Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 19:04

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »

Ar reiktu iteisinti lengvuosius narkotikus?
Taip 32%  32%  [ 9 ]
Ne 43%  43%  [ 12 ]
Neturiu nuomones... ka as isviso zinau? 0%  0%  [ 0 ]
Man tai nerupi 14%  14%  [ 4 ]
O kodel tada neiteisinus ir sunkiuju? 11%  11%  [ 3 ]
Total votes: 28
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-19 13:02 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Darkwind wrote:

o del rukanciuju... viskas priklauso prie situacijos. kai situacija gaunas sudetinga(pvz rukantis - kambariokas, rukancio neisheis ishmesti vien del akivaizdziu priezasciu fiziniu ar teisiniu) jos nezinant "galeciau pavadint, bet is mandagumo nutylesiu" galima pareiksht, bet juk buna ir situaciju kai lupt ishkart i duda nera viska ishsprendziantis veiksmas.
Ne nu tu vel prie krastutinumu. Aisku kad lupt i duda nera tinkamas veiksmas, cia butu nebent bukaprotizmo israiska. Nezinau kas ten pas tave per draugeliai, gal jiem rimtas kulturos/pagarbos trukumas, ir konkreciai mandagiai pasakius "nerookykit, ble, mano kambary nx!" jiem vis tiek nedaeina.. Kambariokas irgi turetu gerbti tave ir eit rukyt i WC pvz ar kur ten barakuose rukoma.
Quote:
gali buti kad pavyzdys buvo parinktas nevykes... tada atsiprashau. ishkelta problema buvo tokia: rukantieji kelia problemu nerukantiesiems (dalis rukanciuju. kita dalis taktishka, bet nepanaikina pirmosios egzistavimo). po lengvuju narkotiku legalizavimo atsiras tokia pati problema tarp besisvaiginanciu narkotikais ir nesisvaiginanciu.
Cia yra ne paciu narkotiku problema o zmoniu kulturos/supratimo. Narkotiku uzdraudimas minetosios kulturos nepakels, tik jos israiska bus kokia nors kitokia. Deja, kadangi valdzioj irgi daug rukanciu, nesitikiu, kad si problema bus kada nors pradeta sprest. Kita vertus, istatymais irgi daug nepasieksi, zmoniu kulturos nepakelsi.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-19 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Darkwind wrote:
beje LSD buvo seniau naudojamas kaip antidepresantas, kol keletas zmogenu jo uzgrauze neishmove i gatve isivaizduodami kad jie - traktoriai.
LSD buvo sukurtas ir naudojamas shizofrenijos gydymui (beje, tuo metu jis buvo ganetinai efektyvus, lyginant su kitais preaparatais). Tachiau del pashalinio poveikio, tame tarpe - ilgalaikes ir stiprios depresijos sukelimo, jo buvo atsisakyta. Jei domina LSD veikimo mechanizmas - galiu trumpai paaishkinti (ish narkotizuojanchios puses, kaip LSD gydo shizofrenija - nezhinau).
Darkwind wrote:
LSD lyg ir laikomas lengvuoju narkotiku...
Ne. LSD nera laikomas 'lengvuoju', nors shiaip klasifikacija chia nera aishki. Tvirtai galima pasakyti tik tiek, kad THC turintys narkotikai, haliucinogeniniai grybai, meskalis yra 'lengvieji', opiatai bei kokainas - sunkieji.
Amfetaminu, LSD, efedrono ir daugelio kitu medzhiagu statusas neapibrezhtas. Apskritai skirstymas i 'sunkiuosius' ir 'lengvuosius' nera formalus ir mokslishkas.
Darkwind wrote:
ghoulai, kraujo ir shlapimo emimas patruliavimo vietose kelia aibes higieniniu ir socialiniu problemu(tarkim techniniu nera. visgi reikes atpazinti ne vienos rushies narkotikus). ir idiotui turetu buti aishku kad tai zlugusi ideja. o jei kiekviena itartinesni tempti i ligonine pasitikrinimams.... (isivaizduokim pagavo autostradoj... vaje valstybe daugiau praras pinigu i benza nei gaus ish prekybos lengvaisiais narkotikais)
Ypatingu problemu chia nera. Uzhtenka vienkartinio indelio shlapimui ir vienkartinio indikatoriaus, kuris panashus i lakmuso popiereli ir veikia tuo pachiu principu (keichia spalva).
Del vezhiojimo ish autostradu - ka gi. Dabar situacija ta pati - ash galiu atsisakyti pusti i alkotesteri, ir mane tures vezhti iki ligonines. Zhinoma, blaivus zhmogus niekada nenores gaishti savo laiko pasivazhinejimams. O uzhvartojes ko nors - ka gi, bauda tikrai atpirks ishlaidas benzinui. Be to, jei alkoholis gali ishsisklaidyti per keliu valandu kelione, tai narkotines medzhiagos niekur nedings.
Darkwind wrote:
ishkelta problema buvo tokia: rukantieji kelia problemu nerukantiesiems (dalis rukanciuju. kita dalis taktishka, bet nepanaikina pirmosios egzistavimo). po lengvuju narkotiku legalizavimo atsiras tokia pati problema tarp besisvaiginanciu narkotikais ir nesisvaiginanciu.
Mastai kiti. Kaip jau sakiau - vidutinis rukorius suruko per diena nuo 10 iki 40 cigarechiu. Net ir labai uzhkietejes marichuanos vartotojas per diena nesurukys daugiau, nei 1-2 dzhointu; vidutinis gi vartojimas yradaug mazhesnis (pvz mano atveju - vienas dzhointas per 2-3 menesius). Taigi, miestas tikrai neskendes marichuanos dumu debesyse.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-20 1:10 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-12 5:34
Posts: 366
Location: Klaipeda
Nebent kils gaisras kanapiu plantacijose :)

_________________
Geriau pasiklausyk savo proto balso. Girdi? Ar girdi, kokias nesamones jis shneka?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-21 10:26 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 17:15
Posts: 465
Location: Klaipėda
jei puses narkotiku statusas neapibreztas, tai kuriuos, tada gaunas, bandom legalizuoti?
prigerusi zmogu lengviau atpazint ish ishvaizdos nei apsinarkashinusi(na tai dar priklauso nuo narkotiku zinoma). todel klaidos tikimybe didesne. jei rimciau pagalvosi, o ne pliaukshi kas papuole, suprasi kad kraujo ar shlapimo emimas kelyje zluges reikalas. maksimum ka pasiektum - visuomenes maishtas. apie kokia higiena galima kalbeti kelyje kraujo emime? arba cia jau zmogaus teisiu pazeidimas priversti myzti atsiprashant kada mentui uzsinori. o jei zmogeli praeiti 5 mentai galutinai ishgreze? lieka - ligonine. ir dar nepamirshkim korumpuotu mentu.
marichuana pavojingesne uz cigartes, ar ne? na tai kad kad neskendes dumuose. esme kad nesisvaiginantys gaus porcija. ir taip palengva bus prijunginejamas naujas addictu legionas. skystas argumentas, bet visgi. ateities perspektyva. po 50 metu jau bandysim legalizuot sunkiuosius narkotikus, remdamesi tais paciais argumentais kuriuos shiandien naudojami pateisinti lengviesiems.

_________________
People are divided into two groups: those, who divide people into groups and those who don't.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-21 12:13 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
argumentas labai skystas. Marijuana nesukelia priklausomybes, so, jei netycia karta per 4 menesius pasitaikys itraukt kvapo - tikrai neatsiras naujas legionas :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-28 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
O man gaila tu kurie serga sirdies ligomis!!!! Zinote kodel? Todel, kad tokiu yra 16 ar 17 kartus daugiau nei narkomanu, bet ju gydimui skiriama 4 ar 5 kartu maziau lesu!!!!!!!
Labai panasi situacija ir su ZIV. Kaip zinote ZIV is visu zmoniu grupiu pirmauja narkomanu gretose......
Jei mano stetistika netikite - paprasykite sveikatos apsaugos ministerijos ir ten jums pateiks statistika, nuo kurio akys ant kaktos isoka.
Tik tie sirdinikai dirba daznai, o narkomanai negali, mat juos pirma reabilituoti reikia. Kai kurie sirdininkai praso autanazija jiems padaryti, o narkomanai - teisiu ir laisviu.
As esu dalyvaves keliose "Nukentejusiu nuo narkotiku asmenu reabilitacijos" (Nu ir sugalvok toki pavadinima, vos ne kaltu del ju problemu gali pasijausti) programose - vienas narkusa per diena 60 lt ish valstybes kainuoja...... O kareivis kazkur gazietkeje skaiciau - 20 lt. Ir koks triuksmas - "naikinkite kariuomene, jie niekam nereikalingi"!!!!!! Tik kareiviai gaisrus gesina, stichiniu nelaimiu metu zmones gelbsti. O tie nieko neveikia, kurorte rabilituojasi..... "reabilitatoriai" i diena gauna maista+5lt.
Bent jau man aisku kas per savo malonumus kitiems duobe kasa.......

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-28 15:48 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
tadas wrote:
O man gaila tu kurie serga sirdies ligomis!!!! Zinote kodel? Todel, kad tokiu yra 16 ar 17 kartus daugiau nei narkomanu, bet ju gydimui skiriama 4 ar 5 kartu maziau lesu!!!!!!!
Kokiais saltiniais remiesi?
Quote:
O kareivis kazkur gazietkeje skaiciau - 20 lt. Ir koks triuksmas - "naikinkite kariuomene, jie niekam nereikalingi"!!!!!! Tik kareiviai gaisrus gesina, stichiniu nelaimiu metu zmones gelbsti.
Cia kiek ne i tema, bet gaisrams gesinti yra gaisrininku institucija. Privalomoji kariuomene is tiesu niekam nereikalinga, isskyrus uzdirbancius is jos.
Quote:
O tie nieko neveikia, kurorte rabilituojasi..... "reabilitatoriai" i diena gauna maista+5lt.
Bent jau man aisku kas per savo malonumus kitiems duobe kasa.......
Dauguma ligu sergantys zmones reabilituojami. Tos pacios sirdies ligos, jei jos neigimtos, atsiranda del neteisingo gyvenimo budo, t.y. del pacio zmogaus kaltes - lygiai, kaip ir narkomanija.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-28 16:52 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
Del pirmos paimtos citatos: tai biski zemiau paskaityk.

Del antros: as palyginimui paemiau, jei sunku skirtuma pamatyti nieko negaliu padeti.

Del tracios : Visiskai neteisingai - didele (30-35%) dalis sirdies ligu yra paveldimos. Kas liecia neteisinga gyvenimo buda - tai taip, bet nepamirsk, koks dabar pas mus uzterstumas ir kokiomis salygomis mazai pajamu turintys zmones gyvena.
Kai isgirsi is sirdininko kai Jis praso taves suleisti jam vaistu, kad daugiau nesikankintu, o po savaites isgirsti is "reabilituojanciuju" rekiant ant taves, kad " bl... na.... pida..... kodel man reikia eiti i plaukimo uzsiemimus, as pavarges, man sunku. Mes vakar diskotekoje buvom per nakti. Ir isvis bl.. na... kur...os, per jus (zmones, kurie uz maista ir 5lt. priziuri, konsultuoja, ruosia maista, plauna rubus, nes jiems tai yra "per sunku) mes sau gyvenima sugrioveme, buvome priversti vartoti tuos narkotikus nes tik jie gelbejo mus nuo jusu kesinimosi musu asmenybe"

Viena mano kolega buvo pasaline is tos programos, nes "vargsai" parase ant jo, kad jis vercia dirbti oruma zeminancius darbus - pjauti malkas kuriu reikejo sventinio vakaro lauzui, o "jis pats yra sveikas o mes fiziskai silpni" (Cia citata - ja kaip siandien prisimenu). Mane ispyre uz "nezmoniska ir netolerantiska elgesi" veliau, kai 8 is 12 "vargseliu" pririje LSD gryzo is diskano, o as jiems nuskeliau morala, kad 2 savaites musu darbo nuejo veltui ir jei jie patys nenori sau padeti tai mes niekada to nesugebesime.
O sirdininkai buvo malonus, jie mums praktikantmas graziu/liudnu/pamokanciu gyvenimo istoriju papasakodavo ir su gimtadieniu ar vardadieniu pasveikindavo.

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-28 18:04 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
tadas wrote:
Del pirmos paimtos citatos: tai biski zemiau paskaityk.
Pasiskaiciau ir parasiau Sveikatos apsaugos ministerijai. Ziuresim, ka per statistikas gausiu :) kai tik parasys atsakyma, iskart papostinsiu.
Quote:
Del antros: as palyginimui paemiau, jei sunku skirtuma pamatyti nieko negaliu padeti.
Skirtuma man lengva pamatyt, todel ir susidomejau, kam lygini tokius skirtingus dalykus :)
Quote:
Del tracios : Visiskai neteisingai - didele (30-35%) dalis sirdies ligu yra paveldimos.
Kas neteisingai? kurioj vietoj as parasiau ka nors, kas priestarautu siam tavo teiginiui?

Quote:
Kas liecia neteisinga gyvenimo buda - tai taip, bet nepamirsk, koks dabar pas mus uzterstumas ir kokiomis salygomis mazai pajamu turintys zmones gyvena.
As puikiai zinau, kokiomis salygomis gyvena mazas pajamas turintys zmones. Pats ilga laika toks buvau, mazdaug kokia 15 metu :) taciau tai netrugde man rupintis sveikata, kaip ir mistinis uzterstumas, kuris kazkodel liecia tik tuos, kurie ir taip tingi savim pasirupint.
Quote:
Kai isgirsi is sirdininko kai Jis praso taves suleisti jam vaistu, kad daugiau nesikankintu, o po savaites isgirsti is "reabilituojanciuju" rekiant ant taves, kad " bl... na.... pida..... kodel man reikia eiti i plaukimo uzsiemimus, as pavarges, man sunku. Mes vakar diskotekoje buvom per nakti. Ir isvis bl.. na... kur...os, per jus (zmones, kurie uz maista ir 5lt. priziuri, konsultuoja, ruosia maista, plauna rubus, nes jiems tai yra "per sunku) mes sau gyvenima sugrioveme, buvome priversti vartoti tuos narkotikus nes tik jie gelbejo mus nuo jusu kesinimosi musu asmenybe"
Na ir kas, kad isgirsiu? Manau, buvusiu narkomanu psichine bukle turetu buti pilnai suvokiama. Ar tokiu pretekstu ir psichinius ligonius reikia atsisakyt gydyt?
Quote:
Viena mano kolega buvo pasaline is tos programos, nes "vargsai" parase ant jo, kad jis vercia dirbti oruma zeminancius darbus - pjauti malkas kuriu reikejo sventinio vakaro lauzui, o "jis pats yra sveikas o mes fiziskai silpni" (Cia citata - ja kaip siandien prisimenu). Mane ispyre uz "nezmoniska ir netolerantiska elgesi" veliau
Nesistebiu, matau tavo poziuri i narkomanus.
Quote:
O sirdininkai buvo malonus, jie mums praktikantmas graziu/liudnu/pamokanciu gyvenimo istoriju papasakodavo ir su gimtadieniu ar vardadieniu pasveikindavo.
Isvada - reikia gydyti tik tuos ligonius, kurie tau papasakoja graziu istoriju ir pasveikina su gimtadieniu? :rofl: [ img ]

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2003-05-28 20:08 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-12 5:34
Posts: 366
Location: Klaipeda
Tadai, o tu galvoji, kad tie "vargshai" be narkotiku butu kitokie? Kad narkota juos tokiais padare? O gal atvirkschiai - kadangi jie savo aplinkos parazitai, (jokio skirtumo ar del tevu, visuomenes ar dar ko) ir negrauzhiami sazhines inshnaudoja aplinkinius, todel ir tapo narkomanais - kad truksta savikontroles, atsakomybes, sazhines galu gale?

_________________
Geriau pasiklausyk savo proto balso. Girdi? Ar girdi, kokias nesamones jis shneka?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 8 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited