kai amžius augs iki jūsų 500 metų? Ar galėsi su vienu žmogumi išgyventi šimtmečius(Dabar ir poros metų nevisi ištempia)? Ar nežmuštu toks ilgaamžiškumas Šeimos ir Giminės sąvokų?
Nomad jau atsakė. Taip, keisis. Ir ką? Nematau tame problemos. Ir „šeima“ ar „giminė“ man nėra kažkokios vertybės, dėl kurių per daug sukčiau galvą.
Aivaras wrote:
Iš kur toks įsitikinimas kad žmogus paskyręs 100 metų šokiams (arba bet kitai veiklai kuri turi savyje rungtyniavimo elementą) sugebėtum tapti geriausiu arba netgi bent kiek unikaliu? Jei 50000 žmonių paskiria po 100 metų savo gyvenimo tai veiklai kodėl staiga TU turėtum tapti geriausiu? O jei turėjai tikslą tapti geriausiu ir jo nepasieki ar verta paskirti dar 100 metų?
1. Jei gyvenimo trukmė neribota – kodėl gi nepaskirti dar 100, 200 ar 500 metų?
2. Net jei ir netampi geriausiu – gali išmokti labai netgi nemažai. Apskritai, daugelyje sričių (gal nėt visose) po tam tikros ribos stažo reikšmė darosi minimali. Nesvarbu, ar tu treniruojiesi 20 metų, ar 100 – tobulėjimas tokiu atveju jau yra labai lėtas, treniruotės iš esmės tik palaiko formą bei įgūdžius, o galimybę tapti geriausiu lemia talentas (bent jau sporte juodo darbo reikšmė didžiausia vidutiniame lygyje. Tiek pradžioje, tiek pačiose viršūnėse viską lemia įgimti gabumai.) Taigi, jei gabumų turi – tokia gyvenimo trukmė tau leis iškopti į pačią viršūnę daugybėje sričių. Tuo tarpu dabar aš to padaryti negaliu, nes tiesiog tam nepakaks laiko.
Aivaras wrote:
Visur sakoma apie pomėgius hobius ir kitokią veiklą, bet niekur nesakoma, kad kažką galų gale turėsi valgyti (Išlaikyti Implantus!!!!). Taigi turėsi dirbti
Na, taip, teks dirbti. Turėdamas milžinišką stažą ir plačias žinias tu pajėgsi sukurti labai daug naudingo darbo produkto, taigi, užsitikrinsi sau geras pajamas.
Aivaras wrote:
Žmonės nori gyventi ilgiau nes nėra patenkinti tuo ką turi dabar ir deda viltis į Šviesų Rytojų. Ar tikrai jei gyvensi ilgai tas Šviesus Rytojus ateis ir jis bus geresnis (ar bentjau toks geras kaip tikėjaisi)? O jei visą gyvenimą jausi kad šliauži purvu ir tikiesi pasiekti sausumą ir tik karts nuo karto pro debesis šviečia saulė? Ar ne geriau taip šliaužti 50 metų o ne 500?
1. Aš noriu gyventi ne dėl Šviesaus Rytojaus, o dėl Nuostabaus Šiandien, kuriuo aš mėgaujuosi. Ne dėl ateities tikslų, o dėl paties proceso.
2. Na, jei tau gyvenimas – šliaužimas purvu, kodėl tu dar čia? Virvė, muilas, taburetė, ir „šliaužti purvu“ liks tik porą minučių vietoje 50 metų :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 15:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Ha kažkaip tai gaunasi, kad tampi mano etatiniu ginčų oponentų. Iškarto sakau, kad neturiu nieko prieš ir kad mėgaujuosi tokiais pasiginčijimais :).
ghoul wrote:
Nomad jau atsakė. Taip, keisis. Ir ką? Nematau tame problemos. Ir „šeima“ ar „giminė“ man nėra kažkokios vertybės, dėl kurių per daug sukčiau galvą.
Žmonių tarpusavio bendravimas paremtas šiomis kertinėmis savokomis. Ar tikrai toks praradimas būtu toks jau neskausmingas kaip jųs bandote įteigti? Ar tikrai traukymas visų gilesnių ryšių su kitais žmonėmis yra "nieko tokio" ar "so what?". Paskubėjus viską išmesti labai greitai gali pasirodyti, kad gali gyventi amžinai o kam nebežinai.
ghoul wrote:
1. Jei gyvenimo trukmė neribota – kodėl gi nepaskirti dar 100, 200 ar 500 metų?
2. Net jei ir netampi geriausiu – gali išmokti labai netgi nemažai. Apskritai, daugelyje sričių (gal nėt visose) po tam tikros ribos stažo reikšmė darosi minimali. Nesvarbu, ar tu treniruojiesi 20 metų, ar 100 – tobulėjimas tokiu atveju jau yra labai lėtas, treniruotės iš esmės tik palaiko formą bei įgūdžius, o galimybę tapti geriausiu lemia talentas (bent jau sporte juodo darbo reikšmė didžiausia vidutiniame lygyje. Tiek pradžioje, tiek pačiose viršūnėse viską lemia įgimti gabumai.) Taigi, jei gabumų turi – tokia gyvenimo trukmė tau leis iškopti į pačią viršūnę daugybėje sričių. Tuo tarpu dabar aš to padaryti negaliu, nes tiesiog tam nepakaks laiko.
Pradžiai kalbėjau apie pratęstą gyvenima, nes neribotas man atrodo toks košmaras jog net nesinori jo analizuoti...
Bet bendrai paėmus tavo postas iliustruoja mano pozicija. Prieš tai buvusiame savo poste parašei, kad mesi šokius kai tapsi pasaulio čempionu. O dabar gaunasi taip, kad neturėdamas įgimtų gabumų tu ramiai gali niekada netapti čempionu? Ar tada nesigaus kad tu iššvaistai visą gyvenimą veiklai kuri neatneša pasitenkinimo? Kad dar liūdniau būtu tas gyvenimas truktu šimtmečius?

Iškarto atsakau į argumentą, jog jei rasčiau jog man tai nėra malonu ir susirandu geresni užsiėmimą: Taip perrinkimo būdu gana nesunkiai gali sužinoti jog esi apvali vidutinybė, ir kaip paskiau likusius amžius gyventi?
Galų gale labai nesunku teoriniame lygije sakyti, kad oj kaip aš viską išbandyčiau, bet kai jau pamėgintum ganėtinai žmogiška nutarti jog nieko nenori...
ghoul wrote:
Na, taip, teks dirbti. Turėdamas milžinišką stažą ir plačias žinias tu pajėgsi sukurti labai daug naudingo darbo produkto, taigi, užsitikrinsi sau geras pajamas.
Jei cituoji tai cituok viską. Pradžiai tik nedaug žmonių dirba tokį darbą kuris jiems teikia malonumą ir apskritai visų psichologų yra siūloma periodiškai (dažniausiai girdėjau kalbant apie 5 metus) keisti veiklos pobūdi. Taigi Dalis žmonių suksis kaip viesulas ieškodami kur čia geriau įsikūrus o dalis užsisės į vietą kur užtektinai gerai dirbasi ir labai neerzina ir sedės ten iki pensijos (dafigą). Ramiai gali nutikti, kad nebus arba milžiniškos patirties arba darbo kur tą milžinišką patirti kišti...
Sekantis momentas: laikas kai dirbi ramiai gali kirstis su laiku kurį skiri hobiams. nes šansas kad sugebėsi juos suderinti nebus didesnis negu dabar (kiek ant pasulio reikia nardytojų alpinistų ir istorikų?).
Jei teigti, kad sukuriama ideali vartotojiška visuomenė tai su kiekvienais metais didėja Tau pavojus tapti dar viena daržove Dirbk>Pirk>Mirk grandinėje (nesvarbu kad dirbk ir pirk kartosis daug kartu).
ghoul wrote:
1. Aš noriu gyventi ne dėl Šviesaus Rytojaus, o dėl Nuostabaus Šiandien, kuriuo aš mėgaujuosi. Ne dėl ateities tikslų, o dėl paties proceso.
2. Na, jei tau gyvenimas – šliaužimas purvu, kodėl tu dar čia? Virvė, muilas, taburetė, ir „šliaužti purvu“ liks tik porą minučių vietoje 50 metų :)
Tai kame ginčas? Aš ir noriu pasakyti, kad žmonės turėtu bent atkreipti dėmesį į Nuostabų Šiandien. Gailestis, kad diena praėjo ir kad mirtis viena diena arčiau, niekaip mano galvoje nesusisieja su Nuostabiu Šiandiena. Žmonės kurie rėkia jog jiems neužtenka laiko kad gyventi man neatrodo kaip tokie kurie gali įvertinti Nuostabų Šiandiena nes nesvarbu kas bet jiems vistiek reikia Šviesaus Rytojaus (Ir kuo daugiau tuo labiau)

O dėl 2 dalies... Pavydžiu tamstai jaunatviškumo. Kai yra tik Diena ir Naktis, Tamsa ir Šviesa, Amžinybė ir Nebūtis... Bet pavydėkite ir Jūs man sugebėjimo džiaugtis keliu kuris jungia tuos kraštutinumus. Sugebėjimu džiaugtis kiekvienu žingsniu, kiekvienu atokvėpiu. Be gailesčio, be baimės ir be skaičiavimo kiek nuėjau ir kiek dar man liko. Man nereikia daugiau oro negu galiu iškvėpuoti ir nereikia daugiau kelio negu galiu nueiti...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Del seimos: man keista, kad kai kurie asmenys ja lengvai nuraso i istorijos siukslyna, bet cia jau ju problema. Asmeniskai man nebutinai atrodo, kad seima isnyktu jei galetum gyventi 500 metu, bet ji aiskiai pasikeistu. Sakykime taip: yra zmoniu, su kuriais galeciau gyventi kokius 100-200 metu tikrai, o gal ir 500. Kame problema?
Aivaras wrote:
Prieš tai buvusiame savo poste parašei, kad mesi šokius kai tapsi pasaulio čempionu. O dabar gaunasi taip, kad neturėdamas įgimtų gabumų tu ramiai gali niekada netapti čempionu? Ar tada nesigaus kad tu iššvaistai visą gyvenimą veiklai kuri neatneša pasitenkinimo? Kad dar liūdniau būtu tas gyvenimas truktu šimtmečius?

Iškarto atsakau į argumentą, jog jei rasčiau jog man tai nėra malonu ir susirandu geresni užsiėmimą: Taip perrinkimo būdu gana nesunkiai gali sužinoti jog esi apvali vidutinybė, ir kaip paskiau likusius amžius gyventi?
Siuose tavo argumentuose, Aivarai, tebeprasiverzia jaunatviskas maksimalizmas. :) Visu pirma: net ir neturint pasaulinio lygio gabumu, kai kuri veikla zmonems atnesa malonuma. Jei as neturiu idealios klausos, tai dar nereiskia, kad man nemalonu sokti ar groti muzika. Ir buti "vidutinybe" ne taip jau baisu, kaip ta nori pavaizduoti.
Quote:
Sekantis momentas: laikas kai dirbi ramiai gali kirstis su laiku kurį skiri hobiams. nes šansas kad sugebėsi juos suderinti nebus didesnis negu dabar (kiek ant pasulio reikia nardytojų alpinistų ir istorikų?).
Va su situo sutinku. Tai buvo ir mano argumentas, kad man labiau reikia 30 valandu dienoje nei papildomu metu gyvenime. ;)

Ateitis musu palauks Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
Sakykime taip: yra zmoniu, su kuriais galeciau gyventi kokius 100-200 metu tikrai, o gal ir 500. Kame problema??
Nuoširdžiai dėl tavęs džiaugiuosi (Ir dėl žmogaus su kuriuo galėtum gyventi 500 metu taip pat). Bet bent jau kol kas statistika kalba jog žmonės tokie kaip tamsta tampa mažuma (ir čia be jokio gyvenimo ilginimo) :( (o gaila). bent jau aš galiu pasakyti taip: dabar galėčiau pasakyti kad yra žmonių su kuriais galėčiau gyventi šimtmečius, bet ar galėsiu pakartoti tuos žodžius po 20 metų ar po 100... Belieka tikėti jog taip...
Raimondas wrote:
Siuose tavo argumentuose, Aivarai, tebeprasiverzia jaunatviskas maksimalizmas. :) Visu pirma: net ir neturint pasaulinio lygio gabumu, kai kuri veikla zmonems atnesa malonuma. Jei as neturiu idealios klausos, tai dar nereiskia, kad man nemalonu sokti ar groti muzika. Ir buti "vidutinybe" ne taip jau baisu, kaip ta nori pavaizduoti.
Tai buvo tiesioginis atsakymas į šitą ghoulio postą.
ghoul wrote:
Įlipęs į Everestą ar tapęs pasaulio sportinių šokių čempionų suaugusiųjų profesionalų klasėje turbūt imčiausi kitų pomėgių Be to, įgūdžių palaikymas reikalauja gerokai mažiau laiko nei jų įgijimas.
Praktiškai stengiausi pabrėžti kad tai labiau būdinga pomiegiams kurie turi rungtynių elementą.
Šiaip kirba dar viena mintis apie išbaigtuma :). Teko bendrauti su gana meniškais žmonėmis tai ten yra nuostata, kad jei tu kadanors nutari jog pasiekei ribą ir kad esi geriausias tai praktiškai tereiškia, kad tu nieko nepasiekei (Biška kalambūras bet kitaip neišeina to apsakyti).

Nenoriu daugiau metų, nenoriu daugiau valandų, noriu gerai išnaudoti tai ką turiu Aivaras :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 20:38 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Vertybės kurios buvo svarbios nuo pat žmonijos susikūrimo dabar staiga tampa "tuščios abstrakcijos"... Iš tavęs, nomadai, gautusi perfect Vampyras (Viskas vardan pratęsto gyvenimo).
Ne staiga, man niekada jos nebuvo labai svarbios. Svarbiausia yra zmogus. Siaip ar taip, jei dabar pragyvenes 60 metu numirsti, o ateityje pagyvenes 60 metu tiesiog issiskirsi ir susirasi nauja zmona, kuris variantas geresnis? :)
Quote:
Vėl atrodo, kad esi vienas pasulyje... Taip darbdaviai ir norės kaitalioti darbuotojus kaip kojines ateinančius iš visiškai nesusijusių sričių, kai yra expertai su 100 stažu?
Cia priklauso nuo to, kiek tokiu ilgaamziu bus. Taip, as turejau omeny situacija, kai as vienas gyvenu neribota laiko tarpa. Kitu atveju, priklauso, kiek bus tu nemirtinguju. Tiketina, kad jie patys ir taps darbdaviais :)
Quote:
O tu ramia ranka į tai numoji ir nesvarbu kad gal būt smerki save 100tmečiams kančios ir skausmo kai visas pasaulis apie tave keičiasi o tu su juo nespėji...
Nesupratau minties :(
Quote:
Vienoje Lukjanenko knygoje (Spektras) buvo aprašyta rasė kengūropodobnų padarų kurie gyveno tik pusę metų. Ir nežiūrint nieko jie buvo geriau išsivystę negu žmonės ir savo gyvenimus nugyvendavo daug pilniau ir laimingiau už amžinybę (jų požiurų) gyvenančius žmones...
Ir ka?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 20:41 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Bet bent jau kol kas statistika kalba jog žmonės tokie kaip tamsta tampa mažuma (ir čia be jokio gyvenimo ilginimo)
Taigi, statistika rodo, kad monogamija zmonems greiciausiai nera naturalus dalykas, bet nepaisant to, vis tiek laikysime ja vertybe, del kurios issaugojimo ir mirti reikia? (Kadangi ji tipo didesne uz nemirtinguma)? :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-03 21:04 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-17 22:32
Posts: 2032
Aivaras wrote:
bent jau aš galiu pasakyti taip: dabar galėčiau pasakyti kad yra žmonių su kuriais galėčiau gyventi šimtmečius, bet ar galėsiu pakartoti tuos žodžius po 20 metų ar po 100... Belieka tikėti jog taip...
Pasakei daug taikliau negu as. :garbinti:

Beje, yra dvi idomios ilgaamziskumo problemos, kuriu dar neminejome. Pirma yra ta, kad kazkuriuo momentu stipriai pailgejus vidutiniam amziui, iskart atsiras zmoniu skaiciaus problema: zmones nemirs, o tiketis, kad iskart pasikeis gimstamumas, yra nerealu. Tad arba teks plestis i Visata arba stabdyti gimstamuma iki praktiskai nulio. O tai jau tikrai privestu prie labai idomiu pokyciu seimose... vienas arba nulis vaiku per 500 metu?

Kita problema yra pirmoji ilgaamziu banga. Ar jie neuzgrobtu visu materialiniu resursu ir neikurtu ilgalaikes superaristokratijos? Dabar turtingi zmones mirsta ir ju turtas apmokestinamas bei pereina daugiau nei vienam palikuoniui. Kas butu jei jie nemirtu?
Quote:
Nenoriu daugiau metų, nenoriu daugiau valandų, noriu gerai išnaudoti tai ką turiu Aivaras :)
Puikus poziuris Raimondas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-04 0:29 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Žmonių tarpusavio bendravimas paremtas šiomis kertinėmis savokomis. Ar tikrai toks praradimas būtu toks jau neskausmingas kaip jųs bandote įteigti? Ar tikrai traukymas visų gilesnių ryšių su kitais žmonėmis yra "nieko tokio" ar "so what?". Paskubėjus viską išmesti labai greitai gali pasirodyti, kad gali gyventi amžinai o kam nebežinai.
Tas „traukymas“ ir taip nuolat vyksta – vieni žmonės iš gyvenimo dingsta, kiti ateina. Ką pakeistų ilgesnis gyvenimas?
Aivaras wrote:
Pradžiai kalbėjau apie pratęstą gyvenima, nes neribotas man atrodo toks košmaras jog net nesinori jo analizuoti...
Bet bendrai paėmus tavo postas iliustruoja mano pozicija. Prieš tai buvusiame savo poste parašei, kad mesi šokius kai tapsi pasaulio čempionu. O dabar gaunasi taip, kad neturėdamas įgimtų gabumų tu ramiai gali niekada netapti čempionu? Ar tada nesigaus kad tu iššvaistai visą gyvenimą veiklai kuri neatneša pasitenkinimo? Kad dar liūdniau būtu tas gyvenimas truktu šimtmečius?
Frazės apie čempionus nereikėtų priimti tiesiogiai. Tiesiog pakankamai giliai išstudijavus sritį ir pasiekus joje tiek, kiek gali pasiekti, galima ramia sąžine imtis kitų dalykų. O dabar man tiesiog nepakaks tam laiko – mano kūnas pasens kur kas greičiau nei aš pasieksiu savo galimybių ribas.
Aivaras wrote:
Jei cituoji tai cituok viską. Pradžiai tik nedaug žmonių dirba tokį darbą kuris jiems teikia malonumą ir apskritai visų psichologų yra siūloma periodiškai (dažniausiai girdėjau kalbant apie 5 metus) keisti veiklos pobūdi. Taigi Dalis žmonių suksis kaip viesulas ieškodami kur čia geriau įsikūrus o dalis užsisės į vietą kur užtektinai gerai dirbasi ir labai neerzina ir sedės ten iki pensijos (dafigą). Ramiai gali nutikti, kad nebus arba milžiniškos patirties arba darbo kur tą milžinišką patirti kišti...
Sekantis momentas: laikas kai dirbi ramiai gali kirstis su laiku kurį skiri hobiams. nes šansas kad sugebėsi juos suderinti nebus didesnis negu dabar
Nedidelis niuansas: jei neperkuriame visos ekonominės sistemos ir liekame prie kapitalizmo, tai jau po keliasdešimties metų man iš vis nereikės dirbti pragyvenimui, puikiai galėsiu išsilaikyti iš investicijų.
Aivaras wrote:
Tai kame ginčas? Aš ir noriu pasakyti, kad žmonės turėtu bent atkreipti dėmesį į Nuostabų Šiandien. Gailestis, kad diena praėjo ir kad mirtis viena diena arčiau, niekaip mano galvoje nesusisieja su Nuostabiu Šiandiena.
Puikiai siejasi – tai reiškia, kad to „nuostabaus šiandien“ liko mažiau. O aš būtent ir noriu, kad jis truktų amžinai. Negi ne logiška?
Aivaras wrote:
O dėl 2 dalies... Pavydžiu tamstai jaunatviškumo. Kai yra tik Diena ir Naktis, Tamsa ir Šviesa, Amžinybė ir Nebūtis... Bet pavydėkite ir Jūs man sugebėjimo džiaugtis keliu kuris jungia tuos kraštutinumus.
Kodėl kraštutinumų? Apsispręskime, arba gyvenimas yra labiau malonus nei nemalonus (ir tada natūralu norėti kaip galima ilgesnio malonumo), arba atvirkščiai (ir tada natūralu siekti kaip galima greičiau jį nutraukti).

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-05-04 10:53 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Quote:
Bet bent jau kol kas statistika kalba jog žmonės tokie kaip tamsta tampa mažuma (ir čia be jokio gyvenimo ilginimo)
Taigi, statistika rodo, kad monogamija zmonems greiciausiai nera naturalus dalykas, bet nepaisant to, vis tiek laikysime ja vertybe, del kurios issaugojimo ir mirti reikia? (Kadangi ji tipo didesne uz nemirtinguma)? :)
Kaip žmogus besidomintis istorija galėjai ir kiek nesavanaudiškesnę išvadą padaryti.

Pavyzdžiui kad tai yra vienas iš vakarų civilizacijos žlugimo simptomų. Nes kol kas panašūs socialiniai reiškiniai reiškė būtent tai o ne kad tai yra priešinga žmogaus prigimčiai. Po ko sekdavo atėjimas žmonių grupės kuri palaikė glaudesnius ryšius su savo prigimtim (barbarai ir šiaip "necivilizuoti") ir tiesiog sutrypdavo tuo "civilizuotus" po ko perimdavo jų papročius ir vystydavo juos toliau kol patys nepradėdavo pernelyg atitolti.

Plius papildoma mintis apie nemirtingumą ir šiaip ilgą gyvenimą:
Kiek jūs žinote literatūros kurinių kur šitie dalykai galų gale per šoną neišeina. Savo pozicijai iliustruoti galiu pasiųlyti "Doriano Grėjaus paveikslą" ir daugumą romanų apie vampyrus...
Ką galite pasiūlyti jūs mano brangieji oponentai?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 9 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited