Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 20:45

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page « 114 15 16 17 18 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-04 22:56 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
O net jeigu žiūrėsim į viską ne deterministiškai, o stochastiškai, argi tai jau suteikia galimybę svarstyti apie pasirinkimo laisvę ? Net jeigu tarsime, kad kai kas vyksta atsitiktinai, tai dar nereiškia, jog kažkas renkasi; tai reiškia tik tiek, kad sistemai būdinas tikimybinis aprašymas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 0:24 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Tu bent matai skirtuma tarp prognozes metodu tobulinimu, ir ishankstinio gyvenimo budo(jei galiu taip isireiksti) primetimo? Nes cia jau nereik prognoziu, ir taip aisku kas ir kaip bus.
Aš asmeniškai nematau jokio skirtumo, ar man mano norai „primesti“ kitų žmonių ar atsitiktinumo. Jei šiandien sužinočiau, kad absoliučiai visi mano talentai ir trūkumai, norai ir nenorai, tikslai ir visa kita buvo sukurti dirbtinai – niekas nepasikeistų. Alus liktų skanus, gamta graži, merginos patrauklios, programavimas įdomus ir taip toliau.

O dėl to determinizmo, tai irgi niekaip nesuprantu, kodėl sprendimus, priimtus naudojant atsitiktinumą (laisvą valią) vertini geriau nei pilnai deterministinius. Nežinau kiek mano priimamus sprendimus įtakoja atsitiktinumas, bet man tai visai ir nerūpi. Koks ten bebūtų giluminis sprendimų priėmimo mechanizmas, tai nekeistų fakto kad aš priiminėsiu sprendimus ir tai darysiu nesigilindamas į determinizmą ar laisvos valios koncepciją – o tik atsižvelgdamas į aplinkybes ir savo siekius.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 1:57 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
revenant wrote:
Tikslios prognozės negali būti net teoriškai, nes tai prieštarautų chaoso teorijai
:D
Aš tau kitoje temoje jau patariau – nerašyk, jei neturi nė menkiausio supratimo, apie ką rašai.
zhukaSS wrote:
Tu bent matai skirtuma tarp prognozes metodu tobulinimu, ir ishankstinio gyvenimo budo(jei galiu taip isireiksti) primetimo? Nes cia jau nereik prognoziu, ir taip aisku kas ir kaip bus.
Kalbant apie laisvos valios iliuziją – nematau absoliučiai jokio skirtumo. Dabar tau gyvenimo būdą irgi primeta tavo genai ir aplinkybės. Tik jų niekas iš anksto negali prognozuoti. Tu aiškini, kad jei toks deterministinis prognozavimas bus įmanomas, laisvos valios iliuzijos neliks. Tai koks skirtumas, dėl ko bus įmanomas tas prognozavimas – dėl genų inžinerijos, kuri sudėlios tuos genus, ar genetinių tyrimų, kurie leis tuos genus iš anksto numatyti?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 6:20 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Aš asmeniškai nematau jokio skirtumo, ar man mano norai „primesti“ kitų žmonių ar atsitiktinumo. Jei šiandien sužinočiau, kad absoliučiai visi mano talentai ir trūkumai, norai ir nenorai, tikslai ir visa kita buvo sukurti dirbtinai – niekas nepasikeistų. Alus liktų skanus, gamta graži, merginos patrauklios, programavimas įdomus ir taip toliau.
toks gan sakyciau esminis skirtumas, ar gali atsitiktinumas "primesti" tokius norus(ar genus if you will), kad po kurio laiko jie taptu visiskai skirtingi? Aka taptum alaus nemegstanciu, gamta niokajanciu gejumi technofobu? :) Ir ar galetu toks dalykas nutikti shioj utopijoj? Futhersome, kaip toki dalyka galima butu pavadinti?
ghoul wrote:
Kalbant apie laisvos valios iliuziją – nematau absoliučiai jokio skirtumo. Dabar tau gyvenimo būdą irgi primeta tavo genai ir aplinkybės. Tik jų niekas iš anksto negali prognozuoti. Tu aiškini, kad jei toks deterministinis prognozavimas bus įmanomas, laisvos valios iliuzijos neliks. Tai koks skirtumas, dėl ko bus įmanomas tas prognozavimas – dėl genų inžinerijos, kuri sudėlios tuos genus, ar genetinių tyrimų, kurie leis tuos genus iš anksto numatyti?
Pasikartosiu, as nieko neaiskinu. As remiuosiu determinizmo filosofinemis mintimis parodyti kad net jie turi termina "laisvos valios iliuzija", nes pacios laisvos valios egzistencija jie neigia. Apskritai pats prognazavimas yra didelio teoretinio lygio, pradedant ar jis is vis yra imanomas ir baigiant ant kiek tos prognozes atitiktu realybe.
Tuom tarpu sios utopijos modeli uzprogramuotus zhmones(genu/smegenu plovimo pagalba) prognozuoti yra tas pats kas tekancia saule is ryto.


BTW
Nomad wrote:
Viską valdo saujelė „laisvą valią“ turinčių žmonių.
Man idomu pasidare kas shitie tokie ;)

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 10:01 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
zhukaSS wrote:
toks gan sakyciau esminis skirtumas, ar gali atsitiktinumas "primesti" tokius norus(ar genus if you will), kad po kurio laiko jie taptu visiskai skirtingi? Aka taptum alaus nemegstanciu, gamta niokajanciu gejumi technofobu? :)
Gali. Bet ką bendro tai turi su tema?
zhukaSS wrote:
Apskritai pats prognazavimas yra didelio teoretinio lygio, pradedant ar jis is vis yra imanomas ir baigiant ant kiek tos prognozes atitiktu realybe.
Lygiai kaip ir čia aprašoma visuomenė. Ir kas iš to?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 10:04 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
toks gan sakyciau esminis skirtumas, ar gali atsitiktinumas "primesti" tokius norus(ar genus if you will), kad po kurio laiko jie taptu visiskai skirtingi? Aka taptum alaus nemegstanciu, gamta niokajanciu gejumi technofobu? Smile Ir ar galetu toks dalykas nutikti shioj utopijoj? Futhersome, kaip toki dalyka galima butu pavadinti?
Gal ir gali. Kiek pamenu vaikystę, mano požiūris ir tikslai tuomet daug kuo skyrėsi. Bet čia jau reikėtų didesnių protų ir žinių už mane, kad tvirtai atsakyti į šį klausimą. O koks skirtumas?
Quote:
Man idomu pasidare kas shitie tokie
Nepriimk tskant visko literaly, juk kalbame apie įsivaizduojamus pasaulius, įsivaizduoti galime įvairiai. Čia šiaip iš lempos sugalvojau daug nemastydamas. Tarkime, tai žmonės, kurie pilnai supranta esamą padėtį. Tačiau kažkur anksčiau ghoul iš tiesų gerai atkreipė dėmesį, kad iš principo jie niekuo nesiskirtų nuo likusiųjų, tiesiog būtų gaminami valstybės valdymui o ne kitiems darbams.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
> Aš tau kitoje temoje jau patariau – nerašyk, jei neturi nė menkiausio
> supratimo, apie ką rašai.

Toks įspūdis, kad greičiau tu neturi supratimo, ką komentavai. Aš kalbėjau apibendrintai apie sudėtingų (netiesinių) sistemų prognozes, o tokių sistemų iš tikro neįmanoma tiksliai prognozuoti dėl to, kad pradinės sąlygos visuomet yra žinomos baigtiniu tikslumu; tokiose sistemose tai labai daug ką reiškia. Šiaip ar taip, čia gal nuotemė


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 14:50 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
No offence, bet visą laiką, jei ilgiau užtrunkam su diskusija, tai man Nomado ginama nuomonė visą laiką iškrypsta kaip kreivame veidrodyje. būtent dėl jo postų stiliaus... Po to, net jei didžiąja dalimi sutinki su ta nuomone, tiesiog nesinori kištis.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
ghoul wrote:
Gali. Bet ką bendro tai turi su tema?
sekantys du klausimai turi...

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-11-05 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
ghoul wrote:
zhukaSS wrote:
Apskritai pats prognazavimas yra didelio teoretinio lygio, pradedant ar jis is vis yra imanomas ir baigiant ant kiek tos prognozes atitiktu realybe.
Lygiai kaip ir čia aprašoma visuomenė. Ir kas iš to?
Tachiau remtis vienu stipriai teoretiniu manymu bandant irodyt kita kazkaip nekorektiska?
Nomad wrote:
O koks skirtumas?
Na pabandykit atsakyt tuos du klausimus ir gal pasimatys tas skirtumas? :)

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page « 114 15 16 17 18 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited