Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 12:49

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 111 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-11 23:05 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Perskaičiau Patrick Rothuss - The Name of the Wind originalo kalba. Mano nuomone, jos vieta būtent šiame skyriuje, pamąstymai šia tema mano blog'e:
http://www.rastai.info/index.php?page=k ... article=46


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-12 9:02 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
degustibus...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-12 14:36 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Quote:
Perskaičiau Patrick Rothuss - The Name of the Wind originalo kalba. Mano nuomone, jos vieta būtent šiame skyriuje, pamąstymai šia tema mano blog'e:
http://www.rastai.info/index.php?page=k ... article=46
Kaip kažkas kažkada čia yra minėjęs, būtent dėl skonių skirtumų šiame skyrelyje rizikuoja atsidurt visa literatūra :)

Mažų mažiausiai su apžvalgos autoriumi nesutinku bent jau dėl šito:
Quote:
Išžudoma visa pagrindinio herojaus šeima. Tiesiog išžudoma, praktiškai be jokių užslėptų motyvų, praktiškai šiaip sau. Ir herojus leidžiasi į kelią.
Emmm... nu ką aš žinau, bent jau aš mačiau juodu ant balto parašyta ko veikėjas siekia. net pernelyg tiesmukiškai. Kadangi tai ganėtinai kertinis istorijos akmuo, tai toliau jau kaip ir neišeina diskutuot su apžvalgos autorium. :)
P.S. man pačiam knyga patiko. Nesakau, kad statyčiau greta Sapkovskio Raganiaus, bet tęsinį tikrai skaitysiu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-12 14:58 
Offline

Joined: 2005-08-29 10:45
Posts: 552
Location: kaunas
ambicijos ambicijomis... bet gal, visgi, vertimą reikėjo skaityt, o ne originalo kalba? gal ir ne taip solidu, bet, mažu, nebūtų tokių liapsusų, kaip kad pjovėjas pastebėjo.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-12 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Quote:
Mažų mažiausiai su apžvalgos autoriumi nesutinku bent jau dėl šito:
Na nereikėjo šių žodžių suprasti tiesiogiai (negi niekas nebemoka skaityti tarp eilučių?), aišku kad ne šiaip sau išžudoma, tiesiog man asmeniškai motyvai bei tolimesnė "blogiukų" veikla pasirodė paiki ir tiek...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-13 9:02 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Atsiprašau, bet tarp eilučių irgi reikia mokėti rašyti. :) Tavo apžvalga, jei nebūčiau skaitęs knygos, taip ir skambėtų "vyksta bet kas neaišku kodėl". (nes nu niekaip nesuprantu kur toje kelių sakinių apžvalgoj išsireiškimuose "praktiškai be jokių užslėptų motyvų... praktiškai šiaip sau" gali slypėti užslėpta prasmė :))
P.S. "blogiukų" veiklos ten apskritai nedaug epizodų buvo. O asmeniniai motyvai... nu nežinau, visos šeimos ir šiaip visų vaikystės pažįstamų žmonių sunaikinimas jei nepakankamas motyvas, tai... Man apskritai pačios apžvalgos autorius atrodo įsižeidęs, kad nebuvo motyvų "einam gelbėt griūvančio pasaulio" :) (no offence)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-13 12:02 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Pjovejas wrote:
Atsiprašau, bet tarp eilučių irgi reikia mokėti rašyti. :) Tavo apžvalga, jei nebūčiau skaitęs knygos, taip ir skambėtų "vyksta bet kas neaišku kodėl". (nes nu niekaip nesuprantu kur toje kelių sakinių apžvalgoj išsireiškimuose "praktiškai be jokių užslėptų motyvų... praktiškai šiaip sau" gali slypėti užslėpta prasmė :))
P.S. "blogiukų" veiklos ten apskritai nedaug epizodų buvo. O asmeniniai motyvai... nu nežinau, visos šeimos ir šiaip visų vaikystės pažįstamų žmonių sunaikinimas jei nepakankamas motyvas, tai... Man apskritai pačios apžvalgos autorius atrodo įsižeidęs, kad nebuvo motyvų "einam gelbėt griūvančio pasaulio" :) (no offence)
Ok parašiau reiškia visiškai nesuprantamai... bandau pasitaisyti :)
Turėjau omenį jog išžudimo motyvai juokingi, ta prasme kodėl išžudė visą šeimą ir gimines. Ta prasme, kad herojus eina keršyti, tai viskas ok... bet gi jo šeima buvo klajojantys bardai, jie rinko ir rašė poemas apie tuos (kaip ten jie, pamiršau - blogiukus) ir už tai juos išskerdė... nu nzn man tai sukėlė šypseną... būtų ten dar koks nors bandymo susekti motyvas ar dar koks nors mistiško tai jo...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-13 16:14 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Atsiprašau moderatorių, jei jie nuspręs, kad čia netinkama vieta diskusijai apie konkrečią knygą :)

O tai atsiprašau, jei tie blogiukai (toliau tekste čandrianai) nenori, kad apie juos kas nors ką nors atkapstytų? Tegul ir apibendrintų gandų forma bardo dainoje? Kiek man žinoma nemažoje dalyje trilerių tai pakankama priežastis pakast visus, kas bando tą padaryt :) Juolab, kad "tais laikais" bardo daina galėjo būt laikoma ir pakankamai tikru įvykių liudijimu :).
Man kaip tik patiko tai, kad čia nėra "trakšt brakšt, štai jums prašom aiškiai išdėstyta pasaulio struktūra/istorija, o toliau aptarinėsim atskiro herojaus veiksmus jame". man patiko, kad visas kontekstas pamažu atskleidžiamas palaipsniui, auginant patį herojų.

DĖMESIO SPOILERIAI

Pvz., nežinau, kiek ir kaip įdėmiai tu skaitei, bet pirmos užuominos apie tų blogiukų kilmę atskleidžiamos tik kai herojus valkatavimo periode klausosi miesto tavernoje keliaujančio pasakoriaus. Ir potencialiai čia galima išvystyti pasaulį ne ką seklesnį, nei Viduržemis, ar Wheel of Time.
Iš vis, mano vaizduotėje čia trečioji knyga gali chronologiškai pradidėti nuo pirmosios pradžios momento :) + su galimybe parašyt "priešistorę" jei pirma trilogija bus komerciškai sėkminga :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-13 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 2009-07-20 19:42
Posts: 65
Location: Vilnius
Na, bala nematė tų čandrianų :) , iš dalies aš su tavim sutinku, tačiau kiekvienam savo kaip sakant, man vistiek tai atrodo truputi lėkšta...
O ką manai apie aiškų aiškiausias sąsajas su žymiuoju Poterių ir jo šutve?

P.S. iš tiesų, jei čia nevieta tokiai diskusijai, tai mes galim be problemų ją rišti :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2011-09-14 9:01 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Exo wrote:
...iš dalies aš su tavim sutinku, tačiau kiekvienam savo kaip sakant, man vistiek tai atrodo truputi lėkšta...
O ką manai apie aiškų aiškiausias sąsajas su žymiuoju Poterių ir jo šutve?

P.S. iš tiesų, jei čia nevieta tokiai diskusijai, tai mes galim be problemų ją rišti :)
Ką pradžioje ir sakiau: šioje temoje galų gale atsidurs visos knygos :)
O dėl Hario Poterio... Na neskaičiau aš jo... Iš dalies dėl to, kad man tiesiog neigiamą įspūdį paliko ta masinė pramoninė reklama ir pirmojo filmo pirmos 5-10 minučių (toliau nežiūrėjau)... Iš vis man keistai atrodo, kaip lengvai žmonės pasiduoda štampų formavimui. Dabar ką, visas knygas apie kažkokių tai maginių gabumų turintį herojų reikės laikyti Hario Poterio klonais?
Ta tema kažkuriam savo interviu "Vėjo vardo" autorius jau matyt užknistas palyginimų su Poteriu irgi su ironija komentavo... Jo idiotiškai užklausė, kas dvikovoje nugalėtų :) Tai jis atsakė kažką panašaus į: "jei dvikova vyktų Hario pasaulyje, tada jis, nes ten visada atsiranda kokia lazdelė po ranka, koks palankus mokytojas, kokia nors plyta virš priešininko galvos, bet jei kitur, tai turbūt Kvoutas, nes jis tiesiog kovotų visomis įmanomomis priemonėmis (įskaitant "negarbingas")" Neatsimenu tikslios citatos, bet kažkas panašaus :)

EDIT: va čia tas interviu: http://www.lrytas.lt/-13114920711311335 ... kinius.htm


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 111 posts ]  Go to page « 18 9 10 11 12 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited