Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 15:45

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7 »
Author Message
PostPosted: 2012-04-14 22:26 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pacituosiu iš atminties Nemezidę: kad būti fantastu, iš pradžių reikia atskirti kur ta fantastika, o kur realybė.

Kitaip tariant, fantastas ir neišprusęs lengvatikis nėra sinonimai.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2012-04-16 9:11 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Būtent... Jei man patinka "Raganius", ar tai būtinai reiškia, kad aš tikiu, kad kokiam XI a. gyveno kardu besišvaistantis mutantas, o aplink šlaistėsi tuntai burtininkių? :)

Ir atvirkščiai: kodėl aš turiu suabejoti, kad prieš 5000 metų kažkoks Nilo slėnio gyventojas kaltais negalėjo išskaptuoti piramidžių luitų?


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 5:22 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Pjovejas wrote:

Ir atvirkščiai: kodėl aš turiu suabejoti, kad prieš 5000 metų kažkoks Nilo slėnio gyventojas kaltais negalėjo išskaptuoti piramidžių luitų?
Vienas gyventojas su kaltu, 5000 metų atgal, išskaptavo idealiai tiksliai visus piramidžių luitus? :D Ar man vienam sunku tuo patikėti? Taigi tikrai yra medžiagos šiuo klausimu. Net šiais technologijų laikais, to atlikti praktiškai neįmanoma, mes juk kalbam ne apie sudžiuvusį molį, o apie granitą. Paskaitykite apie granito savybes ir įvertinkite statinių apimtis...


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 12:24 
Offline
User avatar

Joined: 2007-06-17 23:16
Posts: 890
Rusijoje yra toks idomus zmogelis-А.Скляров.Jau daug metu ziuriu jo sukurtas laidas-kas nemate-rekomenduoju.Daug idomiu faktu(nufilmuota) Siulau pasiziureti(vel gi ru.kalba) :
http://www.youtube.com/watch?v=4SDknt2vsGA
Kam patiks,siulau pasiziureti jo keliones po pasauli.Ypac laidas apie Egipta.


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 2005-06-04 22:38
Posts: 33
Location: Vilnius
Magnus wrote:
Vienas gyventojas su kaltu, 5000 metų atgal, išskaptavo idealiai tiksliai visus piramidžių luitus? :D Ar man vienam sunku tuo patikėti? Taigi tikrai yra medžiagos šiuo klausimu. Net šiais technologijų laikais, to atlikti praktiškai neįmanoma, mes juk kalbam ne apie sudžiuvusį molį, o apie granitą. Paskaitykite apie granito savybes ir įvertinkite statinių apimtis...
Piramidės pastatytos ne iš granito o iš kalkakmenio. Granitas naudojamas buvo tik kažkiek vidaus apdailai.

_________________
Pjovejas wrote:
mano prosenelių antkapiai kaimo graboriaus irgi pakankamai idealiai nušlifuoti, turbūt juos statė ateiviai


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 14:16 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
vytzka wrote:
Magnus wrote:
Vienas gyventojas su kaltu, 5000 metų atgal, išskaptavo idealiai tiksliai visus piramidžių luitus? :D Ar man vienam sunku tuo patikėti? Taigi tikrai yra medžiagos šiuo klausimu. Net šiais technologijų laikais, to atlikti praktiškai neįmanoma, mes juk kalbam ne apie sudžiuvusį molį, o apie granitą. Paskaitykite apie granito savybes ir įvertinkite statinių apimtis...
Piramidės pastatytos ne iš granito o iš kalkakmenio. Granitas naudojamas buvo tik kažkiek vidaus apdailai.
Aš ir nerašiau, kad visa piramidė iš granito, ir šis faktas, kad tik vidus iš granito visiškai nepalengvina iš esmės nepalengvina darbo :)


Last edited by Magnumas on 2012-04-30 17:23, edited 2 times in total.

Top
   
PostPosted: 2012-04-30 15:56 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Magnus wrote:
Aš ir nerašiau, kad visa piramidė iš granito, ir šis faktas, kad tik vidus iš granito visiškai nepalengvina iš esmės nepalengvina darbo :)
Aš prašyčiau galų gale liautis patiems sau prieštarauti, cituoju tamstą:
Quote:
Vienas gyventojas su kaltu, 5000 metų atgal, išskaptavo idealiai tiksliai visus piramidžių luitus?
Jau nekreipiant dėmesio į apskritai melagingą teiginį "vienas žmogus" ir "granitas", po to "tik vidus iš granito". taip sakant, patys mistikai pripaistot nesamonių, po to jom prieštaraujat, o po to viską pateikiant kaip "mokslininkų nuomonę" ir išlaužiat kažkokius ateivius...
Jei bent jau neprieštarautumėt patys sau ir nuoseklesni būtumėt, rimčiau atrodytumėt...
O ir su tuo idealumu... nu neperlenkit lazdos... mano prosenelių antkapiai kaimo graboriaus irgi pakankamai idealiai nušlifuoti, turbūt juos statė ateiviai

Beje, Nomad, nemanau, kad čia Magnus trolina, paprastai trolinimas mažiau sau prieštarauja :P


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 16:16 
Offline
User avatar

Joined: 2005-06-04 22:38
Posts: 33
Location: Vilnius
Aš Pjovėjau pasiskolinsiu šitą frazę parašui jeigu negaila, labai jau mane prajuokino :D

_________________
Pjovejas wrote:
mano prosenelių antkapiai kaimo graboriaus irgi pakankamai idealiai nušlifuoti, turbūt juos statė ateiviai


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 16:25 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
vytzka wrote:
Aš Pjovėjau pasiskolinsiu šitą frazę parašui jeigu negaila, labai jau mane prajuokino :D

Man didelė garbė :D

Grįžtant prie granito temos, pacituosiu vieną straipsniuką:
Quote:
During the earliest period, pyramids were constructed wholly of stone. Locally quarried limestone was the material of choice for the main body of these pyramids, while a higher quality of limestone quarried at Tura (near modern Cairo) was used as the outer casing. Granite, quarried near Aswan, was used to construct some architectural elements, including the portcullis (a type of gate) and the roofs and walls of the burial chamber. Occasionally, granite was used in the outer casing as well, such as in the Pyramid of Menkaure.
Tingiu versti, manau suprantat. Visas straipsnelis čia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_p ... techniques
aišku, jis nepretenduoja į rimtą mokslinę studiją, bet man rodos pagrindinių dalykų tikrai nemeluoja. jei nepatingėsit, tai rasit, kad nemažai ten būdavo elementaraus "statybinio laužo" pripilama tūriui užpildyt...


Top
   
PostPosted: 2012-04-30 17:20 
Offline
User avatar

Joined: 2009-11-21 20:33
Posts: 290
Pjovejau, visiškai nusikalbi, matau kad pats "trolini", tik įdomu kodėl? Dėmesio trūksta ar neturi kur daugiau pasireikšti?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page « 13 4 5 6 7 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited