Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-24 5:54

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 95 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 510 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 2004-07-19 10:46
Posts: 792
Location: Vilnius - Klaipeda
raganiukste wrote:
tai egzistavo visalaik, tik slapta, juk lietuvoje krikscionybe isitvirtino tik 19a pakankamai stipriai(tuo metu, kai buvo madoje, kad tavo vaikas kunigas) tada pradejo plestis romuvos tikejimas(tai tikejimas("burelis") kai baltizmas yra sumises sumises su katalikybe) bet prisiminkime pati vaizganta(skleide romuvos idejas ir buvo kunigas). tai sakote buvo stipriai sunaikinta?
Man kvepia eiline samokslo teorija - slaptoji draugija... mitines paslaptys... issaugotos per amzius... slepiamos nuo priesu...
Holivudas, ane?

_________________
ar tamsa atsiranda is nieko
jei nieko is viso nera


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 2004-07-19 10:46
Posts: 792
Location: Vilnius - Klaipeda
beje, jei baltu tikejimas gyvas iki siol ir iki siol issaugojes testinuma, tai kodel Lietuviu panteonas, jo funkcijos ir mases dievuku ir dvaseliu funkcijos ni velnia neaiskios?

_________________
ar tamsa atsiranda is nieko
jei nieko is viso nera


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
nadyras wrote:
beje, jei baltu tikejimas gyvas iki siol ir iki siol issaugojes testinuma, tai kodel Lietuviu panteonas, jo funkcijos ir mases dievuku ir dvaseliu funkcijos ni velnia neaiskios?
//nesusilaikau, sorry, iš anksto - of offence//
Jeigu krikščionių tikėjimas dar nenumirė, tai kodėl mums vis dar neaišku kaip konkrečiai ten danguje yra?
----------------

//warning - intensyviai subjektyvi nuomonė ahead//
O baltų tikėjimą aš asmeniškai laikau tiesiog vienma iš religijų ir mano nuomone ji nėra blogesnė už krikščionybę ar islamą. Aišku ir nė kiek ne gerėsnė, bet vistiek....

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 22:20 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Jeigu krikščionių tikėjimas dar nenumirė, tai kodėl mums vis dar neaišku kaip konkrečiai ten danguje yra?
Kažkoks netikęs palyginimas.
Quote:
O baltų tikėjimą aš asmeniškai laikau tiesiog vienma iš religijų ir mano nuomone ji nėra blogesnė už krikščionybę ar islamą. Aišku ir nė kiek ne gerėsnė, bet vistiek....
Maža smulkmena: buvo, ne yra. Kas dėl blogumo/gerumo, sakyčiau geresnė - jau vien tuo, kad tai nebuvo ekspansionistinė religija, skirtingai, nei krikščionybė ar islamas. Mano nuomone, tai labai svarbus ir geras bruožas.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 22:29 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Kaip tik ir yra ir buvo.

Jeigu nors vienas žmogus save vadina save baltų tikėjimo - reiškia tokia religija yra.

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 23:29 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Quote:
Jeigu nors vienas žmogus save vadina save baltų tikėjimo - reiškia tokia religija yra.
Jei aš save pradėsiu vadinti genijumi, ar aš juo tapsiu?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 23:32 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
XXIcentury wrote:
Kaip tik ir yra ir buvo.

Jeigu nors vienas žmogus save vadina save baltų tikėjimo - reiškia tokia religija yra.
Tai reiškia, kad tas žmogus savo religiją vadina baltų tikėjimu. Bet nereiškia, kad jo baltų tikėjimas turi ką nors bendro su senuoju baltų tikėjimu. Mes čia ne dėl pavadinimų ginčyjamės, o dėl faktų.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-01 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 2006-04-17 2:04
Posts: 322
Location: Tamsiosios girios
Nomand, o manai tu ispazysti katalikiska tikejima koks jis buvo po kristaus mirties? tu manai ispazysti toki katalikiska tikejima koks jis buvo iki liuterio? patikek, pati katalikybe ne velnio neprimena tos religijos, kokia ji buvo, tad jei gali teigti kad ner baltu tikejimo, gali taip pat graziai teigti kad ner ir katalikybes

XXI century gerai pasake: jei bent vienas asmuo ispazysta ta religija, vadinasi ji yra

o del marijos zemes, ar ne ten kazkuris popiezius isleido bule kryziaus zygiui gelbet marijos zeme nuo pagoniu?

_________________
Niekam neduota daugiau, nei jis gali pakelti...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-02 13:50 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
BlackWolf wrote:
Nomand, o manai tu ispazysti katalikiska tikejima koks jis buvo po kristaus mirties? tu manai ispazysti toki katalikiska tikejima koks jis buvo iki liuterio? patikek, pati katalikybe ne velnio neprimena tos religijos, kokia ji buvo, tad jei gali teigti kad ner baltu tikejimo, gali taip pat graziai teigti kad ner ir katalikybes
Aš manau, kad aš visai neišpažįstu katalikų tikėjimo. Bet palyginimas netinkamas, kadangi katalikybė, nors ir keitėsi, turi tęstinumą. Tu juk skaitei ankstesnes mano žinutes, ar ne?
Quote:
XXI century gerai pasake: jei bent vienas asmuo ispazysta ta religija, vadinasi ji yra
Taip, bet tos religijos šiuo metu neišpažįsta nei vienas asmuo. Dabar žmonės išpažįsta savo susigalvotas religijas, kurias tik vadina tuo pačiu vardu. Tu juk skaitei, ką rašiau aukščiau, ar ne? Nemėgstu kartoti to paties per tą patį.

Ir dar pora prašymų:
1. Išmok teisingai rašyti mano nick'ą. Jis labai paprastas ir tik penkių raidžių. Neturėtų būti sunku.
2. Atsakyk į anksčiau užduotus klausimus.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-06-02 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Nomad wrote:
Taip, bet tos religijos šiuo metu neišpažįsta nei vienas asmuo. Dabar žmonės išpažįsta savo susigalvotas religijas, kurias tik vadina tuo pačiu vardu
Nemanau, jog galima taip gražiai imti ir nukirsti kažkokią religiją. Visų pirma - ji egzistavo anksčiau? - Egzistavo. Ją slopino ir pakeitė krikščionybė? Bet tie, kurie dabar sakosi išpažįstatntys baltų tikėjimą juk daro tai pagal ankstesnį tikėjimą? Pavadinkim tai kad ir Naujuoju baltų tikėjimu, bet esmės tai nekeičia, nes gaunasi, jog pačios šaknys, nors gal ir apgraužtos, gal ir apkapotos, bet visgi išliko... Juk dabartiniai baltų religijos atstovai nesukūrė visko iš naujo, o žiūrėjo į preities beltų tikėjimą? Tai jeigu kai kurios tiesos pakito, nemanau, jog tas padaro religiją visiškai nauja... Jeigu taip tvirtinam tai jokios religijos negalim laikyti sena, visos jos yra tik naujos, nes jos pritaikomos prie šiuolaikinio gyvenimo?
Žodžiu...

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 95 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 510 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited