Forumas.Fantastika.lt

It is currently 2024-03-29 19:41

All times are UTC+04:00




Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-20 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 2005-01-12 9:57
Posts: 9
Location: is cia nesimato
sarua wrote:
O gal butu visiem galima suzhinot ka ta veliava reishkia :?
Quote:
Shejp ar tajp nemanau kad taj taps shiuolajkine mitologija, salygos mano manymu nebetokios, kad mitologija kashkokia kurt
bet juk dabar kuriami filmai ir rasomos knygos kuriuose mitologija supinama su dabartimi ir ateitimi pavyzdziu buvo toks filmas(uzkrito pavadinimas) kur virs miesto(ateities) kabojo piramide ir dievas Ra tvarke ten savo reikalus;) ir dar jam padejo kitos egipto dievybes. Kas del veliavos hm;) tiesiog pasidomek apie siuolaikin indenus;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-21 2:30 
Offline

Joined: 2004-03-20 20:50
Posts: 811
Location: mzk-kaunas
Pasidomesiu :)

Susipina taj susipina bet taj nera imho mitologija nauja jeigu filme ar knygoje dieva Ra ikisha i atejti ar dar koki lajkmeti ar aplinka. Kaj mitologija senoves kuresi zhmones ja daugiau mazhiau tikejo, o chia tikejimas geriausiu atveju bajgiasi daugumaj tuo "gal kashkas kashkur yra" .

_________________
bu


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-21 8:41 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Quote:
Kaj mitologija senoves kuresi zhmones ja daugiau mazhiau tikejo, o chia tikejimas geriausiu atveju bajgiasi daugumaj tuo "gal kashkas kashkur yra" .
Būtent, čia ir yra pagrindinis skirtumas, dėl ko negalima lyginti mitologijos ir fantastikos. Kaip jau ir minėjau, retas žmogus tiki Šekliu ar kt ;)

Šiuolaikine mitologija tikriausiai drąsiai galima vadinti pasakas apie ufonautų grobiamus žmones, ekstraseksus, reiki & CO, saintologiją bei tipiškus mitus a la Project Rainbow ar Rosvelas.


O apversta vėliava visais laikais reiškė elementarų protestą. Kas antras saitas prieš karą Irake turi po apverstą JAV vėliavą, etc. Tik maniškės kontekstas visai kitas, keista, kad žmogus atspėjo koks ;)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-22 23:37 
Offline

Joined: 2005-01-22 23:22
Posts: 5
Location: Vilnius- Šiauliai
Užėjau, radau fantastikos mylėtojų; o kadangi pats tokiu esu, tai nesusilaikysiu neįsikišęs į diskusiją :lol:
Tai wa...mano tėvas plačiai domisi mitologija ir galiu jus užtikrinti, kad šių dienų pasaulio mitinis supratimas ganėtinai keistokas. Žmogus- mitinė būtybė, be mitų jis neišgyventų.Tiesiog vakariečių civilizacijoje jie labai skirtingi.
Manau, fantastika sudaro dalį šių dienų tosios mitologijos. Tokie hitai kaip terminatorius, matrica, star warsai žinomi visur- jie ilgam užsilaiko žmonių pasąmonėje. Suraskite jaunesnio amžiaus žmogų, kuris nežinotų kaip atrodo džedajų kardas ar ką reiškia ,,I'll be back''. 8)
Jei žymiausi fantastiniai kūriniai girdėti visur- kuom tai ne mitologija :?:
Ir prašyčiau neniekinti Star Warsų :) . Prieš pora dešimtmečių šis filmas sudrebino pasaulį- ir tai BUVO mitas( čia kažkas sakė, kad star warsai joks mitas), tiesiog truputi paseno, bet juk ateina nauji...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 0:43 
Offline
User avatar

Joined: 2003-04-10 19:16
Posts: 524
Location: Baghdad
Dabartinės lietuvių kalbos žodynas:
mitas - 1. Senovinis fantastinis pasakojimas apie antgamtines būtybes, pasaulio ir gamtos reiškinių kilmę, nepaprastus didvyrius. 2. perkeltine reikšme Fantazija, prasimanymas.

Šių dienų terminatoriai ir žvaigždžių karai atsirado visai kitu būdu, nei senieji. Nenorėta nieko paaiškinti, rašyta dėl malonumo/pinigų, kūriniai autoriniai, kūriniai yra tikslūs ir neturi keleto variantų. Tokie vat skirtumai.
O tai, kad kai kurie personažai yra plačiai žinomi padaro juos labai populiariais, bet ne mitiniais.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 11:44 
Na gerai, tuomet išsiaiškinkime šių laikų kalba.
Kas dabar valdo pasaulį? Pinigai. Kaip mitai gali atsirasti? Pinigų dėka.
Ir visai nesvarbu, kokiais keliais jie atkeliauja- svarbu, kuom jie patampa.
Negi tikites, kad šiais laikais žmonės tikės visokiais kaukais ir laumėmis? Žmonių pasaulėžiūra pakito, pakito ir jų mitinis supratimas. Nesakau, kad fantastika sudaro VISĄ mitologiją, bet tam tikrą dalį tai tikrai užima.
Žmonės pasidarė pernelyg protingi ir nebetiki tuo, ko nemato. Tačiau giliai pasąmonėje aš, manau, tas tikėjimas yra vis dar užsilaikęs- ir gauna formą pasireikšti science fictiono ir fantazy dėka. Žiūrint fantastinius filmus, jie gali įtakoti žmogų- nors jis pats to nesupranta.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 11:48 
Offline

Joined: 2005-01-22 23:22
Posts: 5
Location: Vilnius- Šiauliai
čia ta mintis viršuj mano- kažkodėl manęs neužregistrino :evil:
Sorry čia dėl tokio offtopiko :oops:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 12:14 
Offline
Lokys
User avatar

Joined: 2003-05-16 0:12
Posts: 1260
Location: Vilnius
"Negi tikites, kad šiais laikais žmonės tikės visokiais kaukais ir laumėmis?"

Ne, jie tiki ateiviais, sniego zmogum ir tuo "kas mokslui dar nezinoma". Tad mitai dar vis egzistuoja.

"Žmonės pasidarė pernelyg protingi ir nebetiki tuo, ko nemato."

Drasus teiginys.

O siaip mano nuomone sutampa su Ferox'o. Kai jau nebegalesime (tiksliau - musu proanukiai ar propro-) pasakyti, is kur atsirado tas Terminatorius - tada jau jis ir bus mitas. IMO

_________________
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
kur labai open-minded, tiesiog nesugeba pasakyti, jog šūdas ir yra šūdas ©revenant


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 16:25 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Haukas wrote:
Žmogus- mitinė būtybė, be mitų jis neišgyventų.
Niekuo nepagrįstas teiginys. Aš irgi esu fantastikos mylėtojas, bet nustokim ją painioti su realybe :P
Quote:
Manau, fantastika sudaro dalį šių dienų tosios mitologijos. Tokie hitai kaip terminatorius, matrica, star warsai žinomi visur- jie ilgam užsilaiko žmonių pasąmonėje. Suraskite jaunesnio amžiaus žmogų, kuris nežinotų kaip atrodo džedajų kardas ar ką reiškia ,,I'll be back''. 8)
Elementaru, tai būtų žmonės, nematę šių hitų. Ir tokių yra labai daug, tiesa sakant. Jei tu sukiesi vien fantastų ratelyje, galbūt tokių nesutinki. Asmeniškai man teko sutikti daug nieko nežinančių apie džedajų kardus, o tuo labiau - kad I'll be back yra frazė iš terminatoriaus.
Quote:
Jei žymiausi fantastiniai kūriniai girdėti visur- kuom tai ne mitologija :?:
Tuom, kad žymūs ne-fantastiniai kūriniai irgi girdėti visur. Pavyzdžiui, Einšteino realiatyvumo teorija. Ką, ji irgi mitologija? Ne, nes mitologijos apibrėžimas neturi nieko bendro su išgarsėjimu.
Quote:
Ir prašyčiau neniekinti Star Warsų :) . Prieš pora dešimtmečių šis filmas sudrebino pasaulį- ir tai BUVO mitas( čia kažkas sakė, kad star warsai joks mitas), tiesiog truputi paseno, bet juk ateina nauji...
Ne, tai nebuvo mitas, kaip jau rašiau aukščiau. Tai buvo filmas ;)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 2005-01-23 16:26 
Offline

Joined: 2002-12-19 22:42
Posts: 2976
Anonymous wrote:
Žmonės pasidarė pernelyg protingi ir nebetiki tuo, ko nemato.
Asmeniškai aš tikiu elektronais. Nors gyvenime nesu matęs.
Quote:
Tačiau giliai pasąmonėje aš, manau, tas tikėjimas yra vis dar užsilaikęs- ir gauna formą pasireikšti science fictiono ir fantazy dėka. Žiūrint fantastinius filmus, jie gali įtakoti žmogų- nors jis pats to nesupranta.
Kai kuriuos, matau, tikrai įtakoja. Gal net per daug ;)

_________________
We never tire of looking at each other
Only the mountain and I


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page « 1 2 3 4 5 6 »

All times are UTC+04:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to: 

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited