Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-25 8:59

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »
Author Message
PostPosted: 2011-05-20 16:01 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
Sveiki, štai ir baigėsi eilinis Lituaniconas. Ir vėl jis vieniems patiko, kitiems nelabai, o trieti išvis jau senokai numojo ranka ir tenai net nepasirodo.

Tačiau didžioji dauguma iš čia esančių, manau, nors viename Lituanicone dalyvavo. Ir atitinkamai – arba pamatė/sudalyvavo kažkur, dėl ko ir toliau lanko šį renginį, arba atvirksčiai – pamatė renginį iš tokios pusės, kad nusprendė niekada daugiau čia nekelti kojos.

Aš noriu paklausti JŪSŲ VISŲ – papasakokit, o kas buvo gerai (nebūtina minėti, kada būtent)? Kas nepatiko?

Tikiu, kad šitie atsakymai padės sekančio Lituanicono organizatoriams padaryti jį _idealų_ - turintį visas gerąsias ir nė vienos blogosios savybės iš visų 22-iejų, kurie jau buvo.



Ačiū



P.S. Atidėkim diskussijas, kad „negalima įtikti visiems“ ateičiai – kol kas tiesiog pasinerkim į prisiminimus (ir juokio skirtumo – geruosius ar ne itin) :)

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-20 16:44 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Malonūs momentai:

Men In Black išankstinė premjera.
Pirmieji MtG čempionatai ir RPG fiestos užuomazgos.
Vieno kono atidaryme buvo didelė teatralizuota machankė tarp orkų ir elfų (tik, atrodo, tai buvo Tolkino dienos, o ne lituanikonas), kurioje aš dalyvavau, ir kuriai prieš tai aš ir vienas kolega rinkom pagalius pagal Nerį - orkų apginklavimui.
Bardų turnyras, kurį ne aš organizavau :roll:
"Vyrai ne beginkliai" ir "Vaidilybės praradimas".

Nemalonūs momentai:
Keli žaidimai, kuriuose dalyvavau, ir kurie paliko nevykusios mokyklos saviveiklos įspūdį.
Legendinė paskaita apie Urantiją, kuri truko 3,5 valandas, ir kurioje vienu metu buvo maksimum 4 klausytojai.
Girtas Imanc Belogrivs (Sr).

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-20 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Dalyvavau, berods, trijuose konventuose - 2004, 2005 ir 2006 metais. Patiko "Vyrai ne beginkliai" ir "Vaidilybės praradimas". Taip pat patiko ir "Tolkino mokiniai", bet čia mano nuomonė labai šališka :) Blogų atsiminimų kaip ir neturiu, tai matyt bent jau pusėtinai patiko viskas, ką mačiau ir kur dalyvavau.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-21 0:03 
Offline
User avatar

Joined: 2005-02-19 7:11
Posts: 317
Location: Telšiai
Dalyvavau septyniolikoje iš 22 konventų, "Fantastika 999" ir viename Tolkino festivalyje bei kartu su "Pulsaro" klubu organizuotame renginyje. Labiausiai įsiminė pirmieji septyni konventai. Tais laikais didelį įspūdį palikdavo fantastinės dailės parodos, kurios vykdavo konvento metu (šito pasigendu dabartiniuose konventuose). Patiko gyvi literatūriniai skaitymai - kūrinius buvo galima išgirsti iš pačių autorių lūpų, o taip pat išgirsti tų kūrinių komentarus iš salėje sėdinčių klausytojų, nepasislėpusių po slapyvardžiais kur nors internete. Dažnai pasitaikydavo ir objektyvi kritika. Kai Lietuvoje būdavo daug pakankamai aktyvių klubų, konventų metu vykdavo įdomūs klubų spektakliai ir prisistatymai.
Dabar situacija Lietuvos fendome tikrai pasikeitusi, taigi kas būdavo anksčiau tikrai nebegrįš, juolab, kad seniau fendome vyravo fantastinių knygų, filmų mėgėjai ir įvairūs žaidimai dar nedominavo fantastų organizuojamuose renginiuose. Tais laikais įstrigo fantastinių filmų peržiūros. Pasitaikė tikrai gerų filmų. Pamenu, prieš kelis metus buvo atgaivintos panašios peržiūros: Gedimino Kulikausko iniciatyva buvo rodoma alternatyvi animacija, kažkuriame konvente pamačiau "Kalačiūnus" su lietuviškais titrais, arba pirmą pasaulyje fantastini tvarinį- Meljė "Skrydį į Mėnulį". Filmų peržiūras, manau, būtų galima gaivinti, žiūrovams pateikiant labai senus, arba itin retus filmus. Netgi jau matytą filmą pasižiūrėti kamerinėje aplinkoje visai būtų įdomu. Puiki idėja buvo lauko kino teatras.
Svarbus dalykas konventų metu organizuoti fantastinio apsakymo arba miniatiūrų konkursus.
Per paskutinį konventą nustebino tai, kad buvo užimti ir maži vaikai, arba jiems atsirado spec. kampelis :)

Pasitaikė per konventų istoriją ir blogų dalykų:
prastai organizuota nakvynė (bent per kelis konventus);
neįvykusios paskaitos, kurių teko labai laukti, bet nesulaukti, vėluojantys renginiai;
asmeniškai nepatiko nė viena mano paties organizuota paskaita, žaidimas arba konkursas.

Kol kas tik tiek pamintijimų.


Last edited by dearnis on 2011-05-21 0:13, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-21 0:10 
Offline
User avatar

Joined: 2004-01-30 18:20
Posts: 774
Location: Vilnius
dievinu apskrituosius stalus :blahblah:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-21 0:19 
Offline
User avatar

Joined: 2005-02-19 7:11
Posts: 317
Location: Telšiai
Ir dar pamenu per pirmuosius konus "apskritų stalų" metu klubai pristatydavo savo veiklą. Įdomu buvo pasiklausyti ką veikė kiti. Iš pradžių dar nebūdavo "karo" tarp Vilniaus ir Kauno". Juokauju, žinoma :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-23 11:04 
Offline
prosto Linkis

Joined: 2004-04-07 15:10
Posts: 106
Location: Vilnius/Jonava
Pirmas konas, į kurį atėjau, buvo "Lietuvos ateitys". Nuo tada normaliai sudalyvauti pavykdavo tik ne Vilniuje organizuotuose konuose, nes Vilniuje aktyviai padėdavau ir beveik nieko nematydavau. Nuo pat pirmo kono girdžiu, kad konai nusivažiavo ir degraduoja, bet man visi jie buvo tokio pat lygio, mažėdavo tik organizatorių skaičius (paskutinius tris manau organizavo 2-3 žmonės).
Patinka :banana:
- vorkšopai (lankų gamyba, pinhole gamyba, lėlių gamyba, origami ir pan.)
- koncertai (filksingas, roko, Dorado kvartetas įvairiais sąstatais)
- protmūšis arba kitokios komandinės rungtys (kūrybinės/ intelekto/ orentacinės)
- fun (treštrūperių kovos, keistų filmukų peržiūros, fotosesija, viduramžių kėgliai :) )

_________________
Draugauti su visais - liadas :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-25 14:58 
Offline
User avatar

Joined: 2003-12-06 16:05
Posts: 117
Location: Vilnius / Klaipeda
Khem Khem, o aš Lituaniconuose (paskaičiavau) jau dešimt metų dalyvauju :roll: ir žinote ką, nei vienu dar nenusivyliau. Aišku būna geriau ar blogiau nusisekusių renginukų, bet ne smulkmenose esmė.
Kaip su LinKiu per Blondynių Žynias anąsyk sakėme - žmonės į Lituanicon'ą važiuoja ne dėl pavadinimo, ne dėl temos, o dėl to, kad važiuoja..

Juokai juokais, bet būten čia susipažinau su daug žmogelių, su kuriais iki šiol esam geri draugai ar kolegos. Galbūt su kai kuriais ir susitinki tik tą veiną kartą per metus, bet užtai būna labai smagu. Per konus gali laisvai varijuot bele kokiom temom (pvz. apie vampyrus ar psichopatus) ar vaikščioti su Darto Veiderio, Hobito, ar k.t. kostiumu ir čia, priešingai nei kokioj kitoj soc. terpėj, niekas į tave nežiūrės, kaip į truputį trenktą :lol:
Iki šiol pamenu tas elfų ausytes, pamatytas pirmam mano Lituanicon'e, kuris vyko Kaune.


Apibendrinant visus konus (turint omeny ir du Euroconus Danijoj ir Italijoj),
galiu pasakyt, kad man labiausiai patikę renginiai/dalykai:

- spektakliai: Vyrai ne beginkliai, Vaidilybės praradimas (nes buvo smagu repetuoti)
- bardų turnyras
- karnavalas-konkursas (Italijoj buvo nerealių kostiumų!)
- workshop'ai: lankų gamybos, LARP kostiumų
- mėgėjiškų (ir ne tik) filmų peržiūra: Anapus, Mergaitė raudona suknaite, Koi Mil Gaya, Star Wreck (pastaruosius du mačiau Danijoje)
- protmūšis (nors dalyvavau vos porą kartų)
- viktorinos konkursai (kinomanams ir ne tik)
- aukcionas (nes smagu būt žaviąja asistente) :lol:
- koncertai (šioje vietoje, deja, esu šališka..)
- fotosesija
- traštrūperiai :)
- paskaitos
- k.t. nes negaliu prisimint nieko, kas nepatiko

_________________
Not evil, not nice, just plane crazy...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-25 15:28 
Offline
User avatar

Joined: 2010-01-09 17:45
Posts: 25
Location: Jonava
Praktiškai esu naujokas, nes dalyvavau vos 3 konuose, bet kolkas viskas patiko.

Labiausiai patinka aukcionas. Nerealių dalykų už nerealias kainas galima įsigyt. (mažojo fantasto fantastinė transporto priemonė už 21 lt laukia būsimojo fantasto :) dar aišku nežinia ar labai jau greit sulauks, bet kad sulauks tai faktas :) )
Mokslinės (kadaise tai buvo fantastika) paskaitos, tokios kaip šiemet apie klonavima.
Gaila, kad nepavyko sudalyvaut pinhole workshope. Tikrai būtų patikęs.
Protmūšis.
Koncertas.

_________________
www.exonngames.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-05-25 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 2004-03-12 17:17
Posts: 159
Location: Vilnius
Dalyvavau 2004, 2006 ir 2011 m. konventuose (labai patinka, kai jie vyksta arti, tuose ir dalyvauju). Patiko daugmaž viskas, labiausiai įsiminė išssamios, rimtai paruoštos paskaitos, spektakliai (žiūrėti arba repetuoti), retų filmų peržiūros, protmūšis (kaip netikėtai sužinojau, ne tik stebimasis, bet ir dalyvaujamasis), hobitiškų kojų konkursas (esu šališka). Daug labiau už mokamą dalyvavimą patiko nemokamas dalyvavimas + visuomeninio sąmoningumo prašymu aukoti skatinimas. Labai patinka, kai ir rečiau sutinkami bei mažiau pažįstami žmonės randa progą šnektelėti.

_________________
Tai ne paprastas žiedas, o kažkoks prietaisas! – Z.Bobyr


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1 2 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited