Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-16 20:13

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 0:53 
Offline
User avatar

Joined: 2005-04-16 22:36
Posts: 110
Location: Vilnius
kristijonai, o kiek mokslininkų asmeniškai pažįsti, kad drįsti taip apie juos teigti?

neigimas visko, ką negali patikrinti. Aš teigiu, kad tave apsėdo penkiolika žalių drambliukų dvasių. tai pagal tavo logiką, jei tu nepradėsi į tai rimtai žiūrėti, tai tu ribotas ir tau nepatinka tiesa? :D

beje, Einšteinas tikrai nebuvo tikintis.

apie kitką tingiu rašyt, ten rimta, suvartys tave ir be manęs. Negadinsiu Nomadui pramogos :P


sylvanies...prašau, pasakyk, kad tu juokauji. PRAŠAU. :shock:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 0:58 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
Kristijonai tu gal kunigas? Vis tu apie dvasią? Nebutų mokslo ,sedėtum be mikrobangės ,galėtum su akmeniu briedį vaikyt ir gilintis į dvasinę buseną nevalgęs. :) Mokslas ribotas ir klysta ,bet be jo butų ,tik blogiau.Taigi darom išvadą jis tobulės..Gerai ,tikėkim ,kad musų kaimynas demonas ,o mergina miško elfė ,niekas nedraudžia ,bet nereikia svaigt, vien apie laimę antimaterijoj energijoj ar sieloj.Parodykite ,man laimingą nevalgiusį ,nesipraususį ir negėrusį žmogų .Tada ,patikėsiu ,kad iš dievo ar dvasinnės busenos sotus bučiau.Kristijonas ir panašus pasakyk esu žemės kurmis ,kuriam dar reikia pakilt iki tam tikro ,dvasinio lygio ,jiem jau sunku iki mano nukrist. :D ..Aš gerbiu ,kitas religijas gyvenu labai maišytam žmonių rate,.,Bet negaliu pakęst posakio ,kad laimė dvasinė busena...Juk mistika ir dvasia gyvas nebūsi. Reikia mokslo ,kuris duodą komfortą ir pažangą ,tada galima ,eit kalt amuleto ,ir tikėt kažkukiu aukštesniu mesiju ,karma ar super intelektu ,raganiais ,galu gale Sutemom :D .Turim ,laisvę tikėt ,kuo ,tik norim ,bet neturėtume ,reikšti nepagarbos ,mokslui ,nes be jo ir mistikų nebutų.Dvi medalio ,pusės kurios nori to po pačio supratimo , tai koks čia VS..Jau greičiau pusiausvyra ,kurios nereiktų subiuot ,tuščia diskusij.Nei mistikas ,nei mokslininkas niekad juk neapleis savo pozicijos ,tai vienintelis ir bjauriausias bendras bruožas.
Pusiausvyra su manimi. 8)

_________________
Arcoras- kerstingas beprotis. Likusieji


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 0:59 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
Sylvanies - parodyk šaltinį, iš kur ištraukei tą istoriją apie žynį ir obuolius. Ir paaiškink man, kaip ta istorija su pi reikšme susijusi?

kristijonai - ar manai, kad tu laimingesnis toks, koks esi, negu būtum, neturėdamas kompiuterio, televizoriaus, šaldytuvo, šiltų rūbų, šilto būsto ir dar milijono kitų dalykų? O žinok, jie ne šiaip sau atsirado, o dėl to, kad kažkas sugalvojo, kaip jie galėtų veikti. Ir tas kažkas buvo būtent mokslininkai. Dar siūlau pagalvoti apie pasakymą, jog "fantastikos rašytojais tampa tie, kuriems pritrūksta fantazijos tapti mokslininkais". Jis yra tikrai gana teisingas :)

abiems dar pasiūlysiu sužinoti, kas yra mokslinis metodas, kaip jis taikomas ir kiek jį naudodamas pasiektų užsidaręs savimi šventai tikintis kompiuteris.

Nomad - kaip tau dar nenusibodo vis aiškinti iš esmės tą patį per tą patį? Šita tema juk kone žodis žodin kartoja "Diskusijose" esančią "Evoliucija vs Kreacionizmas"... Enivei, stebiuosi kantrybe :)

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:10 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Vėl jūs man dvasias, burtininkus ir fėjas prikabinėjat :( Kartoju - aš ne kunigas, nieko su dvasiom neturiu bendro :D

Domai, žmonės buvo tiek pat laimingi su mikrobangėm ir be jų, tik gal žudėsi anksčiau mažiau. Taip, teigiu kad laimė - vidinė būsena :D :!: . O realiai pagalvok, kokiam procentui žmonijos prieinamos tos mikrobangės ? 20% ? Kodėl tik tiek ? Nes mokslas nerado atsakymo, ką daryti, kai vieni žmonės nori daugiau nei jiems reikia, ir nori turėti daugiau nei kiti. Čia tik vienas pavyzdys. Ir išvis sunku sugalvoti mokslo atradimą, neturintį neigiamos pusės. Kad ir ta mikrobangė bobutės sako, kad spinduliuoja kažką negero :D
Kartoju - nesu prieš mokslą ar prieš religiją, esu prieš jų, ir tiesų suabsoliutinimą ir pastatymą į vietą vadinamą "neginčijama ir nekintanti tiesa".
Quote:
kristijonai - ar manai, kad tu laimingesnis toks, koks esi, negu būtum, neturėdamas kompiuterio, televizoriaus, šaldytuvo, šiltų rūbų, šilto būsto ir dar milijono kitų dalykų?
Lygiai tiek pat būčiau laimingas/nelaimingas. Tiesiog dabar jei iš manęs atimtumėt visa tai, tai labai nuliūsčiau, bet žmogui, kuris gyvena be jų ir taip gerai (nekalbu apie bomžus, kurie gyvena tokioje aplinkoje, BET neturi to). Yra begalės žmonių LABAI turtingų, bet kurie gyvena pastovioje neviltyje, depresijoje, liūdesyje, išgyvena beprasmybės pojūtį ir t.t. Nei turtai nei mokslas neatneša laimės, nesuprantu kaip žmonija dar neišmoko šios pamokos per 8tūkst metų. Gal tiesiog ko (atrodo kad) neturi, tai atrodo kad suteiks tą laimę.

Beje, man šiaip įdomus jūsų požiūris į laimę. Kažkodėl manau, kad jis labai jau ribotas ir jam kartelė nuleista labai žemai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:17 
Offline
User avatar

Joined: 2005-04-16 22:36
Posts: 110
Location: Vilnius
Aš dabar nesuprantu, pagal tave mokslas turi išspręst viso pasaulio visas problemas? Tai kad ne. Mokslas yra įrankis. Juo naudojasi žmonės. Mokslą laikyti atsakingu už tai, kad žmonės yra sugedę (let's say) arba nelaimingi, mažų mažiausiai juokinga.

the planet's fine...the people are FUCKED! (c)George Carlin


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:28 
Offline
User avatar

Joined: 2004-09-27 21:53
Posts: 1017
Location: negyvenu, tai žalingas įprotis
kristijonas wrote:
Ir išvis sunku sugalvoti mokslo atradimą, neturintį neigiamos pusės.
O Niutono dėsnių šalutinis poveikis koks?
Quote:
nesu prieš mokslą ar prieš religiją, esu prieš jų, ir tiesų suabsoliutinimą ir pastatymą į vietą vadinamą "neginčijama ir nekintanti tiesa".
Ten aukščiau rašiau, kad susipažintum su moksliniu metodu. Tada suprasi, kad mokslas nieko į neginčijamas tiesas nestato. Neginčijamos tiesos egzistuoja tik matematikoje ir logikoje, kur jos yra tikrai neginčijamos (jos yra logiškai išvestos - pvz. Pitagoro teorema), ir religijoje, kur jomis tiesiog reikia tikėti ;)
Quote:
Beje, man šiaip įdomus jūsų požiūris į laimę. Kažkodėl manau, kad jis labai jau ribotas ir jam kartelė nuleista labai žemai.
Man laimė - pažinimas ir pripažinimas. Na, ne vien tai, bet šituos dalykus per porą minučių sugebu įvardinti. Ir kažkaip moksle galimybių kažką pažinti matau gerokai daugiau, nei religijoje.

_________________
Nai i cala Eruo siluva tielyasse...
ąčęėįšųūž valdė, valdo ir valdys!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:30 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
entity wrote:
Aš dabar nesuprantu, pagal tave mokslas turi išspręst viso pasaulio visas problemas? Tai kad ne. Mokslas yra įrankis. Juo naudojasi žmonės. Mokslą laikyti atsakingu už tai, kad žmonės yra sugedę (let's say) arba nelaimingi, mažų mažiausiai juokinga.

the planet's fine...the people are FUCKED! (c)George Carlin
Nemanau, kad mokslas turi spręsti visas problemas ar kad gadina žmones (gadinti juos gali turbūt bet kas), manau kad jis tiesiog galėtų praplėsti savo tyrinėjimo sritį, įsileisti daugiau prielaidų ir jas tirti, daugiau dėmesio skirti pačiam žmogui, kuris įvairiom prasmėm stovi ant slenksčio (atominės bombos ir karų grėsmė, apskritai žmonių moralinis stovis dabartinis, ekologinės problemos vis didėjančios), o ne milijardams tolimų galaktikų, kurios niekur nedings dar kažkiek laiko, tyrinėjimams, milžiniškų teleskopų tinklų statymams, mažareikšmių palydovų siuntinėjimo ir t.t. ir t.t. Tiesiog dabar mokslas bėga nuo paties žmogaus. Eiliniai žmonės jau dabar žino tiek daug apie mikro ir makro kosmosus, o ką realiai žino apie save ? "Aš homo sapiens beždžionės palikuonis" ? "Kazys Petraitis, statybininkas" ? WTF, o kur esmė ? Ir išvis galėtų mokslas grįžt labiau prie filosofijos, nes ką dabar reiškia žodis "išmintis" ? Dabar jau turbūt nieko.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:34 
Offline
User avatar

Joined: 2007-07-31 23:58
Posts: 559
Niutono dėsnis ? Nežinau jo šalutinių efektų, čia panašiai kaip klausti koks vandens ar oro pašalinis efektas. Čia gal kiek neteisingai suformulavau, ne "atradimai", o "išradimai", labiau turėjo būti.

Kiek realiai žmonių vadovaujasi šiuo moksliniu metodu ? Kiek paprastų žmonių išvis apie jį girdėję ? Aš pvz pirmą kartą :oops: Nors ir šitas metodas manau turėtų trūkūmą, vėlgi ribose.

Pažinimas vardan ko ? Kodėl jis tau svarbus ?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:37 
Offline
User avatar

Joined: 2005-04-16 22:36
Posts: 110
Location: Vilnius
Pupuliuk, kažkada ir elektra atrodė niekam nereikalingas išradimas. Lazeriai atrodė nereali ir nepanaudojama idėja. Fundamentiniai mokslai stumia viską į priekį labiau nei taikomieji. Taip kad nesikabinėk prie teleskopų.

Ir na dabar tu bandai pasakyt, kad tokiems mokslams, kurie tiria žmoniją, finansavimas neskiriamas? Tai kad skiriamas. Ir neprastas AFAIK. Tai fundamentalieji mokslai skriaudžiami ir juda priekin vien atsidavusių mokslininkų pastangom tik todėl, kad krūva asilų nemato toliau artimiausios šienos kupetos.

O kad 'eilinis žmogus" mažai žino - tai visų pirma jo bėda. Jei tas "eilinis žmogus" yra asilas ir užuot pasidomėjęs mokslu paskaito gyvo sapno forumus ir pradeda burbuliuot, kad mokslas niekam nereikalingas, tai SORRY.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2008-10-16 1:38 
Offline
User avatar

Joined: 2008-10-05 19:17
Posts: 167
Location: Vilnius
> Dar - mokslininkai neigia viską, ko negali patikrinti.

Tarkim, aš pasakysiu, jog tavo kambaryje gyvena nykštukas, kurio tu niekada nematai, nes jis nuo tavęs slepiasi. Tai tu patikėsi, nes negali patikrinti ? Kodėl reikėtų tikėti kažkokiais absurdais, kuriuos kas nors prasimano, jei nėra to patvirtinančių įrodymų ?

Ir apskritai, baikit svaigt apie atomines bombas, degraduojančią žmoniją, etc. Ne apie tai kalba. Apskritai, misticizmas ir religija yra sukėlę ganėtinai daug nelaimių žmonijos istorijoje.

O ta istorija su obuoliais ir skaičum pi, tai net awkward komentuot. Ar bent girdėtas faktas, kad skaičius pi yra iracionalus, t.y., neišreiškiamas per dviejų sveikų skaičių santykį ? Todėl kaip galima samprotaut apie šį skaičių pagal obuolių dalinimą žmonėms ? Ne, čia iš viso pezalai kažkokie. Žmonės, galvokit, ką kalbat...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited