Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-04-19 7:01

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
AZ žmonės jau 2666 paspaudė istoriją manau ir nemanyk,kad kažkuo esi ypatingas,kad čia spamintum,eik savo keliu ir nemaišyk kitiem. Su skyryba problemu redaktoriaus ne minčių turi apseisim pats turbūt mamos ūkį kiaules gana ir juokiesi iš kitų dar.

_________________
Arcoras- kerstingas beprotis. Likusieji


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:23 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-09 15:07
Posts: 959
ok. domai, mano manymu - jau ant ribos.
atsiprashau visu, bet moderuosiu tolimesnius gincius, peraugancius i asmenishkumus.

_________________
Master.... Prosto Master


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
domas wrote:
Su skyryba problemu redaktoriaus ne minčių turi apseisim
Kas nors, prašau, paaiškinkite man, ką šitas sakinys reiškia..?

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:25 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
reiskia, kad dar vienas zmogus isitikines, kad geras redaktorius padaro viska ir kad rasytojo darbas tik uzrasyt mintis :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:40 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
norejau ka nors atsakyt, bet mano kukliu pajegumu smegenas niekaip neistenge suprasti, ka domas norejo pasakyt. kazkas apie manyma - nemanyma pas mamos kiaules... ar valgant mamos duota kiauliena su redaktorium... kiauliena siaip gerai. paprieskoninta ir pakepta. su alaus kausu. bet lyg ir ne apie kulinarija opusas buvo :roll:

atsiprasau labai, bet gal galetum dar karta pakartot, ka ten tas redaktorius su kiaulem turi daryt?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-21 21:52
Posts: 439
Location: Vilnius
gijas wrote:
reiskia, kad dar vienas zmogus isitikines, kad geras redaktorius padaro viska ir kad rasytojo darbas tik uzrasyt mintis :)
Kaip tu gijau ishshifravai ish tos makalynes toki rimta sakini?

EDIT: ziuriu ir kituose jo postuose vos imanoma suprasti apie ka kalbama, nors tiksliau nelabai imanoma.

_________________
Iron Kingdoms: Our dragons aren't just loot bags.
Wargames.lt


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 20:27 
Offline

Joined: 2009-02-13 2:39
Posts: 50
Fleimeris-Flūderis wrote:
ande wrote:
Fleimeris-Flūderis wrote:
pe.es. bet tai kiba elementarios skyrybos irgi gramatikos nebemoko mokyklose?
Negražu mėtyti akmenis į svetimą daržą, kai pats savo ūkio nesusitvarkai :-)
ale mano kukli asaba i rasytojus ne(be)pretenduoja irgi savo sedevru literaturiniu visuomenes teismui ne(be)deda :wink:

zodziu, "pazIek i sAve" argumentas ne i tema cia :wink:
Deja labai į temą. Ne apie tamstos kūrybą kalbėjau, o apie tai, kad ironiškai išpeikdamas autoriaus daromas rašybos, skyrybos ir gramatikos klaidas, pats jų privėlei ne ką mažiau.

Tai kam tada atkreipti dėmesį į kitą, jei pats nesugebi to padaryti? :) O po to dar pykti už tai, kad kritikos susilaukia "gaisrininkas, virtuviniu peiliu mokantis operuoti mikrochirurgą".

Ar čia reikia suprasti taip, kad tik kūryba užsiimantis žmogus privalo rašyti taisyklingai, o ne - bet kaip? :)

Be pykčio.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 21:28 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
ne visada ir man patinka Fleimerio postų stilius, ale čia turėčiau su juo sutikti.
Rašant netinka pasiteisinimas: "pats klaidų darai, todėl aš savo kūryboje irgi darysiu". Pabandžius skaityti toks vaizdas, kad bent dalį klaidų galima buvo išgaudyt elementariu "spelcheku". Deja, kitos ne tokios elementarios. O kai kur skyryba tokia, kad sakinio mintis ne iš karto suprantama. Ir dar: kiek pamenu, kableliai šiaip dedami po žodžio be tarpo ir tik po kablelio dedamas tarpas.

Paskaičiau pradžią ir toliau nelabai skaičiau. Didele dalimi dėl to, kad jaučiu šiokią tokią antipatiją kai pačioj pradžioj kūrinio iškart rašoma koks kietas yra herojus, kaip jis vakar prisišniojo ir kaip jam dabar dėl to skauda galvą. Ypač pradedančiųjų rašytojų kūriniuose (no offence). Kiek teko matyt, tokia pradžia tokiais atvejais tik ir reiškia, kad be butelių etikečių aprašymo daugiau nieko įdomesnio nebus. Ir tokio stiliaus pradžias atleidžiu tik kai kuriems man patinkantiems rašytojams (vienu žodžiu - patikrintam produktui). Taip pat yra krūvos vietų, kur labai jau nelogiškai kažkas vyksta. Pvz.,:
Quote:
Galiaus surikau.
-Valai kelkis elektros nėra. Pro langą kažkokia keista šviesa plieskia. Reikia pasitarti
Na pasakykit man, ar kietas herojus, kamuojamas pagirių, nieko iš vakar nepamenantis, po gero tūso dar svaiginamas alkoholio garų gali taip šnekėti??? Tai jau logiškai tęskim kieto herojaus stilių. o tai gaunasi kaip tam anekdote: "Draugas Ivanovai, prašau man ant galvos nepilti karštos smalos" :)

P.S. jei palikt taisyt tokią krūvą stiliaus, minties, skyrybos klaidų, tai redaktorius turėtų vadintis mažų mažiausiai bendraautorium.

P.P.S. geriau jau nebūčiau prisivertęs skaityt toliau minėtos pastraipos. :) Beskaitydamas prisiminiau tokį Jovarą (gal kas pamenat tokį svamokslį rašytoją? :)) Iš tikrųjų, tvirtėja įsitikinimas, kad potraukis kompams ir žaidimams stipriai pakenkė gebėjimui rašytiniame tekste reikšti rišlias mintis... Nu negali tekste būt tokių šuolių, pasekmių dar prieš priežastis ir pan. Rekomenduočiau savišvietai paskaityti Džono Vindemo "Trifidų dienų" pirmus 5 puslapius. Vat ten tai labai vaizdžiai pasakojama kaip pabudus ateina suvokimas apie pasaulio pabaigą.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 21:48 
Offline
User avatar

Joined: 2005-09-18 13:38
Posts: 277
Anekdotas neblogas :D . Nesuprantu kodėl manai,kad čia kietumas. Su laiku paaiškėja,kad veikejas bando atsiminimų atsikratyti kai kurių. Liūdna jeigu aš Jovaras antrasis būsiu kai kam :( :(

_________________
Arcoras- kerstingas beprotis. Likusieji


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2010-03-17 22:00 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
domas wrote:
Anekdotas neblogas :D . Nesuprantu kodėl manai,kad čia kietumas. Su laiku paaiškėja,kad veikejas bando atsiminimų atsikratyti kai kurių. Liūdna jeigu aš Jovaras antrasis būsiu kai kam :( :(
Kaip tai kur kietumas? Nežinau kiek ir kokios asmeninės patirties tu turi, bet asmeniškai aš, rytą po audringų išgertuvių/vakarėlio/tūso tikrai nepuolu logiškai kažko aiškintis, kramsnot riešutų (dieve, fiziškai turbūt neįmanoma :)), svajot apie virtus kiaušinius. Ir po viso to dar eiti plėšt ginklų parduotuves, kad kariaut su monstrais.
Mažų mažiausiai šios detalės šiuolaikinių papročių :) fone ir sukelia mintis, kad vaizduojama kažkas kieto :).
Ir, kaip minėjau, paskaityk "Trifidų dienas". Ten veiksmas vystosi kur kas lėčiau, bet emocinis poveikis skaitytojui kur kas didesnis (nebent jau aš tikrai esu per senas ir nesuprantu šiuolaikinių raiškos priemonių... :()


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited