Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 19:33

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-24 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-02 18:18
Posts: 350
Location: Vilnius
dnt wrote:
Mane gi domina kodėl paskutinius 2000 metų pasaulyje dominuoja Vakarai. Kodėl jie sugebėjo sukurti naujausias technologijas ir jomis pasinaudoti.
Guns, Germs and Steel.

_________________
Is it real, or is it edhead?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-24 22:26 
Offline

Joined: 2008-01-14 22:54
Posts: 16
Location: Vilnius
Matau kalbame skirtingom kalbom, ko gero nebėra man prasmės kažką dar rašyti. Viršuje ką tik rašiau. Visada maniau, kad tekstas turi būti suprantamas bendrai, o ne atskirais sakiniais. Dar kartą kartoju: „Ir smūgis ir mūšis istorijos požiūriu yra trumpalaikis veiksmas turintis trumpalaikį poveikį.” Tas mūšis sistemai įtakos nepadarė. Ir kas atsitiko, kad sutriuškino? Žlugo Romos sistema? Nesuprantu kodėl viskas susiveda vien tik į kariuomenę. Net ir žlugus Romos imperijai jos sistema išliko, ją perėmė užkariautojai.
Maniau čia diskusija, pasirodo – “gaudymas ant žodžio“.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-24 22:34 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
„Ir smūgis ir mūšis istorijos požiūriu yra trumpalaikis veiksmas turintis trumpalaikį poveikį.”
Ne, aš tikrai tavęs nesuprantu. Ką reiškia, turintis trumpalaikį poveikį? Labai daug mūšių turėjo ilgalaikį poveikį. Greičiausiai jei jie būtų pasibaigę kitaip, istorija būtų pasisukusi visai kita vaga. Tiesiog panašu, kad pats nelabai supranti, ką kalbi, pradedi apie persus sumušusius graikus ir baigi apie tai, kad čia aceit jau nelabai svarbūs tie mūšiai. Mėtaisi tai čia tai ten, kalbėdamas apie istoriją ir karybą cituoji XIX a. filosofus o galiausiai nusprendi, kad esmė yra kultūra. Ir neturi net pradinio supratimo apie istoriją, jei jau teigi, kad vakarai dominavo pasaulyje 2000 metų o Osmanai buvo atsilikę nuo Europos.

Tikrai nėra reikalo kaltinti kitus kabinėjimusi prie žodžių, aišku juk kad ne tame čia problema. Sėkmės tau, aš baigiu.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 10:17 
Offline

Joined: 2008-01-14 22:54
Posts: 16
Location: Vilnius
EdHeaD wrote:
dnt wrote:
Mane gi domina kodėl paskutinius 2000 metų pasaulyje dominuoja Vakarai. Kodėl jie sugebėjo sukurti naujausias technologijas ir jomis pasinaudoti.
Guns, Germs and Steel.
Yra sukurtas filmas aiškinantis šią teoriją, rodė per "history". Man tai irgi idomu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 10:18 
Offline

Joined: 2008-01-14 22:54
Posts: 16
Location: Vilnius
Savo pasisakymuose pabrėždavau, kad tai yra mano nuomonė, o ne absoliuti tiesa. Man įdomi ir kita nuomonė, bet kai pastoviai siunčia pasiskaityti tai panašiau į ginčą kur laukiama kada pašnekovas užsičiaups, kad greičiau pasakyti savąją, arba dar paprastesnis būdas užčiaupti tai pasakyti, kad nieko nesupranti. Na tai jau nebeturi nieko bendro su tema. Tarp kitko kitos nuomonės gerbimas irgi vakarietiškas požiūris, o istorija ne matematika nuomonių gali būti įvairių. Aš irgi baigiau.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
dnt wrote:
Tarp kitko kitos nuomonės gerbimas irgi vakarietiškas požiūris
Labai paplitęs ydingas įsitikinimas, kad nuomonė (bet kokia nuomonė) jau savaime yra vertybė. Ne. Kvaila, nepagrįsta ir visišką neišmanymą atskleidžianti nuomonė nėra nieko verta. Tai yra tiesiog rinkinys bullshit'o, kuris geriausiu atveju nusipelno ignoravimo, blogiausiu – viešo ir garsaus išjuokimo.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 10:43 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Visų pirma vakarai nedominuoja pasaulyje 2000 metų. Net ta pati Roma geografiškai ne kažin kiek buvo išsiplėtusi į rytus, o labiau karaliavo tuose pačiuose vakaruose. Iki pat vėlyvųjų viduramžių būtent vakarai kentėjo nuo karinių invazijų iš rytų. Po to įvyko persilaužimas ir kokius 400-500 metų vakarų valstybės laikėsi priekyje. Aišku su sąlyga, jei Rusiją laikyt vakarų valstybių atstove. Toje vakarų dominavimo istorijoje ilgą laikotarpį tik kokias dvi imperijas/valstybes galima laikyt kažkiek demokratinėmis: Didžioji Britanija (ironiška, bet formaliai net ir ji iki šiol yra monarchija :)), bei JAV. Ispanija, Portugalija, Prancūzija, Rusija, turkai, o vėliau ir Kinija nu niekaip didesnę šio laikotarpio dalį nepapuola į demokratijas. Šių dienų pasaulyje bundanti nauja supervalstybė dar toli toli nuo demokratijos. Teiginys, kad kinai nesugebėjo pasinaudoti savo išradimais iš vis iš fantastikos srities... Šiaip ar taip, tai viena ilgiausiai pasaulyje egzistuojančių valstybių. Net ir atmetus "smūgio" trumpalaikiškumą, vakarai daug ką patys pasiėmę iš rytų: skaitmenys, matematikos pradžia, kompasai didžiųjų kelionių aušroje, popierius, parakas ir t.t. ir pan. Taip, kad patys vakarų pagrindai nėra vakarų monopolis.
O "mūšio" baigmės tui irgi per daug nenumažink, dnnt. Kaip jau ir sakė, daug kas būtų sukęsi kitaip, jei vienas, ar kitas mūšis būtų pasibaigęs kitaip (pradedant nuo tų pačių romėnų ir jų pilietinių karų po Cezario mirties). Ir nereik čia lialia apie tai, kad kaudavosi armija geriau, nes kaudavosi už demokratiją. Kariai dažniausiai kaudavosi už savo vadą, už religiją, tautą ar dar kokį vienijantį dalyką. Bet tai dažniau būdavo visai kas kita, nei susiejimas su balsavimo teise.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 11:11 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Dar dėl trumpalaikio mūšio poveikio: dabartinė Europos teisinė sistema, (jau cituotas Hėgelis, aukštinantis teisinę valstybę), yra išvestinė iš Napoleono kodekso, ir spėkit iš penkių kartų, kokiu būdu dauguma Europos valstybių tą Napoleono kodeksą gavo.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 11:46 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-28 13:33
Posts: 1224
Location: Vilnius
Ne diskusija, o komedija žmogus prišneka bet ko, pateikdamas tą bet ką, kaip argumentus, o kai gauna priešingus argumentus, tai net nebepasivargina bent pakomentuoti savo pasakų, pasakytų ankstesniame poste.

Vat man vis dar labai įdomu, kaip ten su ta JAV švietimo sistema ir mokyklomis be vadovėlių. Gal pakomentuosite kolega? Ar šnekate bile šnekėt?

_________________
The cake is a lie


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-01-25 12:49 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Hmmm... man rodos supratau, kur nesusišnekėjimo priežastys :) Panašu, kad dnt maišo pasekmes (demokratija ir asmeninės laisvės, kaip ilgos visuomenės raidos produktas) su priežastimis, sukeisdamas jas vietomis. Ir tiek.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited