Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-18 14:22

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page « 113 14 15 16 17 18 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Aš irgi "niekur nešaukiau kad aplink durniai ar kad aš vienas žinau tiesą. Juo labiau kad tą pačią poziciją čia palaikau ne aš vienas." Bet vistiek pagal jus esu "klerikalas irgi davatka". Tad gal ir nomadas toks ? :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Nomad wrote:
Juo labiau kad tą pačią poziciją čia palaikau ne aš vienas
O tai reiškia, kad teorija yra teisinga ?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Lygiai koks ir dabar.
Ne nu..
explain this:
Quote:
Pazhekime ish archiau i individa A(kuris gyvena shiame pasaulyje) ir individa B(kuris gyvena Nomad utopijoje).
Individas A ir B gimsta, uzhauga, ishmoksta profesijos, ja pradeda dirbti, nugyvena amzheli ir pakrato kanopas. Chia kaip matau jus ir pradedat manyt, kad shi utopia niekuom nesiskiria nuo RL tik kad tu esi laimingas visada ir ish tikruju nera jokios pasirinkimo laisves, nes vis tiek tu kazkuom netaptum del kazkokiu priezhaschiu. Wrong. Ir esminis skirtumas yra individo prognozavime. Individas A negali pasakyti beveik jokiu savo gyvenimo laikotarpiu, ka jis darys po 5, 10 ar 20 metu. Jis gali sakyti, kad niekada nedirbs tam tikroj srity, ir po keliu metu atsidurti ten ir sekmingai darbuotis. Tuom tarpu individas B, yra pilnai prognozuojamas dar priesh jam gimstant. Jis tures tam tikrus hobius ir ne kitus, jis darys ta pati darba visa gyvenima ir galiausiai uzvers kanopas greiciausiai tam pachiam bute kuriame visada gyveno. Todel jis gali pasakyti ka darys po n metu, bet kokiam savo gyvenimo laikotarpi. Prognoziu neishpildymas reiksh kad jis nebera naudingas sistemai ir greiciausiai leadins i termination.
Nes kol kas tavo "pasirinkimas yra toks pat" primena sovietu sajungos lozungus apie ju rinkimus.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 16:33 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Vis tiek nematau esminių skirtumų. Ir dabar žmogus turi vienus hobius o ne kitus. Ir dabar žmogus daro, kiek įmanoma, tai ko jam norisi. Nesuprantu kodėl tu neprognozuojamumą laikai pliusu.

Sakykime, dabar biologas gyvenimo eigoje tampa programeriu a) todėl kad jam to norisi b) todėl, kad jį priverčia aplinkybės. a) atvejis vienodas abejose sistemose: žmogus daro tai, ko nori. b) atveju pranašesnė mano sistema, nes mano sistemoje žmogus visada daro tai, ko nori. Nepatiria diskomforto darydamas tai, ko nenori ir nedarydamas to, ko nori.
Kristijonas wrote:
O tai reiškia, kad teorija yra teisinga ?
Fleimeriui-flūderiui atrodė, kad aš vienas jaučiuosi teisus. Norėjau pasakyti, kad taip nėra, nes va pavyzdžiui šią poziciją palaikau ne aš vienas. Kristijonai, ar galėtum nelįsti į diskusijas, kuriose net nesugebi suvokti apie ką eina kalba?
Quote:
Aš irgi "niekur nešaukiau kad aplink durniai ar kad aš vienas žinau tiesą. Juo labiau kad tą pačią poziciją čia palaikau ne aš vienas." Bet vistiek pagal jus esu "klerikalas irgi davatka". Tad gal ir nomadas toks ?
Žr. prašymą aukščiau.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject: ughu
PostPosted: 2008-11-04 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Norėjau pasakyti, kad taip nėra, nes va pavyzdžiui šią poziciją palaikau ne aš vienas.
Ir kuo niūresnėm spalvom piešiama artėjanti ekonominė krizė, tuo patrauklesnė rodos ši pozicija :lol:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 19:26 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
o kaip aš suvoksiu apie ką eina kalba, jei nelįsiu į ją ? :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Vis tiek nematau esminių skirtumų. Ir dabar žmogus turi vienus hobius o ne kitus. Ir dabar žmogus daro, kiek įmanoma, tai ko jam norisi. Nesuprantu kodėl tu neprognozuojamumą laikai pliusu.
Ok, pabandysiu paaiskinti.
Is ankstesniu postu susidariau nuomone, kad esi uzkietejas deterministas. Tachiau patys deterministai turi nuomone, kad del n nezhinomuju ir(ar) neprognozuojamu veiksniu yra sukuriama laisvos valios iliuzija. Shioj utopijoj neprognazuojami veiksniai yra eliminuojami, kas eliminuoja ir ta laisvos valios iliuzija. Zmogui nereiks n neprognozuojamu veiksniu pasirinkti tam tikra hobi ar darba, jis jau tures juos uzprogramuotus dar pries jam gimstant.
Beje nereikia pamirsti kad determinizmas yra tik viena is filosofiniu poziciju.
Quote:
Fleimeriui-flūderiui atrodė, kad aš vienas jaučiuosi teisus. Norėjau pasakyti, kad taip nėra, nes va pavyzdžiui šią poziciją palaikau ne aš vienas.
jup, dar palaike well known henchman of yours - ghoul.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 20:52 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
zhukaSS wrote:
Shioj utopijoj neprognazuojami veiksniai yra eliminuojami, kas eliminuoja ir ta laisvos valios iliuzija.
Kitaip tariant, mes turėtume nebetobulinti jokių prognozės metodų, kad išsaugotume laisvos valios iliuziją? :) Nes, anot tavęs, pakankamai patobulinus prognozės metodus ir be jokios genų inžinerijos nebeliks laisvos valios iliuzijos? :)

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
Tikslios prognozės negali būti net teoriškai, nes tai prieštarautų chaoso teorijai


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 22:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
ghoul wrote:
Kitaip tariant, mes turėtume nebetobulinti jokių prognozės metodų, kad išsaugotume laisvos valios iliuziją? :)
Tu bent matai skirtuma tarp prognozes metodu tobulinimu, ir ishankstinio gyvenimo budo(jei galiu taip isireiksti) primetimo? Nes cia jau nereik prognoziu, ir taip aisku kas ir kaip bus.
Quote:
Nes, anot tavęs, pakankamai patobulinus prognozės metodus ir be jokios genų inžinerijos nebeliks laisvos valios iliuzijos? :)
Ne anot manes, o anot determinizmo. Ir kaip minejau determinizmui bunant tik vienu is keletos filosofiniu poziciju tai anaip tol nedaro jos teisingu.

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page « 113 14 15 16 17 18 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited