Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 8:03

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page « 121 22 23 24 25 »
Author Message
 Post subject: uhu
PostPosted: 2007-01-15 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
Pjovejas wrote:
Nepersistenki Nomadai, nes ima atrodyti, kad esi mašina, o ne žmogus.
Na, zmones buna gan skirtingi ir ju asmenybiu tipai bei asmeniniai isitikinimai uzdeda atitinkamus "filtrus" realybes suvokimui bei emocinems reakcijoms. Tai, kas shaltam racionaliam logikui yra tiesiog faktas, emocionaliai naturai gali buti visai kas kita...

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-15 18:25 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
nu, kadangi zodziai infantilas ir imbecilas siame forume yra tabu (bent jau "kas eina i dangu" kontekste, kaip atsakas i smeliaus posta temoje apie ivaizdi), noredamas apsidrausti, klausiu: gal butu galima draudziamu zodziu sarasa, kad, ,ginkdie, neizeist nieko ir niekieno jausmu?


Top
   
 Post subject: Re: uhu
PostPosted: 2007-01-15 19:23 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Akela wrote:
Na, zmones buna gan skirtingi ir ju asmenybiu tipai bei asmeniniai isitikinimai uzdeda atitinkamus "filtrus" realybes suvokimui bei emocinems reakcijoms. Tai, kas shaltam racionaliam logikui yra tiesiog faktas, emocionaliai naturai gali buti visai kas kita...
Teisingai. Ir man atrodo, kad kai kas tiesiog nori pasiginčyti dėl paties ginčo proceso ir tyčia šito nemato.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-15 19:27 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
7x wrote:
sarua wrote:
Tai nutaikya i dieva. Tikintieji tiki i dieva. Glaudzhiai susije dalykai.
Ar tu ketini baikti šokinėti mintis? Neseniai aiškinai, kad blogai tik tokia kritika, kuri yra tuo pačiu ir tiesiogiai nutaikyta į žmones, dabar jau "glaudžiai susiję dalykai" :/. Taigi jei tikiu evoliucijos teorijos teisingumu ir kreacionistai eilinį kartą ją "atakuoja" prieš dešimtis metų paneigtais argumentais, tai gal man irgi reikai įsižeisti? Glaudžiai susiję dalykai juk. Ir apskritai vos ne tą patį rašiau prieš kelis puslapius, gal davai arba pradėk skaityti ką tau rašo arba baik tą cirką?
Nomad wrote:
Tai jūs įsimylėję tas savo fantazijas?
:lol:
Taip, tr00 tikintieji myli dieva ir jis jiems "sheimos narys".

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-15 19:31 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
dar 3 atsakymai ne i tema - ir diskussija uzdaroma.
aciu uz supratinguma

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-17 8:14 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pjovejas wrote:
Nepersistenki Nomadai, nes ima atrodyti, kad esi mašina, o ne žmogus.
Tai ką man dabar daryti, atsisakyti normalių pasaulio pažinimo metodų ir vietoje jų pradėti naudoti meilę, kad būčiau labiau žmogus? "Dėstytojau, žinau, kad referate jūsų požiūriu prirašiau nesąmonių, bet aš labai myliu šias idėjas, davai jos teisingos"? Tada būsiu labiau žmogus? :(
Quote:
Teisingai. Ir man atrodo, kad kai kas tiesiog nori pasiginčyti dėl paties ginčo proceso ir tyčia šito nemato.
Viskas daug paprasčiau. Kai kas tiesiog kabina analogijas nuo lubų ir galvoja, kad taip kažką įrodys.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-17 10:12 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Pjovejas wrote:
Nepersistenki Nomadai, nes ima atrodyti, kad esi mašina, o ne žmogus.
Tai ką man dabar daryti, atsisakyti normalių pasaulio pažinimo metodų ir vietoje jų pradėti naudoti meilę, kad būčiau labiau žmogus?
Quote:

Mano asmenine nuomone religija yra labiau susijusi su jausmais, nei su pasaulio pažinimo metodais. ir nėr ko jų plakti į vieną krūvą. Galū gale, jei jau esi pragmatikas mokslinių metodų šalininkas, tiesiog priimk tai, kad tikintys žmonės laiko religiją taip sakant iš jausmų sferos ir nustok išvedžiot. nes vienas kalba apie miltus, o kitas apie tiltus.

Tiesa sakant jau net nebeįdomu...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-19 2:04 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Mano asmenine nuomone religija yra labiau susijusi su jausmais, nei su pasaulio pažinimo metodais.
Kad religija jausmus naudoja vietoje pasaulio pažinimo metodų, tai nėra joks pliusas jai.
Quote:
Galū gale, jei jau esi pragmatikas mokslinių metodų šalininkas, tiesiog priimk tai, kad tikintys žmonės laiko religiją taip sakant iš jausmų sferos ir nustok išvedžiot. nes vienas kalba apie miltus, o kitas apie tiltus.
Aš esu pragmatiškų mokslinių metodų šalininkas ten, kur jiems vieta, ir jausmų šalininkas ten, kur vieta jausmams. Jei kalbame apie kažkokios konkrečios idėjos teisingumą, pavyzdžiui, "dievas egzistuoja", akivaizdu, kad ji gali būti patikrinta tik moksliniais metodais, o ne jausmais. Tuo tarpu jei kalba eitų apie kokį nors moralinį teiginį, e.g. "ar yra gerai mušti savo žmoną", čia jau reikėtų jausmų, nes mokslinis metodas į tai atsakyti negali.

Todėl aš puikiai suprasčiau dėl pastarojo teiginio įsižeidusias žmonas ir visai nesuprantu, ko įsižeidinėti dėl šaipymosi iš validuojamų teiginių.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-11-07 7:42 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
I'm repressed :(


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-11-09 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
Oho, kokia nekromantija.

Kad jau tema prikelta, kai ką pakomentuosiu.
Nomad wrote:
Tuo tarpu jei kalba eitų apie kokį nors moralinį teiginį, e.g. "ar yra gerai mušti savo žmoną", čia jau reikėtų jausmų, nes mokslinis metodas į tai atsakyti negali.
Žymus ateistas neurologas Sam Harris teigia, jog mokslas gali atsakyti į moralinius klausimus. Jo argumentas yra toks: kadangi mes negalime įsivaizduoti blogesnės visatos nei tokia, kurioje visų žmonių gerovė minimizuota (maksimali kančia visiems žmonėms), bet kokia kitokia visata yra geresnė. Kitaip sakant, moralinį gėrį jis siūlo apibrėžti kaip gerovę, tokiu būdu atverdamas kelią nagrinėti moralinius klausimus moksliškai.

Argumentas ir visa diskusija šiame video:

http://www.youtube.com/watch?v=yqaHXKLRKzg


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page « 121 22 23 24 25 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited