Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 3:55

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
PostPosted: 2012-10-16 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
sovijus wrote:
Galima ir šitaip, bet aš nesiruošiu taip nuolaidžiauti ir apverkiu situaciją, kuomet dauguma tam pataikauja, ergo mano whine'as šitoje temoje.
keista, kad newhinini jog neaprašo kaip pelę reikia judint prie tos pačios ala mechanikos :D
Quote:
emmm... ne? Vienintelis man žinomas pavyzdys, Planescape: Torment, geriausiu atveju būtų labai vidutiniškas filmas/knyga, jei jam taikytum filmų/knygos vertinimo kriterijus.
Visiškai nesutinku, bet čia jau manau tiesiog skonio reikalas, tai kaip ir beprasmiška ginčytis :)

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-10-22 12:53 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
patarejas wrote:
Mechaninius žaidimų skirtumus mes pastebime, tačiau mūsų tikslas nėra žaidimų mokslas, nes jis aktualesnis žaidimų kūrėjams, o ne žaidėjams.
Kiek daug slepiasi po šituo, iš pažiūros paprastu, sakiniu. Čia slypi netgi užuomina į atsakymą klausimui, kuris kankina kai kuriuos protus, kodėl tiek daug šūdo šiuolaikiniame pasaulyje? Bet apie viską iš pradžių.
Pirmiausia, "mechaniniai skirtumai" niekada nebuvo mano nepasitenkinimo priežastimi. Tiesą sakant, dauguma apžvalgininkų ieško žaidimuose TIK mechaninių skirtumų, visiškai ignoruodami pagrindinius mechanizmus, tokius, kaip mano minėtas lygių dizainas, AI, ginklai, gunplay. Ar jie tai daro iš nežinojimo, ar (kaip Gambler minėjo) susitaikę su esama padėtimi, kad visuose FPS jie yra vienodi ir vienodai čiulpia, todėl pradeda ieškoti kažko kito, nežinau. O juk pirmiausia ir turėtų eiti pats pagrindas, tik po to - skirtumai.
Toliau, "žaidimų mokslu" apibendrinamas struktūruotas mąstymas apie žaidimus, jų vietą kitų žaidimų kontekste, mechanizmo ir dizaino išmanymas. Pasirodo visa tai nėra aktualu žmogui, kuris žaidžia. Galbūt tokių žmonių išties yra daug ir jūsų žurnalas (kaip ir didžioji dalis visų kitų) yra skirtas būtent tam mainstream'ui, bet tai juk ir yra tas paviršutiniškumas apie kurį aš kalbu nuo pat pradžių.
Tačiau svarbiausia čia, tarp eilučių slypintis sentimentas, kad visiškai nebūtina turėti gilų pasirinktos srities išmanymą, kuris apimtų tiek technines detales, tiek visumą. Užtenka būti tik žaidėju ir pateikti savo, kaip "žaidėjo" nuomonę. Nes juk demokratinei vartotojų masei nerūpi detalės, jų skonis - vidutiniškas, žaidimai jiems - tik trumpas laisvalaikio mirksnis, jie ieško trumpalaikio "fun" akimirksnio. Štai jums ir atsakymas, kodėl tiek daug šūdo visur - demokratijos pagimdyta vartotojų minia viską nutempia į savo vidutiniškumo lygį, paskandina savyje bet kokį gilumą, sudėtingumą, techniškumą. Išdistiliuoja juos, išsklaido ir išspjauna TotalBiscuit, Kotaku, RPS.


Top
   
PostPosted: 2012-10-22 14:21 
Offline
User avatar

Joined: 2003-10-24 10:05
Posts: 795
Location: Vilnius
Sovijau, tai pateikite teigiamų pavyzdžių Game reviewerių. Jei tokių nėra apskritai tai gal galite bent primesti savo review kokį nors? Nes dabar išvardinta problemos ir nenurodomi sprendimai.

Šiaip visokie Totalbiscuit Man nemaišo tai, kad aš nesutinku su puse ir daugiau jo išsakytų minčių nemaišo pamatyti pirmą kartą žaidimus kurie mane sudomina ir kuriuos pats noriu išmėginti. Tiesa panašu, kad šitą review funkciją atmetate/pamirštate.

_________________
Kriaushes, obuoliai...


Top
   
PostPosted: 2012-11-03 15:27 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Vienas iš pavyzdžių:
http://culture.vg/ (tik nesugalvokit mokėti)
Bet apskritai gerų reviewerių reikia ieškoti tarp pačių žaidimų fanų, geriausia tokių, kurie susikoncentravę tik ties vienu ar keliais žanrais, senais žaidimais. Žodžiu, kaip visur ir visose srityse, geriausi žinovai slepiasi nišose. Kiek teko susidurti, bet kuris revieweris, kuris užsidirba iš žaidimų apžvalgų bus blogas (TotalBiscuit, tikriausia, yra geriausia ką galima iš to išpešti). Todėl ieškoti reiktų "užkaboriniuose" tinklapiuose, jei kas žino tokių, pats bučiau dėkingas, jei pasidalintų... Pagrindinis review šaltinis, tikriausia, yra ne mainstreaminiai, nišiniai, menkai moderuojami forumai, tokie, kaip pvz. RPGCodex, 4chan /v/ ir pan.

Na, o jei review reikalingi tam, kad pamatytum kaip atrodo žaidimas, tai yra kur kas geresnių būdų, nei žiūrėti tą (nors ir pakankamai maloniu balso tembru apdovanotą) britą. Tie dalykai vadinami Let's Play youtube. Tik vėlgi, kaip ir visame kame, reikėtų vengti populiariausiųjų, ieškoti reiktų specializuotų mėgėjų, tokių kurie žaidimus žaidžia sunkesniame lygyje. Kartais netgi kiekvienam žaidimui galima susirasti po atskirą žmogų, tiesiog giliau paieškot reikia.
Keli pavyzdžiai:
http://www.youtube.com/user/GrimithR
http://www.youtube.com/user/Malkasphia
http://www.youtube.com/user/EpicNameBro


Top
   
PostPosted: 2012-11-04 1:47 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Lets play yra dažniausiai labai, labai nuobodu ir neįdomu. Ypač kai daro koks nors mėgėjas. Aš per penkiolika minučių noriu viso žaidimo apžvalgos, o ne pirmų penkiolikos žaidimo minučių vienos konkrečios strategijos apžvalgos. Mat neturiu laiko žiūrėti youtube dvi paras kad susidaryčiau nuomonę apie visą žaidimą. Ir TotalBiscuit'as man asmeniškai kol kas yra geriausia, ką pavyko rasti. (Visai netyčia – iš pradžių jį žinojau tik kaip mano mėgstamiausią SC2 turnyrų komentatorių). Tai nereiškia, kad visuomet sutinku su jo mintimis, tiesiog reiškia, kad (1) žiūrėti įdomu ir nenuobodu, ir (2) iš jo reviu susidarau pakankamai tikslų pirmą įspūdį apie žaidimą.

Suprantama, neketinu dėl reviu kokybės ginčytis su žmogumi, profesionalų apžvalgininką pavadinusiu idiotu, nes apžvalgos neatitinka kažkokio vieno siauro nišinio supratimo.

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2012-11-04 15:56 
Offline

Joined: 2009-06-20 21:22
Posts: 33
Location: Vilnius
Jei žaidėjas yra geras susidaryti pirmą įspūdį apie žaidimą gali ir iš pirmų 30 min, maždaug tiek, kiek trunka ir tos profesionalo apžvalgos. Jis juk irgi niekada nebaigia žaidimų, dažnai net nepasiekia paskutinių jo stadijų (ypač ilguose, sudėtinguose žaidimuose), taigi jis tau patinka todėl, kad labiau tave entertainina? Pavyzdžiui, kaip tas nesenas jo šedevras "War of the Roses vs Chivalry", daug cool užsklandų su įspūdingais užrašais, pamėgdžiojančiais tą nerealią "The Deadliest Warrior" laidą, ane? Kur didžiausias dėmesys skiriamas tokiems svarbiems žaidimo aspektams, kaip brutality, realism ir pan. Viskas tam, kaip kažkas komentaruose pažymėjo, kad vartotojas galėtų susidaryti išsamią nuomonę apie produktą ir per 15 min. nuspręstų už kurį iš jų verta mokėti pinigus... Vartotojų minios mentalitetas.
Quote:
Suprantama, neketinu dėl reviu kokybės ginčytis su žmogumi, profesionalų apžvalgininką pavadinusiu idiotu, nes apžvalgos neatitinka kažkokio vieno siauro nišinio supratimo.
Pasakyta, lyg nišinis supratimas būtų kažkoks trūkumas. Visi geriausi dalykai yra arba kažkada buvo nišiniai, nes tam, kad kažkas pasiektų aukščiausią kokybę, nemirtingumą, visų pirma ir reikia atsiriboti nuo minios, apsistatyti aukščiausiomis sienomis, kad 15-minutinės vidutinybės neterštų principų skaidrumo.


Top
   
PostPosted: 2012-11-04 19:43 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Aš labai lietuviškai pasakiau, kad ne, negaliu susidaryti įspūdžio iš Lets Play. Sovijau, kodėl sakai, kad galiu? Esi tikras, kad pažįsti mane geriau už mane patį? Ar jauti nenumaldomą poreikį paprieštarauti kiekvienam mano sakiniui? O gal tiesiog trolini? Nepavargai demonstruotis, koks tu išskirtinis ir anaiptol ne vidutinybė ir tikrai jau be vartotojiško mentaliteto? Na bet tęsk, tęsk ;)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2012-11-05 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-21 21:52
Posts: 439
Location: Vilnius
Ne nu tas sovijus tai stopudovas HIPSTERIS, jo visi argumentai yra iškalti 10 hipsteriu įsakimų akmenyje. Tipo viskas fignia, review nežinau kur žiūrėt, ieškau 4chane [omg u good]. Tavo skonis toks ištobulintas ir unikalus ir mūms mirtingiesiems nėr ko lygintis su tavimi, mes juk vartotojų masės :] kažkaip nenustebčiau jei kolega turi niolika metų, o jei ne tai matosi niolikinis mentalitetas.

_________________
Iron Kingdoms: Our dragons aren't just loot bags.
Wargames.lt


Top
   
PostPosted: 2012-11-05 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 2003-06-07 14:47
Posts: 768
Location: Kaunas
WhiteDragon wrote:
Ne nu tas sovijus tai stopudovas HIPSTERIS, jo visi argumentai yra iškalti 10 hipsteriu įsakimų akmenyje. Tipo viskas fignia, review nežinau kur žiūrėt, ieškau 4chane [omg u good]. Tavo skonis toks ištobulintas ir unikalus ir mūms mirtingiesiems nėr ko lygintis su tavimi, mes juk vartotojų masės :] kažkaip nenustebčiau jei kolega turi niolika metų, o jei ne tai matosi niolikinis mentalitetas.
+1

_________________

How can we let this happen and
Just keep our eyes closed ‘till the end
When we will stand in front of heaven’s gate
It will be too late!


Top
   
PostPosted: 2012-11-07 2:06 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-11 22:31
Posts: 910
Location: Vilnius
Įspėjimas: nepereikime į asmeniškumus, nes bus tvarkingai trinama.

_________________
"Dead is dead. Parts are parts. Dead guys is parts" - Ripperjack


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited