Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 13:45

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »

Kuris žurnalas labiausiai patiko?
Scientific American 30%  30%  [ 17 ]
Iliustruotasis Mokslas 21%  21%  [ 12 ]
TM (Technika Mums) 0%  0%  [ 0 ]
Mokslas ir Gyvenimas foreva! 13%  13%  [ 7 ]
Neskaitau lietuviškų mokslo pop. žurnalų 11%  11%  [ 6 ]
Neskaitau mokslo pop. žurnalų 25%  25%  [ 14 ]
Total votes: 56
Author Message
PostPosted: 2007-10-31 14:55 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
Taigi, Lietuvoje praktiškai vienu metu startavo trys žurnalai, besididžiuojantys "mokslo populiarinimo" etikete. Tema, manau, artima fantastams (well, bent jau tokie rašytojai, kaip Arturas C Clarkas skaito ar skaitė New Scientist ;).

Tad kokia Lietuvos fantastų nuomonė apie lietuvišką (tiksliau būtų sakyti - lituanizuotą) mokslo populiarinimo produkciją?

Mano paties nuomonė:

Scientific American - lyg ir solidžiausias, bet nesupratau auditorijos. Paprastam skaitytojui, nedibančiam mokslinio darbo, pernelyg sudėtinga kalba, mokslinė terminija ir formulavimas. O kaip išskirtinai mokslininkams - ar ne per maža auditorija būtų, be to, nieko naujo ten nematau, straipsniai vėluoja po pusmetį ir daugiau.

Iliustruotasis mokslas - labiausiai tinkantis plačiosioms masėms, tik labai jau daug reklamos. Suprantu, kitaip neišsiversi, bet... O iš gerųjų pusių - na, malonus interaktyvumo su skaitytoju įspūdis, straipsnių kalba būtent ten, kur ir reikia nespecializuotam skaitytojui - ties viršutine riba, bet jos neperžengiant.

TM - Nesupratau, kodėl vadinasi mokslo populiarinimu, jei 75% jo straispnių sudaro medžiaga apie automobilius, 15% - fotoaparatus, na ir kas liko - galbūt kažkas, susijęs su mokslu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-31 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-10 9:09
Posts: 551
Location: Siauliai
TM perskaičiau, SciAm skaitau, Iliustruoto nepirkau (užteks vieno leidinio apie mokslą).
Lietuvių leidėjų teigimu, SciAm kalba bus šiek tiek supaprastinta (pirmas blynas...). Jei antras numeris patiks, prenumeruosiu kietiems metams.
Dėl TM pritariu Adžiui.
Iliustruoto Mokslo nepirkau todėl, kad apie SciAm bent jau buvau girdėjęs, o apie šį - ne. Be to, pirmojo numerio turinys nesudomino.

http://www.technologijos.lt/archyvas/sciam - oficialus lietuviško Scientific American puslapis.

_________________
«And on the eighth day, god created Bakoozhe.» ©Sloganizer.net


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-31 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-18 1:13
Posts: 330
Location: Kaunas
Abu žurnalai man buvo bene geriausia šio rudens naujiena. Skaičiau tiek "Scientific American", tiek "Iliustruotąjį mokslą". Kaip jau Adis sakė, pirmasis labiau išprususiai auditorijai, tekstai "sunkesni", bet man asmeniškai pasirodė solidesni ir objektyvesni. Puikus vertimas, kurį, kaip supratau, atlieka mokslininkai ar bent jau su mokslu susiję vertėjai.

"Iliustruotasis mokslas" labiau "pop", lengviau suvirškinamas: gausiai iliustruotas, esminė informacija dubliuojama pagrindiniame tekste ir iliustruotose išnašose. Nepatiko vertimo kokybė ir bendras "sensacingas" tonas (kai kuriuose straipnsiuose pasikinkytos tokios šauktukais padabintos frazės, kaip "revoliucinis atradimas!", "pakeis mūsų kasdienį gyvenimą!", nepateikiant šių išradimų trūkumų) ir kontroversijos.

Tokie tad įspudžiai po pirmųjų numerių: 1:0 "SA" naudai. Matysim, kaip toliau. "IM" užsiprenumeravau dar nežinodamas apie "SA", bet jei tendencija išliks, tai užsiprenumeruosiu ir antrąjį.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-31 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-27 15:20
Posts: 1300
Location: Kaunas
Skaičiau visus tris. Labiausiai patiko SA, garantuotai prenumeruosiu. Nors straipsnių kalba ir nėra itin paprasta, bet straipsniai daug labiau patiko nei IM, visiškai pritariu Laiswui, kad SA straipsniai solidesni ir objektyvesni. Vis dėlto, IM turbūt taip pat prenumeruosiu. TM sudomino mažiausiai, apie mašinas galima pasiskaityti specializuotuose žurnaluose, bet gal ateityje, bus daugiau vietos skirta ir kitokiai technikai. Kaip sakoma, laikas parodys, kuris iš jų geriausias, bet po pirmojo etapo, mano nuomone, lyderiu tapo SA.

_________________
oh yes it's me me me me me, i'm here, yes it's meeeeee


Top
   
 Post subject: apie žurnalus
PostPosted: 2007-10-31 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Laiswas wrote:
..."IM" užsiprenumeravau dar nežinodamas apie "SA", bet jei tendencija išliks, tai užsiprenumeruosiu ir antrąjį.
Ta pati situacija - Iliustruotajį mokslą" užsisakiau, kai dar nieko nežinojau apie "SA" :( , bet dabar jau žėsiu ar abu prenumeruot, ar persimest ant rimtesniojo (SA)....
Su "TM" ("Technika mums") gavos įdomiai - per "Infobaltą" pirmą numerį padovanojo, o paskui įsiūlė ir prenumeratą 9 mėnesių su nuolaida. Nuolaida tokia - pirmi trys numeriai nemokami, už kitus 6 - 30 lt. Reziumė - 10 žurnalų po 3 litus... ne toks jau didelis finansinis nuostolis, net jei nebus super. Beje, pirmas nr. tikrai pusė velnio :)

Bet šiaip - laabai gerai, kad jie atsirado :) Panašią info galima rast ir nete, ale čia visai kitas kaifas skaityt... :)

P.S.Infobaltas buvo laabai labai kūdas, kurie nebuvot tai kaip ir nieko nepraradot :(

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-02 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-28 22:58
Posts: 653
Location: Discordia
Echh... vat kad lietuviskai "New Scientist" leistu... ettt...

_________________
It is by will alone I set my mind in motion...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-04 2:14 
Offline
User avatar

Joined: 2003-07-03 11:23
Posts: 638
Location: Vilnius
Vienintelis tikras ir doras "mo-po-zu" buvo "Mokslas ir gyvenimas". Buvo galima skaityt nuo pradzios iki galo. Aisku skipinant ten ta antra ketvirtadali apie visiskai neidomu kazkoki tai bla-bla labai siauram ratui. Bet kuo arciau galo, tuo smagiau.

S.A. skaityt galima, bet ne ant tiek, kad del keliu straipsniu moket uz tai pinigus. Ko beje ir nepavyktu padaryt bo atsiuntimas nezinia kiek kainuotu. Bet kadangi visada yra galimybe paskaityt vogta PDF'a tai tikrai ne beda.

_________________
Kai aš mažas buvau, šile ožius ganiau.
Nieks manes nepažino, oželiu vadino...


Bungalo Art Gallery


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-04 12:53 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Nazgull wrote:
Echh... vat kad lietuviskai "New Scientist" leistu... ettt...
Už tą tai ir sielą parduočiau ir tėvynę išduočiau :) Bet kol kas turbūt teks pasitenkinti american scientist, kurį ketinu užsiprenumeruoti.

Mokslas ir gyvenimas... nežinau, gal senesniais laikais dar dar buvo, bet šiaip – nelabai rimtas ten. Tekę skaityti tokių straipsnių, kurie į normalų mokslinį žurnalą na niekaip nepapultų.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-14 20:26 
Offline

Joined: 2005-05-25 10:39
Posts: 6
Location: Kaunas
Pavarčiau "Iliustruotą mokslą" - jau senokai daugelį medžiagos perskaičiau internetiniame žurnale www.membrana.ru O be to seklu. Trumpa, neišsamu. Bet matyt, tokia žurnalo strategija.

Tad nusipirkau "Scientific American". Daug raidžių ir sakinių, bet mažai sulčių. Na, kažkaip nepatiko. Jau geriau skaityti kokį "Nauka i žiznj". Na, gal, tarkim, esu senis ir mane traukia kažkur ne į tą pusę. Na, bet šio žurnalo kol kas neketinu užsisakyti. Gal tik pabandymui dar nusipirksiu kokį "N-ąjį" numerį - o gal.

"Mokslas ir gyvenimas" - buvo geras tarybiniais laikais. Nostalgija. Paskui absoliučiai nukvako. Prieš septynetą metų nusipirkau keletą numerių - mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomas šūdas. Nežinau kas ten su juo dabar darosi, bet kaip tai pakanka internetinių šaltinių. Šiaip jau nieko geresnio man prieinama kalba nėra, kaip www.membrana.ru. Kaip pavyzdį galiu pailiusruoti: prieš porą metų (maždaug) ten perskaičiau kaip naftininkai grežiodami žemę, pragręžė... ir sukūrė purvo vulkaną... ir daug gyvenviečių pateko į didelę bėdą... Kam idomu patys pasiskaitysite, bet faktas, jog apie tai telikas siužetą parodė tik šiais metais - aišku ne LT kanalai. Galima būtų manyti, jog tai tikrai operatyvus portalas rusų kalbą. Beje, jie labai daug info pateikia apie ivairaus plauko naujoves, išradimus - tiek kosmose, tiek žemėje, teorijas ir pan. Ten pakankamai fotkiu ir iliustracijų. Plius faina, jog straipsniai nėra tiesioginiai vertimai - o pervirškinti ir su savais, sveikais komentarais. Nreklamuoju to saito - tiesiog, noriu pasakyti, jog faina, kad LT padangėje atsiranda sveikintinu dalykų, bet mano skoniui, jie per silpni. Na, kiek galima to visokio popso - žmonių, stilių, gidų ir pn.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-11-14 20:31 
Offline

Joined: 2005-05-25 10:39
Posts: 6
Location: Kaunas
gal nevisai aiškus mano minčių srautas - faina, jog šalia visokio šlamšto atsirado du padorūs žurnalai. Palaikykime juos, jeigu jie mūsų skoniui.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited