Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 18:16

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 79 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-08 15:15 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Skrendantis wrote:
O tai kad visuomene neskiria, kaip Tu ivardinai "tiketoju", nuo fantastu, tai tik del to kad sitos realybes viena kitos stovi labai arti, ir netgi persipina. O to isvengti nelabai imanoma. Atsiriboti fantastika negali nuo nie vienos srities, nes tada praras dali galimu interpretaciju, apkarpys savo sparnus ir ilgainiui vis ribojant ji praras savo zavesi.
IMHO fantastika ir "tikėtojai" visai nepanašūs visuomenė mato juos kaip panašius nes nei vieni, nei kiti nesivargina paaiškinti ir pateikti visuomenei savo veiklos. Iš čia visas tas susirūpinimas įvaizdžiu kai joks įvaizdis nebuvo kuriamas man atrodo keistas... Dar atsimenu fleimus kurie kilo skiltyje: Kas yra Fantastas...

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-08 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 13:37
Posts: 403
Adis wrote:
Man atrodo, problema ne tame, ar fantastu gali būti laikomas fantazijomis tikintis žmogus. Man atrodo, problema tame, kad kai kas savo fantazijas bando įpiršti kitiems, ar savo pareiškimais gali sudaryti įvaizdį, kad fantastai fantazijomis TIKI.

Tiki Kosminiais Klounais, žydais-masonais-iliuminatais, smurfais ped... (...agogais, kad nieko čia neįžeisti ;), nematomais drakonais, superdidvyriais - tikėk. Tai tavo asmeninis reikalas. Tegul juo ir lieka, ne daugiau.
Būtent. Raimondas ir Gedas per anksti ėmėsi visų nuskriaustųjų advokatų vaidmens, padoriai neįsiskaitę į ką Nemsi norėjo pasakyti. Ne Liuto tikėjimas kliūva - o tai, kad jis, prisidengęs maždaug "Oi kokią gerą knygą skaičiau, negaliu nepasidalinti!" pretekstu, bando šitam forume parduoti savo religiją. Čia yra lygiai tas pats, kaip prie tavęs gatvėje pristojantys scientologai su 'dianetikos mokslu'. Ir nereikia lialia apie tai, kad mol jis tikrai tik apie knygą pasikalbėt norėjo. Aha, o scientologai tikrai tik anglų kalbos žmones išmokinti nori, garbės-žodis-nemeluoju. Kultistai tuo ir pasižymi, kad visus aplink nori atvest į 'doros kelią', o kultistai neofitai dvigubai labiau.

Visai kitas reikalas būtų, manau, jei jis būtų užėjęs į naujokų giją, prisistatęs "Sveiki, aš Liutas, man 50 metų, mėgstu Plieninę Žiurkę ir Lost, turiu dalmatiną ir atradau dievą per Urantiją", ir tuo būtų ir pabaigęs apie savo religiją. Tada 90% pagalvotų "Kas ta Urantija?" ir tuoj pat pamirštų, 5% pagalvotų "Vo blin, kultistas!", bet nelįstų ginčytis, ibo nafig (dar 5% nurašom paklaidai ir deviacijoms).

Vienok. Kai žmogus ateina į fantastų forumą... belekokį forumą netgi, ir iškart pradeda reklaminti knygą, kuri yra žinoma kaip prieštaringo kulto biblija? Nežinau kaip jums, bet man akimirksniu kyla įtarimas, kad žmogus atėjo ne diskutuoti, o žvejoti. O kam malonu, kai į tave žiūri kaip į potencialų grobį? Todėl ir priešiška reakcija.

_________________
Alien II: He repairs cottages and plants flowers. His eagerness to do good makes him one of the most popular.
------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-08 16:40 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-13 10:47
Posts: 200
Location: Kaunas
Aivaras raso:
Quote:
IMHO fantastika ir "tikėtojai" visai nepanašūs visuomenė mato juos kaip panašius nes nei vieni, nei kiti nesivargina paaiškinti ir pateikti visuomenei savo veiklos. Iš čia visas tas susirūpinimas įvaizdžiu kai joks įvaizdis nebuvo kuriamas man atrodo keistas... Dar atsimenu fleimus kurie kilo skiltyje: Kas yra Fantastas...
na taip, neskiria, kad niekas neaiskina... o t.y. labai blogai, as esu tiek iki pazaliavimo prisigincijes su fantastikos nemyletojais, bet vis tiek iseidavo tas pats. Jie tiki, jog fantastika yra s.... ir net nesivargina kaip nors praplesti savo akirati. Kada susiformavo tokia nuomone as negaliu atsekti. Kai vaikystej apie 87-90 m. skaiciau zenita, lyg dar taip nesiskyre. Fantastika buvo grynai tik grozine literatura, plius dar su ateities vizijomis (jei gerai prisimenu sf daugiau buvo, o fentezy is vis retenybe...pataisykit jei blogai prisimenu). Manau, zmones fantastus pradejo maisyti su visokio plauko "itikinetojais" kai buvo "vakaru civilizacijos" "ausros" bumas ... ufo, ekstrasencu, aiskiaregiu ir t.t., nors ir tai gal ne iskart.

_________________
"Vaikai gyvenkime draugiškai"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-08 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
tiek daug diskusiju yra, kad nezinau i kuria kisti... :roll:

Pagal diskusijų eigos analizę nustatyta, kad mūsų šalyje žmonių bendravimas iki muštynių būtent ir yra – diskusija.

_________________
Exposed, maybe, to a little Communist Propaganda. Briefly.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 11:24 
Offline

Joined: 2003-01-02 17:58
Posts: 3307
Location: Vilnius
fantazija kuria patikima turi sansu virsti realybe


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-19 19:00
Posts: 1132
Location: Klaipeda
Sopuliai jus sopuliai...
Pergyvenat, kad kazkas tiki. Nusimenat, kad kazkas ne is tokios teisingos knygos protinga minti perskaite. Gedite (galbut) paklydusios sielos. Ir kabinejates prie israutu is konteksto zodziu vien tam, kad sopulingojo kietumo aura neissisklaidytu...

_________________
it's all in your head


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 18:41 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-03 16:47
Posts: 447
Golemai, nors tu ir fantastas, bet vis tiek galetum nuo izeidimu susilaikyti.

Aivarai, del "ivaizdis nebuvo kuriamas": ivaizdis yra kuriamas visur ir visada, klausimas tik, kiek tu ta kurima samoningai itakoji. Pvz jei simta metu fantastai visiskai nieko nedarytu, tai ju ivaizdis butu "ai fantastai, zinau, ten tie, kurie visiskai nieko nedaro." Ar aiskiau pasidare? Paspausiu autoritetu: mano darbas - reklama ir ivaizdzio kurimas, tai kaip ir ismanau tuos reikalus.

_________________
Xenu lives! www.xenu.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 19:02 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
nemezide wrote:
Golemai, nors tu ir fantastas, bet vis tiek galetum nuo izeidimu susilaikyti.

Aivarai, del "ivaizdis nebuvo kuriamas": ivaizdis yra kuriamas visur ir visada, klausimas tik, kiek tu ta kurima samoningai itakoji. Pvz jei simta metu fantastai visiskai nieko nedarytu, tai ju ivaizdis butu "ai fantastai, zinau, ten tie, kurie visiskai nieko nedaro." Ar aiskiau pasidare? Paspausiu autoritetu: mano darbas - reklama ir ivaizdzio kurimas, tai kaip ir ismanau tuos reikalus.
Aš žinau, kad tavo darbas yra reklama (Geriu alų su tavo bendradarbiu :)). Todėl mane ir stebina tavo požiūris: įvaizdis yra toks reiškinys kuris susikuria ir nededant jokių pastangų ir tada gaunasi neprognozuojami rezultatai :). Sakydamas "įvaizdis nebuvo kuriamas" turiu omenyje, kad kiek man žinoma nebuvo stengiamasi parodyti fantastų kaip "normalių" žmonių. Buvo stengiamasi organizuoti fandomo veiklą, traukti naujus žmones, bet tokios veiklos kokią užsiime Rolandas Maskoliūnas (Žinau kad jūs turite gerokai daugiau vidinės info, bet bent spręndžiant pagal gilią provinciją kurioje augau: jis kurį laiką buvo Lietuvos Fantastikos "Veidu") pratęsti nelabai ėmėsi. Ar tikrai Videokauko laikais požiūris buvo toks pats kaip dabar?

Sutinku, kad kažkokis tiesos skleidimas prisidengus Fantasto apibūdinimu yra netoleruotinas, bet su šituo reikia kovoti kai tai atsitinka. Prevencinis ribojimas pagal tikėjimus dalykus paverstų šitą bendruomenę skeptikų bendruomenės atvaizdžiu, o ne fantastų bendruomene. (Kartais paskaičius smelio postus kyla noras susirasti Fleimerį-Fluderį ir eiti iš pirmojo žolės kaulyti... O Fluderis šiaip dėl kompanijos, kad galų gale sužinotų kas ten per žolė :)).

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 19:13 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2003-01-09 23:27
Posts: 1336
Location: Vilnius
Aivaras wrote:
Buvo stengiamasi organizuoti fandomo veiklą, traukti naujus žmones, bet tokios veiklos kokią užsiime Rolandas Maskoliūnas (Žinau kad jūs turite gerokai daugiau vidinės info, bet bent spręndžiant pagal gilią provinciją kurioje augau: jis kurį laiką buvo Lietuvos Fantastikos "Veidu") pratęsti nelabai ėmėsi.
R. Maskoliūnas (mano nuomone) kur kas daugiau padarė fantastikos kaip žanro populiarinimui, o ne fendomo labui. Taip jis buvo "veidu", bet didelę juodo ir nedėkingo darbo padarė kiti, kur kas mažiau pastebimi ir žinomi žmonės.

Fendomo paklimas, veikla ir įvaizdžiai buvo gerais senais, hm 1993-1997 (norintys galit įrašyti dar metų). O dabar - nors galimybių įtakoti kur kas daugiau - dėl labai daugelio priežasčių judėjimas nuslopęs, kur čia jau įvaizdžius kurti ir "nerespektabilių elementų" valymus daryti.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 5:45 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Raimondas wrote:
As klausiau toki pat klausima apie tikejima, bet kaip pavyzdi pateikciau moralinius ir socialinius klausimus
Vėl painioji visiškai skirtingus dalykus.
Vienu atveju kalbame apie objektyvią realybę: ar tiki, kad objektyviai egzistuoja dievas/nežinau-kokie-Urantijos-ateiviai/įvairių-seksualinių-orientacijų-smurfai.
Kitu atveju – apie požiūrį ir vertinimą. Objektyviai meluoti nėra nei gerai, nei blogai. Apskritai, objektyviai nėra jokio „gerai“ ir „blogai“.
Jei pirmu atveju mes galime vadovautis moksliniu metodu, stebėjimais ir eksperimentais, tai antruoju telieka apsibrėžti pradines vertybines aksiomas ir toliau jomis remiantis aiškintis, ką ir kaip vertinsime.
Pirmuoju atveju egzistuoja viena objektyvi tiesa ir bet koks kitoks požiūris yra neteisingas. Žemė sukasi aplink Saulę, o ne atvirkščiai. Antruoju atveju objektyvios tiesos nėra, yra tik požiūriai, kurie visi turi teisę egzistuoti. Gal būt kai kurie jų mažiau nuoseklūs, vienu ar kitu atžvilgiu turintys daugiau trūkumų ar nepraktiški. Tačiau neegzistuoja būdo objektyviai įrodyti, kad, pvz., Holokaustas buvo blogai.
nemezide wrote:
Ir dar, kaip kazkas ten teisingai pastebejo, savo tikejimo brukimas kitiems.
Daugelis tradicinių religijų tai daro ne mažiau atkakliai nei sektos. Tiesa, ne visi (judaizmas – pats ryškiausias pavyzdys).

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 79 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited