Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 10:44

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 13 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-11-13 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-27 15:29
Posts: 33
Location: Kaunas
As vis dar juokiuosi is Gnusmo pasisakymo:D
"Vampyrai čiulpia - Linkin Park čiulpia."


Top
   
 Post subject: Vampyrai,vaiduokliai???
PostPosted: 2006-03-15 21:07 
Offline

Joined: 2006-03-15 20:54
Posts: 2
Location: Klaipėda
Mačiau čia įdomių teorijų ir visokių nuomonių.Vampyrais netikiu 100%, bet senovėj gal jų ir buvo,nes juk negali būti,kad iš viso pasaulio žmonės susigalvotų tokius tikslius vampyrų aprašymus ir t.t. Dabar vis dažniau kalbama apie energetinius vampyrus,žinau vieną atvejį,kada žmogus jausdavo energijos antplūdį matydamas baimę žmonių akyse...Įdomu,bet labai keista.
O vaiduokliai...kol jų nematai,tol ir nelabai jais tiki...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-15 21:53 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"kad iš viso pasaulio žmonės susigalvotų tokius tikslius vampyrų aprašymus ir t.t."

Ar galėtum pateikti pavyzdžių apie tuos tikslius atitikimus? Su nurodytais šaltiniais, žinoma.

Nes bent jau kiek aš žinau, ne labai jau taip ir sutampa. Jau vien Europoje yra keliolika variacijų, tiek kilmėje, tiek elgesio mdoelyje, tiek išvaizdoje. Kitur dar įvairiau.

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-18 14:26 
Offline

Joined: 2006-03-15 20:54
Posts: 2
Location: Klaipėda
Tai kas,kad skiriasi vampyrų išvaizda?Bet kaip senovėj žmonės atpasakojo,kad visų vampyrų paskirtis-gerti kraują.Juk nerasi tokios vampyrų rūšies,kuri ėstų kaktusus ar kas nors panašaus.Tai galėtų reikšti,kad vampyrai iš tiesų kažkada egzistavo...O šaltinių labai daug. Tikslios vienos knygos apie vampyrus pasakyti negaliu,esu skaičiusi tik įvairias ištraukas ir straipsnius...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-18 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Caroline wrote:
Tai kas,kad skiriasi vampyrų išvaizda?Bet kaip senovėj žmonės atpasakojo,kad visų vampyrų paskirtis-gerti kraują.Juk nerasi tokios vampyrų rūšies,kuri ėstų kaktusus ar kas nors panašaus.Tai galėtų reikšti,kad vampyrai iš tiesų kažkada egzistavo...O šaltinių labai daug. Tikslios vienos knygos apie vampyrus pasakyti negaliu,esu skaičiusi tik įvairias ištraukas ir straipsnius...
Ne, ne visi vampyrai geria krauja. Pasaulio mitologijoje kur kas dažniau jie vagia kūdikius ir maitinasi jais. Taip pat yra ir suaugusius žmones ryjančių vampyrų.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-18 14:59 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Tai kas,kad skiriasi vampyrų išvaizda?"

Tai kad ne tik išvaizda. Ir elgesys. Taip pat ir transformacijos, papročiai. Europoje vampyrai transformuojasi į šikšnosparnius ir baltus vilkus, Afrikos pietuose - į jaguarus ir leopardus, Afrikos šiaurėje - išvis nieko bendro su žmogum neturi, pietų Amerikoje kai kur išvis žmonių nepuola, tik gyvulius, o Šiaurės Amerikos čiabuvių mituose tokių išvis nėra (arba bent jau man neteko aptikti tokių mitų).

Beje, kažkaip tenka pastebėti, kad kuo toliau į šiaurę, tuo vampyrai mituose rečiau sutinkami. Girdėjote kokių nors skandinaviškų, sibirietiškų ar Aliaskos vietinių mitų apie vampyrus?

"Bet kaip senovėj žmonės atpasakojo,kad visų vampyrų paskirtis-gerti kraują."

Tai kad ne. Toje pačioje Europoje vampyrais vadinti ir atgiję numirėliai,prisikėlę keršyti savo skriaudikams, ir nieko bendro su kraujo siurbimu. Arba kitu atveju - kraujo atsigėrimas yra "atpildas" už kerštą (daugmaž kaip taurelės pakėlimas, tostas), o ne priminis tikslas.

Bet tai tėra mitas, arba žinių neturiunčių žmonių bandymas paaiškinti jam nesuprantamus dalykus (kaip kad lavonas kruvinu veidu, po kurio laiko nuo mirties exhumavus kūną)

"Tikslios vienos knygos apie vampyrus pasakyti negaliu,esu skaičiusi tik įvairias ištraukas ir straipsnius.."

Tai prašom nuorodas į tuos ištraukas ir straipsnius. Įvertinsim rimtumą.

Dėl energetinių, t.y. psichologinių vampyrų - taip, tokių yra. Tai žmonės, kurie sąmoningai ar nesąmoningia psichologiškai terorizuoja tam jautrius, kartais ir ne tiesiogiai (pavyzdžiui, sėdėdami pernelyg arti šalia nepažįstamo žmogaus atitinkamoje aplinkoje), ir jaučia nuo to emocinį pasitenkinimą (neretai - taip pat nesąmoningai).

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-18 18:50 
Offline

Joined: 2006-03-08 23:48
Posts: 17
Location: Ten kur nieko nėra
anksciau labai domejausi ir net zavejausi vampyrasi. :) esu perskaiciusi neviena knyga ir straipsni, maciusi ivairiu laidu ir filmu apie vampyrus. asmeniskai esu linkusi palaikyti nuomone, kad vampyrai - zmones tureja tam tikrus sveikatos sutrikimus, kuriu simtomai labai panasus i vampyru aprasymus.
o kas del vaiduokliu. tai galiu patvirtinti, kad jie tikrai yra. ypac tada kai lauke vejuota ir tas vejas labai smagiai isisuka kamine :lol: o jei rimtai, tai mano nuomone "energija is niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, pasikeicia tik jos forma". tai gi kazkam mirus jis neisnyksta, o tiesiog issisklaido virtes viena ar kita energijos forma :) gali buti, kad kartais tos energijos sankaupos buna tokios dideles, kad susidaro regimi ar juntami jos apsireiskimai. o tokiais dalykais kaip neramios dusios nerandancios amzino atilsio as netikiu.

_________________
Dirbtinis intelektas - niekis, palyginus su naturaliu kvailumu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-19 1:08 
Offline
User avatar

Joined: 2005-12-23 12:44
Posts: 171
Location: Vilnius - Utena
Quote:
Beje, kažkaip tenka pastebėti, kad kuo toliau į šiaurę, tuo vampyrai mituose rečiau sutinkami. Girdėjote kokių nors skandinaviškų, sibirietiškų ar Aliaskos vietinių mitų apie vampyrus?
Viskas labai paprasta - šiaurėje šalta ir sunku grabą su negyvėliu į amžiną įšalą užkasti :P

_________________
Cinikas - žmogus, turintis įžūlumo matyti pasaulį tokiu, koks jis yra.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-19 1:26 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Adis wrote:
Tai kad ne tik išvaizda. Ir elgesys. Taip pat ir transformacijos, papročiai. Europoje vampyrai transformuojasi į šikšnosparnius ir baltus vilkus, Afrikos pietuose - į jaguarus ir leopardus
Dėl jaguarų tai vargiai, nes šie gyvena Pietų Amerikoje, o ne Afrikoje :)
Adis wrote:
Šiaurės Amerikos čiabuvių mituose tokių išvis nėra (arba bent jau man neteko aptikti tokių mitų).
Actekų Tsivatateo, pvz.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2006-03-19 12:42 
Offline

Joined: 2005-01-10 19:27
Posts: 891
Location: vilnius
Nakvisha wrote:
o jei rimtai, tai mano nuomone "energija is niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, pasikeicia tik jos forma". tai gi kazkam mirus jis neisnyksta, o tiesiog issisklaido virtes viena ar kita energijos forma :) gali buti, kad kartais tos energijos sankaupos buna tokios dideles, kad susidaro regimi ar juntami jos apsireiskimai. o tokiais dalykais kaip neramios dusios nerandancios amzino atilsio as netikiu.
kurią būtent žmogaus energiją turi omeny? aš težinau tokią, kuri iš lavono pereina į aplinką šilumos pavidalu :) jei turi omeny tą mistinę bio/super/astralinę energiją, kaip gali įrodyti, kad ji iš viso yra? na čia tik mano "jei rimtai".

_________________
musu utilitariniame pasaulyje titanai tam ir egzistuoja, kad butu galima patogiai stoveti ant ju peciu


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 13 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited