Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 16:17

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 123 24 25 26 27 »
Author Message
PostPosted: 2015-07-29 19:20 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
O ką sakiau? Nepavyksta tau ir gana :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 9:33 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
fox'as wrote:
Na jei pasidomėtum giliau,tai pamatytum, kad katalikai dar gerokai iki Darvino kalbėjo apie palapsnišką gyvybės vystymąsį, taip pat Darvino idėjoms pritarė nuo pat pradžių, nes teologijai nieko nuajo jis iš esmės nepasakė. Žinoma, kiek užtruko kol buvo išsakyta oficiali pozicija (enciklika Humani generis). Visos problemos su evoliucijos teorijos neprėmimu kilo iš protestantų fundamentalistų, kurie čia įžvelgė baisulingą pavojų. Deja jų nuomonė, dėl garsaus rėkimo ir atrodo kaip parigindinė ir visuotina. Labai smagu buvo stebėti kai pop. Pranciškus vienoje kalboje pasakė, kad Bažnyčia pripažįsta evoliuciją. Vai kaip visi smegiai rašė: va pagaliau ir jie pripažino. Ir čia nelabai kam rūpėjo kad Pranciškus nepasakė nieko naujo, ko bažnyčia nebūtų sakiusi bent 150 pastarųjų metų.

Man tai tie pasakymai "bažnyčia visada pripažino" tokie įtartini, na gal pritempti atyrodo. Nes kiek pamenu istoriją, tai visad būdavo, kad paaiškėja, jog bažnyčia neneigia mokslo tik tada, kai jau tiesiog nebebūdavo kur dėtis, nes nu praktiškai net kiekvienas neišsilavinęs kvailys jau akivaizdžiai matydavo, kad kažkas ne taip. tada vat ir atsirasdavo tas "bažnyčia niekada to ir neneigė".
Jei gerai pamenu, tas pats, pvz., buvo ir Kolumbui su Magelanu (dėl Žemės apvalumo) ir kitais fundamentalių pasaulio sampratos pokyčių atveju. Iš pradžių neigimas/pasmerkimas, o kai jau nėra kas daryt tai tada...
Tai atsimenant visa tai kažkaip tie pavėluoti pripažinimai atrodo mažų mažiausiai pavienių nedrąsių bažnyčios atstovų pasisakymai.
Aš kažkada čia ir sakiau, kad būt įdomu išgirst tavo, Fox'ai, dievo apibrėžimą. Kaip supratau, jis iš dalies panašus į tai, su kuo aš galėčiau bent jau dalinai sutikti (kažkoks fundamentalus dėsnis/taisyklė, kuri viską lemia, bet jai absoliučiai vienodai iš esmės kas galutinai gausis, jis nėra sąmoningas, greičiausiai (čia dėl visa ko, nes "o kas jei vis dėl to..." :) )
bet jei eitume link religijos, tai ten tiek visokio šlamšto, kad net juokinga. Beje čia IMHO didelis pliusas krikščionybei, kuri, atrodo, vienintelė iš monoteistinių (apie visokius krišnaistus/induistus net kalbėt neverta), kuri bando "važiuoti" kartu su pasauliu. Sunkiai, girgždėdama, bet bando. Kol žmonės yra žmonės, jiems visada bus poreikis vienokia ar kitokia forma ieškotis paguodos ir atramos kažkur. Ir krikščionybė nėra pats blogiausias variantas (aš ir pats dėl savęs nesu tikras, ar prieš mirtį neįtikėsiu :)) :) Bet čia aš turbūt toks iš "nuosaikių netikinčiųjų" :)

PS bet tai kai smagu pasiskaityt tokius Nomad vs Fox barnius :D jūs karts nuo karto tęskite, kolegos :kramtyti: :alus: man čipsus skaniau prie kompo valgyt :P


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 9:54 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Pjovejas wrote:
Man tai tie pasakymai "bažnyčia visada pripažino" tokie įtartini, na gal pritempti atyrodo. Nes kiek pamenu istoriją, tai visad būdavo, kad paaiškėja, jog bažnyčia neneigia mokslo tik tada, kai jau tiesiog nebebūdavo kur dėtis, nes nu praktiškai net kiekvienas neišsilavinęs kvailys jau akivaizdžiai matydavo, kad kažkas ne taip. tada vat ir atsirasdavo tas "bažnyčia niekada to ir neneigė".
Mažiau susipažinus su bažnyčios istorija ir požiūriu išties taip gali pasirodyti. Tačiau bažnyčia vadovavosi gamtamoksliu. Kad ir ta pati Galilėjaus byla. Iš esmės karas vyko ne tarp Bažnyčios ir Galilėjaus, o tarp Galilėjaus ir to meto gamtamokslininkų, kurie visi buvo aristotelininkai. Pačioje byloje bažnyčia vadovavosi to meto gamtamoksliu ir pasikonsultavusi su mokslininkais padarė sprendimą.
Šiaip jei bažnyčia nesivadovautų gamtamoksliu tai turbūt klejotų kaip kokie kreacionistai. Bažnytinė teisė įpareigoja vadovautis gamtamoksliu, ypač kai kalbama apie šios srities klausimus. Jau ne kartą minėjau, jog yra įsteigta Popiežiškoji mokslų akademija, kad būtųpatariamsis organas gamtamaokslio klausimais. Į įvairius su gamtamoksliu susijusius klausimus, bažnyčia paprastai pateikia atsakymus kurie neprieštarauja. Tam yra sudaromos specialios komisijos iš teologų ir mokslinikų kurie ir sprendžia šiuos klausimus.
Quote:
Jei gerai pamenu, tas pats, pvz., buvo ir Kolumbui su Magelanu (dėl Žemės apvalumo) ir kitais fundamentalių pasaulio sampratos pokyčių atveju. Iš pradžių neigimas/pasmerkimas, o kai jau nėra kas daryt tai tada...
Šiuo klausimu yra neblogas straipsnelis http://www.viduramziueuropa.lt/2010/12/ ... mes-mitas/
Quote:
Aš kažkada čia ir sakiau, kad būt įdomu išgirst tavo, Fox'ai, dievo apibrėžimą. Kaip supratau, jis iš dalies panašus į tai, su kuo aš galėčiau bent jau dalinai sutikti (kažkoks fundamentalus dėsnis/taisyklė, kuri viską lemia, bet jai absoliučiai vienodai iš esmės kas galutinai gausis, jis nėra sąmoningas, greičiausiai (čia dėl visa ko, nes "o kas jei vis dėl to..." :) )
Aš linkęs dievą laikyti didžiuoju niekuo. Aišku čia reikėtų pasigilinti į tai ką apie didijį nieką sako mistikai ir vadinamosios apofatinės teologijos atstovai. Jei trumpai tai mes labiau galime pasakyti koks dievas nėra nei koks jis yra. Tai visiška, protu nesuvokiama kitokybė. Mes apie ją kalbame simboliais (didžioji dalis teolgijos yra simbilinė), nes mes neturime kalbos adargų gebančių tai išsakyti.
Quote:
bet jei eitume link religijos, tai ten tiek visokio šlamšto, kad net juokinga.
Parodyk socialinę grupę kurioje šlamšto nebūtų ir duosiu tau meduolį :) kur žmonės ten ir nesąmonės. Šiaip apie religijoje esančias nesąmones galiu pasakyti tiek: vienos jų kyla dėl religijos atstovų daromų marazmų, pats tai matau, anksčiau nervinausi, o dabar gaalvoju, kad koks man skirtumas ką daro koks nors asmuo, su pačia religija kaip tokia taai nieko bendra neturi, tai tik to žmogaus asmeninės bėdos. Kitas dalykas dėl ko kyla marazmai, tai prastas tos religijos pažinimas. Kai pasigilini į esmę, tai tie marazmai pasirodo kad buvo tik tavo galvoje (nesakau kad visi dingsta).
Quote:
kuri bando "važiuoti" kartu su pasauliu. Sunkiai, girgždėdama, bet bando.
Galėtum išsamiau?

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 13:13 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
fox'as wrote:
Parodyk socialinę grupę kurioje šlamšto nebūtų ir duosiu tau meduolį :) kur žmonės ten ir nesąmonės. Šiaip apie religijoje esančias nesąmones galiu pasakyti tiek: vienos jų kyla dėl religijos atstovų daromų marazmų, pats tai matau, anksčiau nervinausi, o dabar gaalvoju, kad koks man skirtumas ką daro koks nors asmuo, su pačia religija kaip tokia taai nieko bendra neturi, tai tik to žmogaus asmeninės bėdos. Kitas dalykas dėl ko kyla marazmai, tai prastas tos religijos pažinimas. Kai pasigilini į esmę, tai tie marazmai pasirodo kad buvo tik tavo galvoje (nesakau kad visi dingsta).
oho :shock:

Žmogui prisistatančiam teologijos ekspertu pasakyti cituoju: "koks man skirtumas ką daro koks nors asmuo, su pačia religija kaip tokia taai nieko bendra neturi, tai tik to žmogaus asmeninės bėdos.", yra afigienai stipru. Ta pati krikščionybė tiek buvo ištampyta ir išdarkyta tų visų marazmų, kad greičiausiai net jos forma yra nelabai panaši į jos pradinį variantą.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Jei religija sako nežudyk, o koks Breivikas apsikelbęs krikščionimi išžudė krūvą žmonių, ką tai bendra turi su religija kaip tokia? Tai ką jis padarė prieštarauja krikščionybės mokymui, vadinasi jis pasielgė antireligiškai.
Kitas dalykas, kad krikščionybė moko, jog tavo išganymas yra tavo asmeninis rūpestis. Petriukas atsakys už savo nuodėmes, o Onytė už savo. Tad vėlgi, kiekvienas šiuo reikalu rūpinasi pats.
Taip, istorijoje būta laikotarpių, kada dievo vardu buvo daromi marazmai. Klausimas: o prie ko čia dievas, jei marazmus darai tu?

Šiaip aš kalbu labiau apie tai, kad žmonės sako, va tas kunigas pedofilas, tai visa krikščionybė yra pedofilų irštva. Tik klausimas kiek tame tiesos. Taip yra tokių, bet toli gražu ne visi. Tai dabar dėl vieno pedofilo kuris elgiasi ne pagal religijos mokymą, turime sakyti kad religija visa tokia?

Va buvo pas fantastus toks "rašytojas" Jovaras. Tai ką, dabar visi fantastai tokie patys "rašytojai"?

Man patiko G. Beresnevičiaus (religijotyrininko, ne mūsiškio) mintis šiuo klausimu. Bažnyčia yra ir šventa ir nuodėminga. Šventa, nes įkurta Kristaus, nuodėminga, nes ji sudaryta iš žmonių kurie ištisai daro nesąmones.
Šiaip jei bažnyčioje visi būtų šventi ir nebūtų marazmų, labai sunerimčiau. Nes 1. Tai būtų kažkokie antžmogiai 2. sektose visi šventi ir niekada nuodėmių nedaro, o ir vidinius marazmus puikiai slėpti moka

P.S. beje teologijos ekspertu niekada savęs nelaikiau, tik tiek kad išmanau šią sritį labiau už tūlą pilietį (sorry bet toks jau mano išsilavinimas, su tuo nieko nepadarysi) :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 19:09 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pjovejas wrote:
PS bet tai kai smagu pasiskaityt tokius Nomad vs Fox barnius :D jūs karts nuo karto tęskite, kolegos :kramtyti: :alus: man čipsus skaniau prie kompo valgyt :P
Jausmas abipusis, man irgi labai skaniai valgosi čipsai skaitant tavo ir Foxo barnius :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2015-07-30 23:37 
Offline

Joined: 2006-11-14 13:31
Posts: 84
fox'as wrote:
Na aš laikausi Katalikų bažnyčios pozicijos, kurią trumpai pabandysiu apibrėžti:
Visata buvo sukurta Kūrėjo. Kaip tas kūrimas vyko niekas nežino, bet tikrai ne toks kaip aprašytas biblijijoje, nes ten simboliškai aprašyta. Nuo sukūrimo momento, visata ir gyvybė vystėsi savarnkiškai, be jokio pašalinio įsikišimo. Nes jei būtų įsikišimas tada kūrinija neturėtų laisvos valios ir mes būtume marionetės arba žaidimo Simsai veikėjai. Evoliucija vyko savarnkiškai, ir ji nereikalinga dieviško vedimo (kaip kad sako inteligent design atstovai) arba stebuklingo kūrimo per šešias dienas (kaip kad sako kreacionistai, kurie beje popiežiaus Jono Pauliaus II buvo pavadinti: doktrina prieštaraujančia mokslui ir tikėjimui).
Taigi suma sumarum: Buvo kūrėjas davęs kūrinijai laisvę ir evoliucija vyko taip kaip teigia evoliucijos teorija.
Čia tikriausiai pasakysi, kad neteisingai interpretavau, bet tu sakai, kad, kiek žinai, Dievo nėra. Tu tik norėtum, kad jis būtų.


Top
   
PostPosted: 2015-07-31 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Vilktakis wrote:
Čia tikriausiai pasakysi, kad neteisingai interpretavau, bet tu sakai, kad, kiek žinai, Dievo nėra. Tu tik norėtum, kad jis būtų.
Įdomu, kodėl tokia tavo interpretacija?

Man tai asmeniškai labai didelio skirtumo nėra ar dievas egzistuoja ar ne, nuo to mano gyvenimas nesikeičia :) ir čia mano norai ne prie ko. Dievas yra, šaunu, nėra koks tada skirtumas? Tiesiog diskusijų kontekste supratau, kad dievą teigti nei jį neigti yra daug įdomiau :)
kai numirsime pamatysime.

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
PostPosted: 2015-10-14 23:57 
Offline

Joined: 2004-05-11 16:17
Posts: 4
Location: Gūdi giria
Tvirtinimas, kad Dievo nėra, todėl kad neįrodyta kad Jis egzistuoja tolygus tvirtinimui, kad Dievas yra, nes nėra įrodymų, kad Jo nėra.Taigi lygiosios. Pratęskime diskusiją apie kreacionizmą ir evoliuciją. :)

_________________
Tiesa slypi kazkur anapus.


Top
   
PostPosted: 2015-10-15 10:29 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Onodrim wrote:
Tvirtinimas, kad Dievo nėra, todėl kad neįrodyta kad Jis egzistuoja tolygus tvirtinimui, kad Dievas yra, nes nėra įrodymų, kad Jo nėra.Taigi lygiosios. Pratęskime diskusiją apie kreacionizmą ir evoliuciją. :)
Tą ir sakiau ne kartą: tikėjimas ar netikėjimas dievu yra grynai pasaulėžiūrinis dalykas, nes nei viena pusė negali pateikti kitai pusei reikalingų įrodymų.
O apie kreacionizmą nėra ko ir diskutuoti. Viską puikiai apibrėžė Jonas Paulius II : kreacionizmas yra tikėjimui ir mokslui prieštaraujanti doktrina.
Tad čia vienintelis dalykas ką galima apie jį diskutuoti kaip kreacionizmas pasireiškia kaip pseudomokslas. Nes kaip bevartysi tai klaidamokslis visomis prasmėmis, tiek žvelgiant iš gamtamokslio, tiek iš krikščionybės pozicijų.

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 264 posts ]  Go to page « 123 24 25 26 27 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 29 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited