Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 19:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003-06-03 18:53 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-27 16:51
Posts: 16
Location: Klaipeda
Daug tu nefantastiniu geru knygu be abejo... Cia butu galima pamineti ir Salman Rushdie "Shetonishkos eiles", ir Paulo Coelho "Alchemika", ir Umberto Eco "Rozes varda", ir Mika Waltari "Sinuhe egiptieti", ir t.t. ir t.p., bet man asmenishkai Best forever! yra J.Hasheko "Shauniojo kareivio Shveiko nuotykiai"... :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-06-03 21:23 
Offline

Joined: 2003-03-17 21:55
Posts: 1123
Location: Vilnius
jo, Umbero Eco dievas! o va del Coelo, tai jis man biski nepatinka: knyga paraso per 15 dienu, o paskaicius ja galima itiketi visokiom 'filosofinem'
nesamonem apie 'asmenine legenda' ir pan. + tekstas tai jau visai neliteraturinis, matosi, kad vyrui truksta elementariu literaturiniu ziniu

_________________
Kentek, kazoke, - atamanu tapsi


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-06-03 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-01 9:11
Posts: 11
Location: MyMindCity
O man visai patiko tas "Alchemikas" - lengva pasaka, slepianti siokias tokias paprastas praktiskas filosofines mintis. :)
Siaip is nefantastiniu labai patiko Dz. Selindzerio "Rugiuose prie bedugnes" ir "Apsakymai ir apysakos". Hm, Keruako "Kelyje" irgi visai nieko, bet kazkaip trecdali perskaiciau ir nebebaigiau, bet baigsiu kada. Bandau skaityt taip pat ir apsisvietimo tikslais - ten visokius "RobRojus", "DonKichotus", "Paryziaus katedras" - visai nieko kartais (nors ta "Paryziaus katedra" savo tais baznyciu aprasymais tikra vinis i nuosava graba). :D Bandziau skaityt ir lietuviu kurinius. J. Paukstelio "Kaimynus", P. Cvirkos "Meisteris ir sunus", V.Kreves "Raganius" ir pan. - nu nekreipiant demesio i tuos visus literaturinius lobius (ivairiausius epitetus bei labai aiskia, dinamiska bei rislia pasakojimo raida ir pan...) - tai kuriniai totaliai varantys i depresija...

_________________
...^.^...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-09-29 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-29 9:36
Posts: 48
Location: Forgotten realms
Quetzal: OK, aptarkim pavyzdziui Zemaites kuryba. Ar jos kuriniai yra tokio lygio, kad butu privalomi? Ar jos kuriniuose aptariamos problemos yra labai aktualios didziajai visuomenes daliai? ergh... ne veltui ja ivertino 1 litu...
____________________
:-) :-) na, del tokio zemaites "ivertinimo" tai pritart gal ir nelabai galeciau :lol: :lol: bet faktas tas, kad jos, kaip ir cvirkos, baltusio, simonaitytes ir pan. kuriniai atspindi laikmeti, kurio jau seniai neber sutinku kad bendram issilavinimui tai zinoti deretu, bet man juokinga kai mokiniai verciami analizuot visas tas atgyvenas, taikyt jas siu dienu aktualijoms ir pan. ...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-09-30 0:24 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-28 23:07
Posts: 50
Sruogos "dievu mishkas"-bene nuostabiausia lietuviu autoriu knyga,o Putino "Altoriu sheshely" kazhaip nesugebejau perskaityt nors ir kelis kart buvau pradejes,visishkai nesuvokiama kodel shi knyga buvo ir yra per prievarta grudama vyresniuju klasiu moksleiviams..gal kas nors sugebejot ja perskaityt ir galit pasidalinti ispudziais??
labai gera ispudi paliko Michailo Bulgakovo "meistras ir Margarita",nors tai jau galima priskirti (netgi ne galima o reikia) prie fantastikos,kuri betarpishkai susieta su to meto politine situacija ir pazhiuromis.Ilfo ir Petrovo "dvylika kedziu" taipogi paminetina,kazhkaip pamenu gana lengvai ir idomiai skaitydavosi Agatos Kristi detektyvai su Puaro prieshakyje:)

_________________
Ziuresim kai dugna desim:)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-09-30 9:44 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
2Tristan: atgyvenos sakai? Tai kodel zmones iki siol su malonumu skaito Homera, perkelineja Sekspyro istorijas i siuolaikinius remus? Taip, kad laikmetis kurio senai neber cia sakyciau ne prie ko, o, kad dauguma lietuviu rase taip, kad dabar juos skaityti vaikus galima priversti tik su bizunu tai jau kita kalba ;]

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-12 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-30 17:21
Posts: 151
Location: Vilnius
A.Barrico - Shilkas, Jura Vandenynas, Aistru pilys. - cia lyg kokios pseudorealistines fantazijos (irgi fantastika);
A.Burgees - Prisukamas apelsinas - nerealu, panashu i SF labai niuriomis spalvomis;
G.Orwell - 1984, Gyvuliu ukis - ash tai laikau pacia tikriausia socialine SF;
A.Huxley - Brave New World - taip pat laikau SF, ir tai ish tikro SF, kurioje ish gerosios/blogosios puses vaizduojama genu inzhinerijos ateitis;
U.Eco - Rozes vardas (kol kas dar nespejau perskaityt kitu jo knygu);
H.Hesse - Demianas, Sidharta - abu skaityti vienu prisedimu;
M.Waltari - Sinuhe egiptietis, Zmonijos prieshai, Mirties angelas, Turmsas Nemirtingasis - tokie istoriniai romanai;
ir t.t
Ish klasikos:
V.Hugo - Vargdieniai;
nelabai megstu klasika. :oops:
Bet artimiausiuose planuose Dostojevskis, kaip kazkas cia patare.

Remarko, Selindzerio, Keruako neskaiciau. Pirmasis girdejau kietas (nors mano nuomone labai nuvalkiotas - paklausiu koks megstamiausias rashytojas, tai visi ta pati - Remaaaarkas), kiti du, kaip susidariau ispudi - konkreti nesamone, tiksliau pasakysiu, kai perskaitysiu, jeigu perskaitysiu. Nu ir nulinciuokit mane uz tai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-13 8:39 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 14:12
Posts: 1665
Location: Vilnius
o Waltario visos knygos tokios geros kaip sinuhe?

_________________
In the land of Mordor, there shadows lie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-13 10:42 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-13 2:04
Posts: 441
Location: Kaunas
Boni, na chia, matyt, skonio reikalas. Man ne viena kita Waltari knyga Sinuhei neprilygo. 8)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-10-13 16:42 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-30 17:21
Posts: 151
Location: Vilnius
Turmsas man buvo sunkiai ikandamas :roll: , o vat mirties angelas ir zmonijos prieshai jega. :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited