Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2019-02-22 23:32

All times are UTC+04:00
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kavinė fantastiška
PostPosted: 2019-01-06 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1009
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Nauji metai - nauja ir fantastika. Devynerius metus gyvavę Tolkinėjimai keičia rūbą, tad 2019-uosius pasitinkame su nauju fantastinių susitikimų, pokalbių ir diskusijų projektu "Kavinė fantastiška". Kasmėnesiniai susitikimai apie įvairiausias fantastines ir fantastiškas temas, nuo mitų iki mokslinės fantastikos, nuo fentezi iki futurizmo, nuo kino iki dailės, nuo žaidimų iki literatūros! Pirmasis susitikimas - jau netrukus.

[ img ]

Fantastika lydėjo žmones nuo pirmojo urvo iki pirmojo kosminio laivo - pakeliui parodydama naujus būdus žvelgti į pasaulį, priversdama žmogų susimąstyti apie jo vietą visatoje ir įkvėpdama naujiems žygiams. Nuo “Gilgamešo epo” iki Ovidijaus “Metamorfozių”, nuo “Tūkstančio ir vienos nakties” iki Dantės “Dieviškosios komedijos”, nuo Franceso Bacono “Naujosios Atlantidos” iki Mary Shelley “Frankenšteino” fantastika padėjo suprasti, kas mes esame, iš kur atėjome, ir kur ruošiamės eiti.

Sausio 10 dieną laukiame jūsų pirmojoje “Kavinėje fantastiškoje”, kurioje filosofijos doktorantas ir religijotyrininkas Alfredas Buiko pasakos apie fantastinės literatūros priešistorę.

Facebook įvykis.

Kavinės fantastiškos Facebook puslapis.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject: Re: Kavinė fantastiška
PostPosted: 2019-01-24 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1009
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Kavinė fantastiška: 100+ fantastinio kino metų

[ img ]

XIX a. pabaigoje išradus „judančių paveikslėlių“ pramogą, į kino ekranus labai greitai atkeliavo ir fantastinės idėjos. Pirmuoju mokslinės fantastikos filmu laikomas dar 1902 m. pasirodęs Georges Méliès kūrinys „Le Voyage Dans la Lune“. Per daugiau nei šimtą savo gyvavimo metų, mokslinė fantastika kino ekranuose išsirutuliojo į įvairiaspalvį bei daugialypį žanrą. Šiandien mokslinės fantastikos filmai kelia mūsų susižavėjimą specialiaisiais efektais bei netikėtais scenarijais - turbūt ne veltui jie ir dominuoja daugiausiai uždirbančių filmų dešimtukuose. Taip pat jie vertingi ir tuo, jog kalba apie svarbias aktualijas ir dažnai paskatina žiūrovus pamąstyti apie mūsų pasaulį, žmoniją bei jos ateitį.

„Kavinė fantastiška“ kviečia pasiklausyti istorikės dr. Ugnės Marijos Andrijauskaitės pasakojimo apie tai, kaip vystėsi mokslinė fantastika kino ir televizijos ekranuose. Paskaita tinkama ir besipažindinantiems su šiuo žanru, ir tiems, kurie jau gyvena savo fantastiškuose pasauliuose!

Susitinkame „Varioke“, A Jakšto g. 9, Vilniuje, vasario 7 dieną, ketvirtadienį. Pradžia - 19 valandą.

Facebook įvykis.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited