Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-27 1:16

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7

Ar jus ruosiates keisti gyvenimo buda del galimo pavojaus
Taip, o ka daryti, mano savisaugos inktintas stiprus 33%  33%  [ 27 ]
Taip, bet tegul vyriausybe pirma pradeda 31%  31%  [ 25 ]
Abejoju, apie problema daug kalba, o jos nesimato 2%  2%  [ 2 ]
Ne, netikiu tais mokslininkais 2%  2%  [ 2 ]
Ne, nes automatas i nugara neiremtas, pinigu nemoka 10%  10%  [ 8 ]
Ne, as geriau mirsiu badu nei gyvenimo buda pakeisiu 1%  1%  [ 1 ]
Tingiu kazka keisti, nenoriu 20%  20%  [ 16 ]
Total votes: 81
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-15 21:29 
Offline

Joined: 2003-10-14 9:33
Posts: 55
Smeli, pradejai tokia tema, tai gal ir zinai, kur butu galima rasti visa deklaracija/report'a kur ten buvo paskelbta, kokiu politiniu, ekonominiu ir kitokiu fakin' priemoniu jie galvoja imtis?
Na apskritai, mane domina to viso susitikimo oficialus resultatai. Gal kas zino is kur butu galima gauti juos?

Dar keletas idomesniu faktu apie klimata (sorry, jei kartosiuos, visos temos neskaiciau).

Jei dabar nutrauktume visus aukstuminius lektuvu skrydzius (na, tuos, kurie ten skraido 8-10km), mes tik padidintume klimato atsilima. Aukstai skraidantys lektuvai palieka auskuotiuose atmosferos sluoksniuose kietasias dalleles, ant kuriu kondencuojasi debesys. Dabar bijau pameluoti, ~30% berods debesu susikondencuoja butent ant ju. O kaip zinia, debesys sulaiko didele dali kosminiu spinduliu. Todel, jei ju nebutu, visu pirma maziau butu krituliu, didesnes sausros ir so on. Ir daugiau saules spinduliu patektu i atmosfera, kurie nebegaletu "islisti" lauk is atmosferos infraraudonuju spinduliu pavidalu.

Dar viena gresme yra globalinis uztemimas. Yra manoma, kad anksciau ar veliau metanas (pagal kyoto protokola 21 karta labiau potencialios siltnamio efekta sukeliancios dujos, pagal mokslininkus 2006 metais, - apie 40 kartu) ir anglies dvideginis sudarys toki sluoksni, kad saules sviesa nebepateks i atmosfera, arba jos kiekis labai sumazes. O mes taip sakant troskinsimes savose sultyse. Siluma, kuri jau yra atmosferoje negales patekti is atmosferos i kosmosa. O augalai nebegaus pakankamai saules sviesos fotosintezei vykdyti nu ir t.t.

Dar, visi labai daug kalba, kad tropiku miskai yra zemes plauciai, sugeriau daug CO2 ir t.t. Taip, tai tiesa. Bet kita puse yra tai, kad jie isskiria didziuli kieki metano (~30% viso i atmosfero patenkancio metano, deja, nezinau kiek tai yra lyginant su CO2 kiekiu, (reiktu pasidometi...), kitus 30% - uztvanku tvenkiniai), kuris yra daug labiau skatinantis globalini atsilima. Ir dar yra didelis klausimas, i kuria puse yra pasvires neto. Ar kad jie mazina klimato atsilima sukelianciu duju kiek atmosferoje, ar didina?

Plankotnas vandenynuose yra labai svarbus faktorius kontroliuojantis CO2 kieki. Jei nebutu planktono, dabar turetume 55% daugiau anglies dvideginio savo atmosferoje.

Beja, dar apie uztvankas. Kaip jau minejau, jos isskiria daug metano. Kaip bebutu keista, taip pat ir CO2. Tropiniouse krastuose hidro jegaines gamina daug "purvinesne" energija nei silumines elektrines. Yra skaiciuojama, kiek yra ismetama CO2 ekvivalento i atmosfera pagaminant viena kilovatvalande energijos. Kai kurios uztvankos yra net penkiskart purvinesnes uz silumines jegaines.

Tikiuosi idomus faktai:)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-15 21:58 
Offline

Joined: 2003-10-14 9:33
Posts: 55
Dabar jau perskaiciau visa tema ir keletas mano minciu:)

Is tiesu, vegetarizmas yra way to go. Kai kurios salys netgi yra priverstos taip daryti del vienos priezasties: jos neturi vandens gyvuliams!
Taip, taip, tai atrodo keista. Bet. Skurstantcios treciojo pasaulio salys, Afrika ir pietryciu Azija, kur daugiau nei 1,2 milijardo zmoniu neturi priejimo prie geriamo vandens neturi vandens ir gyvuliams girdyti. Juk kilogramui jautienos reikia nezmonisko vandens kiekio - 42000 litru. Tuo tarpu kilogramui kvieciu apie 1000. Taip kad, su vegetarizmu cia yra visai galimas pasirinkimas.
Bet abejoju, ar imanomai tai dorai suprasti gyvenant tokioje civilizuotoje ir tokiu problemu nematancioje salyje:) As pats nesu vegetaras, ir mielai valgau mesa bent tris kartus per savaite:D

Dar apie treciasias salis ir taip vadinama "sustainable development". Tai terminas, kuris dabar jau labai garsiai minimas 'pimajame' pasaulyje. Taip, manau tiesa, kad tos salys, kurios tersia atmosfera ilgiau turi ir dabar imtis didesnes atsakomybes.
Bet. Treciosios salys, deja, einu ne paciu geriausiu keliu. Jos dabar 'are developing not sustainably'. Tai reiskia, kad jos nekreipia demesio i aplinka, kaip kad dare 'pirmosios' salys pries pusantro simto metu. Manau, kad cia yra taip pat problema, kuria reiktu spresti. Jos vystosi taip, nes neturi lesu modernioms 'environmentaly friendly' technologijoms. Manau, kad cia turetu prisideti 'pirmojo' pasaulio salys.

Dabar apie JAV ir kitus gigantus. Ka tai reiskia, kad JAV laikosi kazkokiu savo nustatytu taisykliu mazinti neigiamus efektus zemei? Juk tai nesamone! Savireguliacija. Interesu konfliktas. Jei as pats sau kuriu taisykles, vadinasi as jas galiu susikurti kokias tik noriu.
Taip, tarptautiniai susitarimai yra geriau, kad dar, bent kol kas, yra jauciama atsakomybe pries kitas salis.

Bet su tais tarptautiniais susitarimais irgi yra ziaurus grybas... Reiktu kokios nors nesaliskos organizacijos, atsakingos uz visas klimato problemas ir pan. Bet, deja, neimanoma padaryti tai, kad ji dirbtu efektyviai...
WTO, WB - panasios organizacijos, tik kad ekonomikos sektoriuje. O kas ten darosi?.. Prastumineja didziuju korporaciju interesus treciajme pasaulyje - didziausiame potencialaus pelno saltinyje. Pvz, Bangladase uz Nike marskineliu pasiuvima darbuotojas daugmaz gauna 8 amerikos centus. O mes juos perkame nezinau po kiek desimciu... Neturtingos salys yra priverstos dirbti tuose fabrikuose, buti isnaudojamos, nes jos badauja, neturi pinigu maistui ir vandeniui... O WTO aktyviai prastumineja tokia politika ir neabejoju gauna sabus pelnus...
Taip pat manau butu ir su Klimato kontroles organizacija... Juk dabar net kvotos CO2 yra pardavinejamos, tai ka reiskia nupirkti zmogu, firma, kompanija, NGO (nevyriausybine organizacija, kuri is prigimties turetu siekti gero visuomenei, nesivaikyti pelno ir t.t...) ?
Nezinau, gal jus matote kokia vizija su visa sita zemes tarsos kontrole ir pan?

Beje, dar apie ta naturaluma.
Manau, kad cia problema ir yra paslepta, kad gamta visgi pati sildo zeme.
Tropiku miskai isskiria 'incredible amount' metano, yra teoriju, kad netgi daugiau, nei sugeria CO2 vertinant CO2 ekvivalentu (zr, mano posta, esanti pries si). Pelkes, ezerai, puvimo procesai, gyvunai and so on. O augalai galbut nesugeba perdirbti tiek daug anglies. Kaip kad ir tie CO2 svyravimai per evoliucija. Manau yra taip, kad CO2 kiekis pakyla atmosferoj, atmosfera pasyla, ledai patirpsta, uzlieja daug zemes. Tuomet viskas dar labiau pauva, dar truputi padideja GHG (Green House Gases) atmosferoje, o tada galiausiai nusistovi pusiausvyra. Vanduo uzliejes daug zemes, nera kam isskirti GHG duju. Jos po truputi issiskirsto i kosmosa, kita dalis nuskandinama vandenyje, klimatas atvesta, Ledynmetis, ir vel viskas kaip buvo.
O mes dabar, zmones, tik pagreitiname si naturalu procesa. Manau, kad pati gamta turi apsisaugojimo budu nuo to, ka pati sukure:)

O dabar apie tai, ka galime padaryti kiekvienas sumazinti klimato atsilima.
Visu pirma, valstybes, vyriausybes susideda is musu paciu. Zmones jas sudaro. Tokie pat zmones kaip jus (ne kaip as, man dar tik 17.. ;( ). Vyriausybe ne koks monstras ar dar kazkas. Vyriausybe gali imtis priemoniu pries pramones tersejus, kurie sudaro nemaza dali i atmosfera ismetamu tersalu.
O didziausia CO2 ismeta transportas. (~60% man atrodo). Mes visi galime mazinti si kieki!! Pvz Amerikoj jau yra daroma tai, kad keturi bendradarbiai gyvenantys netoliese ir dirbantys ten pat vaziuoja i darba viena masina o ne keturiomis (na, kaip zinia, benzinas amerikoj pigus, visi turi masinas). Tai padeda. Galetume daryti ir Lietuvoje. Turetume visi stengtis kaip maziau vasineti automobiliais. Tiesa pasakius, viesuoju transportu irgi:) turime kojas, dviracius, paspirtukus (labai patiko vaizdelis is Japonijos, kaip kostiumuoti verslininkai nardo po automobiliu spustis su paspirtukais). Na, nekalbu apie tai, kai reikia nuvykti didelius atstumus... Bet manau, kad valanda kelio iki darbo pesciomis yra svariau, nei valanda automobiliu kamsciuose.
Dar vienas budas - nelaikyti kompo pernakt ijungto, kitu buitiniu prietaisu budejimo rezimu, jei nuosavas namas, produktus laikyti ne saldiyuve, o rusyje, nepalikti ijungtu sviesu kambaryje ir t.t. Atrodo labai paprasti dalykai, ne karta girdeti, bet mes visi nustebtume, kiek daug pasiektume, jei negalvotume: ai, kas cia yra vienas kitas kilovatas, ka as vienas pakeisiu.
Jei visi imtume ir taupytume, MES pakeistume!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-07-18 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-02 20:01
Posts: 7
Location: Klaipėda
Įdomiai.
Taip išeina, kad tropikų miškai patys sau kenkia. Išskiria "incredible amount", kaip tu sakei:D metano, gali būt, kad daugiau negu sugeria CO2. Kaip tu sakei, nuo metano ir CO2 gali susidaryti (ir gal jau darosi) sluoksnis kuris neleis (neleidžia) spinduliams patekti į žemę. O juk medžiams reikia saulės fotosintezei. Tai čia, kaip ir miškas sau žalą daro... Tai kaip gamta gali savim pasirūpint? :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited