Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 19:33

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 9:49 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
ghoul wrote:
Aivaras wrote:
Ilgiausiai gyventų ne protingiausi ir labiausiai to verti, o galingiausi (pinigų ir įtakos prasme).
O kurie yra „labiausiai verti“? Pagal kokį kriterijų juos atrinkti? Galbūt kaip tik įgyta ar išlaikyta galia ir pinigai ir yra tas „vertės“ kriterijus? :)
[joke]Pažiūrėk į tą pačią Paris Hiltos ir pasakyk, kad tiki tuo ką parašei :D[/joke]

Praktiška sutinku, kad viena iš esminių problemų ir būtų "vertės" nustatymas. jei žiūrėti iš visos žmonijos pozicijos (jei ilgaamžiais gali būti padaryti tik vienetai, tai reikėtų rinktis visiems naudingiausią variantą). Pinigus uždirbę žmonės turi daug sąvybių kurių nematau prasmės saugoti ir vystyti dar kelis amžius (jie nieko nekuria benrai paėmus). Įtaką ir politinę galią surinkę žmonės labiau tinkami, tačiau ar tai atsveria riziką pasidaryti "Emperor of Men"?

IMHO labiausiai verti pratęsto gyvenimo yra žmonės galintys šnaudoti papildomą gyvenimą kažko kūrimui: filosofai (idėjų kurių pagrindu toliau dirbama generavimui), meninikai, mokslininkai (atskirkime nuo filosofų nes kiek skiriasi specifika). Tačiau net ir tada nėra galimybės nustatyti ar tokiems žmonėms užtektų kūrybinės ugnies daugiau negu vienam gyvenimui...

Nomad: Šitas dalykas jau buvo negrinėjamas temoje apie amžiną gyvenimą. Tada nebuvo prieita sutarimo ir dabar nebus. Tai yra giliai subjektyvus vertinimas: Tau atrodo jog tu sugebėtum išsilaikyti nepakitęs dar 500 metų, man atrodo jog čia yra alkano saldainių krautuvėje sindromas (Noriu, noriu, bet jei gauni ko nori gerai nebūna)

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 9:58 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Aivarai:
Dėl Paris Hilton tai nemaišyk dviejų skirtingų dalykų: uždirbti milijonus ir juos paveldėti. Ir jei uždirbti milijonams (ar net milijardams) tikrai dažniausiai reikia nemažai teigiamų savybių (atkaklumas, protas ir pan.), tai kodėl gi neišsaugot jų? Aišku, gali būt ir visokių kriminalinių aspektų, bet...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 16:16 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Tau atrodo jog tu sugebėtum išsilaikyti nepakitęs dar 500 metų,

Man taip neatrodo :?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 16:55 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Quote:
Tau atrodo jog tu sugebėtum išsilaikyti nepakitęs dar 500 metų,

Man taip neatrodo :?
O kaip atrodo?
Nomad wrote:
Priklauso nuo interesų platumo. Aš ir po kelių tūkstančių metų nebūsių padaręs visko ko jau dabar noriu (o su laiku norai vis plėsis). Net ir perskaitęs visko, ko noriu nebūsiu.
Čia lyg ir teigi, kad po kelių tūkstančių metų tau bus įdomu tai kas ir dabar ir dar didės tas kiekis o ne siaurės :).

Pjovėjui: Tai, kad Paris Hilton labai geras pavyzdys. Jei ribojame, kad labai turtingas žmogus turi būti uždirbęs pinigus savo darbu, tai nuo kokio momento skaitosi, kad patys uždirbo? Jei turėjo kelis milijonus ir uždirbo dar 10x tiek tai kaip? (Čia konkrečiai Paris Hilton atveju ji su albumu tikrai į minusą neina ir visa jos populiarumo kampanija jai tikrai neša pinigą). Jei tikrai galima taip gerai nustatyti, kad per uždirbtus pinigus savo asmeninėmis sąvybėmis išrinksime geriausius žmones, kaip atrinkti... hmm... Moraliai lanksčius individus? Ar žmogus pavogęs (nedamokėjęs mokesčių, neetiškai vystęs verslą) yra tikrai tai ką reikia saugoti ir vystyti prailginant jo gyvenimą?

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 17:33 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Aivaras wrote:
Pjovėjui: Tai, kad Paris Hilton labai geras pavyzdys. ......
Aha, visos tavo išvardintos priežastys teisingos. Tik nebūk toks optimistas ir dėl kažkur jau minėtų mokslininkų/filosofų/&co. Ten lygiai tas pats: plagijuoti darbai; senių autoritetų ir parašo darbuose užgožtas jaunimas; pataikavimas (kuris čia fizikos/biologijos/dar ko nors darbas vertesnis Nobelio premijos); kuris poetas geresnis, o kuris niekingas turgaus aikštės niektauza? ir t.t. ir pan.
Taip sakant nemanau, kad ten kur bus rinkėjai bus kada objektyvumas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Loterija iz da best :)

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
Aivaras wrote:
Pjovėjui: Tai, kad Paris Hilton labai geras pavyzdys. ......
Aha, visos tavo išvardintos priežastys teisingos. Tik nebūk toks optimistas ir dėl kažkur jau minėtų mokslininkų/filosofų/&co. Ten lygiai tas pats: plagijuoti darbai; senių autoritetų ir parašo darbuose užgožtas jaunimas; pataikavimas (kuris čia fizikos/biologijos/dar ko nors darbas vertesnis Nobelio premijos); kuris poetas geresnis, o kuris niekingas turgaus aikštės niektauza? ir t.t. ir pan.
Taip sakant nemanau, kad ten kur bus rinkėjai bus kada objektyvumas.
Sakydamas visus tuos filosofus ir meninikus, turėjau omenyje, kad jų pratęsto gyvenimo nauda būtų bent jau matoma :D. Kas aišku nieko nepasako apie "vertų" kandidatų atrinkimą.
IMHO vienintelė metodika su tinkamų kandidatų atrinkimu būtų nemažiau fantastiška. ir susijusi su visokiais užtektinai tiksliais ateities spėjimais. tik aiškų ją naudojant visiškai pofėg kas per kandidatas yra duotu momentu (ramiai gali būti negimęs negriukas pas perkarusia afrikos pabėgelę).

Apskritai viskas čia užvirė iš optimistiško nightex požiūrio, kad prailginus žmogaus gyvenymą 200 metų gautume moklo pažangos pastūmimą ir kitokių teigiamų dalykų... taigi paskaičius tamstos komentarą panašu jog toks dalykas galėtų būti naudingas tik jei mums labai pasisektų (ir tada neaišku ar taip jau labai reikia to prailginimo :D)

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 18:40 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Aivaras wrote:
Sakydamas visus tuos filosofus ir meninikus, turėjau omenyje, kad jų pratęsto gyvenimo nauda būtų bent jau matoma :D.
Kodėl tu tuo taip tikras? Istorija žino nemažai pavyzdžių, kai išliko beprotiškai turtingų žmonių užgaidų pėdsakai, o ne kokie nors senovėje populiarių šlagerių autorių pavardės (pvz., Tadž-Mahalis) :)

Grįžtant prie temos: Prailginus gyvenimo trukmę manau ilgainiui tikrai pasijaustų mokslo pažanga. Sakykim laikui bėgant paruošti produktyvų mokslininką fiziką trunka vis ilgiau (nes natūraliai didėja žinių bagažas, kurį jam reikia įsisavinti). Natūraliai mažėja laikotarpis, kurį jis gali skirti naujiems ieškojimams. Jei jo gyvenimas pailgėtų, to laiko jis turėtų daugiau. manyčiau iš kiekybės kada nors gimtų ir kokybė.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-26 22:41 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
O kaip atrodo?
Man atrodo kad aš keisiuos, keisis ir mano interesai. Neturiu pagrindo manyti kitaip, nes kiek save stebiu – net per paskutinius kelerius metus pasikeičiau ir aš ir mano interesai.
Quote:
Čia lyg ir teigi, kad po kelių tūkstančių metų tau bus įdomu tai kas ir dabar ir dar didės tas kiekis o ne siaurės
Kai kas galbūt nustos būti įdomu, o kas neįdomu dabar (t.y. labai mažai kas, turiu pasakyt) – pasidarys įdomu. O galbūt užeis periodas, kai niekas nebus įdomu, tik gerti alų ir žaisti Risk'ą. Nežinau, kaip ten tiksliai viskas vyks, aš net negaliu pasakyti, kas man bus įdomu po 20 metų, leave alone 200. Bet nematau pagrindo manyti, kad mano interesų ratas siaurėtų (ne trumpam blogos nuotaikos laikotarpiui, o apskritai).

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-29 11:33 
Offline

Joined: 2007-05-10 19:17
Posts: 14
Location: City Of Delusion(Vilnius)
Simas wrote:
Loterija iz da best :)
hm..loterija..sunku šiaip joje laimėti.na nebent tu laimės kūdikis :lol:
turtuoliam žinoma viskas prieinama,o jei ir ne,tai kyšiai tam yra.
o kaip pasigerinti gyvenimą mums,vidurinei klasei? :-P
Nomad - žinoma keisies.visi keičiasi.ir tikrai sunku pasakyti kas patiks po kad ir 3 metų,tai ką jau apie 20 metų kalbėti.aš savęs taip pat neįsivaizduoju kokia aš būaiu po 20 metų.įsivaizduosi vienaip o nutiks kitaip.

_________________
Mistrust Of The Government And What's Going On Around The World,Panic And Powerless All Contributed To Absolution


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 90 posts ]  Go to page « 15 6 7 8 9

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited