Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-26 22:48

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 827 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-01 17:10 
Offline
User avatar

Joined: 2004-04-22 18:10
Posts: 766
Location: didelis
snukis - individas bandantis paneigti visas fizikos teorijas. vien todėl, kad turi galimybę reikšti savo nuomonę. :roll:

_________________
Exposed, maybe, to a little Communist Propaganda. Briefly.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-01 18:09 
Offline

Joined: 2005-04-26 9:25
Posts: 19
Manau, kad Liutui pats tas butu daugiau demesio skirti jo vadovaujamos federacijoms reikalams nei beviltiskiems gincams interneto platybese :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-01 20:51 
Offline

Joined: 2007-01-02 20:49
Posts: 204
Location: Kaunas
Katinas Simukas wrote:
Manau, kad Liutui pats tas butu daugiau demesio skirti jo vadovaujamos federacijoms reikalams nei beviltiskiems gincams interneto platybese :)
Na kodėl gi? Žmogus turi turėti ir laisvalaikį... Tik kad aš neprašau su manim diskutuoti... Aš išsakau savo požiūrį - manau, kad nežiūrint šiandieniniu supratimu nepaneigiamų įrodymų - turi būti skatinama kelti klausimus ir bandyti rasti kitus paaiškinimus.

Tačiau kai kuriems asmenims priimtina tik viena nuomonė - irgi nuomonė - gerbiu, bet nepriimu. O į asmeninius įžeidimus nekreipiu dėmesio - padeda darbe.... tik nekiškite man čia mano darbo... tą lyg ir jau sutarėm anksčiau...

_________________
Geriausias įrodymas kad kitur visatoje egzistuoja protinga gyvybė yra tai kad su mumis niekas iki šiol nesusisiekė.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-01 21:49 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Aš išsakau savo požiūrį - manau, kad nežiūrint šiandieniniu supratimu nepaneigiamų įrodymų - turi būti skatinama kelti klausimus ir bandyti rasti kitus paaiškinimus.
O nešovė į galvą iškėlus klausimą paieškoti į jį atsakymo? Gal atsakymas atrastas jau prieš 50 metų? Ne, vietoje to geriau nesidomėti ir sakyti, kad atsakymo mokslas nežino ;) Ir pastangų mažiau reikalauja, ir protingesnis pats sau atrodai ;) Matantis ne tik juodą ir baltą, kurgi ne ;) Tu nebandai rasti atsakymo, tą daro kiti: Edis tau rado nuorodą į interneto puslapį, tau pasiūliau Dawkinso ir Gouldo knygas, tad nepasakok čia pasakų ir nesitikėk kažką sugraudinti skambiomis melagingomis frazėmis. Ar gal klystu? Gal tuoj pat paaiškinsi, kaip tu bandei kelti klausimus ir rasti atsakymus? Skaitydamas ten tą fantastinę knygą tikriausiai? ;)
Quote:
O į asmeninius įžeidimus nekreipiu dėmesio
Asmeninis įžeidimas tai čia kai pasakiau, jog tu neišmanai evoliucijos teorijos bet vis tiek dediesi išmanąs, ar ne? Iš tiesų juk jautiesi išmanantis, jop? Ar ką kitą priėmei kaip įžeidimą? Gal kad nežiūriu į tave rimtai ir pagarbiai, kaip į diskusijos kokį ten tais oponentą? Nes, savaime suprantama, į rimtu veidu nesąmones dėstančius žmones reikia žiūrėti kaip į apsišvietusius ir gerbtinus diskusijos oponentus? Argi ne taip? ;)

Duosiu patarimą: domėkis tuo, apie ką kalbi. O jei nesidomi, tada nenustebk išgirdęs, jog to dalyko neišmanai. Nieko įžeidžiančio tame nėra. Aš va, pavyzdžiui, absoliučiai neišmanau fizikos, nei mokyklinių padorių žinių neturiu, nes bėgdavau iš fizikos pamokų ir vietoje to žaisdavau šachmatais arba laukuose gaudydavau drugius savo kolekcijai. Tačiau jei pradėčiau paneiginėti Archimedo dėsnį, apie kurį turiu vos apytikslį supratimą, tikrai nenustebčiau išgirdęs žmonių juoką ir siūlymus pasidomėti prieš paneiginėjant. Žinai, kuo mes skiriamės? Aš nekritikuoju Archimedo dėsnio :) O jei man jis pasirodytų skambantis įtartinai ar neįtikinamai, aš visų pirma pasidomėčiau juo kaip galėdamas daugiau, ir tik tada, jei vis dar likčiau neįtikintas, pradėčiau apie tai kalbėti forumuose. O ko jau tikrai niekada nedarau, tai neišsigalvoju nesąmoningų teiginių ir nepristatau jų už faktą (ar „nuomonę“, kaip tu bandei sušvelninti). Tuo tarpu tu bent tris teiginius grynai išsigalvojai. Štai šiuos:

1. Mokslas nesugeba paaiškinti tarpinių grandžių trūkumo
2. Mokslininkai nesugeba įdomiai aprašyti savo atradimų
3. Mokslininkai nesugeba paaiškinti fosilijų trūkumo.
Quote:
Tačiau kai kuriems asmenims priimtina tik viena nuomonė
Evoliucijos teorija nėra nuomonė. Tai yra mokslinė teorija – labai, labai gerai pagrįsta. Ne prasčiau, nei teorija, kad Žemė sukasi aplink Saulę. Jei manai, kad čia tik nuomonė, tai tu net menkiausio supratimo apie tai neturi, net mokyklinių žinių, Q.E.D. Bet, žinoma, tu ir vėl įsižeisi (Nes kurgi – juk esi išmanantis! Tiesiog savaime, nes skaityti apie tai nereikia! Ir matai ne tik juoda arba baltą!). O va jei atsisakytum pasipūtimo ir tuštybės ir pasiskaitytum, supratimas kiek pasikeistų. Kita vertus, jei turi omeny, kad nuomonė jog evoliucijos teorija yra neteisinga turi būti lygiai tiek pat priimtina, kiek nuomonė, kad ji teisinga, tai vėlgi – esi juokingas. Kaip mažas vaikas, kurio nuomonė jog tamsoje ateina Ožaš Didyšiš ir Baišušiš turi būti taip pat priimtina, kaip nuomonė, jog toks padaras neegzistuoja. Vaikus, kuriančius random bullshitą ir reikalaujančius, kad kiti jais tikėtų (ar „priimtų nuomonę!“), galima pateisinti. Suaugusių ne.

O kas juokingiausia, tai kad mano atviras, bet gana stiprus šios žinutės tonas tau vėl taps pretekstu manyti, kad evoliucijos teorija neteisinga, o tu esi teisus tik nepagrįstai įžeidinėjamas :rofl:

PEACE.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-02 1:04 
Offline
User avatar

Joined: 2004-12-26 22:58
Posts: 124
Pripazystu man geda, bet kai man bvo 10-12 m tikejau kad galima sukurt amzinaji varikli. Deje veliau per fizikos pamokos suzinojau kad jo TIKRAI neimanoma sukurt. (nes bandydamas ji sukurt tureciau paneigt tarkim su trintim susijusius desnius)
Liutai, tu nesusimastai kad neigdamas evoliucija neigi ir daugeli kitu dalyku, kaip genetika( paveldimuma)? Dabar tarkim nesiremdamas genetikos ir evoliucijos teorijom paaiskink kodel tu panasus i savo tevus arba kodel egzistavo tokie padarai kaip nendartalieciai arba kodel delfinas ir banginis ne zuvis?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 10:35 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
kestas wrote:
Pripazystu man geda, bet kai man bvo 10-12 m tikejau kad galima sukurt amzinaji varikli. Deje veliau per fizikos pamokos suzinojau kad jo TIKRAI neimanoma sukurt. (nes bandydamas ji sukurt tureciau paneigt tarkim su trintim susijusius desnius)
Liutai, tu nesusimastai kad neigdamas evoliucija neigi ir daugeli kitu dalyku, kaip genetika( paveldimuma)? Dabar tarkim nesiremdamas genetikos ir evoliucijos teorijom paaiskink kodel tu panasus i savo tevus arba kodel egzistavo tokie padarai kaip nendartalieciai arba kodel delfinas ir banginis ne zuvis?
nes taip norejo barzdotas_burtininkas_danguje/ateiviai/sventos_voverytes


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 11:57 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Man atrodo visas koncentruotas puolimas ant Liuto nesupranta ką pastarasis nori pasakyti...

19a. pabaigoje Didžiosios britanijos mokslų akademijoje vyravo nuomonė jog viskas jau atrasta ir viskas jau paaiškinta, liko tik detalės ir matavimų tikslinimai. Kokių pagrindu jūs teigiate jog dabar nėra taip pat?

Apskritai teiginys mokslinė teorija apskritai gyvas tik dėl savo palaikymo, tai nėra aksioma ir tai nėra "Platoniškos tiesos" atplaiša. VISOMIS mokslinėmis teorijomis galima ir netgi reikia abejoti. Skirtumas tas, kad jei negali įrodyti, kad ji yra neteisinga, teorija ir toliau lieka galioti kaip teisinga. Kas savo ruožu niekaip neatmeta žmonių teisės ja nepasitikėti ir ieškoti kitų būdų ją paneigti.

IMO Liutas pasisako ne prieš Evoliucijos teoriją (teisingą ar ne neesmė), bet prieš idėjų stagnaciją.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 12:33 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Aivaras wrote:
IMO Liutas pasisako ne prieš Evoliucijos teoriją (teisingą ar ne neesmė), bet prieš idėjų stagnaciją.
Aš irgi tuo būčiau linkęs tikėti. Tik vat, keliuose postuose netiksliai parašė ir pasirinko itin abejotina sritį (mokslo teorijų požiūriu :)).

Tikrai, gal nesikarščiuojam :) Bo iš paskutinio posto ir Nomad atrodo įsižeidęs.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 13:52 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pjovejas wrote:
Bo iš paskutinio posto ir Nomad atrodo įsižeidęs.
Nope, dėl ko turėčiau įsižeisti? Tik norėjau pabandyti vaizdingai ir iš esmės išdėstyti savo požiūrį į Liuto šnekas. Berods, pavyko ;)
Aivaras wrote:
IMO Liutas pasisako ne prieš Evoliucijos teoriją (teisingą ar ne neesmė), bet prieš idėjų stagnaciją.
1. Jis teigė, kad evoliucijos teorija ne viską paaiškina, ką turėtų paaiškinti.
2. Nepastebėjau jokios idėjų stagnacijos evoliucijos tyrimų srity. T.y. jie nuolat juda į priekį. Čia gal todėl, kad domiuosi, ir domiuosi ne tik iš fantastinių knygų ar kreacionistų vadovėlių.
3. Kadangi stagnacijos nėra o evoliucijos teorija yra teisinga, tai Liutas labiausiai pasisako prieš savo žinių trūkumą šioje srityje. Ir prieš tai, kad kiti baksnoja pirštu į šį faktą :)

Kita vertus, aš visgi manau kad Liutas yra protingas žmogus, išvadas pasidarė ir nebėra reikalo toliau eskaluoti jo motyvų ir kalbų. Visiems pasitaiko nusikalbėti karts nuo karto, nebūtina pūsti iš to burbulo.
Quote:
19a. pabaigoje Didžiosios britanijos mokslų akademijoje vyravo nuomonė jog viskas jau atrasta ir viskas jau paaiškinta, liko tik detalės ir matavimų tikslinimai. Kokių pagrindu jūs teigiate jog dabar nėra taip pat?
Bet kad mes to neteigėm. Mes išvis apie tai nekalbėjome. Nematau net kokį ryšį Didžiosios Britanijos mokslų akademijos narių nuomonė gali turėti su aptariama tema.
Quote:
Apskritai teiginys mokslinė teorija apskritai gyvas tik dėl savo palaikymo, tai nėra aksioma ir tai nėra "Platoniškos tiesos" atplaiša. VISOMIS mokslinėmis teorijomis galima ir netgi reikia abejoti. Skirtumas tas, kad jei negali įrodyti, kad ji yra neteisinga, teorija ir toliau lieka galioti kaip teisinga. Kas savo ruožu niekaip neatmeta žmonių teisės ja nepasitikėti ir ieškoti kitų būdų ją paneigti.
Šito niekas čia niekur neginčyjo.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-02-04 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Nomad wrote:
1. Jis teigė, kad evoliucijos teorija ne viską paaiškina, ką turėtų paaiškinti.
2. Nepastebėjau jokios idėjų stagnacijos evoliucijos tyrimų srity. T.y. jie nuolat juda į priekį. Čia gal todėl, kad domiuosi, ir domiuosi ne tik iš fantastinių knygų ar kreacionistų vadovėlių.
3. Kadangi stagnacijos nėra o evoliucijos teorija yra teisinga, tai Liutas labiausiai pasisako prieš savo žinių trūkumą šioje srityje. Ir prieš tai, kad kiti baksnoja pirštu į šį faktą :)
Na puiku, kad domintės taigi pilnai galite apšviesti tuo nesidominčius ir suteikti koncentruotą informaciją jiems apie pasiekimus apie kuriuos pats sužinojote. Nors ne, oponentų apsiskaitymas juk nėra pliusas diskusijoje... Jei jau atėjai į susišaudyma su peiliu tai pats kaltas...

Bet kokiu atveju papasakokite man mažai apie tai nusimanančiam (nu arba pateikite nuorodų į šaltinius) apie tai kaip evoliucijos teorija paaiškina pirmini gyvybės atsiradimą? Apie kažkokius tyrimus/modeliavimą girdėjau gal galite pasakyti ką ten išsiaiškino? Ir tuo pačiu pateikite tų tyrimų kritiką jei jau nutarsite pasivarginti (nors ir nesitikiu...)
Quote:
Šito niekas čia niekur neginčyjo.
Žr. trečią punktą prieš tai esančioje citatoje.
Quote:
Bet kad mes to neteigėm. Mes išvis apie tai nekalbėjome. Nematau net kokį ryšį Didžiosios Britanijos mokslų akademijos narių nuomonė gali turėti su aptariama tema.
Vėl gi žiūrime trečią punktą ir matome kategorišką teiginį... Taigi IMO pagrindinis ryšys yra kategoriškas teigimas. Evoliucijos teorija yra teisinga dabar ne todėl, kad ji "absoliučiai" teisinga. O todėl, kad ji geriausiai paaiškina atitinkamus procesus ir nėra rasta teorijų pajėgiančių ją paneigti arba paaiškinti kas vyksta geriau. Nematau čia kategoriškumo.

Taigi nematau priežasčių kodėl jūs galėtumėte užsipulti šia teorija abejojančius. Jūs be abejo galite oponuoti teigiantiems jog jau rado alternatyvą ir nepajėgiantiems to patvirtinti faktiniais įrodymais (arba šiuo atveju eksperimentų stebėjimais). Tačiau išreiškiantiems abejonę? Nuo ko jūsų manymu prasideda teorijų paneigimo paieškos?

Plius Evoliucijos teorija kažkiek kertasi su žmonių populiacijos formavimo principais (moralės, etikos and all that jazz). Pvz. išlikimo mechanizmai žmonių visuomenėje visiškai iškreipti. dėl to atsiranda tam tikras vertybinis konfliktas: daugelio žmonių vertybinė skalė teigtų jog išgelbėtį apsigimusį vaiką sudėtingos operacijos pagalba yra gerai, kai evoliucijos teorijos požiūrių tai yra totalus blogis...

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 14 5 6 7 827 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited