Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 9:28

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »

Ar esi tikintis (katalikas ar t.t.)?
Taip 12%  12%  [ 20 ]
Ne, esu laisvamanis 35%  35%  [ 59 ]
Esu tikintis, nors nepraktikuoju religinių apeigų 13%  13%  [ 22 ]
Esu ezoterikas (tikiu mistiškais dalykais) 11%  11%  [ 19 ]
Nesuku sau galvos del to 9%  9%  [ 16 ]
Net nežinau... galbūt kažkokia "aukštesne galia" ir yra 20%  20%  [ 33 ]
Total votes: 169
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-05-31 11:11 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-13 10:47
Posts: 200
Location: Kaunas
na ir dar pagalvojau kad reiktu atsakyti tiesiai i temos klausima: as esu katalikas fantastas, bet nesu labai didelis (zemaugis).
:)

_________________
"Vaikai gyvenkime draugiškai"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-05-31 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Skrendantis wrote:
cia siaip pamastymams del Visatos pletimosi - kadangi, mano galva, mikro visatoj ir makro visatoj fizikos desniai turetu buti idetiski, nes kitaip butu dvi skirtingos visatos, tai visi atomai veikiami vienas kito lygiai pagal Visatos pletimosi modeli turetu taip pat plestis, taip iseitu jeigu imtume zmogu kaip tam tikra visata, tai jis turetu gale susprogti...
... :? :shock: :?
Žmogaus kūnas ir Visata turi elgtis identiškai? Stipru... Iš kur tokia geniali išvada išplaukia?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
PostPosted: 2007-10-31 16:45 
Offline

Joined: 2007-10-28 16:51
Posts: 1
Location: Vilnius
Žmogaus dvasia, jos širdies gelmė beribė. Dievas sukurdamas žmogų panašų į Save stebėjo, kaip jis pavadins Jo kūriniją... Taigi, kai žmogus bendradarbiauja su Dievu gali išrasti ir tobulų daiktų, dalykų, o Visagalio pagalba per atradimus - juos realizuoti. Pirma gimsta idėja, po to ji jei pagrįsta naudingumu ir tikslu - realizuojama. Jau šiapusybėje derinantis prie visuotinų gamtos ir gyvybės dėsnių - Dievo valios galima išrasti vis naujų kūrinių, nes žmonės - kūrėjukai. Tobulas išbaigtas kūrybos procesas yra bendradarbiaujant su Dievu amžinybėje - Dangaus Karalystėje kūrinijos išbaigimas, išvadavimas iš bet kokio netobulumo ir blogio. Todėl viltis yra siekti Laimės amžinybėje ir asmeninio šventumo Dievo garbei, visa kita bus pridėta...

_________________
Katalikas mano: kai Visagalis-Kūrėjas yra vertybių-pasirinkimų viršūnėje, viskas išsipildo tiktai Laimingai...

delpagalbos@gmail.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-15 17:32 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 224
offtopic:
me tvirtai sduprato, kad nesu katalikas:)

tik nesenai suzinojau, kad kataliku kunigai tam tikrom aplinkybem esant gali buti vede.

http://www.pastoralprovision.org/

linksmiausia, kad nors cirkas yra oficialiai patvirtintas ant USA, kanadoj daroma lygiai tas pats.[/url]

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 13:00 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
Aš šiek tiek pakurstysiu ugnį, tardamas "Kas yra tikėjimas?".

Religija nuleist iki tokio lygio: mano dievas geresnis, nei tavasis, nes...; aš esu baltu tikėjimo atstovas ir aš tuo didžiuojuosi; ir visi kiti sekantis beprasmiai klausimai. Visi jie tik įpila šaukštą deguto į medaus statinę.

Biblija, koranas, kabala, pasakojamoji tautosaka... Mus moko doroves normų, formuoja fiktyvų mūsų supratimą apie gėrį ir blogį... - ten išrašyta išmintis: to laikmečio, tos geografines padėties ir dar n priežasčių.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 15:29 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
mcleod wrote:
Aš šiek tiek pakurstysiu ugnį, tardamas "Kas yra tikėjimas?".
Tikėjimas (šiame kontekste) yra kažkokių žinių laikymas patikimomis, tikromis, objektyviomis, atitinkančiomis realybę (tikiu, kad sunkesni už orą daiktai gali skraidyti; tikiu, kad pomirtinis gyvenimas egzistuoja).

Dažnai tikėjimas yra perkeliamas labiau į sąmonės/dvasinę būseną, kai šiuo žodžiu apibūdinama dar ir meilė savo tikėjimo objektui ir panašiai.

Kartais tikėjimas priešpastatomas žinojimui, aceit, tiki tik tuo, ko nežinai, o kai žinai, nereikia tikėti. Šiuo atveju „žinojimu“ vadinamas kažkokios informacijos turėjimas ir jos laikymas absoliučiai, 100% patikima – mano, kaip skeptiko, nuomone 100% patikimumas neįmanomas, todėl aš šia prasme nenaudoju nei tikėjimo, nei žinojimo sąvokų.

Dar kartais tikėjimas naudojamas kaip pasitikėjimo sinonimas (tikiu savo jėgomis; tikiu, kad tu išlaikysi testą).

Ar atsakiau į klausimą? :)
Quote:
Religija nuleist iki tokio lygio: mano dievas geresnis, nei tavasis, nes...; aš esu baltu tikėjimo atstovas ir aš tuo didžiuojuosi; ir visi kiti sekantis beprasmiai klausimai. Visi jie tik įpila šaukštą deguto į medaus statinę.
Na taip, visokių žmonių būna ir visokių požiūrių jie turi.
Quote:
Biblija, koranas, kabala, pasakojamoji tautosaka... Mus moko doroves normų, formuoja fiktyvų mūsų supratimą apie gėrį ir blogį... - ten išrašyta išmintis: to laikmečio, tos geografines padėties ir dar n priežasčių.
Na, taip... tik atkreipsiu dėmesį, kad moko tos dorovės, kokia buvo tais laikais. Tai ne visada sutampa su šiuolaikine dorove, kaip kad greičiausiai mūsų dabartinė dorovė nesutaps su po 1000 m. paplitusia dorove. Nekalbant apie „šiuolaikinės“ dorovės skirtumus įvairiose kultūrose. Tad 2500 m. senumo knyga iš Artimųjų rytų gali būti visiškai bevertė kaip dorovės vadovėlis šių laikų Polinezijoje :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 17:30 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
Tikėjimas (šiame kontekste) yra kažkokių žinių laikymas patikimomis, tikromis, objektyviomis, atitinkančiomis realybę (tikiu, kad sunkesni už orą daiktai gali skraidyti; tikiu, kad pomirtinis gyvenimas egzistuoja).
Na, kiek aš girdėjau iš pačių tikinčiųjų, tai tikėjimas yra būtent tai, kai nereikia jokių įrodymų, kai nesvarbu, ar tai realu/logiškai paaiškinama.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 19:11 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Na, kiek aš girdėjau iš pačių tikinčiųjų, tai tikėjimas yra būtent tai, kai nereikia jokių įrodymų, kai nesvarbu, ar tai realu/logiškai paaiškinama.
Taip, jie savo žinias laiko patikimomis (atitinkančiomis realybę, teisingomis) nepriklausomai nuo to, ar jos turi įrodymų ir t.t.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 19:32 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
Taip, jie savo žinias laiko patikimomis
IMO, čia ne visai tinka sąvoka "žinios". Tai yra būtent tikėjimas, o ne žinios.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 19:45 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Žinios šiuo atveju turiu omenyje „informacija“. Tarkime tūlas tikintysis yra gavęs informacijos, kad egzistuoja dievas ir jis tiki, kad ta informacija yra teisinga = tiki dievu. Aš taip suprantu.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited