Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 19:54

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12

Ar esi tikintis (katalikas ar t.t.)?
Taip 12%  12%  [ 20 ]
Ne, esu laisvamanis 35%  35%  [ 59 ]
Esu tikintis, nors nepraktikuoju religinių apeigų 13%  13%  [ 22 ]
Esu ezoterikas (tikiu mistiškais dalykais) 11%  11%  [ 19 ]
Nesuku sau galvos del to 9%  9%  [ 16 ]
Net nežinau... galbūt kažkokia "aukštesne galia" ir yra 20%  20%  [ 33 ]
Total votes: 169
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 19:50 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Žinios šiuo atveju turiu omenyje „informacija“. Tarkime tūlas tikintysis yra gavęs informacijos, kad egzistuoja dievas ir jis tiki, kad ta informacija yra teisinga = tiki dievu. Aš taip suprantu.
O dieve, kaip lengva: tik vienas bitas informacijos ir iškart gyvent ramiau :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 20:39 
Offline
User avatar

Joined: 2007-04-13 12:07
Posts: 314
Susitarkit del terminu. Zinios ir informacija nereiske ta pati.

p.s. dauguma mano pazistamu kvalifikavo fanatini tikejima (religini) - kaip kritinio mastymo trukuma, t.y. zmogus remesi visada i viena "fakta", kuris viska paaiskina.

_________________
Sekme - tai yra kruopsciai suplanuotu veiksmu rezultatas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-20 20:56 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
"Na, taip... tik atkreipsiu dėmesį, kad moko tos dorovės, kokia buvo tais laikais. Tai ne visada sutampa su šiuolaikine dorove, kaip kad greičiausiai mūsų dabartinė dorovė nesutaps su po 1000 m. paplitusia dorove. Nekalbant apie „šiuolaikinės“ dorovės skirtumus įvairiose kultūrose. Tad 2500 m. senumo knyga iš Artimųjų rytų gali būti visiškai bevertė kaip dorovės vadovėlis šių laikų Polinezijoje :)"

Būtent.

Religijos funkcija dabartinėje visuomenėje, modernizavimo klausimai... - kita tema :).

Formaliai esu katalikas, iki pilnos laimės trūksta trijų sakramentų. Deja, realybė yra visiškai skirtinga.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-21 0:30 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Susitarkit del terminu. Zinios ir informacija nereiske ta pati.
Kad nelabai čia yra ką tartis, nei su kuo tartis. Žinoma, jei kam reikia pagalbos aiškinantis lietuviškų sąvokų prasmę, aš visada galiu padėti :)
Quote:
O dieve, kaip lengva: tik vienas bitas informacijos ir iškart gyvent ramiau
O čia dar klausimas :P pavyzdžiui, ateisto/skeptiko nevargina tokios problemos, kaip karmos švarumas, pomirtinio patekimo į rojų klausimai, pastangos nenusidėti mintimis ir panašiai :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-21 11:17 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Quote:
Quote:
O dieve, kaip lengva: tik vienas bitas informacijos ir iškart gyvent ramiau
O čia dar klausimas :P pavyzdžiui, ateisto/skeptiko nevargina tokios problemos, kaip karmos švarumas, pomirtinio patekimo į rojų klausimai, pastangos nenusidėti mintimis ir panašiai :)
Bet vis tiek pakanka vieno bito: 1, arba 0 :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-22 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
[quote="mcleod]
Formaliai esu katalikas, iki pilnos laimės trūksta trijų sakramentų. Deja, realybė yra visiškai skirtinga.[/quote]


Man labiausiai patiko Richard'o Jeni posakis "I'm as much a catholic as a cow born in a tree is a bird!"

Ir - wars for religion is like fighting for whose immaginary friend is better ;)

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-25 22:32 
Offline
User avatar

Joined: 2007-11-23 22:18
Posts: 88
Quote:
"Tikiu Dievu, bet ne tuo, ką apie jį pasakoja žmonės."
Oba, o čia juk mano požiūris :D
Taigi jei tiki kad yra labai didelė tikimybė tokia didelė, kad galima laikyti ją faktu,jog egzistuoja aukštesnioji jėga (nebūtinai net protas, nekalbant apie seną visagalį senelį kuris žemę per 7 dienas sukūrė), kuri buvo visatos pradžios pagrindu - bet visa kita, ką skelbia bažnyčia yra dvejotina, nors ir pilna gyvenimo išminties - ar tai reiškia kad esi katalikas?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-26 5:11 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Nu kad ne katalikas. Romos katalikas, kiek suprantu, pagal apibrėžimą turėtų klausyti Vatikano skelbiamų dogmų; bendrai krikščionis - tikėti tuo, kad Biblija yra Dievo žodis ir joje rašoma tiesa. Tiesiog tikėjimas aukštesne jėga padaro tave geriausiu atveju religingu, bet tikrai nepriskiria kuriai nors konkrečiai konfesijai.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-26 20:40 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
dagysss wrote:
Quote:
"Tikiu Dievu, bet ne tuo, ką apie jį pasakoja žmonės."
Oba, o čia juk mano požiūris :D
Taigi jei tiki kad yra labai didelė tikimybė tokia didelė, kad galima laikyti ją faktu,jog egzistuoja aukštesnioji jėga (nebūtinai net protas, nekalbant apie seną visagalį senelį kuris žemę per 7 dienas sukūrė), kuri buvo visatos pradžios pagrindu - bet visa kita, ką skelbia bažnyčia yra dvejotina, nors ir pilna gyvenimo išminties - ar tai reiškia kad esi katalikas?
"Sukūrė žemę per septynias dienas" - kas tiesa - tas ne melas.

Pradedant 1582 metus dauguma tuometinės Europos šalių priėmė Grigaliaus kalendorių, kuris sudarytas Julijaus kalendoriaus pagrindu. Pastarasis mena Žemės apsisukimo apie Saulę reguliarumą.

"Kristaus–saulės ikonografijos susiformavimą krikščionių liturgijoje, be romėnų saulės dievo Helijo (tiesioginis Sol Invictus ikonografijos perimamumas), veikė ir senovės Rytų religijos – ankstyvaisiais krikščionybės laikais buvo ypač populiarus soliarinis Mitros kultas, kurio ne tik kai kurie ikonografiniai bruožai, bet ir ritualinės formos buvo pritaikytos besiformuojančios krikščionių bažnyčios ceremonialuose" (Jolanta Zabulytė).

Krikščionių švenčiamas šeštadienis buvo perkeltas į sekmadienį, kuri yra paskirta Saulei. Ši diena dar vadinama "Saulės diena".

Šeštą dieną Dievas sukūrė žmogų, o septintą ilsėjosi.

Matai visai gražus tas skaičius septyni :).


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 119 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited