Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 23:26

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-03 4:14 
Offline

Joined: 2008-02-03 3:55
Posts: 14
Location: Vilnius
O man kilo kalusimas Kas yra "Valstybe" ta prasme kaip jus ja suprantat(kas tai struktura ,organizmas ,sistema ).Ir ,dar man labai idomi jusu diskusija apie politines sistemas .nes seip mano manimu funkcionuojancios sistemos kolkas nera taika mes dabar turim tai tik patobulinati genciu santikiai.

_________________
Tikėkis Geriausio,Buk Pasiruošiąs Blogiausiem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 12:34 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
DarkseedX wrote:
O man kilo kalusimas Kas yra "Valstybe" ta prasme kaip jus ja suprantat(kas tai struktura ,organizmas ,sistema ).Ir ,dar man labai idomi jusu diskusija apie politines sistemas .nes seip mano manimu funkcionuojancios sistemos kolkas nera taika mes dabar turim tai tik patobulinati genciu santikiai.
O jei dar ir skyrybos ženklus sudėtum, tai gal net išeitų suprasti ką nori pasakyti. Ypač paskutiniame sakinyje...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-04-04 22:55 
Offline

Joined: 2008-04-04 22:25
Posts: 6
Chė, naršiau po forumėką, temelė net paskatino užsiregint ir trigrašį įkišti. :)

Šiaip labiau patiko tas valstybės ir nusikalstamų grupuočių palyginimas, kuriuo pradėjo shizzar'as. Nes ten tas pseudo-flame'as su dnt... Anyway, man kažkaip norisi į viską pažiūrėti į tai iš individo pusės, kaip asmenybės.

Tiesiog žmonės skirtingi yra, vieni generuoja idėjas, kiti jas vykdo. Nusikaltelius galime laikyti kažkokiu vienetu, kaip ir galime laikyti valdžią, bet ir ten žmonės skirtingi, (aišku kalbėti apie mafijas ir apskritai nusikaltelių pasaulio struktūrą sunkoka, mat nelabai nusimanau): yra kažkas, kas rodo ką mušti, o kažkas muša. Taip visada buvo, visada ir bus.

Man rodos su nusikalstamumu yra taip, kad seniau buvo kontrolė didesnė (šiaip minėjo, kažkas, kad įtrauktos tos masės didesnės į valdymą) ir tiesiog nusikalteliai nelabai turėjo vietos plėtrai, o antai turim demokratija, turim laisvesnę tvarką, tai vienas kitas gudruolis nesugebėjęs įlįsti į "valstybę", bando susikurti kažką panašaus savoje sferoje. Turi idėjų ir susirando žmonių, kurie tokių minčių negeneruoja.

Ir jei kalbėsim apie valstybę arba, judadant prie to istorinio/ideologinio "ginčo", valstybes, tai galima įsivaizduoti kaip didelę bendruomenę: yra kelios valstybės ar jų grupės, kurios platina ideologijas/technologijas/taisykles ir yra tos, kurios perima ir vykdo, kaip antai EU.

Šiaip ar taip, tiek patys nusikaltelių vadai, tiek valstybės viršūnės turi savo numylėtinius ir juos saugo, ar tai būtų pusbrolis Tonis ar koks nors soc. sluoksnis, kaip Užupio gyventojai. Tačiau tiek viena, tiek kita pusės visuomet yra pasiryžusios likviduoti/nuraminti myliausia objektą ir adaptuotis prie besikeičiančios aplinkos.

Ir grįžtant prie to, ką kalbėjau. Kad "Valstybė" nuo organizuoto nusikalstamumo turbūt skiriasi pagrinde tuo, kad valdančiųjų pastarojoj sferoj mažiau ir dažniausiai jie teikia prioritetus savai ideologija, asmeniniams interesams, o ne ideologijai, kuri turėtų būti "valdžios etikėtė". Taigi asmeninės užgaidos turi daugiau reikšmės šioje srityje.

Padrikai kalbu, bet 8 lapai postų, išties įdomu buvo ir tiek daug minčių liko, kad sunku parašyti kažkokią nuomonę, kuri atspindėtų viską, kas sukosi galvoj skaitant diskusiją/ginčą, bet manau drįsčiau oponuoti shizzar'ui ir teigti, kad NG ir Valstybė nėra evoliucija, o greičiau analogija, kaip per Ostin'o Power'so filmą kažkurį, tas Mini-Me. Toks pat piktas buvo, bet ar užaugtų iš jo kas nors doro nežinia.

Ir šiaip man rodos valstybė susikūrė pirmoji ten tarpupy ne dėl to, kad mafukai kažkokie atsirado, bet dėl to, kad žmonės bijojo pavieniui gyventi, nors aišku istorijoje galiu apsiriboti pagrinde tik mokyklinėmis žiniomis (kiek jų likę).


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited