Forumas.Fantastika.lt
http://forumas.fantastika.lt/

Bendradarbiavimas
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=8&t=10683
Page 1 of 1

Author:  Turistas [ 2019-11-26 19:20 ]
Post subject:  Bendradarbiavimas

Domiuosi mokslinem naujienom bet vis kliuna i akis kad USA paleido toki palydova , Europa paleido kitoki , Kinija nuleido roveri menulio tamsioj puseje , Japonija apsaude asteroida ir nutupde ten kazkoki aparata . Visas tas gerai , bet is kitos puses as negaliu suprasti vieno . Aisku visos salys turi savo kazkokias politikas . Kazkam atrodo komunizmas mus visus isgelbes , o kazkas uz demokratija ir panasiai . Bet net ir salys kur atrodytu jas sieja kazkokie tai glaudus tiek politiniai , tiek kiti rysiai , bet jos visvien toks vaizdas dirba kas sau . Kodel pvz NASA ar kazkuri kita rimta organizacija nesiema iniciatyvos kazkokiam bendram brangiam projektui , kuris apjungtu ivairiu saliu protus , ivairiu saliu finansus ir technologijas , kad ivykdytu kazka tokio ko negali padaryti atskirai ? Juk mokslas turi buti tai kas vienija zmonija . Kaip nesuk bet jis visiem svarbus vienodai . Ir jei butu rimtai sujungtos pajegos as esu tikras jau seniai mes butume ir Marse ir aplanke ivairiausius palydovus kaip Titanas , Europa ar Enceladas . O dabar mes stebim tokius kaip kad Kinija pasiunte menuleigi kur is esmes kartoja tai ka jau padare USA ir panasiai .

Author:  Laiqua [ 2019-11-29 23:19 ]
Post subject:  Re: Bendradarbiavimas

Į tamstos klausimą yra kaip ir du atsakymai:

1. Bendradarbiavimo vykdoma labai daug. Tarptautinė kosminė stotis yra vienas iš pavyzdžių. Nemažai visokių zondų/-eigių ir t.t. turi įvairių šalių instrumentus. Daugybė mokslinių tyrimų projektų yra tarptautiniai.
2. Kosmoso technologijos neišvengiamai nemažai susijusios su karinėmis technologijomis, dėl to kiekviena šalis nenori per arti prisileisti kitų, net ir artimų sąjungininkų, ką jau kalbėti apie geopolitinius konkurentus. Tai paaiškina Kinijos sąlyginį atsiskyrimą nuo kitų ir "kartojimą kitų šalių pasiekimų" - jie bando savas technologijas.

Page 1 of 1 All times are UTC+04:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/