Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 8:44

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 116 17 18 19 2027 »
Author Message
PostPosted: 2012-11-02 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Nomad, matai teologija nėra kalbėjimas vien apie Dievą, ją sudaro begalė sričių, kuri apjungia begalę disciplinų, nuo lingvistikos iki istorijos. Kalbėjimas apie Dievą yra tik siaura teologijos sritis vadinama dogmatika. Kitos sritys, pvz. egzegetika atmeta bet kokį apreiškimą ir aiškina Bibliją iš istorinio kritinio metodo su visokiomis pagalbinėmis disciplinomis. Teologija daug platesnis mokslas nei kalbėjimas apie nuogo karaliaus drabužius. Pvz aš studijuoju pastoracinę teologiją ir mano studijų pagrindą sudalo visokie psichologiniai ir socialiniai dalykėliai, apie Dievulį dažnai net neužsimenama.
Bet tema žinoma ne apie tai, tiesiog labai siaurai matai tu tą teologiją ir puoli savo įsivaizduojamą dalyką, o ne tai kas tai iš tiesų yra.
Gerai, grįžtame prie mūsų avinų

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2012-11-02 19:34 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
Jeigu kas nors parašytų dešimčių tūkstančių puslapių apimties teologijos veikalą apie šešiakojus gnomus, man nereikėtų tos teologijos perskaityti, kad įrodyčiau, jog šešiakojų gnomų nėra.


Top
   
PostPosted: 2012-11-02 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
revenant wrote:
Jeigu kas nors parašytų dešimčių tūkstančių puslapių apimties teologijos veikalą apie šešiakojus gnomus, man nereikėtų tos teologijos perskaityti, kad įrodyčiau, jog šešiakojų gnomų nėra.
Šitaip mąstant, galima nuneigti beveik visą mokslą. Matei atomą? Elektromagnetinę bangą? Geną? Tektoninę plokštę? Menulio apvalumą?Taip mąstant teorija, kad Perkūnas kuria žaibus ir teorija, kad tai kažkokia elektros iškrova (beje, kas ta elektra, jei ne magiška elfų esencija? Skirtingų polių sukurta energija? Skamba ezoteriškai.) yra lygi viena kitai. Abiem atvejais kalbama apie kažką, kas nėra savaime suprantama ir tik retais atvejais ir labai stengiantis patikrinama necivilizuotam, neraštingam žmogui. Pvz man teorija, kad internetą laidais ir oru atneša kaukai skamba įtikinamiau, negu kad vis sudėtingi vaizdai, garsai ir informacija keliaujanti juo, atiteka... net nežinau ką sako mokslas - tam tikro dažnio elektra? Tipo elektra gali priimti bet kokio garso ir vaizdo formą? Skamba absurdiškai, ypač neperskaičius 10000 puslapių. Just saying.


Top
   
PostPosted: 2012-11-02 22:07 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Kristijonas wrote:
Abiem atvejais kalbama apie kažką, kas nėra savaime suprantama ir tik retais atvejais ir labai stengiantis patikrinama necivilizuotam, neraštingam žmogui. Pvz man teorija, kad internetą laidais ir oru atneša kaukai skamba įtikinamiau, negu kad vis sudėtingi vaizdai, garsai ir informacija keliaujanti juo, atiteka... net nežinau ką sako mokslas - tam tikro dažnio elektra? Tipo elektra gali priimti bet kokio garso ir vaizdo formą? Skamba absurdiškai, ypač neperskaičius 10000 puslapių. Just saying.
Tai, kad tu neišmanai ir nesupranti mokslo, nėra argumentas prieš mokslą. Tai apskritai nieko nepasako apie mokslą. Bet šį tą pasako apie tave. Just saying.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 2:24 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
ghoul wrote:
Kristijonas wrote:
Abiem atvejais kalbama apie kažką, kas nėra savaime suprantama ir tik retais atvejais ir labai stengiantis patikrinama necivilizuotam, neraštingam žmogui. Pvz man teorija, kad internetą laidais ir oru atneša kaukai skamba įtikinamiau, negu kad vis sudėtingi vaizdai, garsai ir informacija keliaujanti juo, atiteka... net nežinau ką sako mokslas - tam tikro dažnio elektra? Tipo elektra gali priimti bet kokio garso ir vaizdo formą? Skamba absurdiškai, ypač neperskaičius 10000 puslapių. Just saying.
Tai, kad tu neišmanai ir nesupranti mokslo, nėra argumentas prieš mokslą. Tai apskritai nieko nepasako apie mokslą. Bet šį tą pasako apie tave. Just saying.
+1

anyway,
Teologija yra socialinis mokslas, ir jame iš esmės net nėra bandoma įrodyt/paneigt kažkokią dievišką būtybę, ir net neturi to būti. O kad nomad'ui atrodo, kad teologija yra ne mokslas, tai čia jau jo problema. Just saying.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
zhukaSS wrote:
Teologija yra socialinis mokslas, ir jame iš esmės net nėra bandoma įrodyt/paneigt kažkokią dievišką būtybę, ir net neturi to būti.
Na tai tuomet teologai neturėtų piktintis, kai "ateistai bando paneigti Dievo egzistavimą net nepasidomėję teologija" (o jie naudoja šį argumentą). Jeigu teologija neįrodinėja Dievo buvimo, tai man nebūtina jos studijuoti, kad galėčiau įrodinėti, jog Dievo nėra. Nes paprastai, kai ateistai panaudoja kad ir blogio problemos argumentą, teologai ima šaukti "tai juokinga, jau pirmų kursų teologijos studentai nebekelia tokių klausimų, pasidomėkite". Kad ir kokia išsami ir logiška bebūtų teologija, jeigu ji net nesiskelbia, kad įrodo Dievo buvimą, ji visiškai neaktuali nagrinėjant klausimą, ar Dievas yra.
Kristijonas wrote:
Šitaip mąstant, galima nuneigti beveik visą mokslą. Matei atomą? Elektromagnetinę bangą? Geną? Tektoninę plokštę? Menulio apvalumą?Taip mąstant teorija, kad Perkūnas kuria žaibus ir teorija, kad tai kažkokia elektros iškrova (beje, kas ta elektra, jei ne magiška elfų esencija? Skirtingų polių sukurta energija? Skamba ezoteriškai.) yra lygi viena kitai. Abiem atvejais kalbama apie kažką, kas nėra savaime suprantama ir tik retais atvejais ir labai stengiantis patikrinama necivilizuotam, neraštingam žmogui. Pvz man teorija, kad internetą laidais ir oru atneša kaukai skamba įtikinamiau, negu kad vis sudėtingi vaizdai, garsai ir informacija keliaujanti juo, atiteka... net nežinau ką sako mokslas - tam tikro dažnio elektra? Tipo elektra gali priimti bet kokio garso ir vaizdo formą? Skamba absurdiškai, ypač neperskaičius 10000 puslapių. Just saying.
Kaip matyti iš zhuko citatos šio mano pranešimo pradžioje, teologija neįrodinėja Dievo buvimo. Toks ir skirtumas tarp teologijos ir mokslo - nors mokslas prisigalvojęs visokiausių absurdiškų ir neįsivaizduojamų objektų (kaip atomas, elektromagnetinės bangos ar kvantinė būsena), mokslinės teorijos pateikia daugybę prognozių, kurios, jei pasitvirtina eksperimentiškai, parodo, jog yra daug pagrindo tikėti tais nematomais objektais. O štai teologija net nesiskelbia, kad įrodinėja Dievo buvimą. Tai koks skirtumas, ar aš būsiu susipažinęs su teologija, jei aš ketinu kritikuoti ne teologijos išvadas, o teologijos prielaidas?


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
revenant wrote:
Na tai tuomet teologai neturėtų piktintis, kai "ateistai bando paneigti Dievo egzistavimą net nepasidomėję teologija" (o jie naudoja šį argumentą). Jeigu teologija neįrodinėja Dievo buvimo, tai man nebūtina jos studijuoti, kad galėčiau įrodinėti, jog Dievo nėra. Nes paprastai, kai ateistai panaudoja kad ir blogio problemos argumentą, teologai ima šaukti "tai juokinga, jau pirmų kursų teologijos studentai nebekelia tokių klausimų, pasidomėkite". Kad ir kokia išsami ir logiška bebūtų teologija, jeigu ji net nesiskelbia, kad įrodo Dievo buvimą, ji visiškai neaktuali nagrinėjant klausimą, ar Dievas yra.
Aš pats teologijos nesimokinau, tai nežinau kokio velnio čia jie Lietuvoj mokina. Pagal apibrėžimą iš esmės teologija tyrinėja žmonių santykius religiniu aspektu, kas kaip žinia, gali ir yra moksliškai paremta.
Manyčiau, kad problema apie paneigimą kyla iš to, kad dauguma teologijos studentų yra tikintys ir todėl automatiškai jie savo mokslą bando pritempti Dievo egzistavimo patvirtinimui. Ir vis dėl to, tokie bandymai nepadaro iš teologijos pseudomokslo, kaip čia vienam iš diskutuojančiu atrodo.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
ghoul wrote:
Tai, kad tu neišmanai ir nesupranti mokslo, nėra argumentas prieš mokslą. Tai apskritai nieko nepasako apie mokslą. Bet šį tą pasako apie tave. Just saying.
Nepagavai minties. Taip, aš neišmanau mokslo, ir todėl man jis atrodo nesąmonė. Mano norėta išreikšti mintis yra ta, kad gal taip pat yra ir su kreacionistiniais, religiniais, fantastiniais tekstais (kaip kad tekste kurį citavau). Tiesiog norėjau nuneigti mintį, kad jeigu kažkas atrodo absurdiškai, tai turbūt taip ir yra, ir nereikia nė 10000 puslapių skaityti. Ir tai nuneigiau parodydamas, kad nieko neišmanau apie mokslą, ir jis man atrodo absurdiškas. Jeigu perskaityčiau 10000psl - suprasčiau ir pakeisčiau nuomonę. Tokios prabangos kažkokiam tekstui mano cituoto teksto autorius nesuteikė. Mokslas irgi nėra savaime suprantamų dalykų savaime suprantamas ir natūralus aiškinimas. Jis vistiek paremtas tikėjimu.


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 14:16 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Kristijonas wrote:
Nepagavai minties. Taip, aš neišmanau mokslo, ir todėl man jis atrodo nesąmonė. Mano norėta išreikšti mintis yra ta, kad gal taip pat yra ir su kreacionistiniais, religiniais, fantastiniais tekstais (kaip kad tekste kurį citavau). Tiesiog norėjau nuneigti mintį, kad jeigu kažkas atrodo absurdiškai, tai turbūt taip ir yra, ir nereikia nė 10000 puslapių skaityti. Ir tai nuneigiau parodydamas, kad nieko neišmanau apie mokslą, ir jis man atrodo absurdiškas. Jeigu perskaityčiau 10000psl - suprasčiau ir pakeisčiau nuomonę. Tokios prabangos kažkokiam tekstui mano cituoto teksto autorius nesuteikė. Mokslas irgi nėra savaime suprantamų dalykų savaime suprantamas ir natūralus aiškinimas. Jis vistiek paremtas tikėjimu.
Kaip tau atrodo, ar neatrodo, realiai yra niekam neįdomu. Nes mokslas paremtas yra stebėjimais ir eksperimentais, o ne pasakaičių rašymu. Ir kad tau atrodo, jog mokslas yra paremtas tikėjimu, tai čia jau manau tavo problema.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
Nomad wrote:
<...> o moksle ir švietime nėra vietos jokioms pasakoms.
O kas nusprendė, kad švietime nėra vietos pasakoms? :) Moderniose vakarietiškose valstybėse mokykla vaikams yra privaloma, o mokyklų programas sprendžia valstybė. Modernios vakarietiškos valstybės taip pat yra demokratinės, vadinasi, valdžią (o tuo pačiu ir mokyklų programas) apsprendžia valstybės piliečiai. Jeigu valstybės piliečiai pageidauja, jog mokyklose būtų dėstomos pasakos, tam kaip ir nėra kliūčių. Nebent tamsta atsakysite, jog liberalios demokratijos saugikliai draudžia mokyklose dėstyti prietarus, tačiau tokiu atveju mokslinė pasaulėžiūra yra iškeliama virš religinės ir pažeidžiamas egalitarizmo principas.

Nesakau, jog asmeniškai pritariu religinės pasaulėžiūros (pasakų) dėstymui mokyklose.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 116 17 18 19 2027 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited