Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 4:52

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page « 119 20 21 22 2325 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-13 10:47
Posts: 200
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Įdomu, kodėl aš niekad neįsižeidžiu, kai kas šaiposi iš dalykų, kuriais tikiu. Pavyzdžiui, Pitagoro teorema arba evoliucijos teorija. Nesvarbu, konstruktyviai šaiposi ar destruktyviai, pagrįstai kritikuoja ar tik mažvaikiškai blevyzgoja. Keista, kuo tie religiniai atvejai kitokie.
manau todel kad neturi su tais dalykais asmeninio rysio...jei netinka tas zodis pakeiskim jausmais. As manau labai stipriai isizeistum jei kas nelabai graziai atsilieptu apie Tavo mergina (ypac tada kai butu Jusu tarpusavio santykiu pilnatve)...
jausmai susije su religija (bendrai tai visi jausmai) nera juk labai paprastas dalykas, todel labai sunku paaiskinti, ypac kai kita puse net nebando suprasti. As pasiulyciau paeksperimentuoti, pagyvenk sakykim bent metus kaip religingas zmogus, daryk ka jis daro ir t.t. (tik bijau kad po metu 50 proc. gali imti ir pradeti tiketi), mastyk kaip jis ir pan... gale metu paaiskes... :)

_________________
"Vaikai gyvenkime draugiškai"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-09 23:50 
Offline
User avatar

Joined: 2006-09-13 10:47
Posts: 200
Location: Kaunas
Quote:
http://en.wikipedia.org/wiki/Consciousn ... sciousness
Apačioj yra bandymai; vienu jų ("mirror test") bandyta "nustatyti" ar gyvūnai turi sąmonę. Kiek jis pagrįstas ir kiek įmanoma tą sąmonę nustatyti objektyviai neaišku, bet kol kas gyvūnai nepasižymi veiklomis, kurias galime pavadinti sąmonės veiklos rezultatu, tad kažkokias išvadas tenka daryt. Jei staiga šimpanzės pradės ženklų kalba rišliai pasakoti kaip kaimyniniame narve sėdintis orangutangas masturbavosi - tada gal bus galima tas išvadas konstruoti iš naujo :).
manau siuo atveju Tu sumaisei savokas, samone nelygu protas. Samoninga mastyma galima tapatinti su protingumu, taciau samones buvima su proto buvimu tapatinti negalima, nes man atrodo supranti, kad tiek zmones tiek gyvunai buna kartais be samones (miegodami arba veikiami kokiu nors vaistu ir t.t.), o kai pasibaigia si organizmo bukle jie buna su samone, t.y. taisyklingai kalbiskai issireiskiant samoningi. tada jie gali atlikti kazkokius tai veiksmus, salygotus poreikiu tenkinimu.

as tik paklausiu o Tu tikrai supranti simpanzes kai jos gestikuliuoja rodydamos i salia sedinti orangutanga? Kodel jos turi gestikuliuoti zmogui suprantamais zenklais? va ko nesuprantu.

imkim pavyzdi is mano suns gyvenimo (manykit ka norit ir isvadas darykit patys): buvo laikas kai suo buvo jaunas, jis visiskai nekreipe demesio i saudomas raketas per naujus metus (ir kitais atvejais), taciau viena karta per naujus (pries 3 metus) kazkas atsitiko. Nezinau kaip bet atkreipe demesi i saudomas raketas, sproginejimus ir pan. Nuo to laiko suo pradejo bijoti ju kaip maro... bet kampas ne tame (dauguma sunu bijo...) sia ziema suo pradejo sieti menuli su raketomis - na keistai skamba, bet isejus ramia giedra nakti ji pavedzioti, vos tik suo pamato menuli (ypac kai pilnatis ir niekas neuzstoja regejimo kampo), spaudzia namo ir lenda i pati giliausia kampa. Kaip suo neturedamas ne tik kad proto, anei samones, galejo padaryti kazkokias tai isvadas. Uztikrinu vasara dar menulio nebijojo.
Quote:
Teiginys "žmogus nemąsto" neplaukia iš teiginio "gyvūnai nemąsto".
-Taip, bet ten mintis buvo ne apie tai...
Quote:
Evoliucijos tikslas nėra mąstymo vystymas, evoliucijos tikslas - išlikti, pratęsti giminę ir t.t.Visi turi tam tikrus įrankius: žmonės mąstymą, paukščiai sparnelius, vilkai dantis ir taip toliau.

tai nereiskia, kad mano teiginys yra neteisingas, vietoj zmogaus galejo buti bezdzione ir t.t. Kazkas vis tiek butu pasirinkes (tiksliau evoliucija butu privertusi) pletoti prota.
Quote:
Nes tu įsivaizduoji, jog mąstymas tai labai jau greitas ir nesudėtingas minčių generavimo procesas. Realiai jis atima resursų - krenta dėmesis aplinkai, užtrunka (kuo sudėtingesnis mąstymo procesas, tuo ilgiau), vargina kūną.
jei gerai atsimenu, kai smegenys apkrautos organizmas suvartoja netoli treciodalio bendros energijos vien mastymo procesui. Taciau visi procesai, isigilinus i kuri nors viena, kitus nuslopina.
Quote:
...mąstymo funkcija, o ne tai, kokius rezultatus gauname mąstydami.
ar supratau teisingai (jei ne atsiprasau)? ->>> sakai jog mastymo rezultatai rodo mastymo buvima? tada zr. apie mano suni- rezultatas aiskus, pritaikom sita principa ir vualia suo masto :)

_________________
"Vaikai gyvenkime draugiškai"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 0:29 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
7x wrote:
Nes tu įsivaizduoji, jog mąstymas tai labai jau greitas ir nesudėtingas minčių generavimo procesas. Realiai jis atima resursų - krenta dėmesis aplinkai, užtrunka (kuo sudėtingesnis mąstymo procesas, tuo ilgiau), vargina kūną. Taigi mąstymas taisant šavonį gal ir nekenkia ar kenkia labai nežymiai, tačiau įtemptas mąstymo procesas mūšyje atimtų resursus, kurie gali padėti išgyventi. Dar kartą kartoju, tu įsigilink į mąstymą apibrėžiančių žodžių reikšmes, jei neįsigilinsi ir toliau apie mąstymą kalbėsi taip, kaip tu jį supranti, tai nematau reikalo tau kažką įrodinėti. Išskyrei mąstymo principą - na šaunu. Ką principas reiškia? Ogi tai, kokia yra mąstymo funkcija, o ne tai, kokius rezultatus gauname mąstydami.
Jeigu tu mushyje betaisydamas shovini pradetum galvot apie aukshtaja matematika ir tarp pavieniu shuviu laisva ranka ant zhemes braizhytum ivairiu funkciju grafikus nelabai kas tave prie mastanchiu priskirtu. Beto pamastes tu suprasi, kad giliai mastydamas gali nebesusitelkt i shovinio taisyma ir shaudyma todel mastysi apie lengvus, atpalaiduojanchius dalykus - mastymas pats uzhkerta kelia neigiamiems mastymo poveikiams.
Wikipedia nesako, kad butina mastymo dalis yra brezhiniu braizhymas sedint prie stalo. "Grazhus oras, eisiu pasivazhinet dvirachiu", kas tai? Matematikas sprendzhia uzhdavini, praeityje sprende panashu todel per pora akimirku perpranta ji, jis negalvoja?
7x wrote:
Aš juk pakankamai gražiai paprašiau pasakyti, kuo pasireiškia konsturktyvi/destruktyvi idėjų kritika. Na ačiū už link'ą, turbūt konsturktyvi dievo kritika būtų naujos, realesnės dievo koncepcijos varianto sugalvojimas, o kalbant apie Eragoną reiktų perrašyti vietas, kur scenarijus itin bukas ir šabloniškas.
O kas kalba apie Dieva? :) tu uzhsiminei apie filmu/knygu/meno kritikus ir kiek pamenu tik ta dali ash citavau. Akelos poste buvo citata kaip kunigas kritikavo filma, 4k trumpai sakant- silpnos filmo vietos nevardijamos, trumpai aishkiai pasakyta, kad kvailiai kure ir kvailiams tai patinka(chia jau kogero zhemiau negu destruktyvi). Tai viskas ka ash norejau pasakyt :D jeigu negali priimt konstruktyvios kritikos(aka tau parodo kur tu klysti ir dar kartais paaishkina kaip tai butu galima ishtaisyti) tai tik tavo problemos ir isizheist yra kvaila. Isizheidima nuo destruktyvios kritikos galima pateisinti, nes ji linkusi i menkinima.
7x wrote:
Man patinka, kad tu atrašai citatomis ir linkais, bet šaunu būtų, kad bent minimaliai, primityvokai, pagal sugebėjimus pabandytum atsakyti į tai kai pasakiau. Ar šitas wikipedios apibrėžimas pretenduoja į visas ir visokias, kokias tik įmanoma įsivaizduoti, gyvenimo situacijas?
Matai chia tu teigei, kad mastymas kenkia. Man chia klausti reiktu ar shis procesas gali kenkti? Ir apskritai shi citata buvo pakopinta, nes tu teigei, kad gyvunai nemasto, ash paryshkinau zhodi beings, jeigu mastymas butu for humans only, tai manau shitaip ir butu parashyta. Kitaip sakant kogero yra pagrindo manyti, kad kitos gyvyes formos irgi galvoja.

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 5:58 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
7x: mąstymas nereiškia refleksų nuslopinimo (jei jie nėra slopinami sąmoningai ir valingai). Taigi, automatinius veiksmus mąstanti būtybė atliks nė kiek ne blogiau nei nemąstanti.

sarua: yra toks niuansas. Mąstymas, kaip ir visa kita, kainuoja. Didelės smegenys sunaudoja daug energijos, jų talpinimui pritaikyta galvos forma netinka kitiems dalykams (neaptaki, silpnais žandikauliais ir t. t. ). Todėl sąlygose, kuriose mąstymas nebus naudingas ši už visiškai bereikalingą „feature“ mokama kaina taps išlikimo požiūriu būdinga. Būtent todėl evoliucijoje pastebimas nereikalingų organų nunykimas.

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 11:25 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
7x wrote:
http://en.wikipedia.org/wiki/Consciousn ... sciousness
Apačioj yra bandymai; vienu jų ("mirror test") bandyta "nustatyti" ar gyvūnai turi sąmonę. Kiek jis pagrįstas ir kiek įmanoma tą sąmonę nustatyti objektyviai neaišku, bet kol kas gyvūnai nepasižymi veiklomis, kurias galime pavadinti sąmonės veiklos rezultatu, tad kažkokias išvadas tenka daryt.
Nu nežinau, bet paskaičius iki galo tą pastraipą apie Mirror test, tai galėtum pamatyti, kad žmogbeždžionės (išskyrus gorilas), drambliai ir bent jau viena delfinų rūšis tą testą išlaiko. Tai kažkokius požymius rodo ar ne? beje, apie žmones kažkodėl pažymėta, kad išlaiko vyresni nei 18, ko nėra prie gyvūnų :) :shock: Kokią išvadą darome, protingieji kurmiai? :)

Anyway, jei esi laikęs kokį aukštesnės organizacijos gyvūną (t.y. ne žuvytes, tarakoną ar ką nors kita panašaus) pats galėtum prisirinkti krūvą epizodų, kur sunku pasakyti, ar tai sąlyginis refleksas, ar kažkas daugiau.

P.S. ot temos viražas: nuo įžeidimų iki mąstymo :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 14:42 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
Akela ir Ghoul - mano gausi pagarba uzh sugebejima tiek ilgai diskuti... Man turbut po eilinio oponento ishvedzhiojimo ir eilinio nukrypimo i shona butu trukus kantrybe!...

Kas del pachios temos... Kas man atsakys, kodel jei ash piktai atsiliepiu apie mitologinius personazhus, tai yra blogai (tobish sakydamas, kad Drakonai, zhali elfai, dievulis ir kiti mitologiniai personazhi yra mazhu mazhiausiai idiotai), o tikejimas jais yra gerai? ...
Ash galiu iki begalybes irodineti zhaliu nykshtukiniu pedofilu elfu egzistavima (tiesa jie nematomi, nejauchiami.. juo jaust gali tik ishskirtines morales zhmones) (russelo kinietishkas porceleninis puodelis).. bet tada mane visi laikys idiotu ir kaip minimum prirashys vaistuku, o jei ash tikiu visagaliu kraugeriu dievuliu, tadu ash jau greichiausiai esu uber moralus ir doras pilietis (kas ish to, kad slaptai krushu vaikus ir vagiu tikinchiuju pinigus...)

tiesiog del savishvietos ir protingos opinijos pabandykit paskaityt http://www.positiveatheism.org/hist/russell0.htm arba kitas russello mintis... bene vieno shviesiausiu 20 a. protu filosofijoje

viskas, nuo ryt ash busiu doras tikintysis pastafarianizmo ishpazhintojas... gal tada ash pavirsiu moraliu ir doru zhmogumi? (ar tik katalikai pa defaultu tampa moralus ir geri?) http://en.wikipedia.org/wiki/FSM

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 15:36 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
ghoul wrote:
sarua: yra toks niuansas. Mąstymas, kaip ir visa kita, kainuoja. Didelės smegenys sunaudoja daug energijos, jų talpinimui pritaikyta galvos forma netinka kitiems dalykams (neaptaki, silpnais žandikauliais ir t. t. ). Todėl sąlygose, kuriose mąstymas nebus naudingas ši už visiškai bereikalingą „feature“ mokama kaina taps išlikimo požiūriu būdinga. Būtent todėl evoliucijoje pastebimas nereikalingų organų nunykimas.
Bet zhmogaus istorija rodytu, kad shis "feature" nera nereikalingas- jis pastoviai tobulinamas, ar ne? Buvo gi galima pasilikt mishkuose ir uzhsiaugint didelius dantis, bet kazhkodel to nebuvo :)
Toxis wrote:
Ash galiu iki begalybes irodineti zhaliu nykshtukiniu pedofilu elfu egzistavima (tiesa jie nematomi, nejauchiami.. juo jaust gali tik ishskirtines morales zhmones) (russelo kinietishkas porceleninis puodelis).. bet tada mane visi laikys idiotu ir kaip minimum prirashys vaistuku, o jei ash tikiu visagaliu kraugeriu dievuliu, tadu ash jau greichiausiai esu uber moralus ir doras pilietis (kas ish to, kad slaptai krushu vaikus ir vagiu tikinchiuju pinigus...)
Skiriasi visuomenes normos. Gi kazhkada visiems normalei ir okey buvo vaikus det ant altoriaus ir pjaustyt juos bo auka dievui. Dabar uzh tai gautum nebloga bausme. Gal kada ateity pasakes, kad tiki i Dieva busi pasodintas i psichushke :)

_________________
bu


Last edited by sarua on 2007-01-10 16:18, edited 2 times in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
sarua wrote:
Bet zhmogaus istorija rodytu, kad shis "feature" nera nereikalingas- jis pastoviai tobulinamas, ar ne? Buvo gi galima pasilikt mishkuose ir uzhsiaugint didelius dantis, bet kazhkodel to nebuvo :)
Aš nesakau, kad jis nereikalingas. Aš sakau, kad „sąlygomis, kurioms mąstymas būtų nereikalingas, jis būtų žalingas“.
sarua wrote:
Ghoul wrote:
Ash galiu iki begalybes irodineti zhaliu nykshtukiniu pedofilu elfu egzistavima
Citata ne mano, Toxio. Ir aš ghoul, ne Ghoul :P

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 16:15 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
Dvigubas atsiprashymas :wink:

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-01-10 18:11 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-24 23:08
Posts: 1449
Location: Vilniaus kaimas
Pjovejas wrote:
kad išlaiko vyresni nei 18, ko nėra prie gyvūnų :) :shock:
aštuoniolikos mėnesių, o ne metų... bet vistiek daugokai...

siaip mano nuomone, tas mirror test tiria tik pastabumą ir žinias apie veidrodį...

_________________
I've seen your version of sanity. It bores me.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page « 119 20 21 22 2325 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited