Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 15:37

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 289 posts ]  Go to page « 121 22 23 24 2529 »

Ką manai apie robotų teises?
Nesąmonė - negyviems objektams nepriklauso turėti jokių teisių 24%  24%  [ 33 ]
Aš už, nes protas nebūtinai turi būti biologinės kilmės 12%  12%  [ 16 ]
Tai ko gero neišvengiama, nors man ir nepatinka 12%  12%  [ 16 ]
Puiku! Robotas - geriausias žmogaus draugas! 2%  2%  [ 3 ]
Manau, kad tai kelio į žmonijos pražūtį pradžia 13%  13%  [ 18 ]
Dar ko! Aš nenoriu, kad mane teistų už pernelyg "protingos" skalbimo mašinos "nužudymą" 20%  20%  [ 27 ]
To reikėjo tikėtis - ateitis priklauso ne mums. Ji priklauso robotams 1%  1%  [ 2 ]
Neblogai - civilizacija pereis į kitą lygį, gyventi taps dar įdomiau 9%  9%  [ 12 ]
Kita 7%  7%  [ 9 ]
Total votes: 136
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-23 21:18 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
Tęsiame mintį.

Turim ~50 metų evoliucijos su kompiuteriu. Jis valdo gamybines linijas, modeliuoja oro srautus virš žemės, reguliuoja eismą gatvėse ir dar daug ką. Jis padeda mums spręsti probleminius uždavinius... Bet ar naujokas sugeba viską? Deja, teks šiek tiek nusivilti... Kompiuteris nėra visagalis – jis turi ribas. Atsiverčiame diskrečiosios matematikos vadovėlį ir randame:

„Ar egzistuoja algoritmas, kuris per baigtinį laiką nustatytų, ar bet kuri Tiuringo mašina su žinoma pradine juosta sustos?

Šis klausimas ekvivalentus klausimui Ar egzistuoja algoritmas, kuris per baigtinį laiką nustatytų, ar sustos universalioji Tiuringo mašina su žinoma pradine juosta?
Įrodoma, kad toks algoritmas neegzistuoja.“

Nomad, štai tau ir atsakymas į tavo pateiktą klausimą - „kam kurti AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi“. Turint tokias instrumentines priemones dar negalime sukurti naujoko (algoritmo), kuis norėtu turėt lygias teises su žmogumi. Kai bus rastas sprendimas į esančią problemą, tada bus verta pasukt galvą „kam?“.


Last edited by mcleod on 2007-11-25 19:41, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-23 23:44 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Nomand, štai tau ir atsakymas į tavo pateiktą klausimą - „kam kurti AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi“. Turint tokias instrumentines priemones dar negalime sukurti naujoko (algoritmo), kuis norėtu turėt lygias teises su žmogumi. Kai bus rastas sprendimas į esančią problemą, tada bus verta pasukt galvą „kam?“.
1. Mano nick'as rašosi Nomad. Tik penkios raidės, ir net ne šiaip kratinys (kaip kad tavo nomand), o normalus angliškas žodis. Negi taip sunku parašyti teisingai?
2. Tai niekaip neatsako į mano klausimą. Net iš tolo nepriartėjame prie atsakymo. Ir apskritai mažai ką bendro turi :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-24 0:25 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-16 22:08
Posts: 239
Location: Vilnius
Nomad wrote:
Quote:
Nomand, štai tau ir atsakymas į tavo pateiktą klausimą - „kam kurti AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi“. Turint tokias instrumentines priemones dar negalime sukurti naujoko (algoritmo), kuis norėtu turėt lygias teises su žmogumi. Kai bus rastas sprendimas į esančią problemą, tada bus verta pasukt galvą „kam?“.
1. Mano nick'as rašosi Nomad. Tik penkios raidės, ir net ne šiaip kratinys (kaip kad tavo nomand), o normalus angliškas žodis. Negi taip sunku parašyti teisingai?
2. Tai niekaip neatsako į mano klausimą. Net iš tolo nepriartėjame prie atsakymo. Ir apskritai mažai ką bendro turi :)
Nereikia is viso kurti AI. Nebent tai butu karinis tkslas - uzkariauti pasauli. Tada AI turi gauti zmoniu teises, bent minimalias. Tai yra: tureti namus, arba siaip pastoge, duoti maisto, jei tai bio robotas, juo rupintis kaip gyvuneliu, ji mokyti ir gauti bendra issilavinima , bet cenzurini, nes tada jie gali sukilt ir pradeti revoliucija. Butu panasus klausimas del klonu: kam reikia klonuoti save? Argi ne tam, kad sukeltum maista ar dar ka nors?

_________________
I've never craved system's sympathy... ( E.)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-25 19:41 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
Nomad wrote:
Quote:
Nomand, štai tau ir atsakymas į tavo pateiktą klausimą - „kam kurti AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi“. Turint tokias instrumentines priemones dar negalime sukurti naujoko (algoritmo), kuis norėtu turėt lygias teises su žmogumi. Kai bus rastas sprendimas į esančią problemą, tada bus verta pasukt galvą „kam?“.
1. Mano nick'as rašosi Nomad. Tik penkios raidės, ir net ne šiaip kratinys (kaip kad tavo nomand), o normalus angliškas žodis. Negi taip sunku parašyti teisingai?
Atsiprasau. Kazkas man nedave ramybes. Pataisiau.
Nomad wrote:
2. Tai niekaip neatsako į mano klausimą. Net iš tolo nepriartėjame prie atsakymo. Ir apskritai mažai ką bendro turi :)
Reikia issiaiskint pacia klausimo esme, kad reiktu ieskot atsakymo i ji.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-25 22:08 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Reikia issiaiskint pacia klausimo esme, kad reiktu ieskot atsakymo i ji.
O kokia jau čia gili esmė gali slypėti klausime „kam mums reik AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi?“. Galimi atsakymai (nebūtinai teisingi): nes taip įdomiau, nes jis bus efektyvesnis, nes kitaip neįmanoma, nes mes nenorime kurti mąstančių vergų ©Raimondas, niekam, ir panašiai :) Man asmeniškai klausimas atrodo labai paprastas...

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-25 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 2007-11-23 22:18
Posts: 88
Quote:
"kam mums reik AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi?“.
AI tai aišku, kad nereikia, bet ar jis bus sukurtas??
Žmogus, (gerai jau gerai mokslininkai) juk nori pranokti pats save : reikia juk atsakyti į klausimą : kokios yra žmogaus galimybės? beto galbūt AI būtų vienas žingsnis iki savo pačių sąmonės suvokimo.

O jei jau yra AI, tai reikia jam suteikti jam teises lygias su žmogaus teisėmis : protas yra protas nesvarbu kokia jo prigimtis.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-26 16:21 
Offline

Joined: 2007-02-11 15:18
Posts: 79
Nomad wrote:
Quote:
Reikia issiaiskint pacia klausimo esme, kad reiktu ieskot atsakymo i ji.
O kokia jau čia gili esmė gali slypėti klausime „kam mums reik AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi?“. Galimi atsakymai (nebūtinai teisingi): nes taip įdomiau, nes jis bus efektyvesnis, nes kitaip neįmanoma, nes mes nenorime kurti mąstančių vergų ©Raimondas, niekam, ir panašiai :) Man asmeniškai klausimas atrodo labai paprastas...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place, we are entering a period of consequence." (Winston Churchill)

Gal ne visai atitinka tema... Ka mes pridirbsim - srebs musu vaikaiciai. Kodel nepasukus smegenines dabar, kai dar turim laiko? Manes netenkina situcija - "man gerai, o kad po manes ir tvanas". Visokiu blogybiu mes ir taip turim, kam ju dar daugint? Papildomos problemos kuria kitas. Pirma susitvarkome dabartines.

As taip paprastai neatiduosiu ~1.5 milijonu metu evoliucijos kazkokiam robotukui iskilusiam per paskutines pekiasdesimt dekadu.

P.S.

Kas, kodel, kaip, kam... - zmonijos prakeiksmas :).


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-26 22:06 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Atleisk, bet pradedu visai nesuprasti, ką tu nori pasakyti :(

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-26 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 2007-10-16 22:08
Posts: 239
Location: Vilnius
mcleod wrote:
Nomad wrote:
Quote:
Reikia issiaiskint pacia klausimo esme, kad reiktu ieskot atsakymo i ji.
O kokia jau čia gili esmė gali slypėti klausime „kam mums reik AI, kuris norėtų lygių teisių su žmogumi?“. Galimi atsakymai (nebūtinai teisingi): nes taip įdomiau, nes jis bus efektyvesnis, nes kitaip neįmanoma, nes mes nenorime kurti mąstančių vergų ©Raimondas, niekam, ir panašiai :) Man asmeniškai klausimas atrodo labai paprastas...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place, we are entering a period of consequence." (Winston Churchill)

Gal ne visai atitinka tema... Ka mes pridirbsim - srebs musu vaikaiciai. Kodel nepasukus smegenines dabar, kai dar turim laiko? Manes netenkina situcija - "man gerai, o kad po manes ir tvanas". Visokiu blogybiu mes ir taip turim, kam ju dar daugint? Papildomos problemos kuria kitas. Pirma susitvarkome dabartines.

As taip paprastai neatiduosiu ~1.5 milijonu metu evoliucijos kazkokiam robotukui iskilusiam per paskutines pekiasdesimt dekadu.

P.S.

Kas, kodel, kaip, kam... - zmonijos prakeiksmas :).
Gerai... pabandykim susitvarkyt bent su siomis problemomis: Naftos karu, kuris galbut dar vyksta, musulmonu nekenciamumas ( nors nematau reikalo ant ju pykti, istorija panasi bus su zydais, jeigu nieko neveiksime...), klasese sedi laukiniai zverys, o ne mokiniai. Stai dabartines problemos. Hmm.. reikes dar pagalvoti problemu... a taip egoistai... hmmm... bet ar tai ne problema?... Bet mes jau nusiofftopinom visiskai! reikia kurt nauja tema

_________________
I've never craved system's sympathy... ( E.)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-27 10:44 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
mcleod wrote:
As taip paprastai neatiduosiu ~1.5 milijonu metu evoliucijos kazkokiam robotukui iskilusiam per paskutines pekiasdesimt dekadu.
O kodėl tie 1,5 mil metų nepriskaičiuojami tam robotukui. kurį žmogus sukurtų? Juk be jų robotuko irgi nebūtų :D.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 289 posts ]  Go to page « 121 22 23 24 2529 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited