Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 20:31

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 289 posts ]  Go to page « 122 23 24 25 2629 »

Ką manai apie robotų teises?
Nesąmonė - negyviems objektams nepriklauso turėti jokių teisių 24%  24%  [ 33 ]
Aš už, nes protas nebūtinai turi būti biologinės kilmės 12%  12%  [ 16 ]
Tai ko gero neišvengiama, nors man ir nepatinka 12%  12%  [ 16 ]
Puiku! Robotas - geriausias žmogaus draugas! 2%  2%  [ 3 ]
Manau, kad tai kelio į žmonijos pražūtį pradžia 13%  13%  [ 18 ]
Dar ko! Aš nenoriu, kad mane teistų už pernelyg "protingos" skalbimo mašinos "nužudymą" 20%  20%  [ 27 ]
To reikėjo tikėtis - ateitis priklauso ne mums. Ji priklauso robotams 1%  1%  [ 2 ]
Neblogai - civilizacija pereis į kitą lygį, gyventi taps dar įdomiau 9%  9%  [ 12 ]
Kita 7%  7%  [ 9 ]
Total votes: 136
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-27 23:36 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-16 22:08
Posts: 239
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
mcleod wrote:
As taip paprastai neatiduosiu ~1.5 milijonu metu evoliucijos kazkokiam robotukui iskilusiam per paskutines pekiasdesimt dekadu.
O kodėl tie 1,5 mil metų nepriskaičiuojami tam robotukui. kurį žmogus sukurtų? Juk be jų robotuko irgi nebūtų :D.
Todel kad tai ne bio evoliucija, o technologine elvoliucia
Robotas priskiriamas prie evoliucijos kategorijos ( technologine ).

_________________
I've never craved system's sympathy... ( E.)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-28 10:36 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
SeiRan wrote:
Aivaras wrote:
mcleod wrote:
As taip paprastai neatiduosiu ~1.5 milijonu metu evoliucijos kazkokiam robotukui iskilusiam per paskutines pekiasdesimt dekadu.
O kodėl tie 1,5 mil metų nepriskaičiuojami tam robotukui. kurį žmogus sukurtų? Juk be jų robotuko irgi nebūtų :D.
Todel kad tai ne bio evoliucija, o technologine elvoliucia
Robotas priskiriamas prie evoliucijos kategorijos ( technologine ).
Bahahaha visa ši diskusija virė, virė, bet realiai kuo skiriasi bio nuo techninės niekas neatsakė.
Ir apskritai, be bio evoliucijos nebūtų išsivystes žmogus galėjęs vystyti techninę evoliuciją. Iš čia jūsų minėta techninė evoliucija tėra tesinys tos pačios bio evoliucijos. Kodėl jas taip svarbu atskirti? Juk pirmuonių evoliucija buvo labai skirtinga nuo daugialasčių, ir ant kiek ji buvo, pagal dabartinius stamdartus biologinė o ne biocheminė pvz., irgi sunku pasakyti :D.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-28 21:45 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
bet realiai kuo skiriasi bio nuo techninės niekas neatsakė.
Bet Aivarai, aš neabejoju, kad ir pats žinai kuo skiriasi techninė evoliucija nuo biologinės evoliucijos. Jei jau tikrai tikrai nežinai :roll: žinoma galiu paaiškinti...

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-29 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Quote:
bet realiai kuo skiriasi bio nuo techninės niekas neatsakė.
Bet Aivarai, aš neabejoju, kad ir pats žinai kuo skiriasi techninė evoliucija nuo biologinės evoliucijos. Jei jau tikrai tikrai nežinai :roll: žinoma galiu paaiškinti...
Kaip jau rašiau be biologinės evoliucijos, nebūtų jokios technologinės evolicijos. Taigi technologinė evoliucija yra tiesioginis tęsinys biologinės :D.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-29 21:17 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-16 22:08
Posts: 239
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Nomad wrote:
Quote:
bet realiai kuo skiriasi bio nuo techninės niekas neatsakė.
Bet Aivarai, aš neabejoju, kad ir pats žinai kuo skiriasi techninė evoliucija nuo biologinės evoliucijos. Jei jau tikrai tikrai nežinai :roll: žinoma galiu paaiškinti...
Kaip jau rašiau be biologinės evoliucijos, nebūtų jokios technologinės evolicijos. Taigi technologinė evoliucija yra tiesioginis tęsinys biologinės :D.
Norejai pasakyt, kad pereina is bio i techno. Zmogus, kuris kuria arba kurs robota/AI tai turbut jis galvoja: Hmm... Kaip gerai butu sukurt man robota... Jis man keltu lvl per visokius MMORPG zaidimus, arba dar blogiau: Kaip gera butu turet robota: tureciau asmenini verga, kuris man viska nesiotu ir pats aptingesiu... :-P

_________________
I've never craved system's sympathy... ( E.)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-14 19:00 
Offline
User avatar

Joined: 2003-05-28 11:01
Posts: 631
Location: Vilnius
"Nevertas laisvės tas, kuris dėl jos nekovoja" (c)
Kai robotia patys kovos už savo teises, tada galima pagalvot, o pokolkas mano bulgarkė, drėlė, PC ir kita tegu dirba tada kada aš noriu ir ką aš noriu.

P.S. "Prosas sako RAM'ui: Žmonės durni - aš šūdą malu, o jie monitarą daužo...".

_________________
Skelbimas: Ieshkau zmogaus su 'spravke', kad jam ne maziau 43 metu, turinti 'spravke' suteikiancia teise isduoti 'spravke' tiems kas neturi 'spravkes'. Butina tureti 'spravke' patvirtinancia ne maziau 20-ties metu 'spravkiu' isdavimo patirti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-15 0:00 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Hmm :] dirbtinis intelektas... ši sąvoka, jei vartojama atskirai - mažai tereiškia. Žmogus turi intelektą, gali mąstyti, bet jis taip pat turi įvairių "programų" ( :!: ) kaip savisaugos, išgyvenimo, kalnus socialinių programų, giminės tesimo, noro dominuoti ir pan. Vien intelektas, dirbtinis, ar ne dirbtinis mažai tepasako. Kam teisės robotui, jei jis tik sugeba savarankiškai mąstyti, bet neturi jausmų, neturi saviraiškos, dominavimo, dėmesio norų, aistrų ? Jam net nereikės tų teisių, jis ir bus tik - savarankiškai mąstanti, besimokanti iš savo ir kitų patirties M A Š I N A. Jei būtų galima jam įdėti ne tik dirbtinį intelektą, bet ir "aistringą" "širdį", tuomet būtų galima galvoti ir apie teises. Nors tuomet iškiltų kitas klausimas - ar toks protingas ir ambicingas robotas, ypač jei masiškai gaminamas, nekeltų žmonijai milžiniško pavojaus ? Ar užtektų vien vilties, kad žmonės ir robotai gyventų draugiškai ?

[ img ]


Last edited by Kristijonas on 2008-01-15 0:15, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-15 0:02 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Vėlgi klausimas ar gali egzistuoti AI ir ar išvis gali egzistuoti grynas intelektas, kaip kad mes įsivaizduojam roboto ? Jei jis neturės instinktų, pre-installed programų, tuomet jis bus tik kaip kalkuliatorius geriausiu atveju.
Ką jūs mąstytumėt, jei neturėtumėt jausmų ir instinktų ? ;D o jei turit, tai ar mąstymas nėra tik priemonė ?

Manau kaip ir betkur kitur einant toliau, žmonijai reikia pasiekti aukštesnį brandos lygmenį, kad eksperimentuoti su tokiais pavojingais dalykais.

[ img ]
geras filmas Dirbtinis intelektas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-15 10:31 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Trukt už vadžių ir vėl iš pradžių... :) Kas yra intelektas iš vis ir ar tai pavojinga jau buvo bent porą kartų aptarta šioj diskusijoj :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-15 22:38 
Offline

Joined: 2007-12-15 22:57
Posts: 130
Location: Forsyne-Kaunyne
galvojancio siurblio ar klaveturos tikrai nepirksiu... Blin tai gal klaveturos bus vergai laikomi po to kaip per negru vergijas jie taps laisvi tada mums ragas

_________________
Take a money run!!!!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 289 posts ]  Go to page « 122 23 24 25 2629 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited