Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 1:42

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7 8 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:30 
Offline

Joined: 2006-03-31 20:12
Posts: 270
Location: Kaunas
sarua wrote:
Fleimeris-Flūderis wrote:
o ir tikrai yra kruva edukaciniu zaidimu. ale bet garantuotai ne apie juos cia kalba. nebent WOW'ai, CS'ai (ar kas ten dabar yra) ir pan. yra skirti mokymuisi ir tobulejimui.
O dabar dar pasakykit kad visuose real life history based zhaidimuose yra vien melas ir nieko apie istorija nesuzhinosi, kad zhaidzhiant mmorpg/crpg/strategy netobuleja anglu kalbos zhinios/logika.

damon, taigi nezhinai visishkai nieko apie kompiuterinius zhaidimus bet drasiai gali aishkint apie ju naudinguma ir nenaudinguma?
Tai ka cia zinot? Bandziau zaisti keleta ir nekabina ir viskas. Tai negi dabar visu zaidimu pavadinimus turiu zinot ir visus but prazaides. Nereikia tik tokiu nesamoniu.


Top
   
 Post subject: pasirinkimai
PostPosted: 2007-10-26 15:32 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
EdHeaD wrote:
Uzsiciklinimas ties vienu dalyku bet kuriuo atveju yra blogis (IMHO) - ar tai butu geimai, ar alus, ar zole, larpas, ar knygos, ar teatras, ar whatever. Plati pasauleziura for teh win!
Sutinku ir dar pratęsiu mintį - pc žaidimai kai kuriais atvejais gali būti pigesnis fun realybėje pakaitalas. Imkim pvz NFS ir kokį nors "beveik pakaitalą" realybėje - kartingus. NFS (net jei pirksite, o ne piratausite) bus n kartų pigiau kainuojantis dalykėlis, nei kartingai (9 lt. už minutę važinėjimosi mieste, ar 4 lt už km. rajone). Aišku, po NFS jums greičiausiai riešų neskaudės ir įspūdžiai bus skurdesni, bet kišenė ir stipriai nepalengvės :wink: - vienžo NFS galima pasivažinėti dažniau nei kartingais. (Apie Flight simulator atitikmenį realybėje ir panašiai, tik dar brangiau :( )
(Žinoma, galima nevažinėt nei NFS nei kartingais, o tik dviračiu ir labai motyvuotai apsigint savo pasirinkimą, bet... sakykim, kiekvienam savo.)
Iš kitų galybės fun aka "aktyvus poilsis" - jų yra nemažai, bet - vėl priminsiu - daugeliu atveju tai reikalauja ne tokių ir mažų finansinių, o kai kuriais atvejais ir fizinių bei laiko insvesticijų.
Pvz, jėgos aitvaras - ~3 000 lt, o pilnas komplektas jei virš vandens duotis (+lenta+kostiumas) = ~6 000 lt. Ir dar teks tolokai pavažiuot, kad pasidžiaugt pirkiniu. Nardymo įranga ir nemenkai kainuoja... Pigiau galima prasisukt surinkus kompaniją pasižaist paintballo aka dažasvydžio - tik nuoma bei kamuoliukai - ale ir pabos bei nežaisi gi kiekvieną dieną (žiemą išvis nežaisi). Ir t.t. ir t.t. - tų fun realybėje yra daug, bet visumoje jie suryja galybę lėšų ir... emocinis pliusas gaunas ne taip jau daug didesnis nei iš pc game. O kai kuriais atvejais net mažesnis (Kai kišenės jau tuščios ir koja gipse :lol: . Galų gale, gyvename Lietuvoje, kur daugelis negali pasidžiaugti labai didelėmis algomis.) Vien kaše su draugeliais ir knygų skaitymu tenkintis gali ir tik nedidelė dalis piliečių, lėšomis ir laiku brangiom fun pramogom Lietuvoje irgi disponuoja tik nedaugelis :(
Taip ir gaunas, kad gal norėtum sėst į nuosavą lėktuvą ir ramiai sau "nusipilotaut" kur į Braziliją, ale geriausiu atveju skraidai kur WOW'e ant grifono :roll: Na, bent jau nenuobodžiauji ir nedepresuoji.

O dėl tobulėjimo "išnaudojant tam kiekvieną minutę ir atsisakant visų niekingų žemiškų pramogų" - jei kažkam to reikia, tai puiku - tobulėkit į sveikatą, tik nepamirškit, kad gyvenam netobulame pasaulyje, kur "pono ar panelės tobulybės" gan dažnai neįvertina už jų tobulumą. Sumokėjus didžią auką gali tekti ir skaudžiai nusivilti :idea:

Carpe diem :!:

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Last edited by Akela on 2007-10-26 15:40, edited 2 times in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:34 
Offline

Joined: 2007-08-22 16:51
Posts: 18
OMG visas linksmybes praleidau, tuoj atsigriebsiu :D
Nomad wrote:
Kai kurie žaidimai turi ir Lietuvoje ratą gerbėjų, galinčių diskutuoti panašiomis temomis (pvz., Starcraft). Tačiau apskritai panašias diskusijas vystyti Lietuvoje išties beviltiška, jau seniai supratau. Ir šiaip, man susidarė toks įspūdis, kad mūsuose dauguma žaidimus tik išbando, o ne žaidžia. Aišku nieko tame blogo. Bet manau bent iš dalies tai sąlygoja žaidimų prieinamumas. Jei žmogus X tarkime tuos pačius Herojus V nusipirktų (to sąskaita negalėdamas pirkti Civ4, Company of Heroes ir eilės kitų), jis tikrai bandytų iš jų išspausti kiek daugiau ir greičiausiai jau turėtų ką atsakyti į Pjovėjo klausimą. O kai jis juos gauna nemokamai ir diske eilės laukia dar 15 aukščiausio lygio žaidimų...
Taip, iš tiesų visuotinio piratavimo laikais tai tapo rimta problema, per daug žaidimų, per mažai laiko. Kaip sako mano pažįstamas gameris britas, laikai pasikeitė, ir kam developeriams stengtis, jei dauguma žaidėjų prabėga per žaidimą su gidu rankose, ir po to giriasi kad praėjo per 30 val., o net personažų vardų neatsimena ir nė eilutės teksto neperskaitė...
damon wrote:
Tuom kad pavyzdziui sachmatuose reikia mastyti, koki debiuta pasirinkti, zinoti ka dzniausiai zaidzia priesininkas, taigi reikia isstudijuoti jo zaidima, jo klaidas, jo pliusus ir t.t ir t.t. Tai yra idomu. Aisku yra idomu ir siaip lengvai pazaisti. Konpiuteriniai zaidimai yra laiko gaisimas, nes nenesa jokios naudos apart laikino smagumo-malonumo. Pasekmes- proto neigavai, akis gadinai, laika praradai, elektra gadinai, pinigus svaistei. Na o pliusas ir vel prastumtas "turiningai" laikas.
Žinote, nežinau iš kokios jūs planetos, bet daugiau kaip pusei žemės gyventojų turiningas laisvalaikis yra televizijos žiūrėjimas.
Aš nežiūriu TV, bet jūs nepamatysite lakstant manęs paskui pažįstamus kurie žiūri ir įtikinėjant kad TV tai tuščias laiko gaišimas.
Laisvalaikis tam ir yra kad galėtumėme veikti kas mums patinka, o ne tai kas mums naudinga.
Simas wrote:
Žaist praktiškai nežaidžiu, ale Nomadas ir dar keli žmogai užvedė diskusiją, o tai, kad temos aftarius nesugebėjo suformuluoti minties, tai čia kita kalba. Tamistos pasilazdavojimas iš gamerių yra ant tiek nuvalkiotas ir nuobodus, kad be jokio įniršio, netgi be įkarščio pasiūliau išgert
Atleiskite o ką jus turite prieš šitą temą? Tema kaip tema, gana skaudi lietuvoje gameriams turiu galvoje. Aš baigiu lietuvių kalbą pamiršti, jei ką... vien dėl to kad visą laiką bendrauju angliškai laisvu nuo darbo metu :)

sylvanies, visiškai sutinku kad fun yra individualus dalykas, bet aš juk šitą temą forume fantastika postinu, o ne omnitelio ar tako ar dar kokiam bendram forume...
EdHeaD wrote:
Uzsiciklinimas ties vienu dalyku bet kuriuo atveju yra blogis (IMHO) - ar tai butu geimai, ar alus, ar zole, larpas, ar knygos, ar teatras, ar whatever. Plati pasauleziura for teh win!
Aš neužsiciklinu, ir niekam nerekomenduoju, deja laisvalaikis nėra begalinis, o netgi labai priešingai, tenka kažko atsisakyti.

Dėl to kad žaidimai nenaudingi, tai tikrai smarkiai perdėta, už mano tolerantiškumą žmonėms, jų nuomonėms ir laisvalaikio praleidimo formoms žmonija turi būti dėkinga literatūrai ir ... JRPG žaidimams, taigi... :P

_________________
Understanding is three edged sword: your side, their side and the truth.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:38 
Offline

Joined: 2006-03-31 20:12
Posts: 270
Location: Kaunas
Toxis wrote:
ehey gerbiamasis, shtai chia tamsta zhiauriai klystate, komp zhaidimai esti nepalkyginamai naudingiau uzh tv zhiurejima (del alaus nesiginchysiu, nedideles dozes yr naudinga)..
priesh shvaistydamasis tokiais teiginiais geriau pasiskaityk moksliniu darbu ishvadas shia tema...
pradedant tuo, kad chirurgams patartina zhaist greitus adventure ant konsoliu (greina reakcijija ir subordinacija) ir baigiant tuo, kad zhaidimai yra labai geras potrauminis (psichologiniu traumu) gydymas vaikams... su visu spektru tarp.


pabandysiu pasiknist paieshkot linku specialiai tau:)
edit:
http://discovermagazine.com/2005/jul/br ... ideo-games
http://ezinearticles.com/?The-Surprisin ... &id=405906
http://www.foxnews.com/story/0,2933,303277,00.html
http://sandradodd.com/videogames
Žiūrint kokie tie žaidimai ir koks laikas prie jų praleidžiamas.
Aišku gerbiamasis nepamirškit koks jaunimo skaičius įgyja psichinių traumų dėl tų žaidimų. Aš pavyzdžiui žinau keturis savo klasiokus, kurie buvo tikri maniakai žaidimų, tikri asai, per pertraukas tik apie tai ir kalbėjo ir kas finale? Priklausomybė nuo tam tikrų medžiagų, o jų tėvai taip pat manė, kad nupirko kompą ir dabar jų vaikučiai lavės, reakcija pasidarys kaip iš fantasy knygų, tiesiog vien neapsakoma nauda.


Top
   
 Post subject: ir normaliai
PostPosted: 2007-10-26 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 2004-02-26 14:30
Posts: 1236
Location: Kaunas
damon wrote:
Tai ka cia zinot? Bandziau zaisti keleta ir nekabina ir viskas. Tai negi dabar visu zaidimu pavadinimus turiu zinot ir visus but prazaides. Nereikia tik tokiu nesamoniu.
Na ir ok. Žmonės yra skirtingi, kiekvienas turi teisę būti laimingas savo būdu (žinoma, kol nekenkia aplinkiniams - bet čia jau apie recidyvus...).
Nėra problemos.

_________________
To hold a pen is to be at war. --Voltaire


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:47 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
damon wrote:
Aš pavyzdžiui žinau keturis savo klasiokus, kurie buvo tikri maniakai žaidimų, tikri asai, per pertraukas tik apie tai ir kalbėjo ir kas finale? Priklausomybė nuo tam tikrų medžiagų.
eeee.... o galima man kaip tupiausiam paaishkinti nuo kokiu medziagu ir kaip ta priklausomybe ishsivyste nuo zaidimu?

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:48 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
damon wrote:
Tai ka cia zinot? Bandziau zaisti keleta ir nekabina ir viskas. Tai negi dabar visu zaidimu pavadinimus turiu zinot ir visus but prazaides. Nereikia tik tokiu nesamoniu.
Nusishikt man ant tu pavadinimu. Nepatiko nezhaidi, parashai kad nepatinka ir nezhaidzhiu ir baigta kalba, o chia dar pradet kisht pavizdzhius kaip shachmatai yra daug geriau, nes ten galvoti reikia. Vat tokiu nesamoniu tai nereikia. Ash bent varydamas ant kokio WoW(nezhaides ne karto) pasiskaitau kokia wikipedia, kad nepradet ishvis apie kosmosa kalbet :)

Edit: O mano draugo tevas zhvejot megsta, ir kaip tikras zhvejys per nakti vodka daro, ir priklausomas patapo nuo shventojo vandenelio, ot evil ta zhvejyba :evil:

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:51 
Offline

Joined: 2006-03-31 20:12
Posts: 270
Location: Kaunas
Akela, lyginti nardymą, šuolius su parašiutais, slidinėjimą, kopimą į kalnus su kom. žaid. tikrai negalima. Man irgi tai yra kol kas neįmanoma, bet manau skirtumas tikrai yra, bent jau man.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:54 
Offline
User avatar

Joined: 2003-03-05 17:22
Posts: 575
Location: Vilnius
pala pala... ar ash teisingai supratau.. tavo klasiokai zhaide - dabar narkomanai ("Priklausomybė nuo tam tikrų medžiagų"), taigi kalti komp zhaidimai?
Ar chia kartais nera panashu: mano mochiute labai mego obuolius ir mire nuo vezhio - obuoliai sukelia vezhi?

Kitas reikalas, ar tu maniakishkai zhaisi, ar megsi, ar skaitysi ar darysi aplikacijas - viskas tai yra blogai. Viska reikia daryti su saiku. Besaikishkas mezgimas (zhaidimas, skaitymas, you_name_it) nera gerai, tai mes zhinom. Bet apie tai nieks nediskutuoja, zhaidzhiant su saiku - tu lavini ne tik kalba (nes dazhniausiai pc game;ai buna ne lietuviu kalba) ar atitinkama mastymo rushi (priklausomai nuo zhaidimo), bet ir greitini savo reakcija.
Taigis tavo pasakymas, kad geriau ash pagulesiu prie tv su alum - nera teisingas pasirinkimas, nes tv turi daug mazhiau privalumu (nebent konsole;).

_________________
©Toxis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2007-10-26 15:56 
Offline

Joined: 2006-03-31 20:12
Posts: 270
Location: Kaunas
Narfuin wrote:
damon wrote:
Aš pavyzdžiui žinau keturis savo klasiokus, kurie buvo tikri maniakai žaidimų, tikri asai, per pertraukas tik apie tai ir kalbėjo ir kas finale? Priklausomybė nuo tam tikrų medžiagų.
eeee.... o galima man kaip tupiausiam paaishkinti nuo kokiu medziagu ir kaip ta priklausomybe ishsivyste nuo zaidimu?
Paaiškint galima, taip kad tai smegenų nedadeda nors jūs mane pakarkit, vien malonumai ir malonumai prie gero neveda. Ateina laikas, kad ir milijonieriams nėra ką veikti, tai tada eina žudos, narkotinas. Padirbėtų sunkiai, tai ir gyvenimą pamiltų.
Prašau manęs nebaninti už savo tokią visą nuomonę, nes labai laukiu citatų konkurso :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7 8 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited