Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 14:13

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 19:29 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
"Daugelis jaučia sustiprėjusias energijas (tą aš galiu taip pat patvirtinti)."
Aš tokiais atvejais paprastai pateikiu mokslui žinomų energijos rūšių sąrašiuką ir paprašau patikslinti :) Katra te sustiprėjo

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 19:48 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Quote:
"Daugelis jaučia sustiprėjusias energijas (tą aš galiu taip pat patvirtinti)."
Aš tokiais atvejais paprastai pateikiu mokslui žinomų energijos rūšių sąrašiuką ir paprašau patikslinti :) Katra te sustiprėjo
tamsuolis tu, Nomadai :) Egzaltuotas sektantas pamato įsivaizduojamą rožinį drakoną, susijaudina, jo širdies plakimas padažnėja, jį išpila prakaitas, kažkiek pakyla kūno temperatūra. Va tau ir energija. :) Tingiu nagrinėt apibrėžimus kokia čia rūšis būtų, o tiksliau kokios čia transformacijos gaunas :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Siluminė energija matytai tai būtų.

Heh, o grįžtant prie atei(vių išganytojo - gal kas matė, girdėjo ką nors?
Ar baigėsi apvertsat vaivorykšte ir pašvaistės nuotraukom?

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 22:31 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Nu aš pats žinau, kad egzaltuotam sekėjui žodis energija visų pirma asocijuojasi su kažkokiais mistiniais potyriais, nežinomos kilmės švytėjimu ir dvasinėmis galiomis. Tačiau būdamas be galo bjaurus žmogus iš prigimties ir išsiauklėjimo, neatsispiriu pagundai išsidirbinėti. Gana įdomu stebėti kaip egzaltuoto sekėjo smegenys bando mąstyti apie energijas, stengiasi suvokti ką visgi iš tiesų jis vadina energija, tačiau greitai perkaista ir per didelis krūvis nuleidžiamas kokia nors standartine fraze „tavo ribotas mokslas ir ribotas protas to nesupras, energijas reikia priimti širdimi“. Tuomet egzaltuoto sekėjo smegenys grįžta į pusiausvyros būseną, jis vėl tampa laimingas paaiškinęs kažką sau ir kitam, dingsta ta akimirkos nežinios būsena ir vėl gyvenimas teka sava vaga.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Gana nuobodu stebėti, kaip išsimokslinusio fiziko smegenys labai nuspėjamai mąsto apie energijas, kas anot šiuolaikinio mokslo jos yra. Ir dar nuspėjamiau jos sutrinka, kai bandai išlįsti iš jo mąstymo rėmų: greitai perkaista ir per didelis krūvis nuleidžiamas kokia standartine fraze: "tavo protas ribotas, reikia viską aiškintis moksliškai ir apčiuopiamai." Tuomet numeta kokią energijų rūšių lentelę, ir grįžta į pusiausvyros būseną, jis vėl tampa laimingas ir saugus galėdamas nebegalvoti, paaiškinęs kažką sau ir kitam, dingsta ta akimirkos nežinios būsena ir vėl gyvenimas teka sava vaga.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
Energija yra sąvoka, sugalvota Aristotelio ir nusakantį fizikinės sistemos galimybę atlikti darbą, nieko daugiau. Bandymas vadinti energijomis visokias neva dieviškas galias ar kažką, ko "egzaltuoti sekėjai" nė negali apibrėžti, yra tiesiog sapaliojimas apie nieką. Nomad labai tiksliai apibūdino dažnai susiklostančią padėtį, bet, deja, šitoj vietoj visuomet diskutuoti būna beviltiška


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-14 23:40 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Gerasis Kristijonai, mes seniai žinojome, kad visokio plauko mistikai sugeba tik paviršutiniškai mėgdžioti mokslą, naudodami jo sąvokas nors ir nesuprasdami, ką jos reiškia. Nelyginant koks krovinių kultas :) Matau, kad tu mėgdžiojimo įgūdžius pademonstravai dar kartą, bet tai nebuvo būtina. Mažu gal net žalinga, nes kas nors dar pagalvos jog esi papūga. Gal aišku ir nepagalvos. Bet vis tiek, kam rizikuoti? :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-15 0:33 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
revenant wrote:
Energija yra sąvoka, sugalvota Aristotelio ir nusakantį fizikinės sistemos galimybę atlikti darbą, nieko daugiau. Bandymas vadinti energijomis visokias neva dieviškas galias ar kažką, ko "egzaltuoti sekėjai" nė negali apibrėžti, yra tiesiog sapaliojimas apie nieką. Nomad labai tiksliai apibūdino dažnai susiklostančią padėtį, bet, deja, šitoj vietoj visuomet diskutuoti būna beviltiška
Pritariu, aš ir nebandau ginti "egzaltuotų sekėjų", tiesiog skeptiškai žiūriu ir į mokslinį priėjimą, kuris visai nemažiau ribotas nei egz sekėjų. (ką reiškia žodis "egzaltuoti"?) O Aristotelis ir buvo tik mokslininkas, tad irgi gan vienpusiškas (nors daug kur ir teisus).

Nomad, aš gal ir mėgdžioju, bet ironija ne ką garbingesnis dalykas, juolab kad "mėgdžiojau" su tikslu parodyti, kad lygiai taip pat gali atrodyti ir iš kitos pusės pasižiūrėjus. Kai tavo ironijos tikslas - pašiepti ir apginti savo įsitikinimus nuo abejonių..?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-15 7:34 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Pritariu, aš ir nebandau ginti "egzaltuotų sekėjų", tiesiog skeptiškai žiūriu ir į mokslinį priėjimą, kuris visai nemažiau ribotas nei egz sekėjų. (ką reiškia žodis "egzaltuoti"?) O Aristotelis ir buvo tik mokslininkas, tad irgi gan vienpusiškas (nors daug kur ir teisus).
1. Kur konkrečiai mokslas ribotas?
2. Egzaltuoti reikšmę pažiūrėk žodyne. Kitą kartą tą daryk prieš imdamasis ginti arba neginti. Kad žinotum, ką darai.
3. Aristotelis nebuvo mokslininkas, jis buvo filosofas.
4. Kur Aristotelis buvo vienpusiškas? Kur ir kaip galėjo pažiūrėti iš „kitos pusės“? Kokia ta Aristotelio pusė ir kokia ta kita?
5. Tiesa sakant, Aristotelis labai daug kur buvo neteisus.
Quote:
Nomad, aš gal ir mėgdžioju, bet ironija ne ką garbingesnis dalykas, juolab kad "mėgdžiojau" su tikslu parodyti, kad lygiai taip pat gali atrodyti ir iš kitos pusės pasižiūrėjus. Kai tavo ironijos tikslas - pašiepti ir apginti savo įsitikinimus nuo abejonių..?
Be abejo, iš kokoso riešutų ir akmenų pastatytas oro uosto maketas gali atrodyti irgi panašiai į tikra oro uostą. (Lygiai taip pat atrodys nebent visiškai neturinčiam supratimo kas tie oro uostai. Ar, šiuo atveju, kas yra mokslas ir kas yra pseudomokslas). Mano ironijos tikslas nėra nieko apginti, nes čia kaip ir nėra ką ginti. Ir nuo ko.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-15 8:57 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Nomad wrote:
Quote:
Pritariu, aš ir nebandau ginti "egzaltuotų sekėjų", tiesiog skeptiškai žiūriu ir į mokslinį priėjimą, kuris visai nemažiau ribotas nei egz sekėjų. (ką reiškia žodis "egzaltuoti"?) O Aristotelis ir buvo tik mokslininkas, tad irgi gan vienpusiškas (nors daug kur ir teisus).
1. Kur konkrečiai mokslas ribotas?
2. Egzaltuoti reikšmę pažiūrėk žodyne. Kitą kartą tą daryk prieš imdamasis ginti arba neginti. Kad žinotum, ką darai.
3. Aristotelis nebuvo mokslininkas, jis buvo filosofas.
4. Kur Aristotelis buvo vienpusiškas? Kur ir kaip galėjo pažiūrėti iš „kitos pusės“? Kokia ta Aristotelio pusė ir kokia ta kita?
5. Tiesa sakant, Aristotelis labai daug kur buvo neteisus.
Quote:
Nomad, aš gal ir mėgdžioju, bet ironija ne ką garbingesnis dalykas, juolab kad "mėgdžiojau" su tikslu parodyti, kad lygiai taip pat gali atrodyti ir iš kitos pusės pasižiūrėjus. Kai tavo ironijos tikslas - pašiepti ir apginti savo įsitikinimus nuo abejonių..?
Be abejo, iš kokoso riešutų ir akmenų pastatytas oro uosto maketas gali atrodyti irgi panašiai į tikra oro uostą. (Lygiai taip pat atrodys nebent visiškai neturinčiam supratimo kas tie oro uostai. Ar, šiuo atveju, kas yra mokslas ir kas yra pseudomokslas). Mano ironijos tikslas nėra nieko apginti, nes čia kaip ir nėra ką ginti. Ir nuo ko.
1.Mokslas ribotas tuo, kad tenkinasi vien percepciniu pažinimu.
2.Aš jau sakiau, kad nieko neginu.
3.Pseudo-filosofas. Platonas, jo mokytojas sakė, kad tikri filosofai atsiriboja nuo žemiškų dalykų - Aristotelis tam nelabai pritarė, jam daugiau rūpėjo mokslas, net į filosofiją jo požiūris buvo grynai mokslinis. Visa Aristotelio filosofija tai Platono mėgdžiojimas ir interpretavimas.
4.Aristotelis buvo vienpusiškas, nes suabsoliutino savo mąstymą, manė kad viską gali protu aprėpti/pažinti. T.y. nepaliko vietos nemąstomiems dalykams. Na, čia kaip pvz, net nežinau, gal ir nusišnekėjau.
5.Jo.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited