Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-19 6:10

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page « 134 35 36 37 38 »
Author Message
PostPosted: 2018-03-15 12:49 
Offline

Joined: 2014-10-30 14:19
Posts: 10
Neil Gaiman "Vandenynas kelio gale"
Bonus Animus, 190 psl.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ocean ... f_the_Lane

--
„Vandenynas kelio gale" – magiška britų rašytojo Neilo Gaimano istorija bet kokio amžiaus skaitytojui. Tai pasakojimas apie nepakartojamą ir bauginančią kelionę, kurią įveikę mes tampame brandžiais žmonėmis.

Po daugelio metų sugrįžęs į Saseksą, kur praleido nepamirštamas vaikystės vasaras, pusamžis vyras atsiduria aplinkoje, keliančioje jautriausius prisiminimus.

Hemstokų šeimos fermoje kadaise gyveno trys magiškų ir paslaptingų šios šeimos moterų kartos. Jauniausioji iš jų – Letė Hemstok – fermos ančių kūdrą vadindavo vandenynu.

Vyras pasineria į prisiminimus. Kai buvo septynerių, sėdint prie šio vandenyno ribos tarp įprastos realybės ir fantazijos buvo tokios perregimos, kad virsdavo siaubą keliančiomis realiomis būtybėmis. Nuo kažko panašaus ir pražūtingo kadaise jį apgynė Letė Hamstok. Ji buvo jauna, bet tokia išmintinga ir nepaprasta, kad viskas, ką ji sakė ar darė, buvo neginčijamai teisinga. Svarbiausia – ji visada tesėdavo pažadus saugoti ir ginti berniuką, kad ir kas jam gyvenime nutiktų.

„Vandenynas kelio gale" – poetiškas ir liūdnas, nuostabiai realus fentezi žanro kanonus keičiantis kūrinys. Tai pasaka, kurią privalu perskaityti suaugusiesiems, kad neužmirštų, jog stebuklai visada šalia.

--
2013 The New York Times Best Seller list, #1 Hardcover Fiction
2013 National Book Awards (British), Book of the Year
2013 Kirkus Reviews, The Best Books of 2013 (100 titles)
2013 Nebula Award for Best Novel, Nominee
2013 Goodreads Choice Awards, Fantasy
2014 Locus Award for Best Fantasy Novel
2014 World Fantasy Award for Best Novel, Nominee


Top
   
PostPosted: 2018-06-12 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 2013-07-24 11:37
Posts: 7
Location: Klaipėda
Ką tik pastebėjau :) :

Paskutinė imperija : romanas / Brandon Sanderson ; iš anglų kalbos vertė Jovita Liutkutė. – Vilnius : Alma littera, 2018. – 744 p.. – Trilogijos „Miglos vaikai“ 1-oji knyga.


Top
   
PostPosted: 2018-06-12 15:28 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
smurfas666 wrote: *
Ką tik pastebėjau :) :

Paskutinė imperija : romanas / Brandon Sanderson ; iš anglų kalbos vertė Jovita Liutkutė. – Vilnius : Alma littera, 2018. – 744 p.. – Trilogijos „Miglos vaikai“ 1-oji knyga.
Valio :) Vertėja ta pati, kur vertė Ledo ir Ugnies giesmę. Nepaisant keletos (tikrai tik keletos) man nepatikusių dalykų, dėl kurių net turėjau garbės būt apšauktas tos pačios vertėjos :D tikiuosi, kad vertimas bus toks pat neblogas :)


Top
   
PostPosted: 2018-07-30 14:53 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
https://www.knygos.lt/lt/knygos/paskutine-imperija/


Top
   
PostPosted: 2018-07-30 19:37 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Pjovejas wrote: *
Kiek suprantu tau patiko, aš net negirdėjęs apie tokią knygą, ko maždaug tikėtis, kuo gera?
p.s. tarp kitko gal esi goodreads'uose užsiregistravęs?

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2018-07-31 9:39 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
Nomad wrote: *
Pjovejas wrote: *
Kiek suprantu tau patiko, aš net negirdėjęs apie tokią knygą, ko maždaug tikėtis, kuo gera?
p.s. tarp kitko gal esi goodreads'uose užsiregistravęs?
ne, aš jos neskaitęs, bet prisiklausęs atsiliepimų, kad norėčiau :)

PS nežinau, ar tau patiks. Ten, sako "high fantasy" su aiškiais geriečiais ir blogiečiais.


Top
   
PostPosted: 2018-08-06 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 2012-03-19 17:14
Posts: 53
Pjovejas ar dar skaitai knygas, ar turi goodreads?

Įdomu buvo sekti tavo skaitymus, tik jau nebeprisimenu kur :)
Daug metų praėjo, tikiuosi, kad tu tas pats bičas esi kur daug knygų skaitydavo.


Top
   
PostPosted: 2018-08-07 9:21 
Offline

Joined: 2004-10-28 16:49
Posts: 1858
Location: Kaunas
munia wrote: *
Pjovejas ar dar skaitai knygas, ar turi goodreads?

Įdomu buvo sekti tavo skaitymus, tik jau nebeprisimenu kur :)
Daug metų praėjo, tikiuosi, kad tu tas pats bičas esi kur daug knygų skaitydavo.

Neturiu goodreads :) Vienintelė vieta, kur kažkada pliurpdavau apie knygas, tai buvo skaityta.lt senoji svetainė, kol dar ten būdavo diskusijų galimybė :)
Tai gali būt, kad Pjovėjų internete buvo/yra daugiau.



O apie šitą "Paskutinę imperiją": skaitosi lengvai, įdomiai, bet... Truputį mane erzina tas, turbūt high fantasy, bruožas... kad jei jau stiprus, tai būtinai supermenas... Ir viską jis gali ir lengvai kaltis 1 vs 10 ir t.t. ir pan. Maždaug sukviečia 5 draugelius su idėja "apverčiam pasaulį, nes man ši tvarka nusibodo"; visi "jo, geras, jamam šitą reikalą"... Būt tobula, jei nu nors kažkiek abejonių ir sunkumų jiems įdėtų


Nomadui: tai va, maždaug tas tau irgi nepatiktų, spėju :)


Top
   
PostPosted: 2018-08-07 12:28 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
O apie šitą "Paskutinę imperiją": skaitosi lengvai, įdomiai, bet... Truputį mane erzina tas, turbūt high fantasy, bruožas... kad jei jau stiprus, tai būtinai supermenas... Ir viską jis gali ir lengvai kaltis 1 vs 10 ir t.t. ir pan. Maždaug sukviečia 5 draugelius su idėja "apverčiam pasaulį, nes man ši tvarka nusibodo"; visi "jo, geras, jamam šitą reikalą"... Būt tobula, jei nu nors kažkiek abejonių ir sunkumų jiems įdėtų

Nomadui: tai va, maždaug tas tau irgi nepatiktų, spėju :)
Na šiaip High Fantasy, heroic epai ir kiti žanrai savaime nėra blogai, vienu metu jų stipriai nekenčiau nes buvo atsibodę, o ciniški realizmai a la Raganius ar Ledo ir Ugnies daina buvo išskirtiniai. Bet tas atsibodimas jau praėjęs, o šiuo metu kaip tik tuos ciniškus juodai pilkus pasaulius daug kas pradėjo kepti ir literatūroje, ir kine, ir jau jie pradeda atsibosti. Visai nieko prieš kartais pažiūrėti ir juodai baltos moralės gėrį prieš blogį. Bet kita vertus, iš to kaip tu nupasakojai, tai ten yra rimtų problemų su veikėjų rašymu, kurios visai nebūtinos žanrui :) Ir tikrai nepanašu, kad man patiktų.
Pjovejas wrote: *
Neturiu goodreads :) Vienintelė vieta, kur kažkada pliurpdavau apie knygas, tai buvo skaityta.lt senoji svetainė, kol dar ten būdavo diskusijų galimybė :)
Tai gali būt, kad Pjovėjų internete buvo/yra daugiau.
Nuoširdžiai rekomenduoju turėti, bent jau aš iš ten ne vieną gerą naują knygą sužinojau, vien pasižiūrėjęs ką kiti skaito ar rekomenduoja, ar paskaitęs reviu. Plius aišku galima papliurpti apie knygas. Labai geras saitas knygofilams :)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
PostPosted: 2018-08-20 2:07 
Offline
User avatar

Joined: 2002-12-13 20:57
Posts: 1410
Location: Vilnius
Ką tik pabaigiau šitą: A Poor Tale of Iris. Labai neblogas autoriaus debiutas.
Jumoristinė fantasy(?), puikiai išlaikytas balansas, kai tekstas smagus, dažnai sukeliantis šypseną, bet niekada nedegraduojantis iki absurdiško „slapstick comedy“, patrauklūs veikėjai ir įtraukianti istoriją. Labiausiai nustebino rašymo ir kalbos kokybė – galiu nesunkiai išvardyti ne vieną (gerą) anglakalbį rašytoją, kurie anglų kalbą valdo gerokai prasčiau nei Lukas (taip, Joe Abercrombie, čia apie tave).

_________________
„Ne tik levas GM, bet ir kaip zmogus gajdys“ (c) gre


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 372 posts ]  Go to page « 134 35 36 37 38 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited