Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-28 19:47

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-05-28 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-04 14:59
Posts: 572
Location: K Pax
Gavau savaitgalį ją dovanų gimtadienio proga. Va baigsiu skaityti pradėtą knygą ir čiupsiu Tapiną :)

_________________
Aš netikiu astrologija, nes esu gimęs po dvynių ženklu, o mes dvyniai pasižymime skeptiškumu...
http://paranormaleco.blogspot.com/
https://www.facebook.com/paranormalu
https://www.facebook.com/ParanormalusHumoras


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-12 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 10:38
Posts: 282
Location: Kaunas
Perskaičiau.
Nelabai mėgstu stimpanką, nors mano fantastikos spektras labai platus ir nesu nusiteikęs būtent prieš tą požanrį.

Skaičiau prisiversdamas pirmus 50 puslapių, laukiau, kada pasidarys įdomiau. Perskaičiau 100 ir vis tiek skaičiau prisiversdamas. Paskui 200 ir t.t. Taip ir pabaigiau prisiversdamas. Niekaip neužkabina. Ir pagal tai žiauriai užkelta kaina. Žiauriai. Skaitmeninė versija virš 30 litų!
Šiaip gerai stilius, rašymo kalba išlaikyti, dialogai išdėlioti, bet, na , neužkabina...
Prikišti galima visokių smulkmenų.
SPOILAS:
Atsiranda naujas veikėjas, tai būtinai, kaip trumpame apsakyme pristatomas pvz., kad jis mėgsta visą laiką ginčytis. Tokiame išpūstame romanui galima ir taip parodyti, kad mėgsta ginčytis. Sidabras toks superherojus, o paskui eilinių dalykų nepastebi, visą laiką vejasi įvykius. Mila. Tas vidinis įdėtas dalykėlis visai nekeičia jos išorinės materijos, niekas bent jau to nejaučia, o gigantiškas daiktas (beje, vis laukiau frazės "broli vilke", kaip "Berserkeryje" - beveik, taip ir vyko :) ) jos net nepažeidžia. Tiek to, čia smulkmenos.
SPOILO pabaiga.

Žinoma, labai efektinga pabrėžti, kad tai pirma tokio žanro knyga (lietuviškoje fantastikoje tokių pavyzdžių jau buvo :) ), bet iš anksčiau turiu malonesnių A. Tapino kūrybos prisiminimų.
Tiems, kas dievina stimpanką gali ir patikti. Aš tęsinio tikrai nepirksiu. Na, gal jei kainuos 2 litus :)
Beje, čia parašiau ne tam, kad nerašytų tęsinio ar šiaip nerašytų, o kad rašytų įdomiau :)

_________________
Politikus, kaip ir vystyklus, reikia keisti dažnai. Ir dėl tos pačios priežasties (Agata Kristi)


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-13 20:16 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Žinoma, labai efektinga pabrėžti, kad tai pirma tokio žanro knyga (lietuviškoje fantastikoje tokių pavyzdžių jau buvo :) ),
Pvz.?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-14 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-16 10:38
Posts: 282
Location: Kaunas
Nomad wrote:
Quote:
Žinoma, labai efektinga pabrėžti, kad tai pirma tokio žanro knyga (lietuviškoje fantastikoje tokių pavyzdžių jau buvo :) ),
Pvz.?
Aš tai labiau laukčiau asmeninių nuomonių apie "Vilko valandą", kaip tai padariau aš, o ne kabinėjimąsi prie tos nuomonės. Toliau į tokias diskusijas nesivelsiu, o atsakydamas į klausimą, pateikiu pavyzdį:
"2003 m. pasirodė pirmasis lietuvių maginės fantastikos romanas – Gintauto K. Ivanicko „Laumės mėnuo“.
Atleisk, kad nebėgu tikrinti, kas parašyta ant tos knygos viršelio, nors ją ir turiu ;)

_________________
Politikus, kaip ir vystyklus, reikia keisti dažnai. Ir dėl tos pačios priežasties (Agata Kristi)


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-14 16:08 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Kažkaip liguistai jautriai reaguoji į paprasčiausią klausimą. Apie jokias diskusijas čia kalbos nebuvo ir niekas tavęs neprašė niekur bėgioti, tenorėjau sužinoti, kokie yra ankstesni lietuviški steampunk romanai, jei tokių yra, kad galėčiau papildyti Vikipediją. Tad atleidžiu, kad nebėgi tikrinti, ir iš anksto atleidžiu ir visa kita, ką prisifantazuosi, nepyk, kad paklausiau. Dėkui už atsakymą, buvo malonu.

Atsiprašau už offtopicą, bet gal kas nors kitas, sveikiau reaguojantis į klausimus ir žinantis lietuviškos fantastikos istoriją, galėtų pasakyti ar iš tiesų „Laumės mėnuo“ yra steampunkas, ir šiaip ar prieš Vilko valandą nebuvo kokių dar lietuviškų steampunk kūrinių?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-14 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 2003-09-25 17:15
Posts: 224
galėtų pasakyti ar iš tiesų „Laumės mėnuo“ yra steampunkas
Kiek pamenu ne. Principinis punktas technologijos nebuvimas. Alternatyvi istorija - taip, alternatyvios fentezi teorijos taip, technologija - ne. Mano skirstyme ne steampunk'as.

_________________
Šaknis - tai šlovės atsisakiusi gėlė.
Klahlilis Džibramas


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-14 23:18 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Šiaip tai "pirmas "x" romanas šiame žanre lietuvių kalba" niekada negali ir neturi būti argumentas pučiant populiarumo burbulą. Šia prasme "Vilko valanda" mane irgi nuvylė. IMHO tai lengvas "skaitalas" (labiau gerąja, nei blogąja prasme). Ar skaitytojui tokia knyga, kurią "perskaičiau ir pamiršau" verta jos kainos prekyboje, tegul jau jie sprendžia pagal save.


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-07-31 6:01 
Offline
User avatar

Joined: 2009-03-21 8:17
Posts: 157
Location: Vilnius
... radau, iš kur įkvėpimo sėmėsi L. Tapinas, iš dalies susigaudydamas, kodėl jis steampunk pravardžiuoja stimpanku vietoje stympanko. Tsakant, tam tikri švelnaus plagiato požymiai neleidžia ištarti y pilna krūtine...

Вадим Панов, «Последний адмирал Заграты»

_________________
Ieškau kūrybingai nusiteikusių MCPE naudotojų.


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-09-11 11:31 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
http://www.amazon.com/Hour-Wolf-Steam-S ... B00EZ3QWF0
:shock:
žodžiu taip, toliau bus visiškas IMHO:

Aš niekada nemėgau pigių reklaminių triukų. O ten tik tokie ir yra. "Book one of stone and steam saga", nieko neprimena? Man kai ką primena ir ne iš skaitalų serijos. Autorius turi vidurinį vardą ir ten net jo raidę įsidėjęs? ko tais nepamenu to ant lietuviškų knygų. "history has been changed. Blood was spilled" yeah... right...

Žodžiu pigi reklama. Sėkmės autoriui prekyboje tarptautiniuose vandenyse (čia nuoširdžiai). Bet vieną pirkėją Lietuvoje jis prarado (taip, tai emocinis sprendimas + mūsų lietuviškų knygų kainodaros ir knygos literatūrinės vertės santykis).


Top
   
 Post subject: Re: A. Tapino knyga
PostPosted: 2013-09-11 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 2012-03-19 17:14
Posts: 53
lietuviška e.versija 32,89lt
angliška e.versija 7,25 x 2,6 - 18,85lt

moralas: išmokite anglų kalbą.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited