Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 1:12

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 »

Kas šiuo metu darosi LARP?
Trūksta normalių poligonų. 0%  0%  [ 0 ]
Trūksta normalių LARP siužetų. 13%  13%  [ 3 ]
Trūksta ką nors organizuojančių meistrų. 9%  9%  [ 2 ]
Trūksta žaidėjų. 48%  48%  [ 11 ]
Nėra laiko LARP'ui. 0%  0%  [ 0 ]
Nėra pinigų (įrangai, kelionei į Larp vietą, brangus įėjimas ir t.t.). 0%  0%  [ 0 ]
Kita. 13%  13%  [ 3 ]
Man px ant LARP'o. 9%  9%  [ 2 ]
Nežinau ką čia veikiu. 4%  4%  [ 1 ]
Dabar 1 ryto ir aš girtas vdrėbizgi. 4%  4%  [ 1 ]
Total votes: 23
Author Message
PostPosted: 2013-07-04 17:52 
Offline

Joined: 2013-04-27 8:40
Posts: 87
Kas toks LARP'as sužinojau ir apie jį apskritai išgirdau pirmakart šiemet. Perskaitęs didesnę dalį LARP forumo, atkreipiau dėmesį į LARP apmirima pastaruoju metu Lietuvoje. 2011 vienos žaidynės. 2012 metais tik vienos normalios žaidynės organizuojamos, o ir tų ne visi etapai. Nekalbant apie tai, kad į tas žaidynes dar neaišku ar žmonės susirinks, greit pabaiga registracijos o personažų medis atrodo nykiai (pustata). Peržiūrint buvusius laikotarpius va ten tai būdavo... 2010 2-3ž.. 2009 5-6ž.
2008 6ž.
p.s. ir t.t. wtf per paskutinius keletą metų darosi?


Top
   
PostPosted: 2013-07-04 18:12 
Offline

Joined: 2002-12-06 0:32
Posts: 1514
Location: Vilnius
labai keista, man leido sukurti apklausą, tai paredagavau postą.


Top
   
PostPosted: 2013-07-04 18:16 
Offline

Joined: 2013-04-27 8:40
Posts: 87
Dėkui


Top
   
PostPosted: 2013-07-04 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 2006-11-09 21:06
Posts: 239
Location: Kaunas
Visi larpai turi problemų su išankstinėm registracijom. Pirmas kuriam norėjau dalyvaut neįvyko dėl registracijos vangumo nors tada ir didesnis aktyvumas buvo. Sakyčiau aktyvių žaidėjų trūksta.


Top
   
PostPosted: 2013-07-05 1:15 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
trūksta to, trūksta ano... per daug visko, ir LARP su tuo viskuo nesugeba konkuruoti. Reikia stebuklo, kad LARPas įgautų bent kažkokias apsukas. Jėzaus ar Hitlerio, kad paskui minios eitų, aha. Arba kad internetas baigtųsi.

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
PostPosted: 2013-07-05 8:59 
Offline

Joined: 2013-04-27 8:40
Posts: 87
Dėl visko perdaug sutikt galima dalinai, taip konkurencijos pilna, ale užsienyje visko (įskaitant konkurenciją kitų užsiėmimų) dar daugiau, o LARP'as ten nemirė, net artimesnius kaimynus imant. Taigi manau problema nepilnai ten. O be interneto net :nimb: jėzus nepadės, na nebent dingus netui su savo kaimynais LARP'int eitum :rofl: (bet čia jau lyriniai nukrypimai).

p.s. Kolkas atsakymai tik 7 tad normalios statistikos niekaip ir neišeina, bet 4 iš jų kad trūksta žaidėjų. Tad ir padiskutuokime šia tema, kol kitokių rezultatų nėra. Aš matau 3 minimum priežastis:

1) "Agresyvumas" naujokų atžvilgiu, kad į LARP'ą dabartinį įeitum turi pirma taip kruopščiai pasiruošt, kad jei kas tavęs ten nevaro taip ir neateisi (juolab, kad naujokas net nežino kas tas LARp'as yra, kad akstiną turėtų), patys tai dauguma ar tik ne su maikutėm ir džinsais pradėjot po miškus lakstyt, kiek skaičiau forume, tai anksčiau pilkas maikutes net chainais laikėt :rofl: .

Išvados - na okey "seniams" nepatinka naujokai, jie į LARP'ą dėl žemo lygio neeis, jei toks bus, tą galima suprasti. Nematau tame bėdos negi taip sudėtinga organizuot 1-2 per metus (net nesakau daugiadienes, kad ir vienadienes) žaidynes noobikam (jų neižeidžiant (tame tarpe ir aš toks :mrgreen: )) pavadint "naujokam". Nori senoliai prieš noobikus pasirodyt ar kostiumais pasipuikuot, žiniom pasidalint, gali prisidėti, nenori ir nereikia, tam jų žaidynės būtų su visu "lygiu" išlaikytu.

2) Buvo čia atsiradusios "treniruotės prie bokšto televizijos" legendinės, taip legendomis ir liko, pusmečio neatlaikė, o perskaičius visą forumą min. 3-4 žmonės prašymus dėl treniruočių rašė (o kiek dar nerašė taip "svečiais" ir liko "trolių" pabijojo, ar atsakymą iš anksto žinojo). Parašė mergina tai dar nesukoneveikėte (vistik mergina) ir už tiek ačiū, net gerb. eretikas pasisiūlė "gal išlys" patreniruos. Bet kai parašė vaikinas prie ginklų temos, tai iškart kai šunės užsipuolėt gerb. pilietis Neonas "bezdėlniku" išvadino (tipo tau reikia tu ir organizuokis, kitaip nieko nebus). Maloniai naujokus priimat ką besakyt "širdingi" žmonės tie LARP'iorai, išskėstom rankom visus į savo tarpa ima, tik pasiruoškit patys "krūtai" nes išmesim iš poligono.


p.p.s kolkas tiek tų išvadų, padiskutuokim "broliai kurmiai paskaičiuokim"

pagarbiai Spalis


Last edited by Spalis on 2013-07-14 14:34, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 2013-07-05 12:15 
Offline
Raudonoji kolegija
User avatar

Joined: 2002-12-06 15:40
Posts: 3431
Location: Wilno Kochane
Quote:
Nematau tame bėdos negi taip sudėtinga organizuot 1-2 per metus (net nesakau daugiadienes, kad ir vienadienes) žaidynes noobikam
O iš kur imti niubikus, kurie tose žaidynėse dalyvaus? Buvo pernai keli žaidimai, kuriuose nebuvo beveik jokių reikalavimų kostiumui, pasiruošimui. Tikrų niubikų atėjo gal kokie 10 per 4 žaidimus.
Quote:
Na atsirado Rakoto taip norėtas klubas "LAURETAUR" tuo iniciatyva ir entuziazmas klubo "kūrėjų" ir baigėsi
Puikus spjūvis į veidą. Nu teisingai, jei Westeroso žaidynės nesiskaito, tada jo, klubas nifyga nedaro :) O tas metus trunkantis susijęs darbas - taisyklių rašymas, inventoriaus gamyba, filmų filmavimas - kam jis rūpi? Neorganizuojami žaidimai, kurių metu galima būtų su maike po mišką palakstyt! Juk tik tai tėra LARPas.
Quote:
neskaitant vienų komercinių už 40lt
Tiesą pasakius, jei ne šita frazė, nebūčiau išvis atsakymo rašęs. Yra viena kontora, kuri organizuoja stovyklas, kuriose vyksta LARP - primityvūs, vaikiški, be didesnės erdvės fantazijai. Pritaikyti niubiams šimtu procentu. Dalyvavimas - 760 Lt asmeniui. Va čia - komercinės žaidynės. Visada sausakimšos, tarp kitko.
O jei potencialiam niubikui 40 Lt už žaidimą yra kosmosas, tai jis nėra potencialus niubikas. Ypač jei tingi paskaityti, kad 40 Lt žaidynės kainuoja tik tuo atveju, jei tingi skaityti.

P.S. Labai smalsu, ką turėjo omenyje tas, kas paspaudė "Trūksta normalių LARP siužetų". Koks gi jis, tas normalsu LARP siužetas?

_________________
o jei kiekvienas pirma galvotų, o tik paskui postintų, pusė topikų išvis nebūtų gimę.


Top
   
PostPosted: 2013-07-05 15:05 
Offline

Joined: 2006-05-08 19:05
Posts: 1040
Location: Vilnius
Spalis - kritika yra gerai, ji kartais sujudina smegenis ir stumdo veikti.
Bet keli pataisymai - treniruotes prie bokšto buvo kokius 7 metus. Ir kažkada, kai aš dar tik pradėjau larpinti (prieš 7 metus berods) ten budavo iki 15-20 žmonių susirinkdavo kas sekmadieni. PVZ - http://westeros.do.am/IMG_0103.jpg . Jos užgeso prieš kokius 4 metus, po jų vyko tik karta per metus Turnyrai Vingio Parke. Vel gi orgas buvau aš ir Lauretaur.

"Lauretaur" su mano pagalba organizavo 3 larpus + 4 yra artėjantis Westerosas, per paskutinius 5 metus. "Lauretaur" yra vienintelis realiai LARP'inantis klubas Lietuvoje šiam momentui, jau apie 4 paskutinius metus. Bet mūsų yra 5 žmonės+keli užjaučiantis, todėl sukurti nauja LARP'o bendruomėne Lietuvos mąstu mes negalim. Tam reikia daugiau aktyvių narių, daugiau pinigu, reklamos ir pastangu. +reikia suprasti kad LARP nera biznis, ir nera darbas. Jam neimanoma skirti tiek laiko, kiek gali isivaizduoti.

Komerciniai LARP žaidimai visiškai nereiškia kad kažkas iš ju uždirbs. Tikriausiai tie kas organizuoja eina į minusa visalaik, geriausiai - į nuli. 20-40 lt kaip įnašas gražina kažkokia dali asmeninių organizatorių įnvesticijų. Bet ir šeip larpas yra vienas iš pigiausių masinių laisvalaikio užsiemimu, jei ne pigiausias.

Naujoku yra ir gali buti daug larpe, aš ne matau tame kritinės problemos. Kritinė problėma yra reklama. Larpa reikia reklamuoti visais įmanomais budais, o tuo metu kai tarkim šitas forumas yra "under construction" kokius 3 metus, ji net duoti draugui nesinori, nes čia net normaliai grafinė medžiaga neimanoma patalpinti. Toliau, tik šiais metais buvo gautas oficialus poligonas Trakuose larpams daryti. Toliau, aš asmeniškai (ir prieš mane) bande žmonės daryti ryšius su visuomėne. PVZ - http://www.laikas.lt/lt/info/9137/larp- ... -interviu/
http://gatve.delfi.lt/news/veidai/fanta ... d=17327259
http://www.balsas.lt/naujiena/307928/fa ... a-saugumas

Bet vel gi kad viskas čiki atrodytu - reikia kažka parodyti. Toliau, sako ner aprangos - prašom, gal išeis nuoma padaryti. Žodžiu tam kad kažka vystiti, reikia asmeninės iniciatyvos, nelaukiant naujo messijos.

Sry už klaidas, skubu, varom kaip tik poligona statyti savaitgaliais...

_________________
Svetainė: http://www.lauretaur.com El.paštas: info@lauretaur.com
[ img ]
[ img ]


Top
   
PostPosted: 2013-07-05 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 2009-08-06 19:41
Posts: 258
Location: Vilnius
<moderated by Narfuin> Laiko niekam daugiau net nera. Problema tame, jog neuztenka zmoniu. Jei toks megstantis pasijuokt ir pasikoliot, tai prasom - imkis iniciatyvos, organizuok reklama ir t.t. Medziagos yra, parodyt ka taip pat yra, bet kazkodel kaip ir dauguma moki tik lot o ne pirstus du sumust, kad kazkas gautusi.

" pilietis Neonas "bezdėlniku" išvadino (tipo tau reikia tu ir organizuokis, kitaip nieko nebus) "

Tas Neonas (As) jau 2 metus esu larperis ir savimi didziuojuosi. Taip, matau, kad larpas mirsta ir pan, bet nieko nedarant nieko ir nepasieksi, todel imu ir DARAU.

<moderated by Narfuin. aciu uz Supratinguma>


Top
   
PostPosted: 2013-07-05 18:18 
Offline

Joined: 2013-04-27 8:40
Posts: 87
Pradėkim.
Quote:
Tikrų niubikų atėjo gal kokie 10
Iš 10 sakykim likus 60% jau turim 6 per metus 4-5metai lygu 24-30 naujų žmonių maža? Vis šis tas.
Quote:
Puikus spjūvis į veidą
ne spjūvis, o subjektyvus asmeniniai pastebėjimai. Aiškiai parašiau, padiskutuokim ir kad aš matau 3 priežastis, nesakiau, kad taip yra, sakiau aš taip manau.
Quote:
jei Westeroso žaidynės nesiskaito, tada jo, klubas nifyga nedaro
Quote:
Tai pajieska ir formavimas grupes bendraminciu, kuri organizuoja oficialu kluba, nes tam kad reklamuotis reikia tureti kazkokia baze - kaip maziausiai - teisine\pareigine struktura
ir t.t. viewtopic.php?f=18&t=5320
Quote:
Tiesą pasakius, jei ne šita frazė, nebūčiau išvis atsakymo rašęs
Na kaip čia pasakius summerlandas tiek nekainuodavo, kitos irgi ir čia kalba eina net ne apie materialine orgu puse kad mažai iš to uždirba, iš 40lt ir 20-30 žaidėju didelio pelno nebus faktas, o apie tai, kad žaidėju gali nebūti ir dėl kainos, pvz už tuos pačius 25-35lt žmogus gali pasirinkt tą pati jam labiau žinomą paintball ar air softa kur žino už ką moka, va ir nėra intereso.

Rakot'ai ir gerai kad sujudina, tam ir skirta šita tema :alus:

Kas dėl treniruočiu tai turima omeny buvo viewtopic.php?f=18&t=5318 šita tema, nes kaip jau minė jau tai yra mano subjektyvi nuomonė
Quote:
Kas toks LARP'as sužinojau ir apie jį apskritai išgirdau pirmakart šiemet.
jei buvo anksčiau sorry mano žinios taip toli nesiekia

O dėl nuomos tai jus oij kaip ilgai tempiat :stiprus: nieko nesakau iniciatyva yra ale liaudžia rezultatai rūpi rezultatai (niekas tikiuosi šios frazės spjūviu nepavadins, o neonas mordos neišmals :rofl: )

p.s. tam poste 2012 kur nepilnos žaidynės turimi omeny šiemet 2013 man tiesiog kalendoriniai metai dar neperėjo tik balansai priduoti už 2012 baigti va ir įstrigau aš tuose 2012 :rofl:


Last edited by Spalis on 2013-07-14 14:35, edited 3 times in total.

Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited